Wróć

PKO BP

PKO BP

Informacje o PKO BP

Prezes zarządu: Paweł Gruza
Siedziba: Warszawa 02-515, ul. Puławska 15
Data założenia: 1919 r.
Infolinia - klienci indywidualni 800 302 302 lub +48 81 535 60 60
Kapitał zakładowy: 1 250 000 000 zł
Infolinia - mikro i małe firmy +48 81 535 66 60 lub +48 61 855 94 94
NIP: 525-000-77-38
Kod BIC/Swift: BPKOPLPW

PKO Bank Polski jest jednym z najstarszych i największych polskich banków, który swoją pozycję na rynku budował przez dziesięciolecia. Początki działalności PKO BP sięgają 1919 r., kiedy to powołano Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej instytucja zmieniła nazwę na Powszechną Kasę Oszczędności, a w 1974 r. udostępniła pierwszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych. Pod obecną nazwą bank działa od 2000 r., kiedy to stał się spółką Skarbu Państwa.

Sesje ELIXIR w PKO BP

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 08:00 11:45 14:30
Sesje przychodzące 11:30 15:10 17:30

Produkty finansowe w PKO BP


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta osobiste w PKO BP

Konta dla dzieci w PKO BP

Konta studenckie w PKO BP

Konta dla seniora w PKO BP

Aplikacje bankowe w PKO BP

Konta oszczędnościowe w PKO BP

Kredyty gotówkowe w PKO BP

Kredyty hipoteczne w PKO BP

Konta firmowe dla przedsiębiorców w PKO BP

Konta dla spółek w PKO BP

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

Oferta banku PKO dla klientów indywidualnych

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.

Sztandarowym rachunkiem PKO BP jest Konto za Zero przeznaczone dla osób, które ukończyły 18. rok życia. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, a opłaty za kartę można łatwo uniknąć, wykonując określoną liczbę transakcji kartą lub Blikiem. Bank oferuje również preferencyjne warunki dla osób pobierających świadczenie wychowawcze 500+.

Oprócz standardowego konta dla dorosłych bank udostępnił także PKO Konto dla Młodych, prowadzone dla osób między 18. a 26. rokiem życia, oraz przygotował unikalną ofertę dla najmłodszych - PKO Junior. Obejmuje ona nie tylko rachunek osobisty dla dzieci do 13 lat, lecz także specjalny serwis internetowy, kartę płatniczą i materiały edukacyjne. Z kolei nastolatkowie mogą założyć PKO Konto Pierwsze. Kolejnym ROR-em dla klientów detalicznych jest PKO Konto bez Granic.

Dodatkowe usługi w banku PKO BP

Klienci indywidualni PKO BP mogą skorzystać z wielu ciekawych produktów i funkcjonalności. Zyskują m.in. dostęp do rachunków walutowych w aż 10 walutach (EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF), kantoru walutowego i wielowalutowej karty debetowej. W pakiecie z kontem otrzymują też nowoczesny system transakcyjny i jedną z najlepszych aplikacji bankowych na rynku.

Aplikacja IKO, bo o niej mowa, umożliwia podgląd konta, wykonywanie przelewów i wnioskowanie o nowe produkty banku. Pozwala też na czasowe zablokowanie karty płatniczej, doładowanie telefonu, oszczędzanie w wirtualnych „skarbonkach” oraz dostęp do mapy z oddziałami i bankomatami PKO Banku Polskiego.

Osoby, które otworzą Konto za Zero, mogą też liczyć na takie udogodnienia, jak limit odnawialny i debet na koncie, własny wizerunek na karcie płatniczej czy szeroki wachlarz ubezpieczeń. Niewątpliwie słabą stroną propozycji PKO BP jest oferta oszczędnościowa, zdecydowanie odbiegająca od rynkowego standardu. Warte uwagi są tylko specjalne oferty promocyjne.

Kolejną ciekawą funkcjonalnością, przygotowaną przez PKO Bank Polski, jest e-Urząd, czyli katalog usług dostępnych po utworzeniu w serwisie transakcyjnym Profilu Zaufanego. Warto w tym miejscu dodać, że PKO BP było pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił tę usługę.

Profil Zaufany umożliwia dostęp do rozliczenia podatków dokonanego przez Urząd Skarbowy, złożenie wniosku o dowód osobisty, kartę EKUZ i Kartę Dużej Rodziny. Pozwala też na zgłoszenie narodzin dziecka, podpisywanie dokumentów urzędowych online, uzyskanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, zaświadczenia o niekaralności, wtórnika prawa jazdy, uzyskanie odpisów aktów z Urzędu Stanu Cywilnego, dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Bankomaty, wpłatomaty i oddziały PKO BP

PKO BP dysponuje jedną z najwyższych w Polsce liczb oddziałów, placówek i agencji bankowych. Poza bankomatami i wpłatomatami ulokowanymi w oddziałach bank udostępnia szeroką sieć bankomatów własnych w całym kraju, plasując się w czołówce pod względem maszyn.

Firmowy ROR w PKO Banku Polskim

Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla mikro, małych i średnich firm, korporacji i samorządów. PKO Konto Firmowe przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, rolników oraz przedstawicieli wolnych zawodów, natomiast PKO Rachunek dla Biznesu skierowany jest do większych klientów. Oba firmowe ROR-y oferują swoim posiadaczom liczne rozwiązania ułatwiające prowadzenie biznesu.

Czy bank PKO BP jest bezpieczny?

PKO BP to bank o najwyższej wartości rynkowej w naszym regionie Europy, która na koniec 2017 roku wynosiła ponad 55,5 mld zł. Jest to równocześnie największy bank w Polsce pod względem aktywów. Wartość aktywów Grupy PKO na koniec 2019 r. sięgnęła 418 mld zł, a rentowność mierzona zwrotem z kapitału wyniosła 12,1%. Imponująco wygląda także posiadana baza depozytowa, która na koniec 2019 roku wynosiła 332 mld zł.

Opinie: PKO BP

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy