Visa Benefit – zasady, partnerzy i opinia o programie

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

95 publikacji 3255 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.


3 komentarze
Visa Benefit – zasady, partnerzy i opinia o programie
Spis treści

Organizacja płatnicza Visa miała już kiedyś swój program lojalnościowy Visa Oferty. Po jego zamknięciu dość długo nie było propozycji, w ramach której można by w wielu miejscach i na dodatek w prosty sposób zdobywać różnorodne bonusy z kartami tej organizacji. W końcu wprowadzono program Visa Benefit, który posiada coraz więcej partnerów, dzięki czemu banki wydające karty Visa chętnie pokazują jego możliwości, podpowiadają swoim klientom związane z nim korzyści.

Czym jest i jak działa program Visa Benefit?

Program lojalnościowy Visa Benefit ma zachęcać do płacenia kartami Visa przy każdej okazji. W przeciwieństwie do konkurującego z nim Mastercard Bezcenne Chwile nie zbierasz punktów, nie dążysz do zgromadzenia odpowiedniej ich ilości, by wymienić je nagrody z katalogu. W Visa Benefit od razu korzystasz z rabatów i innych profitów oferowanych przez uczestniczące w programie podmioty. Musisz tylko zwracać uwagę, czy są one dostępne z Twoją kartą Visa, zwłaszcza jeśli jesteś klientem firmowym.

Jak dołączyć do programu?

Przepustką do uczestniczenia w programie Visa Benefit jest:

 • ukończenie 18 r.ż.,
 • posiadanie statusu polskiego rezydenta oraz
 • karty płatniczej Visa wydanej przez jeden z banków działających w Polsce.

Kolejny krok to utworzenie swojego profilu na stronie internetowej programu. Później pozostaje śledzić aktualne oferty i korzystać z dostępnych bonusów.

Krok 1 Rejestracja w programie

Rejestracja sprowadza się do podania imienia i nazwiska oraz adresu e-mail i hasła, którym będziesz się posługiwał podczas odwiedzania swojego profilu. Na tym etapie możesz też wyrazić zgody marketingowe i tym samym zapewnić sobie najświeższe informacje o pojawiających się ofertach. Potwierdzenie chęci utworzenia konta oznacza akceptację regulaminu programu, oświadczenie, że jesteś osobą pełnoletnią i masz świadomość, że program prowadzi Visa Europe.

Krok 2 Wpisanie danych kart/y

Na kolejnym ekranie znajduje się miejsce na wpisanie danych karty rejestrowanej w programie.

Dodawanie karty do programu Visa Benefit
Dodawanie karty do programu Visa Benefit

Możesz poprzestać na podaniu danych jednego „plastiku” lub wpisać parametry większej liczby kart.

Krok 3 Aktywacja profilu

Potem trzeba potwierdzić kodem otrzymanym na podany adres e-mail chęć zarejestrowania się w programie i przy okazji zaznaczyć, by urządzenie było traktowane jako zaufane. W następnym kroku należy skorzystać z linka aktywacyjnego w wiadomości powitalnej, co pozwoli organizacji płatniczej na przesyłanie Ci spersonalizowanych ofert.

Aktywacja konta w programie Visa Benefit
Aktywacja konta w programie Visa Benefit

Korzyści i oferty

W Visa Benefit nie ma wskazanych konkretnych kart z logo Visa, z którymi można korzystać z promocyjnych propozycji. Możliwe to jest ze wszystkimi „plastikami” tej organizacji płatniczej, mogącymi uczestniczyć w programie, przy czym typ karty (np. Classic, Business, Gold) determinuje dostęp do konkretnej oferty. Jest to jasno i przejrzyście komunikowane na stronie programu wraz z określeniem wysokości rabatu czy innej korzyści dostępnej u danego partnera.

Przykładowe oferty w programie Visa Benefit
Przykładowe oferty w programie Visa Benefit

Przeszukiwanie ofert możesz prowadzić na kilka sposobów:

 • wskazując rodzaj karty, którą posiadasz,
 • wybierając jedną z kategorii tematycznych (np. Akcesoria, Jedzenie, Podróże),
 • według interesującej Cię marki,
 • kierując się możliwościami skorzystania z oferty (w Internecie, placówce, podczas rozmowy telefonicznej).

Kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, musisz kliknąć w umieszczony przy niej link, by przejść na stronę z dokładnym opisem zasad skorzystania z tej propozycji (zwróć uwagę na ograniczenia i dodatkowe warunki) i terminem jej obowiązywania. Jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś kliknąć w przycisk Zrealizuj teraz i postępować według instrukcji, która się pojawi. Niekiedy może być konieczne wpisanie specjalnego kodu promocyjnego lub zrealizowanie innych działań.

Zgodnie z regulaminem programu skorzystanie z bonusów w ramach Visa Benefit możliwe jest tylko przy:

 • transakcjach dokonywanych bezpośrednio kartą Visa, korzyści nie zostaną uwzględnione podczas korzystania z portfeli elektronicznych,
 • włączeniu w przeglądarce internetowej plików cookies oraz Javascript.

Partnerzy programu Visa Benefit

Visa niestety nie przygotowała zestawienia firm, które są partnerami programu. Chcąc zweryfikować dostępność oferty konkretnej marki, trzeba wpisać jej nazwę w wewnętrzną wyszukiwarkę dostępną po zalogowaniu się na swój profil w programie lub uruchomić sortowanie po nazwie sprzedawcy (w opcji A-Z lub Z-A). Są wśród nich m.in. marki Adidas, Allegro, Booking.com, Canal+ online, Decathlon, Homla czy Norton. Jako ciekawostkę można podać, że wśród rabatów oferowanych w programie Visa Benefit jest też zniżka na bilety na koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Dla korzystających z Visa Benefit od dłuższego czasu przydatna może być opcja sortowania ofert według kryterium Ostatnio dodane.

Jak zrezygnować z udziału w programie Visa Benefit?

Rezygnacja z uczestnictwa w Visa Benefit nie nastręcza żadnych trudności, ogranicza się do kliknięcia w przycisk Usuń konto widocznego po zalogowaniu do programu (w dolnej części zakładki Mój profil). Dla uniknięcia przypadkowej rezygnacji w kolejnym kroku należy potwierdzić składaną dyspozycję (lub wycofać ją, korzystając z przycisku Anuluj).

Czy warto wziąć udział w programie Visa Benefit?

Jak każdy program promocyjny czy akcja marketingowa, tak i Visa Benefit ma swoje mocne i słabe strony.

Do plusów programu Visa Benefit zaliczam:

 • proste warunki rejestracji;
 • możliwość zapisania do programu dowolnej liczby kart Visa;
 • bezproblemową rezygnację z uczestnictwa, która nie powoduje, że mogą przepaść zyskane dotąd benefity;
 • dość wysokie rabaty dostępne u części partnerów.

Dostrzegam również kilka minusów:

 • niedoskonałości techniczne systemu programu dotyczące nawigacji (brak przycisku umożliwiającego intuicyjny powrót z profilu do strony głównej, trzeba użyć strzałki „cofania się”);
 • konieczność poszukiwania interesującej nas firmy na liście partnerów, bez możliwości spojrzenia na ich wykaz w postaci logotypów;
 • wszystkie karty zapisane w programie wyglądają jednakowo, wyróżniają je jedynie 4 ostatnie cyfry numeru; nie ma możliwości szybkiej identyfikacji „plastiku” po logotypie banku, który ją wydał.
Profile kart w programie Visa Benefit
Profile kart w programie Visa Benefit

Jako że Visa dopiero od niedawna mocniej rozwija swój program, daję mu pewien kredyt zaufania, licząc, że atrakcyjnych ofert będzie coraz więcej i będą one konkurowały z Bezcennymi Chwilami Mastercarda. Przykładem mogą być rezerwacje na Booking.com – z kartą Mastercarda na ogół można odzyskać 4% wydatków, a z „plastikiem” Visy od 3 do 6%.

Krótko mówiąc, warto wiedzieć o programach lojalnościowych obu największych organizacji płatniczych i przed dokonaniem transakcji sprawdzić, czy w którymś z nich nie można zyskać jakichś bonusów. Rabat w programie Visa Benefit albo punkty przekładające się na voucher zakupowy od Mastercarda w Bezcennych Chwilach generują oszczędności, dzięki którym na Twoim koncie zostanie nieco środków, które wykorzystasz w zupełnie dowolny sposób.

Korzystaj i ciesz się zdobytymi bonusami!

Oceń artykuł
4.7
(3 oceny)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos