Visa Mobile – płatności online od Visy

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

99 publikacji 1158 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.


16 komentarzy
Visa Mobile – płatności online od Visy
Spis treści

Płatności mobilne – wykonywane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za zakupy w sieci cieszą się w naszym kraju szczególną popularnością. Z tego powodu nie dziwi fakt, że to właśnie Polska jest pierwszym krajem, w którym Visa udostępniła szybkie, wygodne i bezpieczne płatności online, przy których nie musimy podawać danych swojej karty płatniczej.

To nie pierwsze rozwiązanie od Visy w kontekście płatności za zakupy w Internecie. Wystarczy wspomnieć o usłudze Click to Pay, która zastąpiła funkcjonujący wcześniej portfel Visa Checkout.

Visa Mobile. Nest Bank pierwszy na świecie

Przejdźmy jednak do płatności Visa Mobile, które zadebiutowały w maju 2022 r. Nie można przy tym pominąć faktu, że jako pierwsi na świecie możliwość jej wypróbowania otrzymali posiadacze kart płatniczych Visa od Nest Banku.

Płatności Visa Mobile jest (przynajmniej na starcie) są obsługiwane przez serwis Przelewy24 – nową metodą możemy aktualnie płacić w wybranych sklepach internetowych, które oferują transakcje za jego pośrednictwem.

Visa Mobile – jak działa?

Gdy już znajdziemy Visa Mobile wśród dostępnych metod płatności, wystarczy wpisać w formularzu swój numer telefonu.

Visa Mobile. Formularz płatności.
Visa Mobile, Przelewy24

Następnie otrzymujemy powiadomienie na smartfona, które przekieruje nas do aplikacji. Po zalogowaniu kodem PIN (nadanym w Visa Mobile) mamy możliwość zatwierdzenia operacji. Proces jest zatem bardzo prosty – wystarczy zaledwie kilka prostych kroków, by z powodzeniem wykonać płatność.

Co istotne, pozbywamy się najbardziej uciążliwego etapu dotyczącego transakcji w sieci, czyli przepisywania danych karty płatniczej; a co chyba jeszcze ważniejsze, większa wygoda wcale nie idzie w parze ze zmniejszonym poziomem bezpieczeństwa zakupów internetowych. Transakcje Visa Mobile są chronione dokładnie tak samo, jak każda płatność kartą. Objęte są one chociażby procedurą chargeback (która pozwala na odzyskanie środków w przypadku np. niewywiązania się sprzedawcy z warunków zamówienia).

Aplikacja Visa Mobile

O ile nasz bank nie udostępnia opcji dołączenia do Visa Mobile z poziomu własnej aplikacji mobilnej, potrzebujemy osobnej apki, którą należy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Choć do zatwierdzania płatności potrzebujemy 6-cyfrowego PIN-u, to do zalogowania możemy posłużyć się odciskiem palca. Aplikacja zawiera zaledwie kilka funkcji, m.in.:

 • historia płatności,
 • możliwość dodania kart do wirtualnego portfela i
 • ustawienia ogólne, w tym np. zmiana PIN-u do zatwierdzania operacji i motywu (jasny / ciemny).
Visa Mobile. Historia płatności.
Visa Mobile. Historia płatności.

Visa Mobile – rejestracja i dodanie karty

Zanim jednak będziemy mieli szansę zapoznać się z aplikacją, musimy się zarejestrować w usłudze i dodać przynajmniej jedną kartę do Visa Mobile. Przy pierwszym uruchomieniu apki zostaniemy poproszeni o wprowadzenie i weryfikację adresu e-mail; podobne formalności musimy spełnić również w przypadku numeru telefonu.

Po ustanowieniu hasła bezpieczeństwa (opcjonalnie możemy włączyć logowanie biometryczne) i kodu PIN do zatwierdzania transakcji pozostaje dodanie pierwszej karty Visa. Tu mamy dwie opcje – ręczne wpisanie danych karty lub jej zeskanowanie aparatem w telefonie.

Visa Mobile. W jakich bankach skorzystamy z tej metody płatności?

Poniżej będziemy na bieżąco dodawać szczegóły kont osobistych oferowanych przez te instytucje, które udostępniły swoim klientom nową metodę płatności (w kolejności zgodnej z aktualnym rankingiem kont osobistych). Aktualnie Visa Mobile jest usługą "raczkującą", ale zakładamy, że wkrótce lista się wydłuży:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 6 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 10 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Visa Mobile – nowa jakość na rynku płatności online?

Płatności w sklepie internetowym często budzą wątpliwości techniczne i związane z bezpieczeństwem. Istotnym aspektem jest także komfort użytkownika, w związku z czym na – i tak już mocno nasyconym – rynku płatności wciąż pojawiają się nowe rozwiązania.

Visa Mobile to najnowsze z nich. Globalna organizacja płatnicza postawiła na uproszczenie procesu zakupów w sklepach online, zastępując podawanie danych karty koniecznością wpisania znacznie krótszego numeru telefonu (który w dodatku każdy z nas pamięta).

Choć inicjatywa Visy jest godna uznania, to musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest to żadna rewolucja. Zakupy bez każdorazowego wpisywania numerów kart nie są nowością – to właśnie na tym założeniu bazują istniejące od dawna portfele elektroniczne w rodzaju Google Pay, Apple Pay czy PayPal.

Płatności od Visy mogłyby mieć nad wspomnianymi metodami istotną przewagę, gdyby w każdym przypadku można byłoby je obsługiwać z poziomu aplikacji banku. Niemniej, fakty są takie, że Visa Mobile dołącza do szerokiego wachlarza dostępnych metod płatności w Internecie, a tych nigdy za wiele.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(16)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
T
Tobi
Gość

Zgodnie z moimi przewidywaniami furory to nie zrobiło i już raczej nie zrobi. Nie licząc niszowego Nesta oferują te płatności tylko 2 większe banki i nie widać, by reszta masowo chciała w to wchodzić. Chyba że ktoś wie coś więcej?

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Za kartę wirtualną ING Visa pobierana jest opłata 20 zł dla osób powyżej 26 roku.Jest to w regulaminie.

Odpowiedz

K
Karol
Gość

Druga aktualizacja. W banku ING, Nest i w Banki Spółdzielcze SGB z Visa Mobile korzysta się w aplikacji banku, bez konieczności korzystania z apki Visa Mobile.

Odpowiedz

K
Karol
Gość

Z tego, co czytałem, Visa Mobile (K@rta wirtualna ING VISA) jest darmowa w ING, a więc nie dotyczy jej opłata 7 zł.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Obecnie aplikacja Visa Mobile nie jest już chyba dostępna?


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Aplikacja jest dostępna w sklepach z aplikacjami.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Aldona Derdziak

W Google Play widzę tylko Visa Mobile CDET

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Tomasz

Powinieneś widzieć Visa mobile-płatności online.

Odpowiedz

P
Piotrek
Gość

Od niedawna ING też posiada Visa Mobile

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Piotrek

Zgadza się, dodałem konto w ING do listy. Dzięki ?

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Michał Radzimiński

Tak przy okazji warto by było dodać do wymienianych przez Was przy kontach płatności mobilnych Xiaomi Pay a także odświeżyć ranking aplikacji mobilnych, bo jednak sporo się pozmieniało ;)

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Jakie zmiany w aplikacjach masz na myśli? Tradycyjnie wprowadzamy zmiany w rankingu zbiorczo, na początku miesiąca – choć ostatnio zrobiliśmy mały wyjątek, gdy kilka dni temu w PeoPay pojawiły się powiadomienia o przelewach przychodzących ?

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Michał Radzimiński

Jest trochę nieaktualnych informacji (choćby w aplikacji Nesta jest wpisany brak Blika, który od dawna jest). Niektóre banki wprowadziły też mocno zmienione aplikacje (Credit Agricole).

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Co do Nest Banku, to na "kafelku" aplikacji od początku pojawienia się tam Blika mamy "TAK" przy parametrze "Kod Blik", ale rzeczywiście informacja pozostała w innym miejscu jako wada aplikacji (dzięki za spostrzegawczość!) – zmieniłem tę informację, przy czym warto pamiętać, że niestety wciąż niedostępne są przelewy na telefon Blik.

Natomiast kafelek aplikacji CA24 mobile uwzględnia już nową jej wersję ? Inna sprawa, że nawet po zmianach – zgodnie z naszą metodologią – aplikacja nie załapała się do pierwszej 10-tki.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Michał Radzimiński

Myślałem że chodzi o stary Credit ? Czyli nadal jest tam dramat (co za niespodzianka!). Mój błąd że nie sprecyzowałem o co chodzi z tym Blikem, wybaczcie ;) I dzięki za poranną interwencję po długim weekendzie ;)

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

To ja dziękuję za sugestie, gdybyś miał ich więcej – pisz śmiało ?

Odpowiedz