Wise (dawniej TransferWise)


Wise (dawniej TransferWise)

Twórcy Wise (dawniej TransferWise) chcą „przesyłać pieniądze tak prosto, tak szybko oraz tak tanio, jak to tylko możliwe, by pieniądze nie znały granic. Dla wszystkich”.

Produkty finansowe w Wise (dawniej TransferWise)


Fintechy w Wise (dawniej TransferWise)

 • Oferowany produkt
  platforma do przelewów walutowych

 • Przeznaczenie
  przekazy pieniężne, przechowywanie i wymiana walut
 • Opłaty
  0 zł

 • Obsługa klienta
  e-mail

Fintech powstał w 2011 r. w Londynie, jego twórcami są dwaj Estończycy. Firma posiada kilkanaście biur na całym świecie i zatrudnia ok. 2200 pracowników. Z jej usług korzystają miliony użytkowników, w których rękach jest ponad milion kart.

Firma działa w oparciu o licencję od FCA, czyli brytyjskiego nadzoru finansowego, oraz innych instytucji nadzorujących rynek finansowy w krajach, gdzie jest obecna. Fintech zapewnia, że przykłada wielką rolę do bezpieczeństwa przesyłanych środków oraz danych swoich klientów.

Wise (d. TransferWise) ma wizję stworzenia wielowalutowego konta bez granic, które zastąpi tradycyjne usługi bankowe. Umożliwia ono m.in. polecenia zapłaty oraz błyskawiczne przelewy zagraniczne. Transakcje są przeliczane po kursie rzeczywistym komunikowanym przy zlecaniu przelewu, podobnie jak niewielka opłata pobierana przez fintech.

Od 2018 r. firma ściśle współpracuje z Mastercard, dzięki czemu jej klienci mogą płacić z wykorzystaniem usług Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay.

W 2021 r. TransferWise zmienił nazwę na Wise. Firma tak tłumaczy ten krok: "Zmieniliśmy naszą nazwę na Wise. Ponieważ nasze usługi, to dużo więcej niż płatności. Z naszego wirtualnego portfela korzysta ponad 10 milionów ludzi, aby łatwiej żyć, pracować, podróżować i prowadzić firmę dookoła świata"

Opinie: Wise (dawniej TransferWise)

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy