Oferta została wycofana ponieważ Deutsche Bank zakończył działalność na polskim rynku.

Konto dbNET PREMIUM w Deutsche Banku - Recenzja

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 4493 komentarze

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Szczegóły oferty

Konto dbNET PREMIUM to darmowy i nowoczesny rachunek stworzony z myślą o klientach poszukujących ciekawej oferty oszczędnościowej. Jego posiadacze mogą skorzystać ze świetnej Lokaty Powitalnej ze stałym oprocentowaniem 3% oraz bardzo dobrego konta oszczędnościowego (2,55%). Jeżeli dodamy do tego fakt, że środki przechowywane na rachunku bieżącym także na siebie zarabiają (1,3%), to otrzymamy pakiet wobec którego trudno przejść obojętnie.

Spis treści

Konto dbNET PREMIUM można określić jako promocyjną wersję Konta dbNET - podstawowego rachunku osobistego w ofercie Deutsche Banku. Nowe konto różni się od Konta dbNET w zakresie podstawowych parametrów, takich jak opłata za prowadzenie rachunku, obsługa karty czy wypłata gotówki z bankomatów, a także daje możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego Pakietu PREMIUM. Co zyskujemy? Przede wszystkim bardzo atrakcyjne oprocentowanie produktów oszczędnościowych, w tym:

 • 12-miesięczną Lokatę Powitalną ze stałym oprocentowaniem 3% - aktualnie jest to najlepsza lokata długoterminowa na rynku w rankingu lokat. Co warto podkreślić, można na niej ulokować łącznie aż 100 000 zł.
 • db Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem 2,55% dla środków do 100 000 zł - w naszym rankingu kont oszczędnościowych rachunek ten zajmuje aktualnie zaszczytne 4 miejsce.
 • oprocentowany rachunek bieżący w wysokości 1,3% - ewenement na rynku!

Do tego bank w ramach Pakietu zwalnia nas z opłaty za konto, kartę i wypłaty z bankomatów. O tym wszystkim napiszemy dokładnie w dalszej części naszej analizy. Zacznijmy jednak od analizy opłat.

Parametry konta

Konto
0 zł / 20 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 0 zł / 20 zł

po 1 stycznia 2019 r., opłaty unikniesz, jeżeli:

 • zapewnisz regularne wpływy na konto w wysokości min. 5000 zł / mies. lub
 • będziesz utrzymywał aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł
 • warunkiem zwolnienia z opłaty jest również udzielenie i utrzymanie zgody na przetwarzanie przez bank danych osobowych (w tym danych stanowiących tajemnicę bankową) w celach marketingowych i statystycznych oraz wyrażenie zgody na przesyłanie przez Deutsche Bank informacji handlowych
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

1,3%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł  – promocja obowiązuje do 31 grudnia 2018 r.;
20 zł od 1 stycznia 2019 r.;

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

po 1 stycznia 2019 r., opłaty unikniesz, jeżeli:

 • zapewnisz regularne wpływy na konto w wysokości min. 5000 zł / mies. lub
 • będziesz utrzymywał aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł
 • warunkiem zwolnienia z opłaty jest również udzielenie i utrzymanie zgody na przetwarzanie przez bank danych osobowych (w tym danych stanowiących tajemnicę bankową) w celach marketingowych i statystycznych oraz wyrażenie zgody na przesyłanie przez Deutsche Bank informacji handlowych
Karta
Typy kart płatniczych

Mastercard Debit Standard
IQ World Mastercard

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • program rabatowy Priceless Specials (karta IQ)
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

niedostępne

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

10 zł

Koszt przelewu SEPA

5 zł (spread na EUR wynosi ok. 6,8%)

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,2%, min. 30 zł, maks. 250 zł

Konto dbNET vs dbNET PREMIUM

Przyjrzyjmy się najistotniejszym różnicom w opłatach za prowadzenie obu rachunków.

Porównanie rachunków w Deutsche Banku
Parametr Konto dbNET Konto dbNET PREMIUM (promocyjna wersja Konta dbNET)
Oprocentowanie rachunek nie jest oprocentowany do końca roku 2018 r. oprocentowanie rachunku wynosi 1,3% w skali roku z kapitalizacją odsetek na koniec każdego miesiąca kalendarzowego
Prowadzenie rachunku 0 zł za prowadzenie rachunku do 31 grudnia 2018 roku opłata za prowadzenie Konta dbNET PREMIUM wynosi 0 zł; - od stycznia 2019 r. prowizja za prowadzenie rachunku wynosi 20 zł. Opłaty będzie można uniknąć zapewniając regularne wpływy na konto w wysokości min. 5 000 zł miesięcznie LUB utrzymując aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł. Dodatkowo należy udzielić i utrzymać zgody marketingowe
Obsługa karty debetowej

8 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej MasterCard Debit Standard – prowizji można uniknąć, wykonując w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 500 zł.

10 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej IQ World MasterCard – warunkiem zwalniającym z opłaty jest przeprowadzenie transakcji kartą na min. 700 zł miesięcznie

0 zł/miesiąc niezależnie od rodzaju karty. Zwolnienie z prowizji obowiązuje do końca roku 2018 r. Od 1 stycznia 2019 r. bank będzie pobierał opłatę zgodnie z obowiązującą na ten dzień taryfą dla Konta dbNET
Wypłaty z bankomatów

w Polsce: 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet i Deutsche Banku, 3 zł za wypłaty z pozostałych maszyn;

na świecie: 0 zł za wypłaty z bankomatów Deutsche Banku, 3 zł za wypłaty z pozostałych maszyn

0 zł - za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie do końca roku 2018 r. Od 1 stycznia 2019 r. bank będzie pobierał opłatę zgodnie z obowiązującą na ten dzień taryfą dla Konta dbNET
opracowanie własne

Jak widać z powyższej tabelki, prowadzenie Konta dbNET PREMIUM będzie niemal bezpłatne do końca 2018 roku.

Po tym okresie (czyli od 1 stycznia 2019 r.) za prowadzenie rachunku zapłacimy 20 zł, chyba że spełnimy jeden z dwóch wymogów: zapewnimy regularne wpływy na konto w kwocie min. 5 tys. zł lub zapewnimy saldo środków na wszystkich rachunkach oraz depozytach w wysokości min. 50 tys. zł. Spełnienie tego ostatniego warunku nie powinno być trudne, o ile skorzystamy z powiązanej z rachunkiem oferty oszczędnościowej.

Lokata na 3% i konto oszczędnościowe na 2,55%

Klienci, którzy do 30 czerwca 2018 r. wezmą udział w promocji i otworzą rachunek dbNET PREMIUM, będą mogli skorzystać z atrakcyjnych produktów oszczędnościowych - świetnej lokaty powitalnej oraz bardzo dobrego rachunku oszczędnościowego.

 • 3% na Lokacie Powitalnej - lokata powitalna to depozyt o stałym oprocentowaniu w wysokości 3% w skali roku, zakładany na okres 12 miesięcy. Minimalna kwota lokaty wynosi 20 000 zł. Można otworzyć maksymalnie 5 promocyjnych Lokat Powitalnych, jednak łączne saldo wszystkich depozytów nie może przekraczać 100 000 zł. Lokatę można założyć wyłącznie w placówce banku, nie później niż w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy o Konto dbNET PREMIUM.
 • 2,55% na db Koncie Oszczędnościowym Plus - db Konto Oszczędnościowe Plus jest bezpłatnym rachunkiem oszczędnościowym, który oferuje promocyjne oprocentowanie 2,55% dla nowych środków do 100 tys. zł przez 4 miesiące (standardowe oprocentowanie wynosi 1,05%) oraz daje możliwość nieograniczonych dopłat oraz wypłaty środków bez utraty należnych odsetek. Rachunek można otworzyć przez Internet w trakcie wypełniania wniosku o Konto dbNET PREMIUM.

Warto rozważyć skorzystanie z tych produktów z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze należą one do rynkowej czołówki najlepiej oprocentowanych depozytów. Po drugie, od początku 2019 r. bank będzie pobierał opłatę za prowadzenie konta w wysokości 20 zł, a założenie lokaty może nas przed tym uchronić.

W jaki sposób? Jak wynika z regulaminu pakietu dbNET PREMIUM, opłaty za prowadzenie konta można uniknąć spełniając jeden z dwóch warunków - zapewniając wpływy na konto w wysokości min. 5000 zł lub posiadając aktywa w kwocie min. 50 000 zł. Jeżeli założymy Lokaty Powitalne i wpłacimy na nie łącznie min. 50 000 zł, będziemy zwolnieni z opłaty za konto przez cały okres trwania umowy depozytu, bez konieczności zapewniania regularnych wpływów na rachunek.

Pozostałe profity

Nie są to jednak jedyne bonusy czekające na klientów Deutsche Banku. Osoby, które założą Konto dbNET PREMIUM, mogą również skorzystać z dodatkowych produktów i usług:

 • limitu kredytowego do 4 300 zł bez dokumentów dochodowych – każda wpłata na rachunek spłaca zaciągnięty kredyt. Odsetki są naliczane od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Oprocentowanie limitu kredytowego jest zmienne;
 • db Navi - bezpłatnej platformy inwestycyjnej umożliwiającej wyszukiwanie, porównywanie i zakup funduszy inwestycyjnych online;
 • lokaty db Plan 500+Premia – 10-letniej nieodnawialnej lokaty terminowej umożliwiającej odkładanie środków na przyszłość dziecka. Lokata jest oprocentowana zmienną stopą procentową ustalaną codziennie jako równowartość stopy referencyjnej WIBID O/N; kapitalizacja odsetek następuje po każdym zakończonym roku trwania lokaty, a kwota z tego tytułu powiększa kwotę środków na rachunku depozytu. Osoby, które założą depozyt, mogą otrzymać do 500 zł premii za każdy rok utrzymania lokaty. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać Konto dbNET PREMIUM, przystąpić do promocji ,„Program db Plan 500+Premia”” oraz dodatkowo otworzyć db Konto Oszczędnościowe 500 Plus dedykowane do wypłaty rocznej premii. Istnieje możliwość założenia jednej lokaty na każde posiadane dziecko (maksymalnie 5 depozytów).

Podsumowując: "Najlepszy pakiet oszczędnościowy na rynku"

Konto dbNET PREMIUM może być naprawdę atrakcyjną propozycją dla osób, które dysponują dużym kapitałem i są zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem. W ramach oferty specjalnej posiadacze Konta dbNET PREMIUM mogą ulokować na lokatach powitalnych 100 000 zł na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3% w skali roku. Mogą również skorzystać z Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,55% przez pierwsze 4 miesiące oraz długoterminowej lokaty z gwarantowaną premią w wysokości 500 zł za każdy rok utrzymania depozytu. Także sam rachunek jest oprocentowany na 1,30% w skali roku, co obecnie można uznać za ewenement na rynku kont bankowych.

Co więcej, do końca roku 2018 prowadzenie rachunku będzie bezwarunkowo bezpłatne (jeżeli założysz Lokatę Powitalną i wpłacisz na nią min. 50 000 zł, możesz ten okres znacząco przedłużyć). Bank nie będzie pobierał także opłat za prowadzenie konta i obsługę karty. Darmowe będą również wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz na świecie oraz krajowe przelewy ELIXIR złożone za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Reasumując, Konto dbNET PREMIUM może odpowiadać potrzebom klientów poszukującym ciekawej oferty oszczędnościowej, bezpłatnego rachunku i wysokiego poziomu obsługi. Pamiętajmy jednak, że jeśli zamierzamy skorzystać z tej ciekawej propozycji, mamy na to czas tylko do końca czerwca 2018 r.

Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego nie mogę znaleźć Konta dbNET PREMIUM w „Tabeli opłat i prowizji”?

W praktyce Konto dbNET PREMIUM nie jest nowym rachunkiem, a bardziej promocyjną „nakładką” na Konto dbNET, różniącą się od podstawowego rachunku niektórymi opłatami – prowizją za prowadzenie konta, obsługę karty i wypłatę środków z bankomatu. Jednak w zakresie pozostałych opłat Konto dbNET PREMIUM posiada te same parametry, co rachunek standardowy.