GOmobile: aplikacja BNP Paribas – Recenzja i Opinie

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

100 publikacji 1156 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Oferta produktowa BNP Paribas – zwłaszcza w przypadku konta osobistego – jest dość nieszablonowa. Czy to samo możemy powiedzieć o jego bankowości mobilnej? Sprawdźmy, jakie możliwości oferuje aplikacja BNP Paribas (GOmobile).

Spis treści

Od dłuższego czasu BNP Paribas Bank Polska S.A. słynie przede wszystkim z licznych i bardzo atrakcyjnych promocji rachunku osobistego i karty kredytowej. Oferty specjalne przyciągają kolejnych klientów, a co za tym idzie – rośnie także liczba użytkowników bankowości elektronicznej, w tym serwisu bankowości internetowej GOonline oraz aplikacji GOmobile.

Aplikacja mobilna GOmobile BNP Paribas w pigułce

Logowanie
(4)
Transakcje
(5)
Ustawienia
(5)
Przydatne funkcje
(4.5)
Wygoda
(4)
Logowanie, ekran startowy
Ocena
Sposób logowania
 • PIN
 • odcisk palca
Stan konta przed zalogowaniem

TAK

Inne funkcje dostępne przed zalogowaniem

przelew do zdefiniowanych odbiorców

Transakcje
Ocena
Typy przelewów
 • zwykły
 • natychmiastowy
 • walutowy
 • podatkowy
Mobilna autoryzacja

TAK

Kod Blik

TAK

Przelew na telefon Blik

TAK

Inne funkcje
 • doładowanie telefonu
 • wygodne opłacanie rachunków
 • spłata karty kredytowej (także z konta w innym banku)
 • możliwość rozłożenia na raty wydatków dokonywanych kartą kredytową
 • tworzenie i modyfikacja zlecenia stałego
 • dodawanie karty do Google Pay z poziomu aplikacji
Ustawienia konta i karty
Ocena
Zmiana limitów karty

TAK

Zmiana PIN-u karty

TAK

Zastrzeżenie karty

TAK

Wnioskowanie o nowe produkty

TAK

Wymiana walut

TAK

Zarządzanie powiadomieniami PUSH

TAK

Przydatne lub unikalne funkcje
Ocena
Czasowe blokowanie karty

TAK

Zastrzeganie dokumentów

NIE

Inne funkcje
 • możliwość otwarcia konta z poziomu aplikacji (wideoweryfikacja)
 • zakup biletu komunikacji miejskiej
 • opłacenie miejsca parkingowego
 • rabaty (mamBonus)
 • ochrona behawioralna
 • możliwość personalizacji widoku (tryb ciemny)
 • ukraińska wersja językowa
Wygoda
Ocena
Intuicyjność korzystania

TAK

Automatyczne wylogowanie

TAK

Skopiowanie nr rachunku do schowka

TAK

Wysłanie nr rachunku (SMS, e-mail)

TAK

Lista (mapa) oddziałów / bankomatów

TAK

Formy kontaktu z bankiem

telefoniczny

BNP Paribas – promocje konta osobistego

Warto sprawdzić, jaką premię oferuje bank nowym klientom:

BNP Paribas – aplikacja mobilna. Jak zacząć korzystać?

Aby korzystanie z aplikacji mobilnej GOmobile miało jakikolwiek sens, konieczne jest posiadanie któregoś z produktów tego banku. Najbardziej oczywistym wyborem będzie rzecz jasna rachunek osobisty, a konkretnie Konto Otwarte na Ciebie.

 • Konto
  0 zł / 2,50 zł

 • Karta
  0 zł – 12 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 7 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: do konta można wybrać jedną z pięciu kart debetowych, z których każda oferuje nieco inne usługi i opłaty.

Tym, co wyróżnia ofertę spośród innych kont na rynku, jest możliwość wyboru jednej z trzech kart debetowych. Różnią się one opłatami i możliwościami. Kolejnym wyróżnikiem konta są regularnie organizowane promocje z atrakcyjnymi premiami za otwarcie i aktywność oraz płatności mobilne Blik, Google Pay (dawniej Android Pay) i Apple Pay.

Następnie pozostaje pobrać aplikację na Android (Google Play) lub iOS (AppStore), a następnie ją zainstalować. Za pierwszym razem należy zalogować się tym samym identyfikatorem i hasłem, którym logujemy się do serwisu GOonline. Konieczne jest także przepisanie kodu z SMS-a. Na koniec nadajemy PIN, którym odtąd będziemy logowali się w aplikacji mobilnej.

Recenzja Moneteo
4.5

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

100 publikacji 1156 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

GOmobile to poprawnie zaprojektowana aplikacja, dzięki której w łatwy sposób wykonamy podstawowe operacje. Przydałoby się jednak, by oferowała ona trochę więcej ciekawych opcji.
Spis treści

Zalety

 • przelewy do zdefiniowanych odbiorców jeszcze przed zalogowaniem
 • dostęp do rabatów; ukraińska wersja językowa

Wady

 • stosunkowo niewielkie możliwości zarządzania produktami i aplikacją

Czy aplikacja mobilna BNP Paribas wyróżnia się na rynku w ten sam sposób, co oferowane przez bank promocje? Sprawdzam.

Ogólna ocena
(4.5)
Logowanie, ekran startowy
(4)

Oprócz standardowej metody przy pomocy kodu PIN (musi on mieć co najmniej 6 znaków), możliwe jest także bezpieczne logowanie do aplikacji odciskiem palca. Ta metoda dotyczy jednak wyłącznie posiadaczy telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych, które na szczęście są coraz bardziej powszechne w nowszych modelach smartfonów.

Na ekranie startowym aplikacji, widocznym jeszcze przed zalogowaniem, użytkownik ma dostęp do podglądu salda rachunku; może on samodzielnie dokonać wyboru, czy wyświetlać ma się pełna kwota, czy tylko wartość procentowa. Oprócz tego dostępna jest opcja tworzenia skrótów umożliwiających szybki dostęp do jednego z „ulubionych” odbiorców (maksymalnie może ich być pięciu).

Przed zalogowaniem zobaczymy też przycisk z Blikiem, ale wygenerowanie kodu i tak możliwe będzie dopiero po logowaniu. Przed wpisaniem kodu PIN (lub zeskanowaniem odcisku palca) bez przeszkód sprawdzimy natomiast, gdzie znajduje się najbliższy oddział lub bankomat, a także kupimy bilet komunikacji miejskiej i opłacimy miejsce parkingowe.

Transakcje (przelewy, płatności)
(5)

Zasadniczo z poziomu aplikacji banku BNP Paribas (podobnie jak w systemie bankowości internetowej) możemy zlecić następujące typy przelewów: zwykły w polskiej walucie, przelew walutowy oraz natychmiastowy. Raz dokonany transfer możemy ponowić, a otrzymany – zwrócić do nadawcy. Istnieje też możliwość utworzenia szablonu przelewu oraz, standardowo, przejrzenia operacji na rachunku wraz ze szczegółowymi informacjami o każdej z nich w historii transakcji.

Aplikacja GOmobile BNP Paribas pozwala na doładowanie telefonu na kartę, wygodne opłacanie faktur dzięki zeskanowaniu kodu QR, spłatę zadłużenia na karcie kredytowej oraz dodanie karty do portfela Google Pay z poziomu aplikacji.

W aplikacji BNP Paribas zapłacisz Blikiem przy pomocy 6-cyfrowego kodu, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, a także zlecisz przelew na telefon Blik.

Aplikacja BNP Paribas (GOmobile). Ekran "Płatności"
Aplikacja BNP Paribas (GOmobile). Ekran "Płatności"
Ustawienia konta i karty
(5)

Aplikacja mobilna BNP Paribas GOmobile umożliwia sprawdzenie i zmianę limitów płatności kartą z uwzględnieniem aktualnie „wykorzystanej” kwoty limitu. W bankowości mobilnej możemy również zastrzec kartę oraz zmienić jej PIN.

Chciałbyś założyć lokatę z oferty BNP Paribas? Nowa aplikacja pozwoli Ci na złożenie wniosku o ten produkt oszczędnościowy. W telefonie wykupisz także ubezpieczenie turystyczne.

Oprócz tego aplikacja pozwala na zarządzanie wyrażonymi zgodami marketingowymi oraz powiadomieniami PUSH.

Przydatne lub unikalne funkcje
(4.5)

Aplikacja GOmobile BNP Paribas posiada funkcję czasowego blokowania karty, przydatną w sytuacji, gdy nie możesz mieć jej przy sobie (np. na basenie).

Ciekawą opcją jest możliwość uruchomienia tzw. ochrony behawioralnej. Dzięki utworzeniu – na podstawie sposobu korzystania z bankowości – modelu zachowania użytkownika aplikacja będzie w stanie wykryć, gdy dostęp do niej uzyska osoba niepowołana.

Aplikacja BNP Paribas GOmobile pozwoli zaoszczędzić na zakupach

Sporym atutem aplikacji jest dostęp do rabatów w ramach programu mamBonus. Zniżki na zakupy i usługi u ponad 40 partnerów dochodzą do 55%!

BNP Paribas należy do banków otwartych na Ukraińców. Jako jedna z kilku instytucji oferuje ukraińską wersję językową swojej aplikacji (oprócz tego dostępny jest język angielski i rosyjski).

Wygoda
(4)

Odnalezienie potrzebnej funkcji nie powinno sprawiać większych problemów. Jedynie przycisk umożliwiający wylogowanie mógłby być może nieco bardziej wyeksponowany, ale na szczęście wylogowanie następuje i tak automatycznie, gdy tylko opuścimy aplikację. Jej wygląd także robi niezłe wrażenie i dobrze współgra z nowym systemem bankowości internetowej.

Pozytywnie na ocenę wygody korzystania z aplikacji wpływa fakt, że użytkownik ma możliwość skopiowania lub wysłania nr rachunku SMS-em, e-mailem czy w wiadomości na Messengerze. Przydatne, gdy musimy szybko podać komuś dane swojego konta do przelewu.

Komentarze i opinie

(58)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Paweł
Gość

Dlaczego aplikacja Go Mobile niejest dostępna w systemach HMS huaweia??

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Paweł

O to trzeba by zapytać bank..

Odpowiedz

A
Arkady
Gość

Dlaczego aplikacja nie umożliwia płatności zbliżeniowych? Taki iPKO nie ma z tym problemów a, wydawało by się, nowoczesny bank BNP niestety jest w lesie. Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie dodawanie karty do portfela google. Niech ktoś im kopnie tą sugestię.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Arkady

Coraz mniej banków decyduje się na takie rozwiązanie. Opcją może być Blik zbliżeniowy, ale BNP jeszcze nie wdrożył tego rozwiązania.

Odpowiedz

W
Wojciech
Gość

Mam kredyt u was rata zapłacona już dawno a w aplikacji nic na ten temat nie wiadomo. Po kontakcie z bankiem konsultant potwierdził że płatność została dokonana ale w aplikacji nie zawsze jest aktualnie ze względu na weekend.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Wojciech

Kredyt masz zapewne w banku BNP Paribas, gdyż my jesteśmy tylko portalem informacyjnym, nie oferujemy produktów finansowych, nie pośredniczymy w ich sprzedaży ?

Odpowiedz

M
Monika
Gość

Nie wyskakuja mi powiadomienia o autoryzacji płatności karta w telefonie. Co mam z tym zrobic? Nie mogłam z tego powodu zapłacic kartą. W telefonie wszystko jest odblokowane.

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Monika

Czasami pomaga odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. Jeśli się nie uda, to pozostaje Ci jedynie skontaktować się z bankiem.

Odpowiedz

R
Realista
Gość
@Justyna Kalicińska

Przelew na telefon BLIK już jest dostępny w tej aplikacji?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Realista

Tak, jest dostępny.

Odpowiedz

D
Diana
Gość

Dzień dobry

w tym tygodniu 2r mnie wylogowali z aplikacji. Musiałam odnowa autoryzować się. Dla czego mnie wylogowuje?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Diana

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie, wygląda to na kłopoty techniczne z aplikacją lub telefonem. Gdyby problem się powtarzał, sugeruję kontakt z bankiem i przedstawienie szczegółowo kłopotów.

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość

Mieszkam za granica i od tygodnia nie udaje mi sie aktywowac aplikacji GoMobile BNP Polska, ktora chcialam zainstalowac od nowa jako ze nie przychodzily sms-y autoryzacyjne do tranzakcji: Teraz sytuacja jeszcze sie skomplikowala, bo gdy chce ponownie sciagnoac GM, zaden kod do aktywacji nie przychodzi pomimo wiadomosci, SMS zostal wyslany: Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie daje, robilam to wielokrotnie - sms z kodem do aktywacji po prostu nie zostaje dostarczony :.. Czy ktos zna jakies wyjscie, np czy moge cos inaczej ustawic w ustawieniach, probowac instalowac inna wersje GM (mam wersje 2:14) ?

W konsekwencji nie moge otrzymac autoryzacji do zadnej tranzakcji online ale problem to nie kod do tranzakcji, ale aktywacje aplikacji GM:

Sadze ze gdyby aplikacja byla aktywna to i kody do tranzakcji bylyby otrzymywane:

Czy ktos moglby mi pomoc ? Z gory bardzo Dziekuje

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jolanta

Trudno powiedzieć.. Próbowałaś zgłaszać problem bankowi?

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Aldona Derdziak

To chyba zart, 3 naniesione incydenty, i 3 reklamacje do dzialu technicznego - 10 dni z zyciorysu: +2 wizyty 1h u Orange :.


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jolanta

Hmm.. Może problem tkwi w samym telefonie? Zmieniałaś może urządzenie ostatnio? Może aktualizacja systemu albo aplikacji do SMS-ów?

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Aldona Derdziak

Nie Droga PAni, Robilam test kryzowy z przekladaniem karty silm do innego aparatu: Problem jest w Applikacji GOMobile:

To tylko preteks BNP zeby sie pozbyc problemow, jak zwykle:

W 3 bankach francuskich w ktorych jestem podobna sytuacja jest NIE DO POMYSLENIA - notoryczne obwinianie klienta o DYSFUNKCJE SYSTEMU BNP:

Co PAni mi proponuje pozabezsensownymi hipotezami (bylam w Orange 3 razy i wszystko jest sprawdzone, nie ma ZADNEJ BLOKADY n a smsy !!) ??? Mieszkam 2000 km od Polski ?

Milo jest moderowac chat, i za to jest Pani oplacana, ale mnie chodzi o dostep do konta -po prostu !

Czy sie rozumiemy ???

Infolinia specjalizuje sie w cytowaniu z pamieci PROCEDUR - W NICZYM NIE POMAGA:


Prosilabym o zaprzestanie wyszukiwania pretekstow i SZYBKIE rozwiazanie problemu technicznego:

Jesli Aplikacja Go Mobile jest dla was zbyt skomplikowana do obslugi, nie stosujcie jej:

Wszedzie na swiecie SMS autoryzacyjny wystarcza:.


Stracilm juz 10 dni na pusta "komunikacje" z BNP i wiele godzin pracy i zarobku: Czy BNP PL mi za to zwroci odszkodowanie ?


POWINNO !!!

Voilà

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Jolanta

Droga Pani Aldono,


Po pierwsze nie jestesmy na TY !!!!!!!

Po drigie, znowu pytanie tego typu to prowokacja, zostaly zlozone 2 (!!) reklamacje z numerami, 3 incydenty techniczne i 2 zgloszenia do

Dzialu Technicznego - to juz ponad 10 dni !!

W perspektywie, zamkniecie wszystkich kont i wyniesienie sie do konkurenta - ING

Zachecam Panstwa do zamkniecie konta w BNP PAribas - to oszusci !!!

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Jolanta

Nie jestem bynajmniej odizolowanym przypadkiem, PROBLEMEM dla BNP PARIBAS jest numer z zagranicznym PREFIXEM - Aplikacja go blokuje: I to uslyszalam juz kilkakrotnie na Infolinii - SKANDAL !! Zwykle smsy z Bnp dochodza bez pbmu :.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jolanta

Jesteśmy serwisem informacyjnym i zawsze staramy się pomóc naszym Czytelnikom w problemach z bankami. Wiemy z doświadczenia, że czasem idzie to opornie i przyczyny kłopotów technicznych potrafią być naprawdę dziwne. Przykro nam, że spotkała Panią taka sytuacja - jeśli istotnie nic więcej nie da się zrobić, to pozostaje skorzystanie z oferty innego banku.

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Jolanta

Dedykowany Opiekun Konta a nawet Dyrektor Oddzialu, wszyscy sa poinformowani, ALE poki co BRAK ODPOWIEDZI !!!!

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jolanta

Szanowna Pani Jolanto,

zawsze staramy się pomóc naszym Czytelnikom, ale czasem są sytuacje, że to przekracza już naszą wiedzę i możliwości. Rozumiem Pani rozczarowanie postawą BNP Paribas i mam nadzieję, że w innym banku uda się uniknąć takich problemów.

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Jolanta

TAK ZROBIE !! Odpowiedz ktora czytam jest totalnie NIEPROFESJONALNA !

Nie wyobrazam sobie nawet w snach, zeby taka odpowiedz osmielil sie dac klientowi bank we Francji !!!!!

Bank jest od tego, zeby "dziwny problem techniczny" zostal rozwiazany:


Empatia niestety malo pomaga, po to idzie sie do psychologa nie do banku :.

HAhahahahahahahaha !!!

Odpowiedz

B
Bosmanek
Gość
@Jolanta

Ale ty, kobitko wiesz, że wyżywasz się na kimś, kto z Paribasem nie ma nic wspólnego? Bo akurat pani Aldona jest redaktorką portalu finansowego, a nie pracownicą banku i na dodatek starała Ci się pomóc, za co obrzuciłaś ją błotem. Więc odpuść sobie i idź pokrzyczeć na konsultanta, jeśli to jest twój sposób na podniesienie sobie samooceny. Moim zdaniem mocno żenujący. I jakże typowy dla trolli.

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Jolanta

Tak Pani Aldono, skontaktuje sie tez z siedziba BNP PAribas w Pryzu i poinformuje ich o sprawie, mail juz poszedl:

Poki co, na moim telefonie sa Duchy, ktora zaburzaja funkcjonowanie aplikacji, tak sugeruje BNP :.. ;))

Odpowiedz

J
Jolanta
Gość
@Aldona Derdziak

Prosze o wyslanie mi gunkcjonalnego Linku do wypusania sie z czatu i z komentarzy. Link w majlu nawet dwa tego nie umozliwiaja...

Odpowiedz

A
Aleksandra
Gość

Dlaczego nie można aktywować blika w aplikacji ? Wyskakuje błąd po wpisaniu kodu który przychodzi SMS ..

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Aleksandra

Jaki błąd się pojawia?

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Aldona Derdziak

Wpisuje PIN, klikam na Zatwierdź i wyskakuje błąd :(

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Beata

Udało Ci się aktywować?

Odpowiedz

B
Bartek
Gość

Są w końcu przelewy BLIK!!!???

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Bartek

My też się cieszymy! :)

Odpowiedz

J
Janko
Gość

Od kilku dni mam w aplikacji komunikat " chwilowo nie możemy wyświetlić produktów" - conajmniej 4 dni to chynba nie bardzo odpowiada określeniu CHWILOWO !!!

Odpowiedz

P
Patryk
Gość

Witam. Chciałbym spytać kiedy będzie dostępna usługa przelew na telefon blik?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Patryk

Trudno powiedzieć, bank nie zapowiedział dotąd nawet przybliżonej daty udostępnienia tej funkcji.

Odpowiedz

L
Lucyna
Gość

Nie opisana transakcja kartą wirtualną napisane inne operacje.Dlaczego?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Lucyna

Nie bardzo rozumiem - chodzi o historię operacji?

Odpowiedz

M
Mykola
Gość

Witam, jak zrobić przelew za granicę z aplikacji Gomobile?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Mykola

Aplikacja nie oferuje możliwości zlecania przelewów walutowych (z wyjątkiem przelewów na własne konto walutowe). Transfer do zagranicznego banku możemy zatem zlecić wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej GOonline.

Odpowiedz

I
Iwona
Gość

Witam, niby się tak reklamuje jaki to nowoczesny bank, a przelewy przez telefon blikiem nie możliwe. Każdy nowoczesny bank posiada taką opcję. Syn się ze mnie śmieje, co to za bank wybrałam.

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Iwona

Brak przelewów na telefon Blik to wada, nie da się ukryć. Ale zawsze możesz założyć kolejne konto, zgarnąć za to premię i pośmiać się z syna, że ma tylko jeden rachunek ;)

Odpowiedz

A
Aneta
Gość
@Iwona

Tak to prawda, właśnie z tego powodu zamykam tam konto i przenoszę do banku, który ma taką funkcjonalność, bo na niej bardzo mi zależy - jestem zła na siebie, że wcześniej tego nie widziałam ... na prawdę nie przyszło mi to do głowy

Odpowiedz

T
Tomek
Gość
@Krystian

Tylko dużo osób bardziej potrzebuje skorzystać z szybkiego przelewu Blikiem niż premii za konto. Jakby nie było w tych czasach ,to zdecydowanie duży minus tego banku.

Odpowiedz

R
robert
Gość

Brak przelewów SEPA (zagranicznych). Tragedia, żeby7 aplikacja była tylko wersją demo. Finteki was zjedzą, pozostaną tylko zgliszcza,

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@robert

Banki reagują na rozwój fintechów różnie. Cześć z nich próbuje nawiązać konkurencję i w ostatnim czasie znacznie podniosła jakość bankowości mobilnej, a innym wciąż sporo brakuje do najlepszych.

Mimo wszystko brak możliwości zlecania przelewów SEPA w aplikacji dla większości klientów nie musi być wcale ogromnym minusem. Moim zdaniem bardziej dotkliwy jest brak innego rodzaju przelewu, a mianowicie przelewów na telefon Blik.

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Witam , chciałbym się dowiedzieć jak można zlikwidować kartę , której nie używam od kilku lat .

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marek

Witam. Rozumiem, że pytasz o rezygnację z karty w BNP? Jeśli tak, można to zrobić poprzez infolinię lub w oddziale.

Odpowiedz

I
Iwona
Gość

Jak już Bank uważa się za nowoczesny i przyjazny, to bardzo brakuje przelewów na telefon blikiem. Młodzi ludzie patrzą na takie udogodnienia. Ja dzisiaj musiałam wykonać przelew natychmiastowy, który jest 5 zł płatny, żeby wspomoc dziecko.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Iwona

Zgadzam się, mi też tego brakuje w tej aplikacji. Cóż, kod Blik już jest, więc miejmy nadzieję, że udostępnienie przelewów na telefon jest tylko kwestią czasu ?

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Michał Radzimiński

ta kwestia czasu trwa już rok ???

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Fakt, można było mieć nadzieję na szybsze wdrożenie tego rozwiązania... ?

Odpowiedz

T
Tarajba
Gość

Ten bank niestety z czasem wprowadza coraz większe ograniczenia i limity w dostępie o środków dla swoich klientów. To jakby wsteczny rozwój, lub zamierzone działanie - w perspektywie całkiem zabrać klientom dostęp do ich własności (tak dla rzekomego bezpieczeństwa).

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Tarajba

To ciekawa myśl. Mógłbyś ją rozwinąć albo podać przykład takiego ograniczania dostępu?

Odpowiedz

L
Lutek
Gość
@Michał Radzimiński

Np możesz tylko zapłacić blikiem kurierowi do wysokości 500zł. Jak coś drozszego to już blikiem nie zapłacisz. I to jest właśnie to ograniczenie. Możesz na koncie mieć 10000 zł a i tak max co da ci blik to 500zł.

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Lutek

Coś w tym jest. Aktualnie nie mam u nich konta (karencja), ale ze strony BNP można wyczytać.

Maksymalne dzienne Limity BLIK – limity transakcji zlecanych z aplikacji mobilnej

Limity kwotowe:

Limit dla transakcji BLIK w terminalach POS: 500 zł

Limit dla transakcji BLIK internetowych: 5000 zł

Limit dla wypłat BLIK z bankomatów: 2000 zł

Odpowiedz

T
Tomek
Gość
@Krystian

Z tego co się orientuje te limity obowiązują we wszystkich bankach. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Limit chyba obowiązuję dla jednej transakcji , więc można np.zrobić 2 przelewy blikiem po 500zł. Przynajmniej tak miałem ja w ING

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tomek

Banki różnie podchodzą do kwestii limitów. Na stronie ING jest taka informacja:​​​​​​​

Limity transakcji Blikiem w ING Banku Śląskim
​​​​​​​​​​​​​​a​​​​​​​ na stronie Credit Agricole znajdziemy taki zapis:

W przypadku BLIKA limit wynosi 1000 zł dziennie dla transakcji bezgotówkowych (przelewy, a także płatności w sklepach i w Internecie) oraz 1000 zł na wypłatę z bankomatów.

Odpowiedz

W
Wertykor
Gość
@Tomek

Właśnie orientujesz, a jeszcze niedawno temu Raiffeisen polbank wchłonięty przez BNP nie miał żadnych limitów na BLIK, czyli miał takie jakie sobie w apce ustawiłeś. Wolność została zniszczona razem z bankiem.

Odpowiedz