Dif Broker


Dif Broker

Dif Broker to dom maklerski mający swoją główną siedzibę w portugalskiej Lizbonie. Firma oferuje dostęp do tysięcy różnego rodzaju instrumentów finansowych, wliczając w to kontrakty CFD na akcje, ropę naftową czy metale szlachetne. Dif Broker (reklamujący się w naszym kraju jako Dif Broker Polska) pozwala też na zawieranie transakcji na rynkach akcyjnych. Firma nie posiada wprawdzie oddziału w Polsce, ale za to zapewnia polskojęzyczną obsługę. Stanowi to bardzo cenne wsparcie, zwłaszcza dla osób, które nie posługują się biegle językiem angielskim (ani tym bardziej portugalskim). DIF Broker Polska posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki czemu może świadczyć swoje usługi na terenie naszego kraju. Depozyty wpłacane przez klientów przechowywane są oddzielnie od środków brokera w banku pełniącym rolę tzw. depozytariusza. Tego typu rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo inwestowania za pośrednictwem DIF Broker.

Dif Broker Polska – parametry konta inwestycyjnego

Jeśli chodzi o szczegóły oferty produktowej, to DIF Broker zapewnia całkiem przystępne warunki transakcyjne. Jako inwestorzy możemy założyć konto zarówno w dolarach amerykańskich (USD), jak też w euro (EUR) i polskich złotych (PLN). Rachunek w szybki i wygodny sposób zasilimy za pomocą karty kredytowej lub robiąc tradycyjny przelew bankowy. Dość poważnym minusem portugalskiego brokera jest stosunkowo wysoka minimalna kwota, jaką musimy u niego zainwestować, aby rozpocząć handel. Aktualnie jest to równowartość 2000 USD, czyli ponad 7500 zł. To ograniczenie sprawia, że wiele osób – zwłaszcza tych z mniejszymi portfelami – nie będzie w stanie handlować za jego pośrednictwem.

Dźwignia finansowa w Dif Broker Polska

Dif Broker, stosując się do ogólnoeuropejskich wytycznych, oferuje dźwignię finansową na poziomie 1 do 30, z opcją jej podwyższenia dla osób ze statusem tzw. klienta profesjonalnego. Osoby korzystające z usług tego portugalskiego domu maklerskiego mogą liczyć także na tzw. ochronę przed ujemnym saldem. Jest to opcja, dzięki której stan naszego rachunku nigdy nie spadnie poniżej zera. Innymi słowy – inwestując, ryzykujemy całym posiadanym kapitałem, ale w razie poważniejszych ruchów cenowych na koncie nigdy nie powstanie debet.

Klienci korzystający z usług Dif Broker mogą zawierać transakcje za pomocą dedykowanej platformy transakcyjnej (w stosunku do konkurencji to krok naprzód, gdyż w branży większość firm używa standardowej platformy MT5). Platforma pozwoli zarządzać naszym inwestycjami w zasadzie z każdego miejsca na świecie np. z wykorzystaniem laptopa, tabletu a nawet smartfonu.

Warunki transakcyjne w Dif Broker Polska

Oferta produktowa Dif Broker powinna przypaść do gustu osobom chcącym handlować na polskich aktywach. Wśród dostępnych instrumentów znajdziemy m.in. kontrakty CFD na indeks giełdowy WIG20, a także aż 14 (!) par walutowych, w których walutą kwotowaną jest polski złoty. Dla porównania – większość firm z branży pozwala zawierać transakcję na dwóch, maksymalnie trzech parach opartych o naszą walutę (zazwyczaj są to pary USD/PLN, EUR/PLN i rzadziej CHF/PLN). Większych zastrzeżeń nie można mieć do proponowanych inwestorom warunków transakcyjnych. Spread, czyli różnica między najlepszymi ofertami kupna i sprzedaży, w przypadku pary USD/PLN to zaledwie 12 pips (średnia w przypadku brokerów prezentowanych w naszym rankingu to ponad 22 pips). Całkiem korzystne warunki znajdziemy także w przypadku pary euro/dolar (EUR/USD), gdzie spread wynosi 1 pips (wartość na poziomie rynkowej średniej).

Oprocentowanie wolnych środków

Plusem oferty Dif Broker jest także oprocentowanie wolnych środków na naszym rachunku inwestycyjnym. Dzięki temu kapitał, który aktualnie nie jest zaangażowany w żadną inwestycję, będzie przynosił regularny dochód odsetkowy.

Podsumowując, DIF Broker to godny polecenia partner dla Twoich inwestycji. Firma zapewnia atrakcyjne warunki transakcyjne, polskojęzyczną obsługę oraz nowoczesną platformę transakcyjną. Prawdopodobnie największym minusem jest z kolei wysokie minimum depozytowe na poziomie 2000 USD. Dla wielu inwestorów może to być solidna zapora, ale dla osób z większym kapitałem nie powinno stanowić to większego ograniczenia.

Opinie: Dif Broker

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy