Terminale płatnicze w Banku Millennium - Opłaty i Opinie

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

144 publikacje 148 komentarzy

W Moneteo specjalizuje się w analizowaniu produktów dedykowanych klientom firmowym oraz w tekstach poradnikowych przeznaczonych dla bankowych nowicjuszy. Oprócz tego zajmuje się aktualizacją danych i zmianami w bankowych ofertach.

Szczegóły oferty

Przedsiębiorcy, którzy planują instalację terminala, mogą to uczynić za pośrednictwem Banku Millennium. Oferta obejmuje urządzenie stacjonarne lub przenośne oraz terminal w telefonie. Dostarczycielem usługi jest firma PayTel, jeden z największych operatorów płatności w Polsce.

Spis treści

Zakup terminala powinien być przemyślaną decyzją. Dlatego przed zainstalowaniem urządzenia warto przyjrzeć się opłatom pobieranym przez operatora oraz dodatkowym funkcjonalnościom usprawniających obsługę klientów. Jak w tych dwóch obszarach wypada oferta Banku Millenium? Sprawdźmy.

Terminale płatnicze w Millennium – opłaty i prowizje

Najważniejsze koszty terminali płatniczych w Banku Millennium przedstawią się następująco:

Operator
PayTel
Abonament
0 zł / 36 zł
Abonament 0 zł / 36 zł

 • w promocji Programu Polska Bezgotówkowa - 0 zł przez 12 miesięcy
 • po okresie promocji Programu Polska Bezgotówkowa - 0 zł przez kolejne 6 miesięcy (przy umowie na 48 miesięcy)
 • standardowo - od 36 zł netto miesięcznie
Program Polska Bezgotówkowa
TAK
Konto firmowe
TAK
Czy konto firmowe jest wymagane?

TAK


Parametry
Operator

PayTel

Możliwość integracji z kasami fiskalnymi online z wykorzystaniem protokołu FROB

TAK. Dane o płatności są automatycznie przekazywane do terminala (w przypadku wybranych modeli kas fiskalnych Novitus i Elzab)

Dodatkowe funkcjonalności

sprzedaż doładowań pre-paid, system raportowy online, bezpłatna instalacja i szkolenia, rozliczenie transakcji już w następnym dniu roboczym, brak minimalnego progu obrotów

Obsługiwane metody płatności

VISA, Visa Electron, Mastercard, Maestro, kody BLIK

Możliwość skorzystania z programu Polska Bezgotówkowa

TAK

Opłaty
Abonament (koszt dzierżawy terminala)
 • w promocji Programu Polska Bezgotówkowa - 0 zł przez 12 miesięcy
 • po okresie promocji Programu Polska Bezgotówkowa - 0 zł przez kolejne 6 miesięcy (przy umowie na 48 miesięcy)
 • standardowo - od 36 zł netto miesięcznie
Standardowa prowizja od transakcji kartami debetowymi
 • w promocji Programu Polska Bezgotówkowa 0 zł prowizji od transakcji przez 12 miesięcy lub do kwoty obrotu 100 tysięcy zł
 • standardowo - od 0,59% + 0,05 zł

Standardowa prowizja za płatności Blikiem

0,32% + 0,09 zł

Konto firmowe
Czy konto firmowe jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

Konto Mój Biznes

Dla klientów, którzy podpisali umowę o terminal na okres 24 miesięcy, bank przygotował mini promocję, w ramach której proponuje obniżenie opłaty za abonament w ciągu trzech pierwszych miesięcy najmu urządzenia. W przypadku klientów, którzy korzystają z dofinansowania w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, preferencyjne warunki dzierżawy obowiązują w 13, 14 i 15 miesiącu trwania umowy.

Warto również dodać, że użytkownicy softopsa nie zapłacą prowizji za obsługę aplikacji, o ile zapewnią wymagany wymagany obrót na terminalu. Muszą się jednak liczyć z wyższymi stawkami prowizyjnymi dla płatności kartą i Blikiem niż posiadacze terminali stacjonarnych i przenośnych.

 • Dostawca
  PayTel
 • Opłata za obsługę aplikacji
  0 zł / 9,90 zł

 • Program Polska Bezgotówkowa
  TAK
 • Konto firmowe
  TAK

Możliwość zawarcia umowy na 4 miesiące (oferta dla firm działających sezonowo).
Złóż wniosek

Dodatkowe funkcjonalności i profity

Przyjrzyjmy się teraz, z jakich dodatkowych udogodnień mogą skorzystać klienci zainteresowani ofertą przygotowaną przez PayTel i Bank Millennium.

Możliwość skorzystania z programu Polska Bezgotówkowa

Osoby wnioskujące o terminal za pośrednictwem Banku Millenium mogą zgłosić chęć udziału w programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa na etapie rozmowy z doradcą klienta.

Podstawowym benefitem dla uczestników programu jest możliwość korzystania z POS-u za darmo (bez kosztów abonamentu i opłat prowizyjnych) przez 12 miesięcy lub do osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł. Dodatkową korzyścią jest darmowa instalacja urządzenia. Zwolnienie z opłat obejmuje wszystkie rodzaje terminali, w tym również softposy.

Dodatkowe udogodnienia

Firmy przyjmujące płatności za pośrednictwem terminali stacjonarnych i przenośnych mogą także skorzystać z kilku rozwiązań umożliwiających osiągnięcie większych zysków ze sprzedaży i usprawniających obsługę klienta. Należą do nich: sprzedaż doładowań pre-paid, DCC (płatności w walucie karty), cashback, system raportowy online, integracja z kasą fiskalną oraz rozliczenie transakcji już w następnym dniu roboczym.

Kolejne udogodnienie jest przeznaczone dla firm działających sezonowo i wnioskujących o e-terminal. Bank umożliwia im podpisanie umowy na okres jedynie czterech miesięcy (standardowo umowa obejmuje 2 lata). Skrócenie okresu trwania umowy skutkuje jednak wyższą opłatą za abonament i za każdą transakcję

Jakie terminale można zamówić za pośrednictwem Banku Millennium?

Przedsiębiorcy mają do wyboru następujące opcje:

 • terminale stacjonarne PayTel: Ingenico iCT220, Ingenico Desk/3200 oraz Ingenico Lane/3000,
 • urządzenia przenośne PayTel: SmartPOS NexGo N3, Ingenico Move/2500, Ingenico iWL250/iWL220, Ingenico Link2500,
 • terminal w telefonie (softpos). Aplikacja Millennium POS działa na telefonie lub tablecie z modułem NFC i systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej.

Czym jest Pay Tel?

PayTel jest agentem rozliczeniowym specjalizującym się w procesowaniu płatności bezgotówkowych dokonywanych za pomocą kart płatniczych (Visa, Visa Electron, Mastercard) oraz płatności mobilnych (BLIK, Google Pay, Apple Pay). Firma zarządza także siecią terminali, oferując ich instalację, serwis i dzierżawę oraz rozwija własne aplikacje terminalowe i płatnicze (softposy). PayTel należy do międzynarodowej grupy SIBS (jednego z największych graczy na rynku płatności w Europie), posiada również status Krajowej Instytucji Płatniczej na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Dostarczane przez PayTel usługi charakteryzują się wysokimi standardami bezpieczeństwa, potwierdzonymi przez certyfikaty PCI DSS oraz PCI PIN Transaction Security.

Kto może zamówić terminal płatniczy w Banku Millennium?

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy mają nadany NIP, przyjmują płatności bezgotówkowe i posiadają lub otworzą rachunek firmowy w Banku Millennium. Bank nie wymaga minimalnego progu obrotów, dlatego nawet mikrofirmy mogą skorzystać z tej propozycji.

Promocje dla użytkowników terminali

Rachunek firmowy Banku Millennium często jest objęty promocjami, w których można zdobyć gotówkową premię za terminal.

Jak zamówić terminal w Banku Millennium?

Wnioskując o terminal przedsiębiorca powinien:

 • otworzyć rachunek firmowy w Banku Millennium,
 • wypełnić formularz kontaktowy na stronie banku i poczekać na telefon od doradcy klienta,
 • poinformować doradcę, czy zamierza skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa,
 • podpisać z PayTel umowę na akceptację kart płatniczych.

Parametry konta firmowego przedstawiają się następująco:

 • Konto
  0 zł / 20 zł

 • Karta
  0 zł / 7 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 3,5%, min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł / 1,50 zł

W nieco inny sposób przebiega proces wnioskowania o terminal w telefonie. W tym przypadku należy na stronie banku kliknąć przycisk "Zamów", który przenosi na stronę operatora. W kolejnym kroku należy wypełnić formularz rejestracyjny i podpisać z PayTel umowę.

Jak zamówić softpos w Banku Millennium
Jak zamówić softpos w Banku Millennium
Złóż wniosek