Lokata Urodzinowa w Banku Millennium

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Lokatę Urodzinową z oferty Banku Millennium można założyć tylko raz w roku, w pobliżu daty swoich urodzin. Oprocentowanie tego 1-miesięcznego depozytu wynosi 5,5% i dotyczy kwot z przedziału od 1 do 25 tys. zł. Mogą z niego skorzystać jedynie osoby posiadające konto osobiste w Banku Millennium i aktywowaną aplikację mobilną banku.

Spis treści

Z warunków zakładania Lokaty Urodzinowej wynika, że nie ma znaczenia moment nawiązania współpracy z Bankiem Millennium, ani jakie środki zostaną na nią wpłacone. Ważne, by depozyt został założony najpóźniej w ciągu 30 dni od daty urodzin klienta banku.

Oprocentowanie Lokaty Urodzinowej

Bank Millennium ustalił oprocentowanie Lokaty Urodzinowej na poziomie 5,5% w skali roku. Takie warunki można uzyskać dla kwot od 1 do 25 tys. zł.

Lokata Urodzinowa Banku Millennium – zysk

Poniższy wykres i tabela zawierają wysokość odsetek, jakie zostaną naliczone dla różnych kwot po zakończeniu 1-miesięcznej Lokaty Urodzinowej przy procentowaniu 5,5% w skali roku.

W obliczeniach został uwzględniony podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

Zysk z Lokaty urodzinowej w Banku Millennium
Zysk* z Lokaty Urodzinowej w Banku Millennium
Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 4 zł
2 000 zł 8 zł
3 000 zł 11 zł
5 000 zł 19 zł
7 500 zł 28 zł
10 000 zł 38 zł
12 500 zł 47 zł
15 000 zł 57 zł
17 500 zł 66 zł
20 000 zł 76 zł
25 000 zł 95 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 16.05.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Złóż wniosek

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Skorzystanie z Lokaty Urodzinowej w Banku Millennium wymaga spełnienia dwóch warunków: posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) w tym banku oraz złożenia w aplikacji mobilnej Banku Millennium wniosku o jej otwarcie w ciągu 30 dni od daty urodzin.

W kolejnym kroku trzeba wpłacić na rachunek lokaty dowolne środki, minimum 1 tys. zł, a maksymalnie 25 tys. zł.

Wymagane konto osobiste

Bank Millennium uzależnia prawo otwarcia Lokaty Urodzinowej od korzystania w nim z rachunku osobistego, czyli Konta Millennium 360°.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 5 zł / 11 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie transakcji w walucie obcej do równowartości 1000 zł/mies.

Konieczne też jest posiadanie aktywnej aplikacji mobilnej, bo to właśnie w niej uruchamiana jest Lokata Urodzinowa.

Co zrobić po zakończeniu okresu umowy?

Lokaty Urodzinowej nie można odnowić, na możliwość ponownego skorzystania z promocyjnych warunków trzeba poczekać do kolejnych urodzin. Po zakończeniu miesięcznego okresu umownego wpłacony kapitał wraz z odsetkami jest przesyłany na ROR.

Chcąc, by pieniądze nadal aktywnie dla nas pracowały, konieczne jest rozejrzenie się za następną atrakcyjną propozycją. Może w tym pomóc ranking lokat bankowych.

Dodatkowe informacje

Lokata jest widoczna tylko w najnowszej wersji aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android dostępnej w dniu składania wniosku.

Każdy jubilat może założyć tylko jedną Lokatę Urodzinową. Z oferty mogą skorzystać także współposiadacze rachunków w Banku Millennium.

W przypadku przedterminowego zerwania lokaty bank zwraca jedynie wpłaconą kwotę, w takiej sytuacji nie przysługują żadne odsetki.

Promocje konta osobistego w Banku Millennium

Lokatę Urodzinową można założyć tylko z kontem osobistym w Banku Millennium, za którego otwarcie bank regularnie przyznaje premie powitalne.

Jak otworzyć Lokatę Urodzinową

Najważniejszy krok, to otwarcie Konta Millennium 360° na stronie banku. Mając to już za sobą, w ciągu 30 dni po dacie urodzin należy wykonać kilka działań, które spowodują założenie depozytu. Sprowadzają się one do zalogowania się do aplikacji mobilnej Banku Millennium i podążania ścieżką: Moje finanse –> Oszczędności i inwestycje –> Nowa lokata.

Kolejny ruch to wybór Lokaty Urodzinowej, wpisanie kwoty, jaką chcemy ulokować i zatwierdzenie dyspozycji.

Pozostałe produkty oszczędnościowe Banku Millennium

Środki przekraczające kwotę maksymalną, jaka może być ulokowana na Lokacie Urodzinowej można zagospodarować korzystając z innych produktów oszczędnościowych Banku Millennium.

 • Oprocentowanie
  6%

 • Okres obowiązywania
  90 dni
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oferta na nowe środki.
 • Oprocentowanie
  6%
 • Zakres kwot
  500 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dostępna wyłącznie jako nagroda w programie poleceń Banku Millennium.

Lokata Mobilna

Bank Millennium
 • Oprocentowanie
  4,65%
 • Zakres kwot
  500 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja Moneteo
3.8

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Otrzymując prezent nie wypada otwarcie grymasić, ale po cichu można sobie ponarzekać. W przypadku podarunku od Banku Millennium najbardziej rozczarowująca jest niska kwota maksymalna jaką można wpłacić na Lokatę Urodzinową oraz zaledwie miesięczny okres jej trwania. W efekcie otrzymane odsetki nie wyglądają imponująco.
Spis treści

Zalety

 • miły prezent urodzinowy

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • możliwość założenia lokaty tylko maksymalnie 30 dni po dacie urodzin
 • niska kwota maksymalna depozytu
Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.8)
Pozostałe warunki
(3.8)

Ciesz się prezentem

Banki wynajdują różne preteksty, by podnieść oprocentowanie oferowanych depozytów. Ten wymyślony przez Bank Millennium wydaje nam się wyjątkowo miły i właściwy. Jubilat musi tylko pamiętać, by go odebrać. Doceniamy, że bank przypomina o możliwości założenia Lokaty Urodzinowej i zachęca do skorzystania z tej oferty. Nie jest to dla niego trudne, bo data urodzin jest „ukryta” w numerze PESEL każdego klienta.

Tego typu depozyt to z pewnością miły prezent. Może mało „wypasiony”, bo zysk z maksymalnej kwoty, która może być na nim ulokowana nie jest wysoki, ale wypada docenić intencje, liczy się gest.

Załóż lokatę
Najczęściej zadawane pytania

Ile wynosi oprocentowanie Lokaty Urodzinowej?

Oprocentowanie Lokaty Urodzinowej jest dopasowywane przez Bank Millennium do aktualnej sytuacji rynkowej. Bank stara się, by było ono atrakcyjne na tle propozycji konkurencji.

Chcę obliczyć swój zysk z Lokaty Urodzinowej Banku Millennium. Czy istnieje kalkulator zysku dla konkretnej kwoty?

Wysokość należnych odsetek dla konkretnej kwoty wpłaconej na Lokatę Urodzinową można obliczyć korzystając z kalkulatora zysku na lokacie. Narzędzie pozwala na obliczenie kwoty brutto (z podatkiem od zysku kapitałowych) lub netto (po potrąceniu podatku Belki, czyli tej, która będzie dostępna dla właściciela lokaty).

Komentarze i opinie

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
S
Stefek
Gość

Dzień dobry, mam dwa pytania: czy mogę połączyć założenie lokaty z promocją Konta Millennium na 500 złptych? A dwa, czy jeśli urodziny mam w grudniu, to w ogóle ta lokata będzie mi przysługiwala, skoro dopiero założę konto?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Stefek

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył lokatę, jeśli teraz otworzysz rachunek osobisty (pamiętaj tylko, że na założenie depozytu masz 30 dni od daty swoich urodzin). Lokata jest dostępna dla solenizantów niezależnie od tego, czy otwierało się konto osobiste w promocji, czy nie.

Odpowiedz

K
Kasia Janik
Gość

Ciekawy pomysł na prezent urodzinowy uniqa

Odpowiedz

K
kornikk
Gość

14 zł? Serio!? Rata hipoteki mi rośnie jak szalona a tu 14 zł z okazji urodzin ;)

Odpowiedz

K
kazio
Gość

Mam to samo. Spełniam wszystkie warunki, a lokaty nie widać ani w menu ani w rozszerzonej rzeczywistości (swoją drogą to jakiś chory pomysł). Nie mam zamiaru przekomarzać się z tym bankiem o kilka złotych. Już raz tam zamykałem konto. Obecne mam je tylko z powodu przejęcia Eurobanku. Pieniążki otrzymał inny bank na nieco niższy % ale za to bez straty czasu.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@kazio

Dziękujemy za informację. Przyjrzymy się tej sprawie i postaramy ustalić, dlaczego nasi Czytelnicy nie otrzymują oferty tej lokaty.

Odpowiedz

I
ins1der
Gość

Jestem właśnie w tym okresie po urodzinach, i chciałem założyć taką lokatę. Nie mam tej propozycji w aplikacji, więc zapytałem pracownika banku. Dostałem odpowiedź, że nie mam, bo nie wyraziłem wszystkich zgód marketingowych (!), i mogę spróbować w następnym roku (!!). Oczywiście, że taki warunek w żadnym miejscu nie był wskazany. Jestem klientem od kilku lat. Nie jestem najbogatszą osobą, ale trzymam spore sumy w banku. Z punktu widzenia Millennium chyba nie zasługuje na takie olbrzymie zyski, które daje lokata urodzinowa.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@ins1der

Dziękujemy za Twój komentarz. Dziwi nas odpowiedź banku - w dokumentach Banku Millennium nie ma nic o zgodach marketingowych. Osobną kwestią wydaje się tu sam brak tej lokaty w Twojej aplikacji mobilnej. Może złożenie reklamacji by coś pomogło?

Odpowiedz