Konto Oszczędnościowe Profit na 6% w Banku Millennium

Komentarze i opinie(411)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Bank Millennium
 • Oprocentowanie
  6%

 • Okres obowiązywania
  91 dni
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

 • Oferta ważna do
  30.08.2024 r.
Konto Oszczędnościowe Profit to przyzwoita propozycja, choć uzyskanie promocyjnego oprocentowania wymaga spełnienia warunku aktywności. Posiadanie konta wraz z rachunkiem osobistym Millennium 360° sprawi, że będziemy mogli łatwo wpłacać nadwyżki finansowe na oprocentowany rachunek.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

65 publikacji 1149 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.8)
Atrakcyjność opłat
(4)
Wygoda osiągnięcia zysku
(3.7)

Zalety

 • cyklicznie odnawiana oferta oszczędnościowa

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • oferta tylko dla nowych środków
 • uzyskanie maksymalnego oprocentowania wymaga spełnienia warunku aktywności
Przejdź na stronę banku
Szczegóły oferty

Konto Oszczędnościowe Profit to podstawowa propozycja Banku Millennium dla oszczędzających. Rachunek tradycyjnie objęty jest promocją, która pozwala na zwiększenie oprocentowania dla tzw. nowych środków.

Spis treści

Dzięki powtarzalności akcji dotyczącej nowych środków promocyjne warunki na Koncie Profit w Banku Millenium to właściwie norma. W bieżącej edycji z podwyższonego oprocentowania można skorzystać do 30 sierpnia 2024 r.

Oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów, a uzyskanie maksymalnej stawki wiąże się z koniecznością posiadania konta osobistego i spełnienia dodatkowych warunków aktywności.

Konto Oszczędnościowe Profit – opłaty i parametry rachunku

Oto podstawowe parametry i najważniejsze opłaty związane z Kontem Profit:

Oprocentowanie
6%
Oprocentowanie 6%

oprocentowanie nowych środków dla nadwyżki ponad 100 tys. zł wynosi 1% w skali roku do 250 000 zł oraz 1,5% dla nadwyżki ponad 250 000 zł

oprocentowanie poza ofertą na nowe środki wynosi:

 • 1% - od 1000 zł do 250 000 zł
 • 1,5% - nadwyżka ponad 250 000 zł
Okres obowiązywania
91 dni
Zakres kwot
do 100 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


dowolne, np. Millennium 360°

Oferta ważna do
30.08.2024 r.
Oprocentowanie
Oprocentowanie 6%
Okres obowiązywania

91 dni

Zakres kwot

do 100 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Klient

nowy i obecny

Wpłata

tylko nowe środki – nadwyżka nad saldo depozytów klienta w banku na dzień 12 lipca 2024 r.

Uwagi

oprocentowanie 6% zostanie naliczone, jeśli klient w miesiącu kalendarzowym wykona min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą / Blikiem; przy braku spełnienia tego warunku oprocentowanie wyniesie 2,5%

Oferta ważna do

30.08.2024 r.

Dodatkowe informacje

oprocentowanie nowych środków dla nadwyżki ponad 100 tys. zł wynosi 1% w skali roku do 250 000 zł oraz 1,5% dla nadwyżki ponad 250 000 zł

oprocentowanie poza ofertą na nowe środki wynosi:

 • 1% - od 1000 zł do 250 000 zł
 • 1,5% - nadwyżka ponad 250 000 zł
Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy
 • 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu
 • 9,90 zł za drugi i każdy kolejny przelew w miesiącu
Zlecenie stałe

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

dowolne, np. Millennium 360°

Ile można zyskać na Koncie Profit?

Poniżej przedstawiamy w ujęciu tabelarycznym i na wykresie zysk, jaki osiągniesz dzięki oprocentowaniu bonusowemu w wysokości 6% obowiązującemu przez 91 dni od daty wpłaty „nowych środków”, maksymalnie do kwoty 100 tys. zł.

Podane kwoty są wartościami netto, już po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki.

Zysk na Koncie Profit Banku Millennium
Zysk* na Koncie Profit

Kwota nowych środków wpłaconych na konto

Odsetki po 91 dniach

1 000 zł

12 zł

2 500 zł

30 zł

5 000 zł

61 zł

10 000 zł

121 zł

25 000 zł

304 zł

40 000 zł

486 zł

50 000 zł

607 zł

60 000 zł

729 zł

70 000 zł

850 zł

80 000 zł

972 zł

90 000 zł

1 093 zł

100 000 zł

1 215 zł

*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 15.07.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych
Złóż wniosek

Jak uzyskać maksymalne oprocentowanie?

Stawka promocyjna dotyczy nowych środków, a jej uzyskanie wiąże się z koniecznością posiadania również konta osobistego.

Co to są nowe środki? Warunki promocji na Koncie Profit

W bieżącej edycji promocji na Koncie Profit promocyjne oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,5%, ale możemy je podwyższyć do 6%, o ile w miesiącu kalendarzowym wykonamy min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą / Blikiem.

Oprocentowanie 6% dotyczy nowych środków do 100 tys. zł. W praktyce działa to w ten sposób, że bank bada saldo na wszystkich rachunkach klienta w dniu 12 lipca 2024 r. (dzień badania salda) i środki powyżej tego salda, wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit między 15 lipca a 30 sierpnia 2024 r., traktuje jako nadwyżkę, dla której nalicza oprocentowanie w wysokości 2,5% (bez dodatkowych warunków) lub 6% (po spełnieniu warunków aktywności).

Jeśli zatem klient dopiero otworzy konto w Banku Millennium, nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, w takiej sytuacji ma szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części swoich pieniędzy niż gdybyś 12 lipca 2024 r. posiadał jakieś środki na rachunkach w Banku Millennium.

Bank wylicza wysokość nowych środków codziennie, na koniec każdego dnia okresu promocyjnego. Oznacza to, że operacje wykonywane na rachunkach (wypłaty gotówki, przelewy, płatności) mają wpływ na bieżącą wysokość nowych środków. Ilustruje to przykład zawarty w regulaminie:

Mechanizm wyliczania wysokości nowych środków na Koncie Profit w Banku Millennium
Nowe środki na Koncie Profit w Banku Millennium

Tylko z kontem osobistym

Podstawowym warunkiem skorzystania z najwyższego oprocentowania jest posiadanie w Banku Millennium dowolnego rachunku osobistego. Obecnie głównym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest Konto Millennium 360°:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 5 zł / 11 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie transakcji w walucie obcej do równowartości 5000 zł/mies.

Co po zakończeniu okresu promocyjnego?

Gdy upłynie okres naliczania promocyjnego oprocentowania, pozostają 3 możliwości:

 1. Utrzymanie środków na Koncie Profit – wówczas będą one oprocentowane na poziomie standardowym.
 2. Wypłata środków wraz z odsetkami i zamknięcie Konta Profit. Taki ruch nie wiąże się z kosztami. Wypłacone środki można wpłacić na inny rachunek lub lokatę.
 3. Wypłata środków z Banku Millennium po upływie okresu promocyjnego oprocentowania z jednoczesnym utrzymaniem samego Konta Profit. Ta opcja oparta jest na założeniu, że bank nie zrezygnuje z odnawiania promocyjnej oferty konta oszczędnościowego. W tej opcji należy wpłacić środki z innej instytucji z powrotem na Konto Profit, gdy znów będą spełniały kryterium "nowych".

Konto Oszczędnościowe Profit – promocje konta osobistego

Jednoczesne otwarcie konta osobistego (jeśli jeszcze go nie posiadamy) to szansa na zysk w promocji:

Jak założyć Konto Oszczędnościowe Profit?

Procedury związane z otwarciem Konta Oszczędnościowego Profit różnią się w zależności od tego, czy (i w jakim zakresie) korzystamy obecnie z usług Banku Millennium:

 1. Jeśli nie jesteśmy związani z bankiem, należy otworzyć rachunek Millennium 360°, a następnie założyć Konto Profit. Wniosek o rachunek osobisty można złożyć za pośrednictwem strony banku. Wskazujemy preferowany sposób zawarcia umowy (przez zalogowanie na konto w innym banku lub metodą na selfie) i wypełniamy formularz. Po podpisaniu umowy o ROR Millennium 360° otrzymujemy dostęp do bankowości internetowej – tam dopełnimy formalności związane z otwarciem Konta Profit.
 2. Jesteśmy klientami Banku Millennium, ale nie korzystaliśmy dotąd z rachunku oszczędnościowego (posiadamy jedynie rachunek osobisty). W takiej sytuacji wystarczy założenie Konta Oszczędnościowego Profit za pośrednictwem serwisu Millenet. Należy jednak pamiętać, że środki zgromadzone na rachunku osobistym (i ewentualnie na innych rachunkach) w dniu badania salda zostaną odjęte z puli środków objętych wyższych oprocentowaniem.
 3. Jesteśmy klientami banku, a do tego korzystaliśmy już z promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym – bank pozwala na ponowne skorzystanie z oferty, przy czym promocyjne oprocentowanie może obowiązywać tylko na jednym Koncie Profit jednocześnie. Jeśli w tej chwili korzystamy z lepszych warunków na rachunku oszczędnościowym i założymy kolejny, to promocyjny okres na kolejnym koncie rozpocznie się w momencie, gdy zakończy się promocyjny okres na obecnym rachunku. Warunek to ponowne zapewnienie nowych środków.

Inne produkty oszczędnościowe Banku Millennium

Poza kontem oszczędnościowym bank oferuje także lokaty:

 • Oprocentowanie
  6%
 • Zakres kwot
  500 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


Lokata dostępna wyłącznie jako nagroda w programie poleceń Banku Millennium.
 • Oprocentowanie
  5,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  1 miesiąc
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


  np. Konto Millennium 360°

  musisz być posiadaczem rachunku osobistego na co najmniej 4 dni przed dniem swoich urodzin

Lokatę można założyć w ciągu 30 dni, licząc od dnia swoich urodzin.

Lokata Horyzont Zysku

Bank Millennium
 • Oprocentowanie
  4,7%
 • Zakres kwot
  od 1000 zł
 • Czas trwania
  6 miesięcy
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


Lokata dla nowych środków.
Załóż lokatę
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja
3.8/ 5

Konto Oszczędnościowe Profit to przyzwoita propozycja, choć uzyskanie promocyjnego oprocentowania wymaga spełnienia warunku aktywności. Posiadanie konta wraz z rachunkiem osobistym Millennium 360° sprawi, że będziemy mogli łatwo wpłacać nadwyżki finansowe na oprocentowany rachunek.

Zalety

 • cyklicznie odnawiana oferta oszczędnościowa

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • oferta tylko dla nowych środków
 • uzyskanie maksymalnego oprocentowania wymaga spełnienia warunku aktywności

Jak na tle konkurencji prezentuje się oferta konta oszczędnościowego w Banku Millennium? Sprawdzam.

Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.8)

Pod względem oferowanej stawki oprocentowania możemy tu mówić o czołówce rynkowej – może nie ścisłej (rachunek rzadko plasuje się na podium), ale Konto Profit z reguły nie spada z pierwszej dziesiątki rankingu kont oszczędnościowych.

Mały plus przyznaję za oprocentowanie standardowe – oczywiście, wciąż jest ono zbyt niskie, by określić warunki poza promocją jako konkurencyjne, ale mimo wszystko mamy tu do czynienia z nieco wyższą niż „śladową” stawką na poziomie ułamków procenta.

Atrakcyjność opłat
(4)

Co do opłat – tu mogłoby być już zdecydowanie lepiej. Darmowe założenie i prowadzenie konta to nic nadzwyczajnego, więc nasza uwaga naturalnie kieruje się w stronę prowizji za wypłaty z konta.

Duży minus za ograniczoną swobodę darmowych wypłat

Zgodnie z rynkowym standardem bezpłatny jest pierwszy przelew w miesiącu, ale koszt kolejnych jest niestety wysoki. Co jednak znacznie gorsze, bank nie wprowadza rozróżnienia między przelewami wewnętrznymi a zewnętrznymi – obu dotyczą takie same zasady. Oznacza to, że nie mamy pełnej swobody darmowych wypłat nawet wtedy, gdy wykonujemy przelew na nasze własne konto osobiste w Banku Millennium.

Do tego trzeba oczywiście wziąć pod uwagę koszty wspomnianego rachunku osobistego, gdyż tylko jego posiadanie daje szansę na promocyjne oprocentowanie. Choć można ich uniknąć, to trzeba uważać – ewentualne opłaty mogą nieco uszczuplić zysk z odsetek.

Nasza rada: pamiętaj, że istnieje opcja, by nie wnioskować o kartę debetową do konta osobistego – tak naprawdę to ona, a nie samo konto, wiąże się ze stałymi, miesięcznymi prowizjami. Warunek uzyskania promocyjnego oprocentowania na Koncie Profit spełnią też płatności z kodem Blik, do których posiadanie karty nie jest konieczne.

Wygoda osiągnięcia zysku
(3.7)

Na nieco więcej ciepłych słów bank zasługuje w kontekście wygody dla klienta. Trzeba przyznać, że zarządzanie oszczędnościami zarówno w bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej jest intuicyjne i czytelne. Bank daje szczegółowy podgląd nie tylko podstawowych informacji o rachunku oszczędnościowym, ale podaje także, jaka suma w danym momencie mieści się w definicji nowych środków oprocentowanych promocyjnie.

Konto Profit w serwisie Millenet
Konto Profit w bankowości Banku Millennium

Minusem jest konieczność spełnienia warunku aktywności na koncie osobistym – choć nie jest on szczególnie wymagający (zwłaszcza w sytuacji, gdy rachunek w Millennium będzie naszym głównym kontem do codziennych transakcji), to jednak trzeba o nim pamiętać.

Jeśli mamy zamiar korzystać z kolejnych edycji promocji pod rząd, to największą trudnością jest przewidzenie, na kiedy bank ustali datę badania salda początkowego; innymi słowy, kiedy najpóźniej możemy wypłacić pieniądze, by po ponownej wpłacie te same środki znów były uznane za „nowe”. By zwiększyć szansę na realizację takiego scenariusza, warto szybciej przelać oszczędności z Konta Profit na rachunek w innym banku, rzecz jasna również solidnie oprocentowany.

Czy warto oszczędzać na Koncie Profit?

Konto Oszczędnościowe Profit proponuje atrakcyjne oprocentowanie i to dla całkiem wysokich kwot. Aby jednak wycisnąć z niego „maksa”, trzeba być uważnym – należy posiadać konto osobiste, spełnić warunek aktywności i nie pozwolić, by opłaty (np. za przelewy z rachunku oszczędnościowego) pomniejszyły potencjalny zysk.

Pomimo mankamentów oferta Banku Millennium pozostaje popularną i uznaną przez klientów propozycją, która uzupełnia całkiem szeroki wachlarz produktów oszczędnościowych tego banku.

Przejdź na stronę banku

Najczęściej zadawane pytania


Jak wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego Banku Millennium?

Środki najlepiej wypłacić, zlecając przelew wewnętrzny (np. na konto osobiste w Banku Millennium) lub zewnętrzny (na konto w innym banku) z poziomu bankowości elektronicznej.

Jak zamknąć konto oszczędnościowe Banku Millennium?

W bankowości internetowej należy wejść w zakładkę Wnioski i umowy, a następnie Zamykanie konta. Potem wystarczy wskazać Konto Profit jako rachunek do zamknięcia.