Kredyt gotówkowy w Credit Agricole

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

80 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

W szerokiej gamie produktów oferowanych przez Credit Agricole wyróżnić można kredyt gotówkowy. Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na dowolny, wybrany przez klienta cel. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ta oferta i kto może z niej skorzystać.

Spis treści

Kredyt gotówkowy oferowany przez Credit Agricole to gotówka na realizację dowolnych planów. Przyjrzyjmy się szczegółom tego produktu.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – oprocentowanie, prowizja

Oto najważniejsze cechy kredytu gotówkowego w Credit Agricole. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 10 000 zł, okres spłaty – 24 miesiące.

Miesięczna rata
465,80 zł
Kwota do spłaty
11 179,20 zł
Oprocentowanie
10,94%
Prowizja
0%
RRSO
11,52%
RRSO 11,52%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,52%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11 400,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 539,84 zł, oprocentowanie stałe 10,94%, całkowity koszt kredytu 2 139,84 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki2 139,84 zł), 37 miesięcznych równych rat w wysokości 356,31 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 356,37 zł. Kalkulację przygotowaliśmy na 15.03.2024 r. na przykładzie reprezentatywnym przy założeniu, że koszt prowadzenia konta wynosi 0 zł.

Koszt kredytu
Miesięczna rata 465,80 zł
Całkowita kwota do spłaty 11 179,20 zł
Oprocentowanie nominalne 10,94%
Prowizja

0%

RRSO 11,52%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,52%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11 400,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 539,84 zł, oprocentowanie stałe 10,94%, całkowity koszt kredytu 2 139,84 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki2 139,84 zł), 37 miesięcznych równych rat w wysokości 356,31 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 356,37 zł. Kalkulację przygotowaliśmy na 15.03.2024 r. na przykładzie reprezentatywnym przy założeniu, że koszt prowadzenia konta wynosi 0 zł.

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

do 60 miesięcy

Maksymalna kwota kredytu

25 000 zł

Wymagane konto

TAK

Wymagane ubezpieczenie

NIE

Uwagi

Oferta dla klientów, którzy:

 • w dniu złożenia wniosku nie będą posiadać innego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego w tym banku,
 • mają konto w tym banku lub otworzą je najpóźniej w dniu podpisania umowy kredytowej.

Promocja „Swobodny kredyt na wiosnę" trwa od 01.04 do 30.06.2024 r. Możesz z niej skorzystać, jeśli złożysz wniosek w czasie jej obowiązywania i podpiszesz umowę do 07.07.2024 r.

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Koszty monitoringu i windykacji

0 zł

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty i całkowita kwota do spłaty są zależne od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt gotówkowy w Credit Agricole?

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole może być przyznany osobie, która:

 • ukończyła 21 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

 • jest osobą fizyczną zamieszkałą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, posiadającą na tym terytorium centrum interesów osobistych/gospodarczych.

 • podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;

 • ma nadany numer ewidencyjny PESEL.

By uzyskać kredyt wnioskodawca powinien również posiadać stałe dochody oraz odpowiednią zdolność kredytową. Rozpatrując wniosek, bank weźmie pod uwagę między innymi źródło i wysokość osiąganych dochodów, koszty utrzymania, posiadane zobowiązania czy liczbę osób w gospodarstwie domowym.

Istotna jest także historia kredytowa – pobierając raport BIK, kredytodawca sprawdzi, jak wnioskujący wywiązywał się ze swoich dotychczasowych zobowiązań.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – promocja

By skorzystać z promocyjnej oferty banku klient powinien dodatkowo:

 • mieć konto w Credit Agricole lub otworzyć je najpóźniej w dniu podpisania umowy kredytowej;

 • w dniu złożenia wniosku nie posiadać innego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego w tym banku;

 • złożyć wniosek i zawrzeć umowę kredytową w określonych przez bank terminach.

Wymagane dokumenty

Do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w Credit Agricole potrzebny będzie dowód osobisty oraz dokumenty poświadczające fakt uzyskiwania stałych dochodów. Dokumenty dotyczące dochodu różnią się w zależności od jego źródła (przykładowo w przypadku umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej potrzebne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach lub wyciąg z konta). Jeśli wynagrodzenie wnioskodawcy wpływa na konto w Credit Agricole, wówczas zaświadczenie nie będzie wymagane. Rodzaj wymaganych dokumentów możesz sprawdzić na stronie banku lub zapytać o nie w trakcie procesu wnioskowania.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w Credit Agricole?

By wziąć kredyt gotówkowy w Credit Agricole wystarczy wypełnić formularz na stronie banku podając następujące dane: imię i nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Po jego przesłaniu należy oczekiwać na kontakt ze strony pracownika banku - podczas rozmowy dokona on wstępnej weryfikacji zdolności kredytowej i przedstawi propozycję kredytu. Decyzja kredytowa wydawana jest nawet w ciągu dziesięciu minut od złożenia przez wnioskodawcę kompletnego wniosku kredytowego. Umowa będzie mogła zostać podpisana w oddziale banku lub w bankowości online.

Dodatkowe informacje

Poniżej kilka dodatkowych informacji o kredycie gotówkowym w Credit Agricole.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole – ubezpieczenie

Biorąc kredyt gotówkowy można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia, które może okazać się przydatne w sytuacjach losowych mających wpływ na możliwość spłaty zobowiązania. Decydując się na ochronę klient może wybrać jeden z dwóch wariantów:

 • pakiet podstawowy – zapewnia całkowitą spłatę kredytu w przypadku trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, niezdolności do samodzielnej egzystencji lub śmierci;

 • pakiet rozszerzony – zapewnia ochronę jak w pakiecie podstawowym, a dodatkowo oferuje częściową spłatę rat w przypadku zwolnienia lekarskiego trwającego dłużej niż 30 dni, utraty zatrudnienia lub wystąpienia jednej z ośmiu poważnych chorób wskazanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kalkulator kredytu gotówkowego w Credit Agricole

Osoby zainteresowane kredytem gotówkowym w Credit Agricole mogą skorzystać z kalkulatora na stronie banku. Określając kwotę kredytu i okres spłaty można zapoznać się szacunkową miesięczną ratą. Bank zaznacza, że wyliczenia mają charakter orientacyjny i nie mogą być traktowane jako oferta. Ostateczne warunki finansowania zostaną przedstawione klientowi po dokonaniu analizy jego zdolności kredytowej.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Czy można nadpłacać kredyt gotówkowy w Credit Agricole?

Tak, każdy klient ma prawo do nadpłaty kredytu gotówkowego. Nadpłata może skutkować obniżeniem rat lub skróceniem okresu kredytowania. Przed dokonaniem nadpłaty klient powinien skontaktować się z doradcą dzwoniąc na infolinię banku lub odwiedzając placówkę.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego?

Tak, każdy klient może dokonać wcześniejszej spłaty kredytu w dowolnym momencie trwania umowy. Przed dokonaniem wcześniejszej spłaty klient powinien skontaktować się z doradcą, dzwoniąc na infolinię banku lub odwiedzając placówkę.

Czy można skorzystać z wakacji kredytowych spłacając kredyt gotówkowy w Credit Agricole?

Klientom, u których wystąpiły trudności spłatą zobowiązania, bank umożliwia skorzystanie z restrukturyzacji kredytu, która polega na zmianie warunków spłaty zobowiązania. Decydując się na to rozwiązanie klient może wybrać jedną z kilku możliwości: zawieszenie spłaty na dany okres, zmniejszenie wysokości raty z wydłużeniem okresu kredytowania, zawieszenie spłaty kapitału z wydłużeniem okresu kredytowania lub bez wydłużenia okresu kredytowania czy zmiana terminu płatności rat. Restrukturyzacja wymaga przygotowania aneksu do umowy. Wniosek można złożyć przez stronę internetową banku, w oddziale lub drogą pocztową.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy