Wróć

Bank Millennium

Bank Millennium

Informacje o Bank Millennium

Prezes Zarządu: Joao Bras Jorge
Siedziba: Warszawa 02-593, ul. Stanisława Żaryna 2A
Data założenia: 1989
Infolinia - klienci indywidualni 801 331 331 lub (+48) 519 284 040
Kapitał zakładowy: 1 213 116 777 zł
Infolinia - mikro i małe firmy 801 31 31 31 lub (+48) 22 598 41 61
NIP: 526-021-29-31
Kod BIC/Swift: BIGBPLPW

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.) i był pierwszym bankiem notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (w 1992 r.). W 1997 r. połączył się z Bankiem Gdańskim S.A., tworząc BIG Bank GDAŃSKI, a rok później we współpracy z Banco Comercial Portugues wprowadził sieć nowoczesnych usług detalicznych Millennium. Portugalski bank został strategicznym udziałowcem BIG Banku Gdańskiego, który w 2003 r. ostatecznie zmienił nazwę na Bank Millennium.

Sesje ELIXIR w Bank Millennium

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 8:10 12:10 14:30
Sesje przychodzące 12:00 15:30 17:15

Produkty finansowe w Bank Millennium


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta dla dzieci w Bank Millennium

Konta młodzieżowe w Bank Millennium

Konta dla seniora w Bank Millennium

Aplikacje bankowe w Bank Millennium

Konta oszczędnościowe w Bank Millennium

Lokaty bankowe w Bank Millennium

Karty kredytowe w Bank Millennium

Kredyty gotówkowe w Bank Millennium

Konta firmowe dla przedsiębiorców w Bank Millennium

Konta dla spółek w Bank Millennium

Pod koniec maja 2019 r. Millennium sfinalizowało transakcję kupna 99,8% akcji Euro Banku za cenę 1 833 mln zł, a obie instytucje przystąpiły do prac nad fuzją prawną. Proces zmian właścicielskich zakończył się 1 października, a 11 listopada 2019 roku miała miejsce tzn. fuzja operacyjna. Po przejęciu Euro Banku Bank Millennium awansował na siódme miejscu na rynku pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów.

Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Bank Millennium a oferty dla klientów indywidualnych

W tak ujęte ramy działalności wpisuje się rachunek Millennium 360º, który pojawił się w ofercie Banku Millennium w 2022 roku i zastąpił popularne Konto 360º. Konto przeznaczone jest dla osób aktywnie korzystających z rachunku i karty, chętnie sięgających po różne produkty bankowe i poszukujących nowoczesnych rozwiązań w bankowości. Oprócz standardowego konta dla dorosłych bank udostępnił również młodzieżowe Konto 360° Junior (dla nastolatków do 18 roku życia), rachunek Millennium 360° Student adresowane do osób w wieku od 18 do 26 roku życia oraz Konto Prestige World przeznaczone dla klientów z grupy premium.

Dodatkowo klienci indywidualni Banku Millennium mogą skorzystać z rozbudowanej oferty oszczędnościowej. Na szczególną uwagę zasługują następujące depozyty: Horyzont Zysku, 3-miesięczna lokata „Lubię to polecam”, miesięczna Lokata Urodzinowa oraz kwartalna Lokata Mobilna. Kolejną ciekawą propozycją jest Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) oraz Konto Oszczędnościowe Profit, często objęte ciekawymi promocjami z wyższym oprocentowaniem.

Posiadacze rachunku Millennium 360º zyskują także dostęp do wielu przydatnych usług i funkcji. Warto tu wspomnieć choćby o limicie w koncie, pakietach ubezpieczeń (assistance domowy i medyczny) czy programie rabatowym „Inspiracje”.

Jednym z największych atutów rachunku Millennium 360° jest nowoczesna bankowość elektroniczna. System transakcyjny oraz aplikacja mobilna Banku Millennium zostały wyposażone w szereg rozwiązań, które nie tylko ułatwią nam zarządzanie kontem, lecz również przydadzą się w codziennym życiu. Przykładowo: za pośrednictwem aplikacji mobilnej możemy kupić bilety komunikacji miejskiej, opłacić online przejazd autostradą i miejsce na parkingu, doładować telefon czy zablokować transakcje kartą poza Unią Europejską. Kolejnymi udogodnieniami są: przelewy na telefon Blik, możliwość logowania odciskiem palca oraz wybór skrótów dostępnych przed zalogowaniem. Oczywiście, zarówno w bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej możemy wykonać wszystkie podstawowe operacje bankowe.

Bankomaty, wpłatomaty i oddziały Banku Millennium

Bankomaty i wpłatomaty Millennium znajdują się przy placówkach banku, na szczęście bank może pochwalić się szeroką siecią oddziałów. Niemniej, poza własnymi maszynami Millennium udostępnia też inne bankomaty krajowe i zagraniczne za darmo, jeśli klient spełni w danym miesiącu warunek aktywności.

Bank Millennium dla przedsiębiorstwa i JDG

Oferta Millennium obejmuje również produkty i usługi przeznaczone dla klientów biznesowych. Bank przygotował dla przedsiębiorców dwa rachunki firmowe (Konto Mój Biznes oraz Konto Biznes) oraz zapewnił dostęp do takich dodatkowych usług, jak factoring, leasing czy rozbudowana oferta produktów kredytowych. Dodatkowo bank udostępnia rachunek oszczędnościowy Premia Online, lokaty dla firm oraz wpłatomaty.

Opinie: Bank Millennium

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy