Wróć

8% do 50 000 zł na Lokacie Witaj w Kasie Stefczyka


8% do 50 000 zł na Lokacie Witaj w Kasie Stefczyka
Złóż wniosek
Oprocentowanie
8%
Zakres kwot
300 - 50 000 zł
Czas trwania
3 miesiące
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


założenie lokaty możliwe jest jedynie ze środków na rachunku prowadzonym w Kasie

 • Szczegóły
 • Recenzja(4.5)
 • Opinie
Złóż wniosek
Szczegóły oferty

Lokata Witaj w Kasie to specjalna oferta dla nowych klientów Kasy im. Franciszka Stefczyka. Możesz na niej zdeponować środki do 50 tys. zł oprocentowane na poziomie 8% przez 3 miesiące. Czas na skorzystanie z tej propozycji jest ograniczony. Sprawdźmy zatem, jakie są plusy i minusy tego depozytu.

Depozyty w Kasie Stefczyka charakteryzują się atrakcyjnym oprocentowaniem i stosunkowo wysoką kwotą, jaką można zdeponować. Zwykle na lokatach bankowych niezłe stawki obowiązują przez 2-3 miesiące i dotyczą kwot do 10 tys. zł, czasami do 20 tys. zł. Zatem pod tym względem Lokata Witaj w Kasie ze stawką 8% w skali roku, zakładana na 3 miesiące od 300 zł do 50 tys. zł, jest ofertą bardzo konkurencyjną.

Niemniej, ta propozycja ma też swoje słabsze strony. Przede wszystkim, aby ją założyć, musisz być członkiem Kasy Stefczyka. Drugą kwestią są obowiązkowe i regularne opłaty, które uiszczają członkowie Kasy; na szczęście nie są one dojmujące i nie pochłoną większości zysku z odsetek.

Lokata na 8% dla nowych klientów

Lokata Witaj w Kasie to swego rodzaju jednorazowa nagroda dla osób, które zdecydowały się przystąpić do Kasy Stefczyka. Na założenie depozytu masz 2 miesiące od uzyskania członkostwa. Po tym czasie ta możliwość przepadnie. Można otworzyć tylko jedną lokatę. Po terminie zapadalności depozyt nie odnawia się, a oszczędności wrócą na Twój rachunek osobisty w Kasie.

Jeśli zerwiesz depozyt przed czasem, niestety utracisz wszystkie naliczone odsetki.

Ile możesz zyskać na Lokacie Witaj w Kasie?

Poniżej prezentujemy zysk, jaki osiągniesz po 3 miesiącach, deponując swoje oszczędności na lokacie:

Zysk* z Lokaty Witaj w Kasie
Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu
300 zł 5 zł
1 000 zł 16 zł
2 500 zł 41 zł
5 000 zł 82 zł
10 000 zł 163 zł
15 000 zł 245 zł
20 000 zł 327 zł
25 000 zł 408 zł
30 000 zł 490 zł
40 000 zł 653 zł
50 000 zł 817 zł
* zysk netto. Wyliczenia podano dla lokaty zakładanej 23 marca 2023 r.

Jak widzisz, gdy założysz lokatę na najniższą możliwą kwotę (300 zł), Twój zysk netto po kwartale wyniesie zaledwie 10 zł. Z kolei przy maksymalnej dopuszczalnej kwocie (50 tys. zł) odsetki wyniosą ponad 800 zł.

Zysk z Lokaty Witaj w Kasie w Kasie Stefczyka

Jak założyć Lokatę Witaj w kasie i… ile to kosztuje?

Otwarcie Lokaty Witaj w Kasie możliwe jest na kilka sposobów. Najprościej jest chyba wypełnić formularz kontaktowy, a przedstawiciel Kasy Sfefczyka oddzwoni do Ciebie i przeprowadzi przez wszystkie formalności. Obejmują one m.in. przystąpienie do SKOK-u, co wiąże się z poniesieniem kosztu wpisowego, wkładu członkowskiego i udziału w Kasie – łącznie 4 zł. Dodajmy, że później będziesz zobligowany do comiesięcznego uiszczania składki na Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w wysokości 1 zł.

Podsumowując, nakłady z Twojej strony przez cały czas trwania Lokaty Witaj w Kasie wyniosą 10 zł (4 zł + 6 zł ze składek na Stowarzyszenie). Po zapadnięciu terminu depozytu możesz zastanowić się, co dalej: czy zostajesz w Kasie i korzystasz z jej produktów, np. rachunku osobistego czy Lokaty na nowe środki na wybraną liczbę miesięcy, czy rezygnujesz z uczestnictwa.

Czy Twoje oszczędności są bezpieczne?

Odpowiedź na pytanie o bezpieczeństwo środków jest jak najbardziej twierdząca: SKOK-i, podobnie jak banki, objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który w razie problemów z wypłacalnością Kasy czy banku wypłaca oszczędzającemu środki do równowartości 100 tys. euro. Jest to kwota dalece przekraczająca to, co możesz zdeponować na Lokacie Witaj w Kasie, więc nie ma obaw o Twoje pieniądze.

Rachunek osobisty IKS Deponent

Do otwarcia Lokaty Witaj w Kasie konieczne jest posiadanie rachunku osobistego. Rachunek IKS Deponent zakładany jest bezpłatnie, a jego prowadzenie kosztuje 5,90 zł/mies. Warunkiem uniknięcia tej opłaty jest zapewnienie w danym miesiącu wpływów zewnętrznych w łącznej wysokości min. 1000 zł.

Rachunek można obsługiwać wyłącznie w oddziale, nie ma do niego dostępu elektronicznego. Koszt przelewu zależy od kwoty operacji i wynosi:

 • 3,50 zł za przelew do 200 zł,
 • 5 zł za przelew od 200 zł do 1250 zł,
 • 0,4% wartości transakcji dla kwot od 1250 zł do 20 000 zł,
 • 80 zł za przelew powyżej 20 000 zł.

Do rachunku możesz również zamówić kartę debetową. Jej wydanie jest bezpłatne, zaś miesięczny koszt korzystania wynosi 5 zł.

Jeżeli zależy Ci na dostępie zdalnym do swojego konta, zwróć uwagę na Rachunek IKS Classic. Przelewy internetowe z tego rachunku są darmowe, chociaż trzeba się liczyć z opłatą 0,20 zł za kod autoryzacyjny do transakcji. Aby uniknąć comiesięcznej prowizji (16,50 zł) za prowadzenie konta Classic, należy zapewnić wpływ w wysokości 2000 zł/mies.

Dodajmy, że wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach Kasy Stefczyka są darmowe.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Recenzja Moneteo
(4.5)

Justyna Kalicińska
Redaktor Moneteo.com

Zalety

 • bardzo atrakcyjne oprocentowanie
 • wysoka kwota maksymalna depozytu

Wady

 • obowiązek przystąpienia do Kasy Stefczyka
 • konieczność posiadania rachunku osobistego

Komentarz redakcji

Lokata Witaj w Kasie to jednorazowa oferta dla nowych klientów z naprawdę dobrym oprocentowaniem. Czas jej trwania (3 miesiące) i maksymalna kwota depozytu (50 tys. zł) wyróżniają ją na tle konkurencji. Co więcej, nie jest to jedyna atrakcyjna propozycja Kasy Stefczyka; klienci SKOK-u mogą otworzyć też Lokatę na nowe środki z wysokim oprocentowaniem do 200 tys. zł. Zatem i stali klienci nie są pozbawieni możliwości korzystnego lokowania oszczędności – a to się bardzo chwali.

Z drugiej strony zostanie członkiem Kasy Stefczyka oznacza dodatkowe formalności. Założenie Lokaty Witaj w Kasie wiąże się z poniesieniem drobnych kosztów (opłaty za członkostwo, wpisowe, na fundację itp.), koniecznością posiadania rachunku osobistego i pamiętaniem o spełnianiu warunków uniknięcia opłaty… Fakt, że koszty nie są wysokie i w sumie za cały czas trwania lokaty wyniosą 10 zł, a zapewnienie wpływu na konto osobiste (min. 2000 zł/mies.) może nie stanowić żadnego problemu, niemniej dla niektórych klientów te wymogi mogą okazać się nie do przeskoczenia. Czy jednak odbiegają one od tego, co zwykle żądają od oszczędzających banki? Naszym zdaniem – zdecydowanie nie.

Przed podjęciem decyzji sprawdź też, jak funkcjonują Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe w artykule „Banki spółdzielcze vs SKOK-i – podobieństwa i różnice”.

Złóż wniosek

Komentarze i opinie

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy