Wróć

BNP Paribas Bank Polska SA

BNP Paribas Bank Polska SA

Informacje o BNP Paribas Bank Polska SA

Prezes zarządu: Przemysław Gdański
Siedziba: Warszawa 01-211, ul. Kasprzaka 2
Data założenia: 2015 r.
Infolinia - klienci indywidualni +48 22 134 00 00 lub + 48 500 990 500
Kapitał zakładowy: 147 593 150 zł
Infolinia - mikro i małe firmy 801 380 360 lub +48 500 970 345
NIP: 526-100-85-46
Kod BIC/Swift: PPABPLPK

Bank BNP Paribas to bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie. Instytucja powstała z połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej oraz BNP Paribas Bank Polska. W efekcie fuzji, do której doszło w kwietniu 2015 r., właścicielem banku została francuska Grupa BNP Paribas. Po integracji nowy podmiot funkcjonował pod nazwą BGŻ BNP Paribas S.A. i był siódmym co do wielkości bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

Sesje ELIXIR w BNP Paribas Bank Polska SA

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 8:00 11:45 14:15
Sesje przychodzące 11:00 - 12:00 15:00 - 15:30 17:30 - 18:00

Produkty finansowe w BNP Paribas Bank Polska SA


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta firmowe dla przedsiębiorców w BNP Paribas Bank Polska SA

Konta dla spółek w BNP Paribas Bank Polska SA

Dawny BGŻ BNP Paribas. Fuzje i przejęcia

Rok później BGŻ BNP Paribas przejął całościowy pakiet akcji Sygma Bank Polska i tym samym jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję na rynku. Stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych (z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc.), a także zajął trzecią pozycję w segmencie pożyczek ratalnych.

Na tym jednak rozwój banku się nie skończył. W 2018 r. doszło do następnej fuzji – tym razem z wydzieloną częścią Raiffeisen Polbanku (do BGŻ BNP Paribas trafił segment detaliczny, obsługa małych i średnich przedsiębiorstw, bankowość korporacyjna oraz Private Banking). W 2019 r. bank przeszedł rebranding i zmienił nazwę na BNP Paribas Bank Polska.

Rozbudowana oferta Bank BNP Paribas

Oferta banku jest uniwersalna i zawiera produkty przeznaczone dla różnych grup klientów. Znajdziemy w niej rachunki dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie. Bank udostępnia także karty kredytowe, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty terminowe i konta oszczędnościowe, ubezpieczenia, konta emerytalne IKE i IKZE oraz fundusze inwestycyjne.

Dodatkowo klienci indywidualni mogą skorzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego, a przedsiębiorstwa (mikro, MŚP i korporacje) - z szerokiej gamy rozwiązań w zakresie obsługi i finansowania handlu, zarządzania ryzykiem czy funduszy unijnych. Natomiast klientom zaliczanym do segmentu premium bank proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku.

Na co w Banku BNP Paribas mogą liczyć klienci indywidualni?

Sztandarowym rachunkiem Banku BNP Paribas jest Konto Otwarte na Ciebie. Klienci do ukończenia 26. roku życia mogą liczyć na preferencyjne warunki korzystania z konta. W 2020 r. bank udostępnił także darmowe Konto Samodzielniaka przeznaczone dla osób w wieku 0-18 lat. Do rachunku można otrzymać kartę debetową, pod warunkiem, że dziecko ukończyło 7. rok życia. „Na zachętę” bank dorzuca trzymiesięczną lokatę dla nieletnich z oprocentowaniem 4,5% w skali roku.

Unikalnym rozwiązaniem, przygotowanym przez Bank BNP Paribas dla posiadaczy kont osobistych, jest możliwość wyboru jednej spośród 3 kart debetowych. Poszczególne karty (Karta Otwarta na Dzisiaj, Karta Otwarta na Świat i Karta Otwarta na eŚwiat) różnią się między sobą opłatami i oferują odmienne udogodnienia.

Dostęp do oferty banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej (GOonline) lub poprzez aplikację Gomobile. Aplikacja pozwala na doładowanie telefonu na kartę, wygodne opłacanie faktur dzięki zeskanowaniu kodu QR oraz spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Posiada również inne przydatne funkcjonalności: czasowe blokowanie karty, wnioskowanie o inne produkty banku, zakup biletu komunikacji miejskiej czy opłacenie miejsca parkingowego. Ponadto oferuje kolejne innowacyjne udogodnienie – logowanie się za pomocą odcisku palca.

Bankomaty, wpłatomaty i oddziały BNP Paribas Bank Polska SA

Placówki lub mniejsze oddziały BNP Paribas możesz znaleźć w zasadzie w każdym mieście w Polsce. W oddziałach znajdują się bankomaty i wpłatomaty banku, z których skorzystasz bez prowizji.

Konto firmowe + dodatkowe usługi

Dla klientów firmowych Banku BNP Paribas przygotował Konto Otwarte na Biznes. Rachunek adresowany jest do mikroprzedsiębiorców (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody roczne netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy powyżej 4 mln zł). Opłaty uzależnione są od wysokości salda na rachunku w miesiącu lub od wysokości wpływów.

Z Kontem Otwartym na Biznes powiązane są liczne produkty i usługi, ułatwiające zarządzanie finansami firmy. Warto tu wspomnieć np. o GOksięgowości – platformie umożliwiającej samodzielne wystawianie i księgowanie faktur, eMikrofaktoringu czy usłudze VINDIKAT. Klienci biznesowi mogą też skorzystać z Auto Planu (długoterminowego wynajmu samochodu) oraz zamówić terminal płatniczy na preferencyjnych warunkach.

Fundacja BNP Paribas

Fundacja BNP Paribas powstała w 2006 r., zaś w 2017 roku bank został partnerem Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju przyjętej przez ONZ. Fundacja działa też na polu edukacyjnym poprzez autorskie i partnerskie programy stypendialne oraz rozwojowe dla dzieci i młodzieży.

Opinie: BNP Paribas Bank Polska SA

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy