Wróć

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

76 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Proponowany przez BNP Paribas kredyt konsolidacyjny to produkt umożliwiający zamianę rat w jedną, wygodniejszą do spłaty. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ta oferta, do kogo jest skierowana i jakie warunki należy spełnić, by z niej skorzystać.

Spis treści

Konsolidacja to rozwiązanie umożliwiające uporządkowanie finansów i odciążenie miesięcznego budżetu. Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas pozwala na zastąpienie spłacanych zobowiązań finansowych jedną, dopasowaną do możliwości klienta ratą oraz uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel. Przyjrzyjmy się szczegółom tej oferty.

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas – opłaty i prowizje

Oto najważniejsze parametry kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 80 000 zł, okres spłaty – 60 miesięcy.

Miesięczna rata
1 738,99 zł
Kwota do spłaty
104 339,69 zł
Oprocentowanie
10,99%
Prowizja
0%
RRSO
11,57%
RRSO 11,57%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 19.02.2024 r. wynosi 11,57%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 64 934 zł, całkowita kwota do zapłaty 95 148,26zł, oprocentowanie stałe 10,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 30 214,26zł (prowizja 0 zł; odsetki 30 214,26zł ) 90 miesięcznych rat (89 po 1057,20 zł i jedna 1057,46zł).

Pokaż szczegóły
Koszt kredytu
Miesięczna rata 1 738,99 zł
Całkowita kwota do spłaty 104 339,69 zł
Oprocentowanie nominalne 10,99%
Prowizja

0%

RRSO 11,57%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 19.02.2024 r. wynosi 11,57%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 64 934 zł, całkowita kwota do zapłaty 95 148,26zł, oprocentowanie stałe 10,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 30 214,26zł (prowizja 0 zł; odsetki 30 214,26zł ) 90 miesięcznych rat (89 po 1057,20 zł i jedna 1057,46zł).

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

do 120 miesięcy (na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł)

Maksymalna kwota kredytu

230 000 zł

Wymagane konto

NIE

Wymagane ubezpieczenie

NIE

Uwagi

Warunkiem skorzystania z oferty jest spłata ze środków kredytu przynajmniej jednego zobowiązania spoza tego banku. 

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Koszty monitoringu i windykacji

0 zł

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas – warunki

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas może zostać przeznaczony na spłatę zobowiązań zaciągniętych w bankach lub SKOK takich jak kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe czy kredyty ratalne. Konsolidacji nie podlegają natomiast kredyty hipoteczne, pożyczki hipoteczne, kredyty konsolidacyjne oraz kredyty związane z finansowaniem działalności gospodarczej. Warunkiem skorzystania z oferty jest spłata ze środków kredytu przynajmniej jednego zobowiązania spoza tego banku.

Wnioskodawca powinien być pełnoletnią osobą fizyczną posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych.

Udzielenie kredytu zależne jest od zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Bank oceni ją, biorąc pod uwagę takie czynniki jak m.in. wiek, stan cywilny, źródło i wysokość dochodu, koszty utrzymania, posiadane zobowiązania oraz liczba osób w gospodarstwie domowym. Zdolność kredytowa na wystarczającym poziomie będzie dla banku potwierdzeniem, że klient jest zdolny do spłaty kredytu.

Dla banku równie istotna jest także historia kredytowa wnioskodawcy. W trakcie procesu wnioskowania bank pobierze raport BIK. W ten sposób sprawdzi, jak wnioskodawca radził sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.

Wymagane dokumenty

Do złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny potrzebny będzie dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach bądź inne dokumenty dochodowe, a także dokumenty dotyczące przenoszonych zobowiązań. Dokładna lista zostanie przedstawiona przez doradcę w trakcie procesu wnioskowania.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas?

By wziąć kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas, wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie banku, wpisując imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i wyrażając odpowiednie zgody. Po przesłaniu formularza oddzwoni konsultant, który pomoże w wypełnieniu wniosku i przekaże wstępną decyzję.

Wniosek o kredyt można również złożyć poprzez infolinię banku lub bezpośrednio w oddziale.

Dodatkowe informacje

Poniżej kilka dodatkowych informacji o kredycie konsolidacyjnym w BNP Paribas.

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas – dodatkowa gotówka

Decydując się na konsolidację zobowiązań, klient może otrzymać dodatkowe środki. Gotówka będzie mogła zostać przeznaczona na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas – ubezpieczenie

Zawierając umowę kredytową, klient może również skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia spłaty zadłużenia zapewniającego ochronę w przypadku wystąpienia zdarzeń objętych ochroną. Ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas – kalkulator

BNP Paribas zamieścił na swojej stronie internetowej kalkulator, za pomocą którego można zapoznać się z orientacyjną wysokością miesięcznej raty oraz całkowitego kosztu kredytu. By z niego skorzystać, wystarczy określić potrzebną kwotę i preferowany okres spłaty oraz wybrać opcję z ubezpieczeniem dobrowolnym lub bez. Należy mieć na uwadze, że wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter orientacyjny. Dokładne koszty zostaną przedstawione wnioskodawcy po dokonaniu analizy jego zdolności kredytowej.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas?

Tak, każdy klient może dokonać wcześniejszej spłaty zobowiązania w dowolnym momencie trwania umowy kredytowej.

Jakie źródła dochodu akceptuje BNP Paribas?

O kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas mogą ubiegać się osoby uzyskujące dochody z tytułu:

  • umowy o pracę,

  • umowy zlecenia,

  • działalności gospodarczej,

  • renty, emerytury lub zasiłku przedemerytalnego,

  • pracy za granicą,

  • własnego gospodarstwa rolnego.

Komentarze i opinie

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Adrian
Gość

Czy przewidziana jest jakaś prowizja za przedterminową spłatę całości kredytu?

Odpowiedz

Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
@Adrian

Nie, BNP Paribas nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu konsolidacyjnego.

Odpowiedz