Portfel Visa Checkout został zastąpiony przez usługę Visa Click to Pay.

Portfel cyfrowy Visa Checkout

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.


Portfel cyfrowy Visa Checkout
Spis treści

Czym jest Visa Checkout?

Visa Checkout to portfel elektroniczny stworzony przez firmę Visa w 2014 r. Początkowo usługa była dostępna m.in. w USA i Kanadzie, natomiast w Polsce zadebiutowała wiosną 2017 r.; w tym samym roku liczba aktywnych kont na całym świecie wyniosła ok. 20 milionów. Visa Checkout umożliwia dodanie różnych kart płatniczych - nie tylko Visy – i wygodne płacenie nimi w Internecie, bez każdorazowego podawania danych “plastiku” (numeru karty, jej daty ważności i kodu CVC/CVV).

Visa Checkout nie jest powiązana z konkretnymi bankami. Z usługi możesz korzystać całkiem swobodnie, niezależnie od tego, w której instytucji posiadasz kartę płatniczą.

Gdzie zapłacę przez Visa Checkout?

E-portfel od Visy jest szeroko dostępny jako metoda płatności w sklepach internetowych w Polsce i na świecie. Za pomocą Visa Checkout zapłacisz online za zakupy np. w RTV Euro AGD, Empik.com, Media Expert czy Pizza Portal. W obsługiwanych przez siebie stronach wdrożyli je również poszczególni operatorzy płatności, tacy jak PayU czy Przelewy24.

Jak skorzystać z Visa Checkout?

Rejestracja w Visa Checkout jest prosta i intuicyjna. Jeśli chcesz skorzystać z usługi, Twoim pierwszym krokiem powinno być przejście na tę stronę internetową i stworzenie konta użytkownika. Na tym etapie wystarczy podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz ustawić odpowiednio silne hasło.

Tworzenie konta Visa Checkout
Tworzenie konta Visa Checkout

Po utworzeniu konta w Visa Checkout system poprosi Cię o podanie danych karty płatniczej i przypisanie do niej adresu dostawy, dzięki czemu przy płatnościach w sieci nie będziesz musiał za każdym razem podawać tych informacji.

Dodawanie karty do Visa Checkout
Dodawanie karty do Visa Checkout

Dodawanie adresu do Visa Checkout
Dodawanie adresu do Visa Checkout

Jak wspominaliśmy, do portfela Visy można dodać również karty innych operatorów - Mastercarda, American Express i Discover. Dodatkowo mogą być to karty różnego rodzaju: od debetowych po kredytowe i przedpłacone (tzw. prepaid).

W każdym momencie możesz edytować informacje dotyczące swojej karty bądź je usunąć.

Edycja danych w Visa Checkout
Edycja danych w Visa Checkout

Jak płacić przez Visa Checkout?

Płatność w Internecie przez Visa Checkout przebiega prosto i bezproblemowo. Podczas finalizacji transakcji w e-sklepie wybieramy portfel Visy i podajemy nasz e-mail powiązany z usługą.

Logowanie przy płatności Visa Checkout
Logowanie przy płatności Visa Checkout

Następnym krokiem jest podanie kodu, który otrzymaliśmy na wskazany adres mailowy – w ten sposób zostajemy zalogowani do naszego e-portfela.

Potwierdzenie logowania przy płatności Visa Checkout
Potwierdzenie logowania przy płatności Visa Checkout

Kolejny etap to wybór karty do dokonania płatności. Jak zobaczysz na poniższym obrazku, możesz użyć każdego "plastiku” przypisanego do Visa Checkout, nawet Mastercarda. Jeśli w banku-wystawcy Twojej karty jest wdrożone 3D Secure, po sprawdzeniu danych i potwierdzeniu transakcji pojawi się okienko z prośbą o podanie kodu SMS.

Wybór karty przy płatności Visa Checkout
Wybór karty przy płatności Visa Checkout

3D Secure w Visa Checkout
3D Secure w Visa Checkout

O czym warto wiedzieć?

Korzystanie z Visa Checkout jest bezpłatne, jednak nie zwalnia nas z ewentualnych, comiesięcznych opłat, jakie pobiera od nas bank za korzystanie z karty. Przed dokonaniem zakupu warto również sprawdzić, jakie limity kwotowe płatności internetowych mamy ustawione na naszej karcie – jeśli będą zbyt niskie, transakcja nie dojdzie do skutku.

Bezpieczeństwo zakupów

Dane Twoich kart płatniczych dodanych do Visa Checkout są zabezpieczone poprzez szyfrowanie i wielopoziomowe uwierzytelnianie. Dodatkowo, jeśli bank, którego kartą płacisz, wdrożył u siebie usługę 3D Secure, przy każdej transakcji zostaniesz poproszony o podanie kodu SMS. Dzięki temu, nawet jeśli ktoś przejmie Twoje konto w Visa Checkout, nie dokona płatności bez Twojego telefonu.

Portfel Visy – czy opłaca się z niego korzystać?

Portfele elektroniczne cieszą się popularnością klientów z różnych powodów. Jedni nie chcą za każdym razem podawać danych swoich kart płatniczych, drudzy zaś mogą zwyczajnie chcieć płacić w inny sposób niż dotychczas i szukają nowych rozwiązań. Takie usługi jak Visa Checkout odpowiadają na te oczekiwania. Nie musisz być związany z jednym, konkretnym bankiem; wystarczy stworzyć swoje konto użytkownika, podać dane karty płatniczej i już możesz korzystać z e-portfela. Ponadto usługa działa nie tylko na laptopach i komputerach stacjonarnych, lecz również na urządzeniach mobilnych, czyli tabletach i smartfonach. W efekcie możesz zrobić zakupy za pośrednictwem portfela Visy w dowolnym miejscu, w którym się znajdujesz - wystarczy jedynie kilka szybkich kliknięć.

Dodajmy w tym miejscu, że użytkownicy usługi Visa Checkout mają dostęp do takich samych przywilejów, jakie zapewnia posługiwanie się standardowymi kartami – np. mogą skorzystać z chargebacku, który pozwala na odzyskanie wydanych pieniędzy w wypadku niedostarczenia przez kontrahenta zakupionego online towaru lub niezrealizowania usługi opłaconej kartą Visa.

Kolejną zaletą Visy Checkout jest wysoki stopień bezpieczeństwa transakcji. Ryzyko wycieku danych i przejęcia ich przez niepowołane osoby jest w praktyce minimalne, dzięki systemowi wielopoziomowych zabezpieczeń . Ponadto portfel Visy nie jest połączony z kontem w banku czy rachunkiem karty kredytowej użytkownika, a wyłącznie ze specjalnym kontem technicznym. To zaś sprawia, że wyłudzenie pieniędzy powyżej kwoty, jaka znajduje się na rachunku naszego e-portfela, staje się zwyczajnie niemożliwe.

Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jednym atucie, jaki posiada Visa Checkout. Klienci korzystający z tego rozwiązania zyskują dostęp do wielu promocji i rabatów, mogą więc przy okazji płatności kartą dodatkowo zaoszczędzić na swoich wydatkach.

Nie da się jednak ukryć, że Visa Checkout, jak i inne podobne e-portfele, np. Masterpass czy PayPal, ma obecnie silną konkurencję. Wciąż wielu z nas chętnie płaci przez pay-by-linki, a w ostatnich latach popularność zdobywa także Blik. Czy usługa Visy znajdzie tutaj swoje miejsce? Naszym zdaniem tak, choć raczej nie będzie pierwszym wyborem użytkowników. Z drugiej strony, czasem nie mamy wyboru i musimy zapłacić przez Internet kartą (niektóre promocje dają taką możliwość jako jedną z opcji zdobycia premii) - w takich sytuacjach e-portfele sprawdzą się znakomicie.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy