Podmiot zakończył działalność na polskim rynku.

Nordea Bank Polska


Nordea Bank Polska

Nordea Bank Polska powstał 1 lipca 1999 r. w wyniku podpisania umowy subskrypcyjno-inwestycyjnej między istniejącym od 1992 r. Bankiem Komunalnym a Grupą Nordea, czyli największą skandynawską instytucją finansową. Nowy bank świadczył usługi z zakresu bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej oraz instytucjonalnej i zarządzania aktywami. 


 

W czerwcu 2003 nastąpiło formalno-prawno połączenie Nordea Bank Polska z LG Petro Bankiem. W efekcie fuzji powstała spółka zajmująca 15. miejsce pod względem wielkości na rynku bankowym, dysponująca siecią 50 oddziałów i 17 placówek zajmujących się udzielaniem kredytów hipotecznych. Jednocześnie Thomas Neckmar, Dyrektor ds. Bankowości Regionu Krajów Bałtyckich i Polski, ujawnił ambitne plany na przyszłość – najpóźniej w ciągu pięciu lat Nordea miała trafić do pierwszej ósemki banków i kontrolować 5 proc. rynku detalicznego. 

Tak się jednak nie stało i główny akcjonariusz – po początkowo intensywnej rozbudowie sieci placówek do 159 – postanowił sprzedać wszystkie polskie spółki. Ostatecznie w 2014 roku Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska oraz Nordea Polska TunŻ trafiły w ręce PKO Banku Polskiego.

Opinie: Nordea Bank Polska

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy