3 komentarze
Organizacja płatnicza Visa miała już kiedyś swój program lojalnościowy Visa Oferty. Po jego zamknięciu dość długo nie było propozycji, w ramach której można by w wielu miejscach i na dodatek w prosty sposób zdobywać różnorodne bonusy z kartami tej organizacji. W końcu wprowadzono program Visa Benefit, który posiada coraz więcej partnerów, dzięki czemu banki wydające karty Visa chętnie pokazują jego możliwości, podpowiadają swoim klientom związane z nim korzyści.
Czym jest i jak działa program Visa Benefit?
Program lojalnościowy Visa Benefit ma zachęcać do płacenia kartami Visa przy każdej okazji. W przeciwieństwie do konkurującego z nim Mastercard Bezcenne Chwile nie zbierasz punktów, nie dążysz do zgromadzenia odpowiedniej ich ilości, by wymienić je nagrody z katalogu. W Visa Benefit od razu korzystasz z rabatów i innych profitów oferowanych przez uczestniczące w programie podmioty. Musisz tylko zwracać uwagę, czy są one dostępne z Twoją kartą Visa, zwłaszcza jeśli jesteś klientem firmowym.
Jak dołączyć do programu?
Przepustką do uczestniczenia w programie Visa Benefit jest:
- ukończenie 18 r.ż.,
- posiadanie statusu polskiego rezydenta oraz
- karty płatniczej Visa wydanej przez jeden z banków działających w Polsce.
Kolejny krok to utworzenie swojego profilu na stronie internetowej programu. Później pozostaje śledzić aktualne oferty i korzystać z dostępnych bonusów.
Krok 1 Rejestracja w programie
Rejestracja sprowadza się do podania imienia i nazwiska oraz adresu e-mail i hasła, którym będziesz się posługiwał podczas odwiedzania swojego profilu. Na tym etapie możesz też wyrazić zgody marketingowe i tym samym zapewnić sobie najświeższe informacje o pojawiających się ofertach. Potwierdzenie chęci utworzenia konta oznacza akceptację regulaminu programu, oświadczenie, że jesteś osobą pełnoletnią i masz świadomość, że program prowadzi Visa Europe.
Krok 2 Wpisanie danych kart/y
Na kolejnym ekranie znajduje się miejsce na wpisanie danych karty rejestrowanej w programie.
Możesz poprzestać na podaniu danych jednego „plastiku” lub wpisać parametry większej liczby kart.
Krok 3 Aktywacja profilu
Potem trzeba potwierdzić kodem otrzymanym na podany adres e-mail chęć zarejestrowania się w programie i przy okazji zaznaczyć, by urządzenie było traktowane jako zaufane. W następnym kroku należy skorzystać z linka aktywacyjnego w wiadomości powitalnej, co pozwoli organizacji płatniczej na przesyłanie Ci spersonalizowanych ofert.
Korzyści i oferty
W Visa Benefit nie ma wskazanych konkretnych kart z logo Visa, z którymi można korzystać z promocyjnych propozycji. Możliwe to jest ze wszystkimi „plastikami” tej organizacji płatniczej, mogącymi uczestniczyć w programie, przy czym typ karty (np. Classic, Business, Gold) determinuje dostęp do konkretnej oferty. Jest to jasno i przejrzyście komunikowane na stronie programu wraz z określeniem wysokości rabatu czy innej korzyści dostępnej u danego partnera.
Przeszukiwanie ofert możesz prowadzić na kilka sposobów:
- wskazując rodzaj karty, którą posiadasz,
- wybierając jedną z kategorii tematycznych (np. Akcesoria, Jedzenie, Podróże),
- według interesującej Cię marki,
- kierując się możliwościami skorzystania z oferty (w Internecie, placówce, podczas rozmowy telefonicznej).
Kiedy znajdziesz interesującą Cię ofertę, musisz kliknąć w umieszczony przy niej link, by przejść na stronę z dokładnym opisem zasad skorzystania z tej propozycji (zwróć uwagę na ograniczenia i dodatkowe warunki) i terminem jej obowiązywania. Jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś kliknąć w przycisk Zrealizuj teraz i postępować według instrukcji, która się pojawi. Niekiedy może być konieczne wpisanie specjalnego kodu promocyjnego lub zrealizowanie innych działań.
Zgodnie z regulaminem programu skorzystanie z bonusów w ramach Visa Benefit możliwe jest tylko przy:
- transakcjach dokonywanych bezpośrednio kartą Visa, korzyści nie zostaną uwzględnione podczas korzystania z portfeli elektronicznych,
- włączeniu w przeglądarce internetowej plików cookies oraz Javascript.
Partnerzy programu Visa Benefit
Visa niestety nie przygotowała zestawienia firm, które są partnerami programu. Chcąc zweryfikować dostępność oferty konkretnej marki, trzeba wpisać jej nazwę w wewnętrzną wyszukiwarkę dostępną po zalogowaniu się na swój profil w programie lub uruchomić sortowanie po nazwie sprzedawcy (w opcji A-Z lub Z-A). Są wśród nich m.in. marki Adidas, Allegro, Booking.com, Canal+ online, Decathlon, Homla czy Norton. Jako ciekawostkę można podać, że wśród rabatów oferowanych w programie Visa Benefit jest też zniżka na bilety na koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Dla korzystających z Visa Benefit od dłuższego czasu przydatna może być opcja sortowania ofert według kryterium Ostatnio dodane.
Jak zrezygnować z udziału w programie Visa Benefit?
Rezygnacja z uczestnictwa w Visa Benefit nie nastręcza żadnych trudności, ogranicza się do kliknięcia w przycisk Usuń konto widocznego po zalogowaniu do programu (w dolnej części zakładki Mój profil). Dla uniknięcia przypadkowej rezygnacji w kolejnym kroku należy potwierdzić składaną dyspozycję (lub wycofać ją, korzystając z przycisku Anuluj).
Czy warto wziąć udział w programie Visa Benefit?
Jak każdy program promocyjny czy akcja marketingowa, tak i Visa Benefit ma swoje mocne i słabe strony.
Do plusów programu Visa Benefit zaliczam:
- proste warunki rejestracji;
- możliwość zapisania do programu dowolnej liczby kart Visa;
- bezproblemową rezygnację z uczestnictwa, która nie powoduje, że mogą przepaść zyskane dotąd benefity;
- dość wysokie rabaty dostępne u części partnerów.
Dostrzegam również kilka minusów:
- niedoskonałości techniczne systemu programu dotyczące nawigacji (brak przycisku umożliwiającego intuicyjny powrót z profilu do strony głównej, trzeba użyć strzałki „cofania się”);
- konieczność poszukiwania interesującej nas firmy na liście partnerów, bez możliwości spojrzenia na ich wykaz w postaci logotypów;
- wszystkie karty zapisane w programie wyglądają jednakowo, wyróżniają je jedynie 4 ostatnie cyfry numeru; nie ma możliwości szybkiej identyfikacji „plastiku” po logotypie banku, który ją wydał.
Jako że Visa dopiero od niedawna mocniej rozwija swój program, daję mu pewien kredyt zaufania, licząc, że atrakcyjnych ofert będzie coraz więcej i będą one konkurowały z Bezcennymi Chwilami Mastercarda. Przykładem mogą być rezerwacje na Booking.com – z kartą Mastercarda na ogół można odzyskać 4% wydatków, a z „plastikiem” Visy od 3 do 6%.
Krótko mówiąc, warto wiedzieć o programach lojalnościowych obu największych organizacji płatniczych i przed dokonaniem transakcji sprawdzić, czy w którymś z nich nie można zyskać jakichś bonusów. Rabat w programie Visa Benefit albo punkty przekładające się na voucher zakupowy od Mastercarda w Bezcennych Chwilach generują oszczędności, dzięki którym na Twoim koncie zostanie nieco środków, które wykorzystasz w zupełnie dowolny sposób.
Korzystaj i ciesz się zdobytymi bonusami!
Komentarze
(3)Jakiś czas temu było coś takiego specjalnego jak oferta miesiąca. Schowali to w jakimś miejscu czy tego już nie ma?
Odpowiedz
Wygląda to sensowniej niż zbieranie punktów u Mastercarda, od razu widać efekty działania
Odpowiedz
Zgadzam się, że brzmi fajnie, ale dopóki zniżki nie będą w najpopularniejszych sieciach, to mimo wszystko stawiam na Bezcenne Chwile. Tam ciułam punkciki przy każej płątności, czasem coś się przyspieszy, a tu trzeba wyszukiwać konkretne sklepy.
Odpowiedz