Wróć

Alior Bank

Alior Bank

Informacje o Alior Bank

Prezes zarządu: Grzegorz Olszewski
Siedziba: Warszawa 02-232, ul. Łopuszańska 38D
Data założenia: 2008 r.
Infolinia - klienci indywidualni: 19 502 lub +48 12 370 70 00
Kapitał zakładowy: 1 305 539 910 zł
Infolinia - mikro i małe firmy: 19 502 lub +48 12 370 70 00
NIP: 107-001-07-31
Kod BIC/Swift: ALBPPLPW

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 4 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Sesje ELIXIR w Alior Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 8:20 12:20 15:20
Sesje przychodzące 11:00 15:00 17:00

Produkty finansowe w Alior Bank


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta firmowe dla przedsiębiorców w Alior Bank

Konta dla spółek w Alior Bank

Kantory firmowe w Alior Bank

Polityka banku opiera się na czterech zasadach: (1) przejrzystości i prostocie, (2) uczciwości i odpowiedzialności, (3) bezpieczeństwie i stabilności, (4) przedsiębiorczości i innowacyjności.

Alior Bank kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw. Bliższe spojrzenie na działania banku pozwalają dojść do wniosku, że ta instytucja w istocie reaguje na zmiany zachodzące w sektorze bankowym i dostosowuje do nich swoją ofertę.

Produkty bankowe Alior Banku dla klientów detalicznych

Dla klientów indywidualnych bank przygotował dwa rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe: Konto Jakże Osobiste oraz Konto Internetowe. Posiadacze obu ROR-ów mogą też skorzystać z wielu atrakcyjnych produktów i usług.

Konto Internetowe to uniwersalny i tani rachunek - jego prowadzenie jest bezpłatnie, a opłaty za obsługę karty łatwo można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe plastikiem na min. 300 zł miesięcznie. Natomiast Konto Jakże Osobiste staje się darmowe, o ile zapewnimy wpływ na rachunek w wysokości 1500 zł miesięcznie i przeprowadzimy wymagane transakcje kartą (również na kwotę min. 300 zł).

Unikalną cechą Konta Jakże Osobistego jest możliwość jego personalizacji. Jest to jeden z nielicznych rachunków na rynku, który możemy samodzielnie skonfigurować w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Z rachunkiem powiązany jest pakiet 11 korzyści, które można swobodnie dobierać i zmieniać w bankowości elektronicznej Alior Banku lub w oddziale stacjonarnym (np. korzyść gwarantujące darmowe wpłatomaty, przewalutowanie po korzystnym kursie, kilka przelewów natychmiastowych itd.). Dwie z nich przysługują nam za darmo, za każdą kolejną pobiera jest opłata.

Bankomaty i wpłatomaty Alior Banku

Bankomaty własne Alior Banku ulokowane są przy oddziałach; sieć jest dość szeroka, ale daleko jej do innych operatorów, szczególnie tych niezależnych, jak Euronet. Klienci Alior Banku mogą za darmo pobierać środki z maszyn banku, muszą jednak uważać na ewentualne prowizje za skorzystanie z wpłatomatu.

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

Do obu rachunków dołączone są różne dodatkowe usługi i funkcjonalności, które mogą ułatwić korzystanie z konta. Jedną z nich jest Kantor Walutowy (stanowiący połączenie konta walutowego i tradycyjnego kantoru), w którym wymienimy waluty przez Internet po korzystnym kursie. Do wyboru mamy rachunki w aż 22 walutach, do tego bank dorzuca kartę wielowalutową obsługującą prawie 160 walut.

Warto również wspomnieć o rozbudowanej ofercie kredytowej, która obejmuje: limit odnawialny w rachunku, pożyczki gotówkowe, kredyty konsolidacyjne i hipoteczne oraz kredyt ratalny. Bank udostępnia także karty kredytowe, m.in. Mastercard OK! i Mastercard Tu i Tam! umożliwiające skorzystanie z moneybacku.

Z kolei klienci zainteresowani pomnażaniem oszczędności mogą - w zależności od akceptowanego poziomu ryzyka - skorzystać zarówno z tradycyjnych lokat terminowych i kont oszczędnościowych, jak i z produktów strukturyzowanych czy też oferty funduszy inwestycyjnych.

Bankowość internetowa i mobilna Alior Banku

System bankowości internetowej zawiera szereg udogodnień zwiększających komfort korzystania z rachunku. Możemy w nim wykonać nie tylko przelew zwykły i natychmiastowy, lecz również przelew Blik na telefon, ustanowić zlecenie stałe, zmienić PIN lub dzienny limit transakcji czy przejrzeć listę ostatnich operacji. Zyskujemy także dostęp do oferty banku i możliwość wnioskowania o dodatkowe produkty.

Podobne funkcjonalności oferuje aplikacja mobilna Alior Banku. Jej użytkownicy mogą skorzystać z ciekawej innowacji, jaką jest biometryczna metoda logowania (za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy). W ten sam sposób mogą też zatwierdzać zlecane operacje.

Alior Bank i oferta dla klientów biznesowych

Alior Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla mikro, małych i średnich firm oraz rolników prowadzących księgi rachunkowe. Ci ostatni mogą otworzyć Rachunek Biznes AgroKomfort, natomiast dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bank przygotował iKonto Biznes i Rachunek 4 × 4. Ostatni z firmowych ROR-ów - Rachunek Biznes Komfort – dedykowany jest większym podmiotom, które oczekują bardziej zaawansowanych rozwiązań przygotowanych dla klientów korporacyjnych.

Opinie: Alior Bank

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy