Oferta została wycofana ponieważ T-Mobile Usługi Bankowe zakończył działalność na polskim rynku.

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe - Recenzja

Komentarze i opinie(4)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 4493 komentarze

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Szczegóły oferty

Podstawowe atuty Konta Premium z oferty T-Mobile Usługi Bankowe to brak opłat za większość podstawowych operacji oraz szereg dodatkowych korzyści, np. możliwość skorzystania z 5% moneybacku. Od razu zaznaczmy, że jest to rachunek dla aktywnych klientów – dla uniknięcia dość wysokiej prowizji za prowadzenie konta, należy często posługiwać się kartą debetową.

Spis treści

Dla większości klientów banku podstawowym kryterium decydującym o wyborze konta są opłaty związane z jego prowadzeniem. W naszej analizie bierzemy pod lupę główne parametry Konta Premium oraz zwracamy uwagę na dodatkowe usługi, z których mogą skorzystać użytkownicy tego rachunku.

Podstawowe parametry Konta Premium

Konto Premium mogą założyć klienci korzystający z usług wszystkich operatorów telefonii komórkowej (nie tylko T-Mobile). Parametry tego rachunku prezentuje poniższa tabelka.

Konto
0 zł / 18,90 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 18,90 zł


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz płatności kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 500 zł / mies.

Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Płatności mobilne
Konto
Przeznaczenie konta

konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 18,90 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz płatności kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 500 zł / mies.

Karta
Typy kart płatniczych

karta debetowa Mastercard

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • moneyback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

niedostępne

Wypłata gotówki w oddziale banku

niedostępne

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

6 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

10 zł

Koszt przelewu SEPA

0 zł (spread na EUR ok. 8,6%)

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

30 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Przelew na telefon Blik

0 zł

Inne
Płatności mobilne

0,5% na Koncie oszczędnościowym

Prowadzenie konta i pierwsza wypłata w miesiącu są bezpłatne, natomiast kolejne przelewy wykonane przez bankowość internetową na rachunek własny lub na inny rachunek kosztują 5 zł. Konto prowadzone jest w złotówkach oraz w czterech walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF), jednak podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko na koncie w PLN.

Ważne: Konto oszczędnościowe otworzymy po zalogowaniu się do NOWEJ wersji systemu transakcyjnego T-Mobile Usługi Bankowe. W starej wersji systemu nie ma takiej opcji.

Konto Oszczędnościowe

Oferta nieaktywna
T-Mobile Usługi Bankowe
 • Oprocentowanie
  0,5%

 • Okres obowiązywania
  bezterminowo
 • Zakres kwot
  poniżej 50 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Usługi dodatkowe

W ramach konta Premium można skorzystać również z szeregu dodatkowych funkcjonalności. Do najciekawszych z nich należą:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Google Pay – płatności zbliżeniowe telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Limit odnawialny – limit można uruchomić już podczas otwierania konta. Klienci, którzy korzystają z sieci T-Mobile i terminowo opłacają swoje telekomunikacyjne rachunki, nie zapłacą prowizji za przyznanie limitu, o ile jego wysokość nie przekroczy 1000 zł. Pozostałe osoby muszą liczyć się z opłatą wynoszącą 1,0% przyznanej kwoty (min. 30 zł). Oprocentowanie limitu to obecnie 9,75% w skali roku.
 • Przelewy na Facebooku – bank umożliwia również rozliczenie się z bliskimi na niewielkie kwoty. Jednorazowy przelew na Facebooku nie może przekroczyć 50 zł.
 • Menedżer finansów – narzędzie, które umożliwia zarządzanie domowym budżetem. Aplikacja ułatwia przyporządkowanie wszystkich transakcji do odpowiedniej kategorii i analizę miesięcznych wydatków.
 • Auto-uzupełnianie – dzięki tej usłudze możliwe jest automatyczne przelewanie nadwyżki środków na powiązane z rachunkiem konto oszczędnościowe (wcześniej jednak należy określić kwotę, którą zawsze chcemy dysponować na koncie osobistym). Przelew środków może odbywać się z częstotliwością dzienną, tygodniową lub miesięczną. Minimalna kwota przelewu w ramach usługi wynosi 50 zł. Warto również w tym miejscu dodać, że jeżeli kwota środków na koncie spadnie poniżej ustalonego poziomu, bank uzupełni je, korzystając z konta oszczędnościowego.

Konto Premium a Konto Freemium

Obok Konta Premium klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą również założyć Konto Freemium. Poniższa tabela pokazuje różnice między tymi rachunkami:

Porównanie Konta Premium i Freemium
Usługa Konto Premium Konto Freemium
Prowadzenie rachunku 18,90 zł - opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 500 zł w miesiącu 0 zł
Obsługa karty debetowej 0 zł 6 zł - opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na min. 200 zł w miesiącu
Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą 0 zł 3 pierwsze wypłaty w miesiącu - 0 zł, kolejne - 6 zł
Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet 0 zł pierwsza wypłata w miesiącu - 0 zł, kolejne - 0,5% min. 1 zł
Moneyback maksymalnie 25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie maksymalnie 15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie
opracowanie własne

Szukasz alternatywy sprawdź Konto Freemium.

Komentarz redakcji

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe z pewnością spodoba się klientom, którzy aktywnie posługują się kartą, a jednocześnie chcą wygodnie zarządzać swoim kontem za pomocą Internetu oraz aplikacji mobilnej.

Co prawda, bank wprowadził dość wysoką opłatę za prowadzenie rachunku (18,90 zł), jednak można jej uniknąć, przeprowadzając w miesiącu transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Co więcej, spełnienie tego warunku umożliwia również otrzymanie zwrotu za zakupy w wysokości 25 zł miesięcznie. Tak więc klienci, którzy często płacą plastikiem, jednocześnie odniosą dwie wymierne korzyści.

Atutem konta są także bezpłatne nielimitowane wypłaty z bankomatów i brak opłat za korzystanie z karty. Również koszty podstawowych operacji bankowych prezentują się zachęcająco - za krajowe przelewy w systemie Elixir, realizację zlecenia stałego i polecenie zapłaty bank nie pobiera prowizji.

Niestety, przykrym wyjątkiem są przelewy natychmiastowe. Ta usługa została obłożona sztywną opłatą w wysokości 6 zł od każdego zlecenia.

Reasumując, Konto Premium będzie korzystnym wyborem dla klientów, którzy preferują płatności kartą, a jednocześnie doceniają zalety nowych technologii. Powiązane z rachunkiem usługi dodatkowe bez wątpienia podnoszą atrakcyjność konta i ułatwiają zarządzanie swoimi finansami. Warto rozważyć.