GOmobile: aplikacja BNP Paribas – Recenzja i Opinie

Komentarze i opinie(58)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • BNP Paribas Bank Polska SA
 • Logowanie
  (4)
 • Transakcje
  (5)
 • Ustawienia
  (5)
 • Przydatne funkcje
  (4.5)
 • Wygoda
  (4)
GOmobile to poprawnie zaprojektowana aplikacja, dzięki której w łatwy sposób wykonamy podstawowe operacje. Istnieje jednak duże pole do poprawy, jeśli chodzi o oferowanie użytkownikom mniej oczywistych opcji.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

64 publikacje 1148 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Ogólna ocena
(4.5)
Logowanie, ekran startowy
(4)
Transakcje (przelewy, płatności)
(5)
Ustawienia konta i karty
(5)
Przydatne lub unikalne funkcje
(4.5)
Wygoda
(4)

Zalety

 • ochrona behawioralna
 • dostęp do rabatów

Wady

 • stosunkowo niewielkie możliwości zarządzania produktami i aplikacją
Szczegóły oferty

Oferta produktowa BNP Paribas – zwłaszcza w przypadku konta osobistego – jest dość nieszablonowa. Czy to samo możemy powiedzieć o jego bankowości mobilnej? Sprawdźmy, jakie możliwości oferuje aplikacja BNP Paribas (GOmobile).

Spis treści

Od dłuższego czasu BNP Paribas Bank Polska S.A. słynie przede wszystkim z licznych i bardzo atrakcyjnych promocji rachunku osobistego i karty kredytowej. Oferty specjalne przyciągają kolejnych klientów, a co za tym idzie – rośnie także liczba użytkowników bankowości elektronicznej, w tym serwisu bankowości internetowej GOonline oraz aplikacji GOmobile.

Aplikacja mobilna GOmobile BNP Paribas w pigułce

Logowanie
(4)
Transakcje
(5)
Ustawienia
(5)
Przydatne funkcje
(4.5)
Wygoda
(4)
Logowanie, ekran startowy
Ocena
Sposób logowania
 • PIN
 • odcisk palca
Stan konta przed zalogowaniem

TAK

Inne funkcje dostępne przed zalogowaniem
 • kod Blik
 • bilety, parkingi
 • kontakt z bankiem
 • oddziały i bankomaty
Transakcje
Ocena
Typy przelewów
 • zwykły
 • natychmiastowy
 • walutowy
 • podatkowy
Mobilna autoryzacja

TAK

Kod Blik

TAK

Przelew na telefon Blik

TAK

Inne funkcje
 • doładowanie telefonu
 • wygodne opłacanie rachunków
 • spłata karty kredytowej (także z konta w innym banku)
 • możliwość rozłożenia na raty wydatków dokonywanych kartą kredytową
 • tworzenie i modyfikacja zlecenia stałego
 • dodawanie karty do Google Pay z poziomu aplikacji
Ustawienia konta i karty
Ocena
Zmiana limitów karty

TAK

Zmiana PIN-u karty

TAK

Zastrzeżenie karty

TAK

Wnioskowanie o nowe produkty

TAK

Wymiana walut

TAK

Zarządzanie powiadomieniami PUSH

TAK

Przydatne lub unikalne funkcje
Ocena
Czasowe blokowanie karty

TAK

Zastrzeganie dokumentów

NIE

Inne funkcje
 • możliwość otwarcia konta z poziomu aplikacji (wideoweryfikacja)
 • zakup biletu komunikacji miejskiej
 • opłacenie miejsca parkingowego
 • rabaty (mamBonus)
 • ochrona behawioralna
 • możliwość personalizacji widoku (tryb ciemny)
 • ukraińska wersja językowa
Wygoda
Ocena
Intuicyjność korzystania

TAK

Automatyczne wylogowanie

TAK

Skopiowanie nr rachunku do schowka

TAK

Wysłanie nr rachunku (SMS, e-mail)

TAK

Lista (mapa) oddziałów / bankomatów

TAK

Formy kontaktu z bankiem

telefoniczny

BNP Paribas – promocje konta osobistego

Warto sprawdzić, jaką premię oferuje bank nowym klientom:

BNP Paribas – aplikacja mobilna. Jak zacząć korzystać?

Aby korzystanie z aplikacji mobilnej GOmobile miało jakikolwiek sens, konieczne jest posiadanie któregoś z produktów tego banku. Najbardziej oczywistym wyborem będzie rzecz jasna rachunek osobisty, a konkretnie Konto Otwarte na Ciebie.

 • Konto
  0 zł / 2,50 zł

 • Karta
  0 zł – 12 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 7 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: do konta można wybrać jedną z pięciu kart debetowych, z których każda oferuje nieco inne usługi i opłaty.

Tym, co wyróżnia ofertę spośród innych kont na rynku, jest możliwość wyboru jednej z trzech kart debetowych. Różnią się one opłatami i możliwościami. Kolejnym wyróżnikiem konta są regularnie organizowane promocje z atrakcyjnymi premiami za otwarcie i aktywność oraz płatności mobilne Blik, Google Pay (dawniej Android Pay) i Apple Pay.

Następnie pozostaje pobrać aplikację na Android (Google Play) lub iOS (AppStore), a następnie ją zainstalować. Za pierwszym razem należy zalogować się tym samym identyfikatorem i hasłem, którym logujemy się do serwisu GOonline. Konieczne jest także przepisanie kodu z SMS-a. Na koniec nadajemy PIN, którym odtąd będziemy logowali się w aplikacji mobilnej.

Recenzja
4.5/ 5

GOmobile to poprawnie zaprojektowana aplikacja, dzięki której w łatwy sposób wykonamy podstawowe operacje. Istnieje jednak duże pole do poprawy, jeśli chodzi o oferowanie użytkownikom mniej oczywistych opcji.

Zalety

 • ochrona behawioralna
 • dostęp do rabatów

Wady

 • stosunkowo niewielkie możliwości zarządzania produktami i aplikacją

Czy aplikacja mobilna BNP Paribas wyróżnia się na rynku w ten sam sposób, co oferowane przez bank promocje? Sprawdzam.

Ogólna ocena
(4.5)
Logowanie, ekran startowy
(4)

Oprócz standardowej metody przy pomocy kodu PIN (musi on mieć co najmniej 6 znaków), możliwe jest także bezpieczne logowanie do aplikacji odciskiem palca. Ta metoda dotyczy jednak wyłącznie posiadaczy telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych, które na szczęście są coraz bardziej powszechne w nowszych modelach smartfonów.

Na ekranie startowym aplikacji, widocznym jeszcze przed zalogowaniem, użytkownik ma dostęp do podglądu salda rachunku; może on samodzielnie dokonać wyboru, czy wyświetlać ma się pełna kwota, czy tylko wartość procentowa. Oprócz tego dostępna jest opcja tworzenia skrótów umożliwiających szybki dostęp do jednego z „ulubionych” odbiorców (maksymalnie może ich być pięciu).

Przed zalogowaniem zobaczymy też przycisk z Blikiem, ale wygenerowanie kodu i tak możliwe będzie dopiero po logowaniu. Przed wpisaniem kodu PIN (lub zeskanowaniem odcisku palca) bez przeszkód sprawdzimy natomiast, gdzie znajduje się najbliższy oddział lub bankomat, a także kupimy bilet komunikacji miejskiej i opłacimy miejsce parkingowe.

Transakcje (przelewy, płatności)
(5)

Zasadniczo z poziomu aplikacji banku BNP Paribas (podobnie jak w systemie bankowości internetowej) możemy zlecić następujące typy przelewów: zwykły w polskiej walucie, przelew walutowy oraz natychmiastowy. Raz dokonany transfer możemy ponowić, a otrzymany – zwrócić do nadawcy. Istnieje też możliwość utworzenia szablonu przelewu oraz, standardowo, przejrzenia operacji na rachunku wraz ze szczegółowymi informacjami o każdej z nich w historii transakcji.

Aplikacja GOmobile BNP Paribas pozwala na doładowanie telefonu na kartę, wygodne opłacanie faktur dzięki zeskanowaniu kodu QR, spłatę zadłużenia na karcie kredytowej oraz dodanie karty do portfela Google Pay z poziomu aplikacji.

W aplikacji BNP Paribas zapłacisz Blikiem przy pomocy 6-cyfrowego kodu, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, a także zlecisz przelew na telefon Blik.

Aplikacja BNP Paribas (GOmobile). Ekran "Płatności"
Aplikacja BNP Paribas (GOmobile). Ekran "Płatności"
Ustawienia konta i karty
(5)

Aplikacja mobilna BNP Paribas GOmobile umożliwia sprawdzenie i zmianę limitów płatności kartą z uwzględnieniem aktualnie „wykorzystanej” kwoty limitu. W bankowości mobilnej możemy również zastrzec kartę oraz zmienić jej PIN.

Chciałbyś założyć lokatę z oferty BNP Paribas? Nowa aplikacja pozwoli Ci na złożenie wniosku o ten produkt oszczędnościowy. W telefonie wykupisz także ubezpieczenie turystyczne.

Oprócz tego aplikacja pozwala na zarządzanie wyrażonymi zgodami marketingowymi oraz powiadomieniami PUSH.

Przydatne lub unikalne funkcje
(4.5)

Aplikacja GOmobile BNP Paribas posiada funkcję czasowego blokowania karty, przydatną w sytuacji, gdy nie możesz mieć jej przy sobie (np. na basenie).

Ciekawą opcją jest możliwość uruchomienia tzw. ochrony behawioralnej. Dzięki utworzeniu – na podstawie sposobu korzystania z bankowości – modelu zachowania użytkownika aplikacja będzie w stanie wykryć, gdy dostęp do niej uzyska osoba niepowołana.

Aplikacja BNP Paribas GOmobile pozwoli zaoszczędzić na zakupach

Sporym atutem aplikacji jest dostęp do rabatów w ramach programu mamBonus. Zniżki na zakupy i usługi u ponad 40 partnerów dochodzą do 55%!

BNP Paribas należy do banków otwartych na Ukraińców. Jako jedna z kilku instytucji oferuje ukraińską wersję językową swojej aplikacji (oprócz tego dostępny jest język angielski i rosyjski).

Wygoda
(4)

Odnalezienie potrzebnej funkcji nie powinno sprawiać większych problemów. Jedynie przycisk umożliwiający wylogowanie mógłby być może nieco bardziej wyeksponowany, ale na szczęście wylogowanie następuje i tak automatycznie, gdy tylko opuścimy aplikację. Jej wygląd także robi niezłe wrażenie i dobrze współgra z nowym systemem bankowości internetowej.

Pozytywnie na ocenę wygody korzystania z aplikacji wpływa fakt, że użytkownik ma możliwość skopiowania lub wysłania nr rachunku SMS-em, e-mailem czy w wiadomości na Messengerze. Przydatne, gdy musimy szybko podać komuś dane swojego konta do przelewu.