Lokata w Euro w Inbanku

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

137 publikacji 755 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Lokata walutowa może być założona zarówno przez nowych, jak i obecnych klientów Inbanku. Na depozyt można wpłacać dowolne środki od 500 EUR do 10 tys. EUR.

Spis treści

Do założenia lokaty nie jest wymagane korzystanie z konta osobistego ani z żadnego innego rachunku w Inbanku.

Oprocentowanie Lokaty w Euro w Inbanku

Depozyt w euro dostępny jest w 3 wariantach:

 • 2,2% – lokata 3-miesięczna,
 • 2,7% – lokata 6-miesięczna,
 • 3% – lokata 12-miesięczna.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Ile można zyskać na Lokacie w Euro?

Poniżej zaprezentowano obliczenia zysku dla wybranych kwot do 100 tys. EUR wpłacanych na lokatę w wariancie 3-miesięcznym (2,2%), 6-miesięcznym (2,7%) i 12-miesięcznym (3%). Wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Na wykresie ujęto zysk w wariancie kwartalnym i rocznym.

Zysk z Lokaty w Euro w Inbanku
Zysk* z Lokaty w Euro w Inbanku
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej

Odsetki z lokaty 6-miesięcznej

Odsetki z lokaty 12-miesięcznej
1 000 EUR 4 EUR 11 EUR 24 EUR
2 500 EUR 11 EUR 28 EUR 61 EUR
5 000 EUR 22 EUR 55 EUR 122 EUR
10 000 EUR 45 EUR 110 EUR 243 EUR
25 000 EUR 112 EUR 276 EUR 608 EUR
40 000 EUR 180 EUR 441 EUR 972 EUR
50 000 EUR 225 EUR 551 EUR 1 215 EUR
60 000 EUR 269 EUR 661 EUR 1 458 EUR
70 000 EUR 314 EUR 772 EUR 1 701 EUR
80 000 EUR 359 EUR 882 EUR 1 944 EUR
90 000 EUR 404 EUR 992 EUR 2 187 EUR
100 000 EUR 449 EUR 1 102 EUR 2 430 EUR
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 09.05.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.
Złóż wniosek

To trzeba wiedzieć

Otwarcie Lokaty w Euro w Inbanku nie wymaga spełnienia żadnych dodatków warunków. Na depozyt nie trzeba wpłacać nowych środków, nie jest konieczne konto osobiste.

Co dalej z lokatą po kapitalizacji odsetek?

Po upływie okresu umownego depozyt może zostać odnowiony. Decyzja należy do klienta i można ją zmienić w każdej chwili za pośrednictwem bankowości internetowej (jednak nie później niż na 2 dni przed terminem zapadalności lokaty).

W przypadku automatycznego odnowienia depozytu bank powiększy oprocentowanie po odnowieniu o bonus w wysokości +0,1%.

Jeżeli klient nie zdecydował się na wariant odnawialny, oszczędności z depozytu wraz z odsetkami zostaną przelane na rachunek, z którego zasilono lokatę. Stanie się to najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.

Bezpieczeństwo lokaty

Depozyty zgromadzone w Inbanku objęte są ochroną estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond, odpowiednika polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie mało prawdopodobnej upadłości banku instytucja zwróci klientom ich pieniądze do równowartości 100 tys. euro. Z estońskim Funduszem Gwarancyjnym można skontaktować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Tagatisfond w języku estońskim, angielskim i rosyjskim.

Bezpieczeństwo lokat w Inbanku nie odbiega od poziomu gwarantowanego w polskich bankach. Jedyna różnica polega na tym, że w razie ewentualnego bankructwa Inbanku procedura odzyskania pieniędzy może potrwać dłużej niż w przypadku polskich instytucji.

Jak założyć Lokatę w Euro w Inbanku?

Lokatę w Euro zakłada się całkowicie zdalnie, składając wniosek na stronie internetowej Inbanku. Nowi klienci na ekranie logowania do Inbanku wybierają opcję „Nowy klient” i weryfikują swoją tożsamość poprzez logowanie do bankowości internetowej instytucji, w której mają konto.

Lokatę należy zasilić przelewem w euro z konta walutowego prowadzonego w tej walucie, z wykluczeniem Revoluta oraz internetowych kantorów walutowych.

Inne produkty oszczędnościowe Inbanku

Lokaty w PLN

 • Oprocentowanie
  5,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  6 miesięcy
 • Konto osobiste
  NIE
 • Oprocentowanie
  5,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  12 miesięcy
 • Konto osobiste
  NIE
 • Oprocentowanie
  5,45%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  NIE
Lokata dla nowych klientów.
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja Moneteo
5

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

137 publikacji 755 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Bez dwóch zdań oferta Inbanku bije na głowę konkurencję pod względem zarówno oprocentowania, jak i warunków stawianych klientowi. To obecnie najlepiej oprocentowany depozyt w EUR, w przypadku którego wystarczy po prostu... wpłacić oszczędności.
Spis treści

Zalety

 • wysokie oprocentowanie
 • wysoka kwota maksymalna lokaty

Wady

 • w razie ewentualnego bankructwa Inbanku procedura odzyskania pieniędzy może potrwać dłużej niż w przypadku polskich banków
Ogólna ocena
(5)
Wysokość oprocentowania
(5)
Pozostałe warunki oferty
(5)

Moim zdaniem

Inbank funkcjonuje w Polsce od kilku lat i zwykle może się pochwalić wartą uwagi ofertą oszczędnościową. Jednak propozycja banku na oszczędności w EUR zdecydowanie przebija to, na co proponuje w PLN: oprocentowanie przewyższające nawet 3% w skali roku to najlepsza stawka w rankingu lokat walutowych, pozostawiająca konkurencję daleko w tyle (niestety). Atrakcyjnie oprocentowana lokata w EUR to obecnie prawdziwa rzadkość.

Co więcej, założenie Lokaty w Euro jest bardzo proste: nie musisz być nowym klientem, wpłacać nowych środków, zakładać konta osobistego ani spełniać żadnych dodatkowych warunków w rodzaju wykonywania transakcji bezgotówkowych kartą. Ponadto na lokatę możesz wpłacić już niskie kwoty. Wszystko to sprawia, że oferta ta jest dostępna w zasadzie dla każdego, kto dysponuje walutą obcą.

O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o tym, że Inbank ma swoją siedzibę w Estonii, przez co odzyskanie środków w razie problemów banku może być nieco bardziej skomplikowane i trwać nieco dłużej niż w Polsce. Niemniej, Twoje oszczędności są chronione dokładnie tak samo, jakby były zdeponowane w polskiej instytucji bankowej.

Przejdź na stronę banku

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy