Lokata Powitalna w Credit Agricole

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Bank Credit Agricole przygotował specjalną ofertę dla swoich nowych klientów. Lokata Powitalna może być założona pod warunkiem podpisania z bankiem umowy o konto osobiste. Depozyt trwa 180, jego oprocentowanie wynosi 8% w skali roku i można na nim ulokować od 1000 do 40 000 zł.

Spis treści

Z Lokaty Powitalnej w Credit Agricole mogą do 31 maja 2024 r. skorzystać tylko nowi klienci tego banku.

Promocyjne oprocentowanie dla trwającej 180 dni Lokaty Powitalnej wynosi 1,5% (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków) lub 8% w skali roku (po spełnieniu wymagań regulaminu promocji) i można na niej ulokować maksymalnie 40 tys. zł. Jako że jest to oferta dla nowych klientów, to można wpłacić dowolne środki.

Ile można zyskać na Lokacie Powitalnej?

Poniższe wyliczenia przedstawiają odsetki możliwe do uzyskania po powierzeniu bankowi Credit Agricole różnych kwot na 180 dni, z oprocentowaniem 8% w skali roku.

W obliczeniach został uwzględniony podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

Zysk Lokata Powitalna Credit Agricole
Zysk* z Lokaty Powitalnej w Credit Agricole
Kwota Lokaty Odsetki po 180 dniach
1 000 zł 32 zł
2 500 zł 80 zł
5 000 zł 160 zł
10 000 zł 320 zł
15 000 zł 479 zł
20 000 zł 639 zł
25 000 zł 799 zł
30 000 zł 959 zł
35 000 zł 1 118 zł
40 000 zł 1 278 zł
* zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 01.05.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.
Złóż wniosek

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Z Lokaty Powitalnej w Credit Agricole mogą skorzystać osoby, które w okresie ostatnich 2 lat przed dniem zakładania depozytu nie posiadały w tym banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Chcąc zyskać oprocentowanie 8% w skali roku, nie wystarczy założyć konto osobiste w Credit Agricole, ale trzeba też spełnić dodatkowe warunki:

 1. wyrazić zgodę na otrzymywanie ofert marketingowych od banku Credit Agricole i podmiotów z nim współpracujących oraz utrzymać je przez okres trwania lokaty;
 2. w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym trwania depozytu:
  1. zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej CA24 Mobile oraz
  2. wykonać przynajmniej 10 transakcji bezgotówkowych kartą do konta lub potwierdzonych kodem Blik.

Wymagane konto osobiste

Regulamin oferty wymaga założenia konta osobistego w Credit Agricole. Do wyboru są 3 rachunki:

 • Konto
  0 zł / 10 zł

 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 9 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Konto dla Ciebie VIP

Credit Agricole
 • Konto
  0 zł / 50 zł

 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie płatności w walucie obcej i darmowe przelewy natychmiastowe.
 • Konto
  0 zł / 3 zł

 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 3 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Co zrobić po zakończeniu Lokaty Powitalnej?

Po upływie okresu umownego lokatę będzie można odnowić według standardowej stopy procentowej wskazanej w obowiązującej wówczas Tabeli oprocentowania kont dla osób fizycznych (ok. 1,5%).

Dodatkowe informacje

Oferta promocyjna dotyczy wyłącznie jednej lokaty założonej w ramach konta, zarówno w przypadku rachunku indywidualnego, jak i konta wspólnego.

Zerwanie lokaty oznacza utratę wszystkich odsetek.

Jak założyć Lokatę Powitalną w Credit Agricole

Lokatę Powitalną można założyć na stronie banku. Trzeba to zrobić w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy o konto osobiste. Do wyboru są następujące rachunki: Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE! i Konto dla Ciebie VIP.

Pozostałe produkty oszczędnościowe w Credit Agricole

Lokata Na Nowe Środki

Credit Agricole
 • Oprocentowanie
  4,75%
 • Zakres kwot
  1000 - 100 000 zł
 • Czas trwania
  90 dni
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych środków.

Lokata Na Nowe Środki

Credit Agricole
 • Oprocentowanie
  4,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 100 000 zł
 • Czas trwania
  180 dni
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych środków.
Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja Moneteo
4.5

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Lokata Powitalna banku Credit Agricole kusi wysokim oprocentowaniem i to na okres aż 180 dni. Niestety mogą z niej skorzystać tylko nowi klienci.
Spis treści

Zalety

 • wysokie oprocentowanie lokaty

Wady

 • oferta tylko dla nowych klientów Credit Agricole
 • obowiązek posiadania konta osobistego
 • koniecznośc spełnienia warunków aktywności
Ogólna ocena
(4.5)
Wysokość oprocentowania
(5)
Pozostałe warunki oferty
(3.5)

Korzystna lokata, ale tylko dla nowych klientów

W obecnej sytuacji na rynku lokat promocyjna oferta Credit Agricole dla nowych klientów wyróżnia się pozytywnie. Oprocentowanie 8% w skali roku przewyższa oprocentowanie konkurencji i na dodatek obowiązuje przez 180 dni (oferty konkurencji na ogół są na ok. 90 dni, czyli 3 miesiące).

Niewątpliwie minusem oferty Credit Agricole jest konieczność spełnienia kilku warunków, z których najważniejszym jest bycie nowym klientem tego banku. Realizacja wymagań związanych z aktywnością nie powinna nikomu sprawić kłopotów.

Załóż lokatę

Komentarze i opinie

(32)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
Jerzy
Gość

Warunek 10 płatności trzeba spełnić w każdym z pełnych miesięcy trwania lokaty, czyli w praktyce przez 5 miesięcy? Pierwszy i ostatni przy 180 dniach nie będzie pełny. No chyba, że ktoś założy lokatę pierwszego danego miesiąca ale to jest bez sensu. Dobrze kombinuję?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Jerzy

Twoje wątpliwości rozwiewa punkt 6 regulaminu promocji, w którym podano przykład spełniania warunków, które sprawią, że bank naliczy klientowi odsetki w wysokości 8%:

6 maja 2024 roku zakładasz lokatę promocyjną na okres 180 dni. Ta lokata zakończy się 1 listopada 2024 roku. Pierwszy miesiąc kalendarzowy, w którym musisz wykonać przynajmniej 10 transakcji bezgotówkowych kartą do konta lub potwierdzonych kodem BLIK i przynajmniej raz zalogować się do aplikacji CA24 Mobile, to czerwiec 2024 roku. Kolejne miesiące kalendarzowe, w których musisz spełniać te warunki to lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2024 roku.  

Odpowiedz

E
Ewa
Gość
@Jerzy

Mam ta lokate, wiec doradze, ze wg regulaminu tej promocji, dostepnego na stronie CA, w pierwszym miesiacu trwania lokaty nie trzeba spelnic warunkow 10 platnosci, chocby z tego powodu, ze karta platnicza wysylana jest poczta i po prostu mozna nie zdazyc z tymi platnosciami. Co do ostatniego miesiaca, to nie mam pewnosci, ale na wszelki wypadek warto wypelnic warunki promocji, bo moje doswiadczenie mowi, ze banki wywlekaja kazdy, nawet blahy powod, zeby tylko nie dopisac obiecanych odsetek. Celowo tez az tak bardzo komplikuja warunki do spelnienia, zeby laskawie zasluzyc na ciut wyzsza stope procentowa (ktora i tak jest smieszna wobez rzeczywistego wzrostu cen i kosztow utrzymania).

Odpowiedz

M
Mac
Gość

Otrzymuję sprzeczne odpowiedzi z CA więc zapytam jeszcze tutaj:

Założyłem Konto dla Ciebie przez appkę. Podczas otwierania konta zaznaczyłem wszystkie zgody marketingowe(wyglądało to tak jak od 3:28 na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=rHEItmf2pRQ). Jeśli chodzi o "Chcę otrzymywać oferty z banku elektronicznie lub przez telefon" oraz "Chcę dołączyć do Klubu korzyści i otrzymywać oferty jego partnerów" to wszystko jest jasne. Mam wątpliwości do "Chcę otrzymywać oferty podmiotów, które współpracują z bankiem". Zgodnie z regulaminem Lokaty Powitalnej trzeba utrzymać zgody, zaznaczone podczas zakładania konta(czyli wszystkie te wspomniane przed chwilą). W przypadku podmiotów współpracujących z bankiem są to trzy zgody. Po utworzeniu konta i zalogowaniu do CA24 w dziale "moje zgody" i w zakładce "Produkty i usługi partnerów" widnieje 5(nie 3) zgód z czego zaznaczone są 3(te które były do wyboru podczas otwierania Konta dla Ciebie). Czy trzeba zaznaczyć pozostałe dwie zgody w tej zakładce przed utworzeniem lokaty aby mieć na niej 8% czy jedynie wymagane są te trzy które zaznaczało się podczas otwierania konta?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Mac

Regulamin Lokaty powitalnej wymaga, by klient posiadał zaznaczone zgody na marketing elektroniczny i telefoniczny banku oraz współpracujących z nim podmiotów, nie wspomina o dodatkowych wymogach. Zaznaczenie zgody na oferty Klubu Korzyści jest wskazane, by móc w pełni wykorzystać związane z nim oferty.

Odpowiedz

M
Mac
Gość
@Krzysztof Duliński

To rozumiem. Chodzi mi o to, że podczas zakładania konta jest do zaznaczenia kategoria zgód: "Chcę otrzymywać oferty podmiotów, które współpracują z bankiem". Składa się ona z trzech elementów. Zaznaczenie wszystkich jest oznaczone jako (3 z 3 zgód) - co jest logiczne. Widać to dokładnie na wspomnianym wcześniej filmiku. Natomiast już po utworzeniu konta w systemie CA24 w dziale "Moje Zgody"/"Produkty i usługi partnerów" jest tych zgód 5 ale zaznaczone są tylko te 3, które były do wyboru podczas zakładania konta. Teraz nie wiem(i dostaje sprzeczne informacje z różnych źródeł) czy w regulaminie Lokaty Powitalnej chodzi tylko o zgody, które są do wyboru podczas zakładania konta czy również powinienem zaznaczyć dodatkowo wszystkie w dziale "Moje Zgody"/"Produkty i usługi partnerów" w systemie CA24?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Mac

Redaktorzy tu niewiele pomogą, skoro sam bank podaje tu sprzeczne opinie. Ja bym dla świętego spokoju zaznaczyła też pozostałe zgody. Regulamin nie wskazuje, które dokładnie to mają być.

Odpowiedz

M
Mac
Gość
@paladinek

Najprawdopodobniej tak będzie najbezpieczniej zrobić... jestem tylko ciekaw czy dobrze interpretuję zasady czy nie :)

Odpowiedz

B
Błażej
Gość
@Mac

Ja też zawsze uważam, że lepiej zrobić więcej i mieć pewność, niż ewentualnie wdawać się w dyskusje, reklamacje. Takie zgody można odwołać zaraz po otrzymaniu nagród.

Odpowiedz

M
Mac
Gość

Przejrzałem regulaminy i chyba już wiem co chciałem wiedzieć ale wolałbym się upewnić :)


1) Zakładając, że nie interesują mnie inne obecnie trwające promocje w CA oprócz Lokaty Powitalnej 8% to aby lokata była na 8% i abym nie ponosił kosztów za prowadzenie konta i kartę to wystarczy że:

- w każdym miesiącu trwania promocji wykonam 10 płatności kartą na dowolną kwotę

- zaloguję się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej CA

- wpłacę na konto 1500zł np. z mojego konta w innym banku?


2) Zakładając, że oprócz lokaty powitalnej chciałbym wziąć udział w promocji "555zł premii" to aby lokata była na 8% i abym nie ponosił kosztów za prowadzenie konta i kartę to wystarczy że:

- w każdym miesiącu trwania promocji wykonam minimum 10 płatności kartą na łączną kwotę przynajmniej 555zł(aby otrzymać maksymalny zwrot w danym miesiącu)

- zaloguję się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej CA

- wpłacę na konto 2000zł np. we wpłatomacie lub oddziale banku lub otrzymam od kogoś przelew ale nie z mojego konta w CA lub innym banku


Dobrze to wszystko zrozumiałem czy coś przeoczyłem?

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Mac

poczytaj opisy na tym serwisie

(...) 555 zł premii za konto osobiste w Credit Agricole (...)
8% na Lokacie Powitalnej (...)

Odpowiedz

M
Mac
Gość
@mar

Poczytałem. Nawet kilka razy podobnie jak i regulaminy. Zebrałem sobie wszystko w taką skróconą listę ale wolę się teraz upewnić że niczego nie przeoczyłem niż zorientować się za 6 miesięcy gdy lokata się będzie kończyła że coś jednak przeoczyłem.

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Mac

Jak dla mnie dobrze to sobie rozpisałeś, powinno być ok.

Odpowiedz

M
Mac
Gość

Czy do 30.04.2024 wystarczy założyć konto osobiste i potem ma się 14 dni na założenie lokaty czy zarówno konto osobiste i lokata muszą zostać założone do 30.04.2024?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Mac

podaję info ze strony banku CA

LOKATA POWITALNA Promocja dla nowych klientów
Lokatę możesz założyć w aplikacji CA24 Mobile lub w naszej dowolnej placówce w ciągu 14 dni po otwarciu Konta dla Ciebie, Konta dla Ciebie VIP lub Konta dla Ciebie MOVE!, jeśli wyrazisz zgodę się na oferty marketingowe.

Odpowiedz

M
Mac
Gość
@mar

Dziękuję za info ale to wiem. Nie jestem pewny jak to interpretować. Czy z tym terminem 14 dni muszę się zmieścić do 30.04.2024 czy wystarczy że samo konto jest założone do 30.04.2024? Wydaje mi się, że wystarczy samo konto założyć do 30.04.2024.

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Mac

Twoja interpretacja jest słuszna; do 30 kwietnia należy otworzyć samo konto, a potem jest jeszcze 14 dni na założenie lokaty.

Odpowiedz

E
Ewa
Gość

Dzien dobry, w placowce banku CA poinformowano mnie, ze ten obowiazkowy comiesieczny wplyw 1500 zl na konto osobiste warunkujacy jego bezplatne prowadzenie, musi zostac zlecony z konta w zaden sposob niezwiazanego z moja osoba, tzn nie moze to byc moje konto w obcym banku, ani tez konto, gdzie ewentualnie jestem pelnomocnikiem. W gre jedynie moze wchodzic (bez angazowania obcych osob lub podmiotow) wplata gotowkowa dokonana w bankomacie banku. To bardzo skomplikowane wymaganie, nie bede przeciez latac z gotowka podjeta z mojego konta w innym banku do bankomatu CA, nie mowiac juz o nadmiernie podejrzliwym urzedzie skarbowym itp. Czy rzeczywiscie jest taki wymog, bo jakos nie moge tego tu w Waszym serwisie odnalezc? A propos, swietny serwis, dziekuje.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ewa

Dziękujemy za miłe słowa :)

Co do wypływu zwalniającego z opłaty za konto, to tabela opłat odsyła po szczegóły do bankowego regulaminu. Tam czytamy, że:

Niektóre opłaty i prowizje obliczamy na podstawie wpływów na konto w poprzednim miesiącu kalendarzowym. Uwzględniamy wpłaty gotówkowe oraz przelewy na rachunek główny lub na rachunek walutowy. Nie bierzemy pod uwagę: a) przelewów pomiędzy rachunkami konta, b) przelewów z innych kont, które prowadzimy, a których jesteś posiadaczem lub do których jesteś pełnomocnikiem, c) przelewów z zakończonej lokaty, d) wypłat z Rachunku Oszczędzam, Antidotum PRO, Antidotum Progresywnego, e) przelewów na konto z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym, który oferujemy.

Wynika z tego, że przelew z innego konta prowadzonego w CA na rzecz tego samego klienta rzeczywiście nie zostanie uznany. Jeśli natomiast przelejesz na rachunek w CA środki ze swojego konta w innym banku, to taki wpływ spełni warunek uniknięcia opłaty.

Jest to też zgodne z naszymi doświadczeniami, a informację na ten temat podajemy w analizie konta: https://moneteo.com/analizy/konto-dla-ciebie-credit-agricole

Odpowiedz

E
Ewa
Gość
@Michał Radzimiński

Uprzejmie dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Pozdrawiam Panstwa serdecznie.

Odpowiedz

M
Mr X
Gość

A przelew blikiem na numer telefonu na 1 zł i tak 10 razy w miesiącu na konto kogoś z rodziny i mam wtedy konto ror w Credit Agricole za darmo i do tego konto oszczędnościowe z 8% ???

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Mr X

ciekawa uwaga;

w Regulamin kont dla osób fizycznych

część X. Słownik

transakcja bezgotówkowa (polecenie przelewu, użytkowanie karty debetowej, usługa bankowości elektronicznej) - transakcja, którą wykonujesz bez użycia gotówki: • przelewem, w tym w formie zlecenia stałego lub polecenia zapłaty, • kartą, innym instrumentem opartym na karcie lub BLIKIEM
przelew (polecenie przelewu) dyspozycja przekazania środków z jednego rachunku na inny rachunek

Odpowiedz

M
Mr X
Gość
@mar

czyli blik by przeszedł ale zapomniałem o wymogu wpływu na konto 1500zł

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Mr X

wymóg wpływu 1500zł na konto nie jest warunkiem dla oprocentowania lokaty powitalnej (8%);

wpływ zwalnia z opłaty za konto (10zł)

Odpowiedz

M
Mr X
Gość
@mar

W pewnym sensie jest bo nie da się mieć samej lokaty na 8%. Muszę mieć konto ROR a to by było za darmo muszę zrobić te płatności i do tego wpływ na 1500zł. Chyba że zgodzę się płacić za ROR. Ale wtedy przez 6 miesięcy zapłacę łącznie 60 zł. Zakładam że nie wezmę karty do konta, o ile się da?

Odpowiedz

M
mar
Gość
@mar

1500 wpływ na konto + 5x Blik daje bezpłatne konto; te warunki dają też bezpłatną kartę; żeby lokata była na 8% zostaje jeszcze do zrobienia 5x Blik albo karta i logowanie do aplikacji w każdym miesiącu biegu lokaty (180 dni tj. 6 m-cy)

albo drugi wariant: nie bierzesz karty płacisz za konto 10zł/mc + robisz 10x Blik w każdym miesiącu trwania lokaty; koszt łączny 60 zł

w ramce

Zysk* z Lokaty Powitalnej w Credit Agricole

masz podane ile będzie odsetek od lokaty, pomniejsz o koszt i wybierz

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Warunki bardzo restrykcyjne jeśli chodzi o "nowego klienta", w praktyce tylko dla osób, które nigdy (albo przez długi okres czasu, bo rok) nie były klientami CA. Nie rozumiem, dlaczego aż taka restrykcyjność, bo przecież jeśli Bank chce przyciągnąć sobie nowy interes (a taki cel mają oferty dla nowych klientów), to co ma na celu aż tak długie wykluczenie - brzmi prawie jak jakaś kara za odejście od Banku...

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Nie chodzi o karanie byłych klientów, lecz ograniczenie praktyk, że klient nawiązuje współpracę z bankiem, by skorzystać z promocyjnej oferty i zaraz po jej zakończeniu rezygnuje z produktu, by umożliwić sobie sięgnięcie po kolejny bonus w krótkim czasie. Banki preferują długoletnich, wiernych klientów (choć nie zawsze to widać w ich działaniach marketingowych), którzy wiążą się z nimi na dłużej, korzystają z różnorodnych produktów.

Okres karencji zastosowany przez Credit Agricole nie należy do długich; są instytucje finansowe, w których sięga on 4 lat.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Krzysztof Duliński

Być może banki "preferują długoletnich, wiernych klientów", ale z większości ofert z promocyjnym oprocentowaniem oszczędności – właśnie takich, o jakich piszecie Państwo na tej stronie – wynika zupełnie przeciwstawna konkluzja: banki jawnie penalizują lojalność klientów, bo najatrakcyjniejsze oferty są zawsze dla nowego narybku.

Dla lojalnego klienta, po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie spada zazwyczaj do jakiegoś absurdalnie niskiego poziomu, więc przepraszam za dosadność tego stwierdzenia, ale trzeba być frajerem, żeby pozostawać lojalnym w takich okolicznościach.

W związku z taką polityką marketingową banków klienci nie mają wyboru i muszą skakać z banku do banku, jeśli chcą, aby ich oszczędności zachowały jakąkolwiek rentowność w dłuższej perspektywie.

Jeśli banki chcą utrzymać klientów w swoich portfoliach, to chyba skuteczniej byłoby zaoferować im takie produkty, które nie stawiają ich w pozycji mniej uprzywilejowanej od tych oferowanych dla nowego narybku.

Natomiast zabranianie byłym klientom skorzystania z tej oferty niekoniecznie oznacza, że ci co z oferty mogą skorzystać i z niej skorzystają pozostaną lojalnymi klientami banku po zakończeniu promocji, choć zdaję sobie sprawę z tego, że duża część klientów albo nie ma czasu albo ochoty na ciągłe śledzenie ofert, więc banki „łapią” na takie okresowe promocje w nadziei, że tak się właśnie stanie.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Działania marketingowe banków wobec obecnych klientów są bardzo różne. Część z nich pozwala na cykliczny dostęp do promocji oszczędnościowych, wymaga jedynie wpłaty nowych środków (gdyby nie było żadnych warunków, nie można by mówić o promocji, byłaby to oferta standardowa). Inne pozwalają na skorzystanie z podwyższonego oprocentowania tylko po sięgnięciu po określony produkt (najczęściej rachunek osobisty) albo tylko raz po założeniu konta oszczędnościowego.

Mechanizm "złapmy nowego klienta, potem się zobaczy" występuje też w innych branżach. Wszak darmowe miesiące połączeń telefonicznych czy dostępu do telewizji satelitarnej też są tylko dla nowych abonentów; dotychczasowi są niekiedy wręcz zmuszani po zakończeniu umowy do przejścia na wyższy pakiet, bo tego poprzedniego nie ma już w ofercie.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Krzysztof Duliński

Panie Krzysztofie, jak Pan doskonale wie, oferty na tzw. "nowe środki" są tak pomyślane, że obecny klient, który ma już ulokowane środki na takim koncie oszczędnościowym i środki takie schodzą – mówiąc dość kolokwialnie – z oprocentowania promocyjnego, po wpłaceniu dodatkowych, „nowych" środków korzysta z promocyjnego oprocentowania tylko dla tej części depozytu, która stanowi dodatkowe środki, natomiast cała reszta pieniążków zaczyna być oprocentowana po stawce standardowej, czyli zazwyczaj bardzo miernej.

W zależności od proporcji starych i nowych środków, uśrednione (wypadkowe) oprocentowanie dla całości takiego depozytu może być naprawdę bardzo nieatrakcyjne, przynajmniej w porównaniu do tego, co klient mógłby uzyskać skorzystawszy w oferty promocyjnej w innym banku.

Tak więc oferty na nowe środki nie są wcale przykładem wynagradzania lojalności stałych klientów, wręcz przeciwnie, są kolejnym przykładem ich penalizowania (a czasem, myślę, ich manipulowania), tak więc ochrona rentowności oszczędności po prostu zmusza do bycia nielojalnym.

Zgadzam się oczywiście ze stwierdzeniem, że inne branże postępują podobnie – ale fakt ten nie usprawiedliwia działania banków – w wyniku takiej właśnie polityki dostawców, duża część konsumentów przestaje być lojalna, bo lojalność się po prostu nie opłaca, i myślę, że Credit Agricole obostrzeniami w ofercie, o których mówimy tego nie zmieni.

Odpowiedz

K
Konrad
Gość
@Piotr

Zgadza się, lojalność się po prostu nie opłaca. Trzeba co kilka miesięcy skakać z oszczędnościami między bankami bo oprocentowanie poza „promocyjną” stawką jest żenujące. Banki zupełnie nie zachęcają aby klient został ze swoimi środkami dalej klientem.


Co do CA to jeszcze zwrócę uwagę na to aby pilnować czy dobrze naliczają premie/nagrody. Miałem z nimi pewne przygody w tym zakresie.

Odpowiedz