Wróć

Oferta została wycofana ponieważ T-Mobile Usługi Bankowe zakończył działalność na polskim rynku.

Karta kredytowa Mastercard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3214 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Możliwość rozłożenia wydatków na dogodne raty za pośrednictwem infolinii, dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i wygodnej aplikacji mobilnej, to główne atuty karty kredytowej Mastercard Travel z oferty T-Mobile Usługi Bankowe.

Spis treści

Posiadanie „kredytówki” T-Mobile Usługi Bankowe na pierwszy rzut oka nie niesie ze sobą żadnych wymiernych profitów. Wydaje się, że mamy do czynienia z jedną z wielu kart kredytowych zapewniających przede wszystkim komfort użytkowania. Po bliższym poznaniu oferty banku okazuje się, że płacąc „kredytówką” Mastercard Travel, można otrzymać moneyback przysługujący posiadaczom rachunku osobistego. Maksymalna kwota zwrotu może wynieść od 15 do 25 zł. Przyjrzyjmy się więc dokładniej karcie kredytowej Mastercard Travel.

Obsługa zadłużenia i koszty karty kredytowej Mastercard Travel

Posiadając aktywną kartę kredytową Mastercard Travel, trzeba jej regularnie używać. Po pierwsze po to, by wykonać w każdym miesiącu min. 4 transakcje i uniknąć w ten sposób opłaty miesięcznej w wysokości 8 zł, a po drugie dlatego, by wydać nią w ciągu roku min. 15 000 zł i nie zapłacić 70 zł opłaty rocznej.

Wznowienie karty (wydanie nowej) następuje po 4 latach.

Karta
0 zł / 8 zł
Opłata za kartę 0 zł / 8 zł

opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz min. 4 transakcje bezgotówkowe

Bankomaty
6%, min. 10 zł
Bankomaty 6%, min. 10 zł

6%, min. 10 zł

Oprocentowanie
7,2%
Okres bezodsetkowy
59 dni
Pokaż szczegóły
Informacje ogólne
Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
Operator karty

Mastercard

Rodzaj karty

zwykła

Okres ważności

4 lata

Opłaty
Wydanie karty

0 zł

Opłata za kartę

0 zł / 8 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz min. 4 transakcje bezgotówkowe

Wypłata z bankomatów w Polsce

6%, min. 10 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

6%, min. 10 zł

Płatność kartą za granicą

brak prowizji (przeliczenie na podstawie obowiązującej tabeli kursowej)

Wydanie karty dodatkowej

20 zł

Zadłużenie
Oprocentowanie

7,2%

Okres bezodsetkowy

59 dni

Maks. limit kredytowy

80 000 zł

Wysokość spłaty minimalnej

6%, min. 10 zł

Inne
Płatności mobilne

Kto może otrzymać kartę kredytową Mastercard Travel?

Ubiegający się o tę „kredytówkę” musi być osobą pełnoletnią uzyskującą dochody z dowolnego źródła, które pozwolą bankowi na podjęcie pozytywnej decyzji kredytowej i przyznanie limitu kredytowego. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie, przy czym nie może przekroczyć 80 000 zł.

Karta kredytowa Mastercard Travel z T-Mobile Usługi Bankowe
Karta kredytowa Mastercard Travel z T-Mobile Usługi Bankowe

Co możesz zyskać z „kredytówką” Mastercard Travel?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, na pierwszy rzut oka omawiana „kredytówka” nie posiada zbyt wiele atutów poza dostępem do prostej w obsłudze bankowości elektronicznej. Zagłębienie się w ofertę banku pokazuje, że związanych jest z nią kilka atrakcyjnych rzeczy, w tym specyficzna forma szybkiego kredytu (rozłożenie wydatków na raty).

Raty w Karcie

Omawiana karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe pozwala na rozłożenie na dogodne raty poczynionych nią wydatków o wartości przekraczającej 100 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące, a koszty to nie więcej niż 5 zł za każde pożyczone 500 zł. Obowiązuje zasada, że rozkładana na raty kwota nie może przekraczać 80% salda zadłużenia. Bank nie pobiera żadnych opłat za spłatę zobowiązania przed terminem.

Podobnie można postąpić ze środkami wypłaconymi z rachunku karty kredytowej albo łącząc je z wydatkami bezgotówkowymi.

Wysokość raty doliczana jest do minimalnej kwoty spłaty wskazanej na comiesięcznym wyciągu.

Moneyback na koncie osobistym

Przy opisie karty kredytowej Mastercard Travel na stronie internetowej T-Mobile Usługi Bankowe próżno szukać informacji o moneybacku. Dopiero spojrzenie na jego zasady przy opisie Konta Freemium lub Konta Premium pokazuje, że posiadanie „kredytówki” jest jedną z możliwości wydłużenia otrzymywania zwrotu części wydatków ponad „standardowe” 6 miesięcy od podpisania umowy.

Regulamin promocji „Zwroty za zakupy” mówi, że moneyback przysługuje także za dokonywanie transakcji bezgotówkowych kartą kredytową. Jego maksymalna wysokość wynosi 15 zł/miesiąc (dla posiadaczy Konta Freemium) lub 25 zł miesięcznie (przy Koncie Premium).

Program Bezcenne Chwile

Jeśli zarejestrujesz kartę kredytową Mastercard Travel w programie Bezcenne Chwile, zyskasz kolejny bonus. Dokonując transakcji bezgotówkowych tą „kredytówką”, będziesz zbierał punkty, które potem wymienisz na atrakcyjne nagrody z katalogu.

Karta dla płacących dużo i często bezgotówkowo

Kartę Mastercard Travel z oferty T-Mobile Usługi Bankowe możemy polecić osobom, które będą z niej aktywnie korzystały. Wykonując tą „kredytówką” płatności na łączną kwotę min. 15 000 zł w ciągu roku, nie zapłacą 70 zł prowizji (tyle wynosi opłata roczna za kartę kredytową Mastercard Travel). Z kolei zrealizowanie 4 transakcji w miesiącu zwolni je z 8 zł opłaty miesięcznej.

Po stronie zalet warto pamiętać o moneybacku (pod warunkiem posiadania rachunku osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe) oraz możliwości rozłożenia wydatków na dogodne raty.

Komentarze i opinie

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
I
Igor Kowalski
Gość

Mysle, że uczciwie byłoby wspomnieć o opłacie rocznej 70zł, której uniknięcie jest dość trudne bo wymaga wydanai aż 15tys (nawet mbank ma mniej bo 12tys). Do tego jak zgubisz portfel to czeka Cie dodatkowy wydatek 70zł za duplikat. Porównując do innych to jedna z droższych kart na rynku.Jednocześnie mamy opłate miesięczną i roczną.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Igor Kowalski

Dzięki za sugestię - z pewnością ją uwzględnimy.

Odpowiedz

P
Patryk
Gość

Próbowałem dziś w bankowości internetowej podnieść limit na karcie o 2000 zł. Wybrałem kwotę, kliknąłem przycisk, po chwili zadzwonił konsultant z pytaniem czy chce wyrobić kartę kredytową. Zaskoczyło mnie, że wg niego podniesienie limitu odbywa się przez wyrobienie nowej karty. Ktoś też tak miał, czy konsultant był po prostu niedoinformowany?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Patryk

Sprawdziliśmy to w banku.
Okazuje się, że faktycznie w T-Mobile Usługi Bankowe nie ma możliwości podniesienia limitu karty kredytowej. Wyższy limit można uzyskać tylko wnioskując o nową "kredytówkę".
Poradzono nam wnioskować o jak najwyższy limit, a gdyby "utrudniał" on życie (np. "blokował" zdolność kredytową) samodzielne obniżenie limitu w bankowości elektronicznej.

Odpowiedz