Wróć

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

76 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Kredyt gotówkowy to jedna z propozycji finansowania w banku BNP Paribas. Uzyskane środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel konsumpcyjny. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ta oferta i jakie warunki należy spełnić, by z niej skorzystać.

Spis treści

Kredyt gotówkowy dostępny w ofercie BNP Paribas to rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych środków na dowolny cel. Przyjrzyjmy się szczegółom tej oferty.

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas – koszty

Oto najważniejsze cechy kredytu gotówkowego w BNP Paribas. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 10 000 zł, okres spłaty – 24 miesiące.

Miesięczna rata
475,37 zł
Kwota do spłaty
11 408,91 zł
Oprocentowanie
12,99%
Prowizja
0%
RRSO
13,80%
RRSO 13,80%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) na podstawie przykładu reprezentatywnego dla kredytu gotówkowego na 08.01.2024 r. wynosi 13,80%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 014 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 203,71 zł, oprocentowanie stałe 12,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 12189,71 zł (prowizja 0 zł; odsetki 12189,71zł) 73 miesięcznych rat (72 po 537,03 zł i jedna 537,55 zł).

Pokaż szczegóły
Koszt kredytu
Miesięczna rata 475,37 zł
Całkowita kwota do spłaty 11 408,91 zł
Oprocentowanie nominalne 12,99%
Prowizja

0%

RRSO 13,80%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) na podstawie przykładu reprezentatywnego dla kredytu gotówkowego na 08.01.2024 r. wynosi 13,80%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 014 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 203,71 zł, oprocentowanie stałe 12,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 12189,71 zł (prowizja 0 zł; odsetki 12189,71zł) 73 miesięcznych rat (72 po 537,03 zł i jedna 537,55 zł).

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

od 6 do 120 miesięcy (na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł)

Maksymalna kwota kredytu

230 000 zł

Wymagane konto

NIE

Wymagane ubezpieczenie

NIE

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Koszty monitoringu i windykacji

0 zł

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

O kredyt gotówkowy w BNP Paribas mogą ubiegać się osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Wniosek kredytowy może być złożony samodzielnie bądź z inną osobą, także niespokrewnioną.

By uzyskać kredyt wnioskodawca powinien posiadać zdolność kredytową. Zostanie ona oceniona w oparciu o m.in. rodzaj i wysokość dochodów, koszty utrzymania czy obciążenia z tytułu posiadanych zobowiązań. Odpowiednia zdolność kredytowa będzie dla banku potwierdzeniem, że wnioskodawca jest zdolny do terminowej spłaty kredytu łącznie z odsetkami.

Dla kredytodawcy równie istotna jest historia kredytowa potencjalnego klienta. Pobierając raport BIK, bank sprawdzi, jak wnioskodawca wywiązywał się z dotychczasowych zobowiązań.

Wymagane dokumenty

Do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w BNP Paribas potrzebny będzie dowód osobisty. Bank może także poprosić o przedstawienie dokumentów potwierdzających źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów. O dokładnych dokumentach klient zostanie poinformowany podczas procesu wnioskowania.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

By wziąć kredyt gotówkowy w BNP Paribas należy wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie banku podając imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Po jego przesłaniu wystarczy oczekiwać na kontakt ze strony konsultanta, który pomoże w wypełnieniu wniosku i przekaże wstępną decyzję.

Wniosek można również złożyć dzwoniąc na infolinię banku lub udając się bezpośrednio do placówki.

Dodatkowe informacje

Poniżej kilka dodatkowych informacji o kredycie gotówkowym w BNP Paribas.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w BNP Paribas

Decydując się na kredyt gotówkowy, klient może skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.

Kalkulator kredytu gotówkowego w BNP Paribas

Osoby zainteresowane kredytem gotówkowym w BNP Paribas mogą skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie banku. Ustalając kwotę i okres spłaty oraz wybierając opcję z ubezpieczeniem lub bez ubezpieczenia, można sprawdzić orientacyjną wysokość raty oraz całkowity koszt kredytu. Należy mieć na uwadze, że kalkulacje mają charakter orientacyjny – ostateczne warunki cenowe dotyczące oprocentowania i prowizji ustalane są indywidualnie w toku negocjacji w trakcie procesu kredytowego.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Jakie źródła dochodu akceptuje BNP Paribas?

O kredyt gotówkowy w BNP Paribas mogą starać się osoby uzyskujące dochody pochodzące z:

  • umowy o pracę;

  • umowy zlecenie;

  • działalności gospodarczej;

  • emerytury/zasiłku przedemerytalnego;

  • renty;

  • własnego gospodarstwa rolnego;

  • pracy za granicą.

Jaka jest maksymalna liczba wnioskodawców o kredyt gotówkowy w BNP Paribas?

O kredyt gotówkowy w BNP Paribas mogą wnioskować maksymalnie dwie osoby.

Czy należy określać cel na jaki zostaną przeznaczone środki?

Tak, podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy w BNP Paribas należy wskazać cel kredytowania. Środki mogą zostać przeznaczone na szeroko pojęty cel konsumpcyjny, np. bieżące potrzeby, sprzęt RTV/AGD, wyposażenie, remont, szkolenie czy edukację. Przedstawienie celu ma charakter deklaratywny – bank nie wymaga dokumentów potwierdzających jego realizację.

Ile wynosi czas oczekiwania na decyzję kredytową?

Decyzja kredytowa wydawana jest zazwyczaj w dniu złożenia wniosku o kredyt gotówkowy lub w kolejnym dniu roboczym. W niektórych przypadkach czas oczekiwania może przedłużyć się do kilku dni roboczych.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego?

Tak, każdy kredytobiorca ma prawo do wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty kredytu.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy