Oferta została wycofana ponieważ Alior Sync zakończył działalność na polskim rynku.

Konto Alior Sync - Recenzja

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 4493 komentarze

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Szczegóły oferty

Konto Alior Sync to niewątpliwie jedna z najciekawszych ofert na rynku kont osobistych dostępnych w Polsce. Mottem przewodnim konta jest nowoczesność – Alior Sync stworzył konto internetowe, które oferuje użytkownikom wiele innowacyjnych usług, których ze świecą można szukać u konkurencji. Osoby o bardziej tradycyjnym spojrzeniu na usługi bankowe nie powinny się jednak obawiać – Alior nie zmusza do korzystania ze wszystkich nowinek.

Spis treści

Typowe parametry konta internetowego Sync są naprawdę bardzo atrakcyjne. Konto Alior Sync jest więc opcją wartą do rozważenia praktycznie dla każdej osoby szukającej dobrego konta internetowego. Bez względu na to, do jakiej grupy klientów się zaliczasz, wierzymy, że niniejsza analiza rachunku będzie dla Ciebie przydatna. Plan jest następujący: w pierwszej kolejności opiszemy podstawowe parametry konta internetowego Alior Sync; skupimy się na kosztach prowadzenia rachunku i obsługi karty debetowej oraz przeanalizujemy możliwości wpłaty i wypłaty środków na i z rachunku bankowego. Następnie przejdziemy do analizy usług dodatkowych oferowanych w ramach konta osobistego. Ale po kolei…

Pełna analiza konta Alior Sync


Parametry konta

Czy można korzystać z konta Alior Sync tak, jak ze zwykłego internetowego konta bankowego? Okazuje się, że można i dodatkowo jest to bardzo opłacalne.

Koszty prowadzenia konta i obsługi karty są jednymi z najważniejszych kryteriów wyboru rachunku bankowego. Parametry konta Alior Sync w zakresie kosztów prowadzenia rachunku, obsługi karty płatniczej i wykonywania przelewów są następujące:

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0,1%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Karta Debit Mastercard PayPass

Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0,5%, min. 1 zł (Euronet)

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy
  • 0 zł - 10 pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu
  • 5 zł - każdy kolejny
Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

0 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

30 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Alior Sync jako konto dla aktywnych i „nowoczesnych”

Wcześniej zaprezentowaliśmy konto Alior Sync jako propozycję zwykłego konta internetowego. Parametry tego konta pokazały, że rachunek Alioru spisuje się w tej roli naprawdę rewelacyjnie. Na tym jednak zalety konta Alior Sync się nie kończą; wręcz przeciwnie – konto słynie przede wszystkim z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Oto niektóre z nich:

  • przelewy na Facebooku – ciekawy sposób na rozliczenie się z bliskimi na niewielkie kwoty (np. za obiad lub piwo). Jednorazowy przelew na Facebooku nie może przekroczyć 50 zł;
  • płatności NFC w ramach usługi MyWallet w T-Mobile – to atrakcyjna usługa dla klientów Alior Sync, którzy posiadają telefon komórkowy w sieci T-Mobile, pozwalająca na płatności zbliżeniowe przy użyciu smartfonu; aby skorzystać z usługi, należy posiadać telefon z anteną NFC, specjalną kartę SIM, aktywować usługę u operatora komórkowego oraz złożyć wniosek w bankowości internetowej;
  • menedżer finansów – narzędzie, które ułatwi Ci zaplanowanie i wcielenie w życie budżetu domowego. Menedżer finansów pozwala (a) zebrać informacje o wydatkach, (b) pogrupować transakcje wg kategorii oraz (c) dokonać łatwej analizy na co wydajesz swoje środki. Mając te informacje możesz zaplanować swój budżet i zaoszczędzić w przyszłym miesiącu kilkadziesiąt złotych na zbędnych wydatkach;
  • integracja z systemem PayPal – nie musisz znać numeru konta odbiorcy, wystarczy, że znasz jego adres mailowy. Opcja ta jest szczególnie przydatna do rozliczeń transakcji międzynarodowych;
  • usługa MasterCard Mobile – płatności za wybrane usługi (zakup biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, opłacanie parkingu, biletu do kina itp.) przy pomocy telefonu; usługę można włączyć w bankowości internetowej poprzez powiązanie karty MasterCard z numerem telefonu, dodatkowo można też pobrać mobilną aplikację MasterCard Mobile, która informuje użytkownika o dostępności poszczególnych usług; 
  • limit odnawialny z oprocentowaniem 9,6% (do tego dochodzi opłata roczna w wysokości 0,5% przyznanego limitu, min. 25 zł);

Konto Alior Sync jako rachunek wspólny

Jeżeli posiadasz konto osobiste Alior Sync, to masz możliwość ustanowienia współwłaściciela do tego rachunku. Co daje uwspólnienie konta? Na konto wspólne może być przelewane wynagrodzenie obu współposiadaczy. Dodatkowo każdy współposiadacz otrzymuje możliwość dysponowania wszystkimi środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku, bez jakichkolwiek ograniczeń.

W celu utworzenia rachunku wspólnego, należy zlecić odpowiednią dyspozycję przekształcenia konta indywidualnego Alior Sync. Bank stawia jednak warunek, że obie osoby, które chcą stać się współwłaścicielami rachunku, muszą być klientami Alior Sync, przy czym co najmniej jedna z nich powinna posiadać konto osobiste Alior Sync (jeżeli oboje posiadacie konto indywidualne Alior Sync, to możecie przekształcić jedno z nich na rachunek wspólny, a drugie konto można po prostu zamknąć). Dyspozycję uwspólnienia rachunku można złożyć kontaktując się z Wirtualnym Oddziałem lub Infolinią Alior Sync. Dyspozycja uwspólnienia rachunku nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Karta do rachunku wydawana jest również bezpłatnie.

Sylwetka Alior Sync

14 czerwca 2012 roku rozpoczął działalność wirtualny bank Alior Sync, który bardzo szybko został zauważony przez klientów (i konkurencję). Strategia przyjęta przez bank była bardzo klarowna: oferowanie wyłącznie usług internetowych, które są dopasowane do szybko zmieniającego się rynku i stylu życia Polaków. Jak się później okazało, Alior trafił ze swoją ofertą w dziesiątkę – już miesiąc po debiucie aż 40 000 osób zdecydowało się na skorzystanie z usług tego banku. Trend wzrostowy liczby klientów trwa do dziś.

Główną grupą docelową konta Alior Sync są osoby aktywnie korzystające z nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologie mobilne i portale społecznościowe. Jednak tak, jak wspomnieliśmy wcześniej – osoby szukające darmowego konta internetowego służącego do typowych zadań (przelewy, zlecenia stałe, korzystanie z karty debetowej, itd.) będą także zadowoleni.

Konto Alior Sync okiem redakcji

Konto Alior Sync należy do nielicznej grupy bezwarunkowo darmowych rachunków osobistych. Użytkownik tego rachunku nie poniesie opłat za korzystanie z konta i karty debetowej, wypłaty środków ze wszystkich bankomatów, czy przelewy krajowe. Bank stawia także na nowoczesność, dzięki czemu jego klienci mogą płacić zbliżeniowo smarfonem, a także mają dostęp do przelewów na Facebooku, integracji z PayPalem czy menedżera finansów. Jeśli poszukujesz nowoczesnego rachunku bankowego bez opłat za podstawowe operacje bankowe, to konto w Alior Sync może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.