Wróć

Kredyt gotówkowy PKO BP


1 komentarz / opinia
Kredyt gotówkowy PKO BP
Złóż wniosek
Miesięczna rata
466,03 zł
Kwota do spłaty
11 184,77 zł
Oprocentowanie
10,99%
Prowizja
0%
RRSO
11,57%
RRSO 11,57%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 300,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 114,75 zł oprocentowanie zmienne 10,99% całkowity koszt kredytu 1 814,75 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 1 814,75 zł), 23 miesięczne raty równe po 712,83 zł i ostatnia rata: 719,66 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

  • Szczegóły
  • Opinie(1)
Złóż wniosek
Szczegóły oferty

W ofercie PKO Banku Polskiego znajduje się wiele produktów finansowych. Jednym z nich jest pożyczka gotówkowa przeznaczona zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, którzy nie korzystali jeszcze z kredytu gotówkowego w tym banku. Czym charakteryzuje się ta pożyczka i jak ją uzyskać? Przyjrzyjmy się jej szczegółom.

Pożyczka gotówkowa PKO BP może być dobrym sposobem na uzyskanie niezbędnej gotówki na dowolny cel. Sprawdź, czy to oferta dla Ciebie.

Pożyczka gotówkowa PKO BP – koszty

Oto najważniejsze cechy oferty. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia (kwota kredytu: 10 000 zł, okres spłaty: 24 miesiące):

Koszt kredytu
Miesięczna rata 466,03 zł
Całkowita kwota do spłaty 11 184,77 zł
Oprocentowanie nominalne 10,99%
Prowizja

0%

RRSO 11,57%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 300,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17 114,75 zł oprocentowanie zmienne 10,99% całkowity koszt kredytu 1 814,75 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 1 814,75 zł), 23 miesięczne raty równe po 712,83 zł i ostatnia rata: 719,66 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.08.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

od 2 do 24 miesięcy

Maksymalna kwota kredytu

300 000 zł

Wymagane konto

NIE

Wymagane ubezpieczenie

NIE

Uwagi

Oferta przeznaczona dla osób, które nie korzystały jeszcze z kredytu gotówkowego w tym banku.

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

23%

Koszty monitoringu i windykacji

0 zł

Należy pamiętać, że wysokość raty oraz całkowity koszt zobowiązania zależne są od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pożyczkę gotówkową PKO BP?

Pożyczka gotówkowa PKO BP skierowana jest do osób, które nie skorzystały jeszcze z kredytu gotówkowego w tym banku. Wnioskodawcami mogą być zarówno nowi jak i obecni klienci.

Warunkiem uzyskania pożyczki jest ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy PKO BP?

By złożyć wniosek o pożyczkę wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie banku i oczekiwać na kontakt ze strony konsultanta, który przeprowadzi przez dalszy proces.

Obecni klienci PKO Banku Polskiego mogą również złożyć wniosek korzystając z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji IKO. Cały proces zostanie przeprowadzony online, a środki mogą wpłynąć nawet w 30 sekund po zaakceptowaniu umowy.

Osoby, które nie są klientami PKO BP zdalnie mogą podpisać umowę kredytową o pożyczkę do 6200 zł. Wystarczy, że złożą wniosek poprzez stronę internetową banku. Tożsamość należy potwierdzić wykonując przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. Jeżeli bank zgodzi się na przyznanie pożyczki wystarczy zawrzeć umowę, a środki niebawem zasilą konto bankowe.

W przypadku kredytu przez Internet do 6700 zł (dla nowych klientów) bank nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy jedynie oświadczenie o dochodzie. Przy wyższych kwotach potrzebny może być jeden z poniższych dokumentów:

  • zaświadczenie o dochodach/wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie – dla osób zatrudnionych na podstawie umów;

  • PIT36/PIT36L - dla przedsiębiorców;

  • PIT-28 – dla osób uzyskujących dochód z najmu.

Wniosek o pożyczkę można także złożyć w dowolnym oddziale banku.

Kredyt gotówkowy PKO BP – dodatkowe informacje

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego PKO BP

Decydując się na pożyczkę gotówkową w PKO BP klient może skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia na wypadek trudnych sytuacji losowych zapewniającego ochronę np. w przypadku utraty pracy.

Kalkulator kredytu gotówkowego PKO BP

Dla osób chcących zapoznać się z orientacyjną wysokością raty bank udostępnił na swojej stronie kalkulator pożyczki gotówkowej. Za pomocą suwaka należy wybrać kwotę, a następnie dopasować liczbę miesięcznych rat. Kalkulator umożliwia również sprawdzenie kosztów pożyczki w wariancie z dodatkowym ubezpieczeniem.

Należy pamiętać, że ostateczne warunki mogą być nieco inne – ustalane są one bowiem indywidualnie po przeprowadzeniu przez bank oceny zdolności kredytowej.  Dokładne parametry kredytu można znaleźć w projekcie umowy oraz w formularzu informacyjnym, który zostanie przekazany przed zawarciem umowy.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Co wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa określa możliwość spłaty zobowiązania przez potencjalnego kredytobiorcę. Jej wysokość to maksymalna kwota jaką bank jest w stanie przyznać danemu klientowi. Na ocenę zdolności kredytowej wpływ mają m.in.: wysokość i źródło dochodu, miesięczne koszty utrzymania, posiadane zobowiązania, wiek, stan cywilny, wykształcenie czy liczba osób na utrzymaniu.  

Co to jest całkowity koszt kredytu gotówkowego?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego to wszystkie opłaty jakie ponosi kredytobiorca w związku z umową kredytową. Na koszt kredytu składają się odsetki, prowizja, ewentualne ubezpieczenie czy inne opłaty przewidziane przez bank, np. opłata przygotowawcza. 

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego PKO BP?

Każdy klient ma prawo do wcześniejszej spłaty kredytu. Dyspozycję przedterminowej spłaty możesz złożyć online w serwisie iPKO.  

Czy można zawiesić spłatę kredytu gotówkowego PKO BP?

Klienci PKO BP mogą skorzystać z zawieszenia spłaty kredytu gotówkowego. Dyspozycję zawieszenia spłaty możesz złożyć w serwisie iPKO. Usługa ta jest dodatkowo płatna, a jej koszt wynosi 3% (nie mniej niż 100 zł) od kwoty rat podlegających zawieszeniu.  

Komentarze i opinie

(1)
Sortuj od najnowszych
D
Dariusz
Gość
9 miesięcy temu

Dzisiaj bylem w Banku i tak przy propozycji kredytu gotówkowego w kwocie 4000 zł na 12 miesięcy, prowizja wyniosła 543 zł a rata 407 zł przy oprocentowaniu stałym. Pozdrawiam Wszystkich.

Odpowiedz