Kredyty gotówkowe

🏆 Ranking kredytów gotówkowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa kredytu Bank RRSO  Prowizja  Oprocentowanie 
🥇  
Kredyt gotówkowy  
  
Credit Agricole 7,43% 0% 7,19%  
🥈
Kredyt gotówkowy
  
Getin Bank7,40%  0%  7,20%  
🥉 
Kredyt gotówkowy online
  

Santander Bank
 
7,44%   0%  7,20%   
4. 
Mistrzowski kredyt gotówkowy 
  
Santander Consumer Bank  10,14%  4,80%  7,20%  
5. 
Pożyczka internetowa
  
Alior Bank 10,01%  8% 5,80%  

Kredyt gotówkowy na nieprzewidziane sytuacje

Często zdarza się, że wypada nam większy wydatek – nieoczekiwany remont, wakacje itp. – a my nie posiadamy oszczędności bądź nie zdążyliśmy ich jeszcze zgromadzić. W takich sytuacjach, jeśli sprawa nie może czekać, jedynym wyjściem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa.

Zaciągnięcie takiego zobowiązania nie jest szczególnie trudne. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy, którym można sfinansować przeróżne cele i potrzeby. Wystarczy stałe źródło dochodu, udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem, a już zwiększamy nasze szanse na otrzymanie dodatkowej gotówki.

Kredyt gotówkowy online tylko dla nielicznych

Jeśli myślimy o zaciągnięciu kredytu, warto na początku sprawdzić, jaką ofertę przygotował dla nas bank, w którym posiadamy konto osobiste. Jeśli na taki ROR wpływa nasze wynagrodzenie lub inne stałe dochody, możemy czasem otrzymać w bankowości elektronicznej ofertę pożyczki na korzystnych warunkach. Wniosek składamy wtedy przez serwis internetowy bądź aplikację mobilną i zwykle możemy liczyć na szybkie rozpatrzenie naszej prośby. Taki “kredyt gotówkowy online” będzie jednak dostępny dla klientów o stabilnej sytuacji finansowej, którzy mają stałe wpływy na rachunek i posiadają pozytywną historię w BIK.

Oprocentowanie pożyczki – na co zwracać uwagę?

Jednym z ważnych elementów określających atrakcyjność ofert kredytowych jest oprocentowanie pożyczki. Na co zwracać uwagę, kiedy przed naszymi oczami mnożą się liczby, a my mamy mętlik w głowie?

Wysokość oprocentowania kredytów i pożyczek gotówkowych ściśle regulują przepisy kodeksu cywilnego. Zgodnie z nimi maksymalne oprocentowanie kredytów i pożyczek nie może przekroczyć 7,2% (dwukrotność odsetek ustawowych, które z kolei stanowią sumę stopy referencyjnej NBP i 3,5%). Banki i instytucje pożyczkowe mają więc tu niewielkie pole manewru i jedyne, na co mogą sobie pozwolić, to obniżanie oprocentowania w celu przyciągnięcia klientów.

To ograniczenie sprawia, że kredytodawcy znaleźli inny element swoich ofert, który mogą dowolnie kształtować – prowizję. Przy kredytach gotówkowych ten parametr może sięgać nawet kilkunastu procent (nierzadko nawet kilkudziesięciu!), co znacząco zwiększa koszt zobowiązania. Sytuacji wcale nie ratuje fakt, że kwota prowizji wliczana jest w kredyt, bowiem powiększa ona naszą miesięczną ratę do zapłaty.

Na szczęście banki często proponują klientom niższą prowizję, a nawet z niej rezygnują. Warto jednak uważać na takie oferty i dokładnie wczytać się w warunki kredytu, ponieważ bank może stawiać tu dodatkowe wymagania (np. status nowego klienta, założenie konta osobistego itd.).

Ranking kredytów gotówkowych rozwieje wątpliwości

Samo zaciągnięcie kredytu na niespodziewane wydatki wydaje się proste, jednak w rzeczywistości to wybór odpowiedniej oferty jest kluczowy. Pomocny będzie wtedy ranking kredytów gotówkowych. To czytelne narzędzie ułatwi porównanie konkretnych propozycji i pozwoli zwrócić uwagę na najważniejsze elementy ofert: oprocentowanie, prowizję, a przede wszystkim orientacyjną miesięczną ratę (dla określonej kwoty i czasu kredytowania). Warto przejrzeć takie zestawienie, zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt.

Najnowsze artykuły