Wróć

Oferta została wycofana ponieważ T-Mobile Usługi Bankowe zakończył działalność na polskim rynku.

Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe – 2,5% dla kwot poniżej 30 000 zł przez 3 miesiące

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3147 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

 • Szczegóły oferty
 • Opinie(4)

T-Mobile Usługi Bankowe chętnie oferuje swoim klientom podwyższone oprocentowanie Konta Oszczędnościowego - aktualnie wynosi ono 2,5% w skali roku przez 3 miesiące i dotyczy kwot poniżej 30 000 zł. Po okresie promocji, jeśli zapewnisz wpływ wynagrodzenia na konto osobiste, otrzymasz oprocentowanie 1,5% w skali roku, co też jest bardzo dobrą propozycją.

Podobnie jak wiele banków, tak i T-Mobile Usługi Bankowe wymaga, by jego Konto Oszczędnościowe było powiązane z rachunkiem osobistym. Do wyboru masz Konto Freemium i Konto Premium. Później przedstawimy każde z nich, ale teraz skoncentrujmy się na omówieniu Konta Oszczędnościowego.

Zasady jego prowadzenia i przyznawania podwyższonego oprocentowania są proste i przejrzyste. Zwraca też uwagę stosunkowo niewielka opłata za drugą i kolejną wypłatę z rachunku w miesiącu. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej propozycji.

Pełna analiza Konta Oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe


Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Każdy rachunek oszczędnościowy ma swoją „jaśniejszą” i „ciemniejszą” stronę. Pierwsza to wysokość oprocentowania zdeponowanych na nim środków. Druga to opłaty, które mogą się pojawić w trakcie korzystania z niego.

Spójrzmy, jak wygląda pod oboma względami Konto Oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe.

Oprocentowanie
2,5%
Oprocentowanie 2,5%

oprocentowanie promocyjne dotyczy nowych klientów, którzy od 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 marca 2020 r. nie posiadali konta w banku

Okres obowiązywania
92 dni
Zakres kwot
poniżej 30 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


Oferta ważna do
30.06.2020 r.
Pokaż szczegóły
Oprocentowanie
Oprocentowanie 2,5%
Okres obowiązywania

92 dni

Zakres kwot

poniżej 30 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Limit kont

1

Uwagi

obecni klienci, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia na konto osobiste, mogą otrzymać 1,5% dla kwot poniżej 50 tys. zł do 30 czerwca 2020 r. Od 1 lipca 2020 r. do 30 września 2020 r. będzie to 0,5%.

Oferta ważna do

30.06.2020 r.

Dodatkowe informacje

oprocentowanie promocyjne dotyczy nowych klientów, którzy od 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 marca 2020 r. nie posiadali konta w banku

Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy
 • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny i zewnętrzny
 • 5 zł za kolejne przelewy
Zlecenie stałe

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

Konto Premium lub Konto Freemium

Wysokość oprocentowania oferowanego przez T-Mobile Usługi Bankowe należy do najwyższych dostępnych obecnie na rynku, co przekłada się na całkiem niezłą pozycję Konta Oszczędnościowego tego banku w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania

Jak już wspomnieliśmy, podwyższone oprocentowanie jest dostępne jedynie w ramach promocji. Oferta adresowana jest do nowych klientów, czyli osób, które nie miały w T-Mobile Usługi Bankowe konta osobistego od 1 stycznia 2017 r. do 31 marca 2020 r. Bank nie stawia dodatkowych wymagań. Wystarczy założyć rachunek osobisty i Konto Oszczędnościowe do 30 czerwca 2020 r., po czym wpłacić na to drugie pieniądze.

2,5% w skali roku przez 3 miesiące

Przez pierwsze 3 miesiące, liczone od dnia następującego po dacie założenia Konta Oszczędnościowego, wpłacone na ten rachunek pieniądze będą oprocentowane 2,5% w skali roku. Jak wspomnieliśmy, górna granica, do której obowiązuje podwyższone oprocentowanie, to 29 999,99 zł. Dla kwot powyżej tej granicy (jak i po upływie 3 miesięcy) bank będzie naliczał oprocentowanie standardowe, które aktualnie wynosi 0,04% w skali roku..

Powtórzmy raz jeszcze - okres 3 miesięcy, w których obowiązuje podwyższone oprocentowanie, liczony jest od dnia następującego po tym, w którym założyłeś Konto Oszczędnościowe, a nie od daty wpływu pieniędzy na rachunek. Jeśli więc nie masz jeszcze wolnych środków, to nie spiesz się z otwieraniem Konta Oszczędnościowego. Każdy dzień, w którym będzie ono puste, to realne straty dla Ciebie.

Bonus za wynagrodzenie

Po upływie 3 miesięcy możesz zostać objęty inną promocją. Podwyższone oprocentowanie otrzymasz za każdy miesiąc, w którym bank odnotuje na Twoim koncie osobistym wpływ wynagrodzenia od Twojego pracodawcy bądź stypendium przesłanego przez uczelnię wyższą. Warunek wpływu wynagrodzenia spełni też zasilenie konta osobistego z tytułu renty lub emerytury dokonane przez ZUS.Jeżeli jednak nie spełnisz tego warunku, Twoje konto zostanie objęte standardowym oprocentowaniem wynoszącym 0,04% w skali roku.

Obecna odsłona tej promocji obowiązuje do 30 czerwca 2020 r. W jej ramach środki poniżej 50 tys. zł są oprocentowane na 1,5% w skali roku. Gdy bank podejmie decyzję „co dalej”, dokonamy stosownej korekty tego tekstu.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym

Poniżej prezentujemy ile wyniesie Twój zysk (już po odliczeniu "podatku Belki") na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe z oprocentowanie 2,5% w skali roku dla różnych kwot.

Zysk z odsetek na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Kwota na Koncie Oszczędnościowym

Zysk netto

Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1000 zł

5 zł

1005

5000 zł

25 zł

5025 zł

10.000 zł

51 zł

10 051 zł

15.000 zł

76 zł

15 076 zł

20.000 zł

101 zł

20 101 zł

25.000 zł

127 zł

25 127 zł

30.000 zł

152 zł

30 152 zł

Wyliczenia dla środków” zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych. ​
Zysk na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Jak otworzyć Konto Oszczędnościowe?

Podwyższone oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym oferowane jest tylko nowym klientom, więc musisz zacząć od założenia konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Najwygodniej jest to zrobić w bankowości internetowej. Inne opcje to skorzystanie z bankowości telefonicznej lub Wirtualnego Oddziału, albo udanie się do placówki T-Mobile Usługi Bankowe.

Zwracamy uwagę, że bardzo ważna jest kolejność – najpierw musi być uruchomiony rachunek osobisty, a dopiero potem możesz przystąpić do założenia Konta Oszczędnościowego.

W przypadku umów o konto osobiste zawieranych za pośrednictwem kuriera, za datę jego założenia bank uznaje dzień przesłania potwierdzenia zawarcia umowy w wiadomości SMS na numer telefonu podany przez klienta. Gdy korzystasz z przelewu weryfikacyjnego, decydujący jest dzień, w którym otrzymasz z T-Mobile Usługi Bankowe na adres elektroniczny podany we wniosku o rachunek informację o zawarciu umowy.

Mając już aktywny rachunek osobisty, Konto Oszczędnościowe otworzysz w kilka chwil w bankowości elektronicznej.

Co zrobić po okresie promocji?

Po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania spada ono do standardowego. Twoje pieniądze będą więc nadal „pracowały”, ale już znacznie mniej efektywnie. Jeśli na dodatek nie jesteś przekonany do założonego konta osobistego, to sugerujemy przekazanie pieniędzy do innego banku, który aktualnie organizuje promocję dla „nowych klientów” lub „nowych środków” i zamknięcie rachunków w T-Mobile Usługi Bankowe. W ten sposób zacznie biec dla Ciebie okres karencji i za pewien czas będziesz mógł powrócić do TMUB, by skorzystać z kolejnej oferty promocyjnej. Stosując taki manewr, zmaksymalizujesz swoje zyski.

W wyborze miejsca na ulokowanie oszczędności z pewnością pomogą Ci nasze rankingi lokat i kont oszczędnościowych.

Konta osobiste w ofercie T-Mobile Usługi Bankowe

Jak już wiesz, skorzystanie z preferencyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe jest możliwe tylko wtedy, gdy najpierw otworzysz w tej instytucji konto osobiste. Pora więc pokrótce scharakteryzować oba rachunki, które bank przygotował dla klientów indywidualnych.

W przypadku Konta Freemium bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku i wydanie karty, a jeśli wykonasz nią transakcje na łączną kwotę 200 zł miesięcznie, nie zapłacisz także za jej obsługę. Do tego będziesz mógł skorzystać z 3 darmowych wypłat gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą (jednak każda kolejna wypłata będzie Cię kosztowała 6 zł).

Z kolei Konto Premium charakteryzuje się znacznie wyższą opłatą miesięczną za prowadzenie konta (aż 18,90 zł). Na szczęście można jej uniknąć dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Bezwzględnie darmowe jest za to wydanie i korzystanie z karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Bank nie zmusza Cię do otwarcia konkretnego rachunku osobistego. Sam musisz zdecydować, patrząc na swoje potrzeby i oczekiwania, który z przedstawionych rachunków bardziej Ci odpowiada.

Oferta nieaktywna
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto
0 zł
Karta
0 zł / 6 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 6 zł

opłaty unikniesz, jeżeli dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 200 zł / mies.

Bankomaty
0 zł / 6 zł
Bankomaty 0 zł / 6 zł

 • 0 zł - pierwsze 3 wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą
 • 6 zł - kolejne wypłaty
Przelew internetowy
0 zł
 • Szczegóły oferty

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  karta debetowa Debit Mastercard PayPass

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • moneyback
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 6 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli dokonasz transakcji bezgotówkowych kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 200 zł / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - pierwsze 3 wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą
  • 6 zł - kolejne wypłaty
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 0 zł - pierwsze 3 wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą
  • 6 zł - kolejne wypłaty
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0 zł - pierwsza wpłata
  • 0,5%, min. 1 zł - kolejne wpłaty
 • Cashback

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  niedostępne

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  niedostępne

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  6 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  10 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł (spread na EUR ok. 8,6%)

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  30 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
Oferta nieaktywna
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto
0 zł / 18,90 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 18,90 zł


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz płatności kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 500 zł / mies.

Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
 • Szczegóły oferty

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 18,90 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz płatności kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 500 zł / mies.

Karta

 • Typy kart płatniczych

  karta debetowa Mastercard

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • moneyback
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł

 • Cashback

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  niedostępne

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  niedostępne

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  6 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  10 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł (spread na EUR ok. 8,6%)

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  30 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne

Propozycja godna rozważenia

Oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku to obecnie bardzo dobra oferta. Pozytywne wrażenie osłabia jednak konieczność posiadania rachunku osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Trzeba też pamiętać, że okres 3 miesięcy, w którym naliczane są wyższe odsetki, zaczyna się nazajutrz po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od dnia wpływu środków.

Mimo wszystko proponujemy przyjrzeć się bliżej propozycji T-Mobile Usługi Bankowe. A to dlatego, że po wspomnianych 3 miesiącach, pod warunkiem zapewnienia wpływu wynagrodzenia na rachunek, można korzystać z innej promocji. Obowiązujące w niej aktualnie oprocentowanie w wysokości 1,5% w skali roku, to hojna oferta.

Jak wspomnieliśmy wyżej, ofertę T-Mobile Usługi Bankowe można potraktować jako swego rodzaju szansę na „przechowanie” pieniędzy do czasu zakończenia okresu karencji w innym banku czy rozpoczęcia nowej, atrakcyjniejszej akcji promocyjnej.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
arti
Gość

Nie prawda. Założyłem to konto oszczędnościowe wraz z kontem freemium i okazało się ,że przy otwieraniu konta oszczędnościowego nie ma opcji 3% tylko jest konto 1,5% wraz z zadeklarowaniem wpływu z wynagrodzenia. Nadmieniam, że nigdy nie byłem wcześniej klientem tego banku. Bank niewiarygodny - nie polecam - szkoda czasu bo trochę formalności trzeba spełnić. Nigdy więcej nie zaufam tej instytucji, która tak oszukuje przyszłych klientów

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@arti

Wg informacji dostępnych na stronie banku (np. w tabeli oprocentowania https://static.t-mobilebankowe.pl/uploads//files//TabelaOprocentowaniaod17102019.pdf) oraz informacji uzyskanych bezpośrednio w banku oferta jest nadal dostępna. Osoby, które założą Konto Freemium w ramach trwającej do 31 grudnia 2019 r. promocji, otrzymają na Koncie Oszczędnościowym 3%.
Być może najpierw założyłeś rachunek oszczędnościowy, a dopiero potem ROR. W takiej sytuacji nie jest możliwe otrzymanie promocyjnego oprocentowania w wysokości 3%

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
@najlepszekonto.pl

Jak to aktualnie wygląda? Faktycznie jest te 3%? Podczas zakładania konta on-line nie można założyć konta oszczędnościowego tylko rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy. Jeśli założy sie ten rachunek później zadziała ta promocja?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Tak, 3% jest dalej dostępne. Jedyną drogą jest założenie najpierw konta osobistego, a potem - przez bankowość internetową - oszczędnościowego.

Odpowiedz