Pożyczka SuperGrosz - Koszty, Warunki, Opinie

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

81 publikacji 52 komentarze

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Szczegóły oferty

SuperGrosz oferuje pożyczkę na raty online na dowolny cel. Czym wyróżnia się ta oferta, jakie są warunki finansowania i jak przebiega proces wnioskowania? Sprawdźmy.

Spis treści

SuperGrosz kieruje swoją ofertę do osób potrzebujących dodatkowej gotówki bez zbędnych formalności. Przyjrzyjmy się szczegółom tej pożyczki.

Pożyczka SuperGrosz - koszty

Oto najważniejsze parametry pożyczki SuperGrosz:

Kwota
1 000 zł - 30 000 zł
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
RRSO
36,17%
RRSO 36,17%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 36,17% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 42 miesięcy, spłata w 42 ratach miesięcznych po 177,52 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 18.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 2 956,11 zł, w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 2 956,11 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 456,11 zł (stan na dzień 26.03.2024).

Wiek pożyczkobiorcy
21 - 80 lat
Koszty
Oprocentowanie 18,5%
Dodatkowe koszty

prowizja

RRSO 36,17%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 36,17% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 42 miesięcy, spłata w 42 ratach miesięcznych po 177,52 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 18.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 2 956,11 zł, w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 2 956,11 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 456,11 zł (stan na dzień 26.03.2024).

Szczegóły
Kwota

1 000 zł - 30 000 zł

Okres spłaty

4 - 50 miesięcy

Sprawdzane bazy

BIK, KRD, BIG InfoMonitor, ERIF, KBIG, PWIP.

Uwagi

Oferta dostępna z upustem nawet do 100% prowizji. Warunkiem otrzymania upustu jest spłata wszystkich rat poprzedzających ostatnią ratę w terminie zgodnie z harmonogramem oraz brak opóźnienia w spłacie którejkolwiek z rat o więcej niż 20 dni kalendarzowych. Udzielenie upustu nastąpi w trakcie trwania umowy pożyczkowej przed spłatą całkowitej kwoty zobowiązania.

Wymagania
Wiek pożyczkobiorcy

21 - 80 lat

Zaświadczenie o zarobkach

NIE

Obsługa zadłużenia
Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Należy pamiętać, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty zależą od wybranej kwoty i okresu spłaty pożyczki.

Złóż wniosek

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę ratalną w SuperGrosz?

Pożyczkę w SuperGrosz może otrzymać konsument posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który:

 • jest w wieku od 21 do 80 lat;
 • posiada polskie obywatelstwo z miejscem zamieszkania na terenie RP;
 • posiada dowód osobisty;
 • uzyska pozytywną ocenę zdolności kredytowej i historii kredytowej;
 • ma aktualny numer telefonu i adres e-mail.

Należy zaznaczyć, że w przypadku wnioskowania o pożyczkę z wypłatą na konto dodatkowym warunkiem jest wymóg posiadania konta osobistego. Warto jednak wiedzieć, że SuperGrosz udostępnia także opcję wypłaty pożyczki czekiem GIRO. W przypadku wyboru tej metody rachunek bankowy nie jest wymagany. Wystarczy, że po przyznaniu pożyczki klient uda się do najbliższego urzędu Poczty Polskiej lub placówki Banku Pocztowego i okaże dowód osobisty oraz otrzymany SMS z kodem – gotówka zostanie wypłacona bezpośrednio do ręki.

Do złożenia wniosku o pożyczkę klient nie potrzebuje żadnych dodatkowych dokumentów - niezbędny jest jedynie dowód osobisty.

Jak wziąć pożyczkę online w SuperGrosz?

Proces wnioskowania o pożyczkę w SuperGrosz przebiega online i składa się z następujących etapów:

 1. Ustalenie kwoty i okresu spłaty pożyczki – wystarczy wejść na stronę supergrosz.pl i za pomocą suwaków wybrać kwotę pożyczki i liczbę rat. Poniżej ukażą się informacje na temat kosztów pożyczki (odsetki, prowizja, RRSO, wysokość raty i całkowita kwota do spłaty), formularz informacyjny oraz harmonogram spłat. Po zapoznaniu się z nimi należy kliknąć przycisk “Wnioskuj”; 
 2. Wypełnienie wniosku – kolejnym krokiem jest uzupełnienie wniosku o pożyczkę. Należy podać w nim: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, datę wydania oraz datę ważności dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz informacje na temat statusu zawodowego, miesięcznego dochodu oraz kosztów utrzymania. Po zapoznaniu się z dokumentami oraz wyrażeniu odpowiednich zgód wnioskodawca może przejść do następnego etapu. Na podany we wniosku numer telefonu zostanie przesłana wiadomość SMS z kodem, który należy wpisać w odpowiedniej rubryce;
 3. Weryfikacja tożsamości – następnie rozpocznie się proces weryfikacji tożsamości. W ten sposób pożyczkodawca będzie mógł się upewnić się, że wnioskodawca jest rzeczywiście osobą, za którą się podaje;
 4. Otrzymanie decyzji – po pozytywnej weryfikacji pożyczkodawca sprawdzi zdolność kredytową oraz historię spłat dotychczasowych zobowiązań i podejmie decyzję odnośnie udzielenia pożyczki. O rozpatrzeniu wniosku klient zostanie poinformowany poprzez wiadomość SMS oraz e-mail;
 5. Wypłata środków – w przypadku otrzymania pozytywnej decyzji dodatkowe środki niezwłocznie zostaną przyznane klientowi.

SuperGrosz - weryfikacja tożsamości

Warto wiedzieć, że weryfikacja w SuperGrosz odbywa się za pomocą jednej z dwóch dostępnych metod:

 • poprzez system Konto X - identyfikacja tożsamości następuje za pomocą danych udostępnionych podczas logowania się do konta bankowego. Jest to najszybsza metoda, która umożliwia otrzymanie decyzji bezpośrednio po dokonaniu pozytywnej weryfikacji;
 • poprzez GIRO - ta metoda nie wymaga posiadania konta bankowego. W przypadku wyboru tego wariantu, po otrzymaniu decyzji pozytywnej klient otrzyma wiadomość SMS z kodem. Weryfikacja polega na okazaniu dowodu osobistego oraz kodu SMS w urzędzie pocztowym lub Banku Pocztowym przy odbiorze przyznanych środków.

Dodatkowe informacje

Poniżej dodatkowe informacje o pożyczce SuperGrosz.

Pakiet medyczny

Wnioskując o pożyczkę SuperGrosz, klient może skorzystać z Pakietu Medycznego. Dostępne pakiety różnią się oferowanymi usługami, liczbą dostępnych lekarzy oraz okresem trwania umowy. Oferują one m.in. konsultacje lekarskie przez telefon lub online, e-recepty, e-skierowania, e-zwolnienia czy badania laboratoryjne wraz z konsultacją wyników.

Dostępne Pakiety Medyczne zostaną zaprezentowane klientowi w trakcie wnioskowania o pożyczkę. Jeżeli zdecyduje się on na pożyczkę wraz z pakietem, koszt pakietu zostanie rozłożony na raty i doliczony do pożyczki.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek

Najczęściej zadawane pytania


Czy można spłacić pożyczkę wcześniej?

Tak, każdy klient ma prawo do przedterminowej spłaty pożyczki w dowolnym czasie. W przypadku wcześniejszej spłaty całkowity koszt pożyczki ulega obniżeniu o koszty dotyczące okresu, o który skrócono okres trwania umowy.

Co zrobić w przypadku trudności ze spłatą?

Klient, który przewiduje trudności ze spłatą pożyczki powinien zadzwonić na infolinię pożyczkodawcy – konsultanci pomogą wówczas w znalezieniu optymalnego rozwiązania. Należy pamiętać, że w przypadku opóźnień w spłacie pożyczkodawca może naliczyć odsetki za opóźnienie i dodatkowe koszty za wezwania do zapłaty oraz rozpocząć działania windykacyjne.