Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Inbank.

7,5% na Lokacie Lojalnej w Inbanku bez konta osobistego!

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

137 publikacji 755 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Zasady prowadzenia Lokaty Lojalnej są bardzo proste: depozyt oprocentowany na poziomie aż 7,5% w skali roku zakładasz na pół roku i przez ten czas nie rezygnujesz z żadnych innych lokat, które otworzyłeś w Inbanku.

Spis treści

Inbank zawsze oferował konkurencyjne stawki oprocentowania na swoich lokatach, ponadto depozyty w tej instytucji są dostępne w zasadzie dla wszystkich; nie ma znaczenia, czy jesteś nowym, czy stałym klientem, czy wpłacasz nowe środki itp.

Co więcej, bank nie wymaga otwierania żadnego konta osobistego ani spełniania warunków w rodzaju zapewnienia regularnego wpływu.

7,5% w skali roku na Lokacie Lojalnej

Lokatę Lojalną możesz założyć:

 • na 3 miesiące z oprocentowaniem 7,00%,
 • na 6 miesięcy ze stawką 7,5% w skali roku.

Maksymalna kwota lokaty to 50 tys. zł - być może wydaje się niewysoka, ale dotyczy ona wyłącznie jednego depozytu, a tych możesz założyć dowolną liczbę – aż do 1 mln zł w sumie.

Gdzie jest haczyk?

Zwykle podobnie atrakcyjne oferty wiążą się z jakimiś dodatkowymi warunkami, które musisz spełnić, aby „zasłużyć” na wysoką stawkę oprocentowania. W przypadku Lokaty Lojalnej obostrzenie jest tylko jedno: od daty określonej w umowie do ostatniego dnia obowiązywania Lokaty Lojalnej nie możesz zerwać któregokolwiek ze swoich depozytów prowadzonych w Inbanku. W przeciwnym razie bank obniży oprocentowanie Lokaty Lojalnej do stawki obowiązującej dla Lokaty standardowej (dla danego okresu).

Co ciekawe, warunek ten wcale nie oznacza, że poza Lokatą Lojalną musisz mieć w Inbanku jeszcze inny depozyt. Chodzi tylko o to, byś nie zerwał tych, które już założyłeś. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Lokata Lojalna była Twoim pierwszym (lub obecnie jedynym) depozytem w tej instytucji.

Ile możesz zyskać na Lokacie Lojalnej na 7,5% w skali roku?

Sprawdźmy teraz, ile wyniesie Twój zysk.

Zysk* z Lokaty Lojalnej w Inbanku
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej
5 000 zł 71 zł 151 zł
7 500 zł 106 zł 226 zł
10 000 zł 141 zł 301 zł
12 500 zł 177 zł 377 zł
15 000 zł 212 zł 452 zł
17 500 zł 247 zł 527 zł
20 000 zł 283 zł 603 zł
25 000 zł 353 zł 753 zł
30 000 zł 424 zł 904 zł
40 000 zł 565 zł 1 205 zł
50 000 zł 707 zł 1 506 zł
*zysk netto - po odliczeniu podatku Belki

Jak widzisz, pół roku oszczędzania 50 tys. zł da Ci ponad 1500 zł zysku „na rękę”. Ponadto możesz założyć znacznie więcej lokat i zwielokrotnić swój zysk.

Odnowienie lokaty na lepszych warunkach

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z opcji automatycznego odnowienia lokaty, to odnowi się ona na bardziej korzystnych warunkach niż standardowe.

Tak bank precyzuje warunki odnowienia:

W przypadku wyboru przez Posiadacza rachunku opcji automatycznego odnawiania lokaty, następuje jej automatyczne odnowienie na kolejny, taki sam okres czasu, na standardowych warunkach obowiązujących w Banku w dniu odnowienia lokaty dla tego samego okresu i kwoty lokaty wraz z odsetkami naliczonymi przed odnowieniem.

+ wspomniany bonus:

W przypadku automatycznego odnowienia lokaty bank powiększy oprocentowanie po odnowieniu o bonus w wysokości +0,1%.

Czy Twoje pieniądze są bezpieczne?

Choć Inbank nie podlega polskiej Komisji Nadzoru Finansowego ani Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, nie oznacza to, że Twoje pieniądze nie mają żadnej ochrony; wręcz przeciwnie, gwarancji udziela estoński fundusz Tagatisfond, odpowiednik naszego BFG. Identycznie jak w przypadku depozytów prowadzonych w polskich bankach Twoje oszczędności chronione są do wartości 100 tys. euro, czyli do ok. 450 tys. zł.

Należy jednak wspomnieć, że procedura odzyskania środków ulokowanych w zagranicznym banku może trwać dłużej niż w przypadku banków polskich.

Kto i jak może skorzystać z oferty?

Inbank nie stawia większych ograniczeń chętnym na skorzystanie z jego produktów; Lokata Lojalna może być otwarta zarówno przez nowego, jak i obecnego klienta.

Zakładanie lokaty przebiega całkowicie zdalnie. Po przejściu na stronę banku znajdziesz zakładkę „Zostań klientem” lub przycisk „Załóż lokatę”.

Przelanie środków na depozyt odbywa się poprzez szybki przelew pay-by-link – automatycznie wypełnioną koniecznymi danymi bezpieczną formę przekazu internetowego. Jeżeli Twój bank nie realizuje tego rodzaju przelewów, Inbank prześle Ci wszystkie dane potrzebne do wykonania operacji, a Ty będziesz musiał zasilić rachunek Lokaty Lojalnej w ciągu 5 dni od zawarcia umowy.

Atrakcyjne 7,5% w skali roku na Lokacie Lojalnej. Podsumowanie

Stawka 7,5% na depozycie średnioterminowym z możliwością założenia nielimitowanej liczby lokat? W dodatku bez dodatkowych warunków i obostrzeń, w rodzaju otwarcia ROR-u, zapewniania wpływu, transakcji kartą czy statusu nowego klienta? To jest to, co oszczędzający lubią najbardziej.

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to to, aby nie zerwać żadnej innej lokaty, którą masz obecnie w Inbanku.

Chcesz sprawdzić, co jeszcze oferuje Inbank? Poniżej przedstawiamy najlepsze depozyty tej instytucji:

 • Oprocentowanie
  5,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  6 miesięcy
 • Konto osobiste
  NIE
 • Oprocentowanie
  5,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  12 miesięcy
 • Konto osobiste
  NIE
 • Oprocentowanie
  5,45%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  NIE
Lokata dla nowych klientów.
Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(13)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Miro
Gość

co sie dzieje z pieniędzmi po zakończeniu okresu lokaty bez konta?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Miro

Środki wracają na konto, z którego została zasilona lokata.

Odpowiedz

E
Ewa
Gość

Umowę należy podpisać podpisem elektornicznym, kórego koszt wyrobienia wynosiły mnie tyle, ile odsetki z moich skromnych oszczędności (po odjęciu podatku). Chyba, że chodzi o podpis elektroniczny niekwalifikowany, ale przecież ten nie pociąga skuktów pranych, o ile wcześniej nie została podpisana umowa.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Ewa

Tożsamość w Inbanku można potwierdzić przelewem z konta w innym banku, nie znaleźliśmy tam konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Taka procedura jest często stosowana przez banki.

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Ktoś się orientuje czy przy zrywaniu lokaty wystarczy e-mail o zerwaniu
lokat o poszczególnych numerach, czy jest do tego jakiś specjalny
wniosek i ile czasu trwa ta operacja?

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Jak długo trwa weryfikacja tożsamości do lokaty? Przelałem 50000zl w celu aktywacji lokaty, jednak ona oczekuje na potwierdzenie tożsamości, a jej saldo wskazuje na 0zl. Nie wiem gdzie w tej chwili są moje pieniądze i trochę mnie to martwi. Czy u kogoś też to tak wyglądało?

Odpowiedz

R
Robert
Gość
@Piotr

Ostatnio zakładałem lokatę 10 czerwca. Środki wpłynęły już 10 czerwca, ale umowę o założenie lokaty otrzymałem rano 13 czerwca.
Byłbym spokojny, ale w razie czego kontakt z bankiem nie zaszkodzi.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość
@Piotr

Nie martw się wszystko ok, ja już x razy zakładam tam lokaty, czasami 1 dzień czasami dwa dni weryfikacja, ale jak już 1 raz założysz lokatę to weryfikacja trwa zauważyłem szybciej.

Odpowiedz

K
killer982
Gość

Zakładając, że oprocentowanie się nie zmieni, jeśli obecnie oprocentowanie promocyjne wynosi 5,5%, a standardowe 4% (lokata na 3 miesiące), to po odnowieniu nowe oprocentowanie będzie wynosić 5,6% czy 4,1%? Z zapisów na stronie banku wynikałoby, że będzie to 4,1%. Czy mogą to Państwo potwierdzić?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@killer982

Z informacji od banku wynika, że po odnowieniu stawka oprocentowania będzie równa oprocentowaniu standardowemu powiększonemu o 0,1 p.p.

Odpowiedz

N
nabity w butelkę
Gość

No nie jest to takie piękne, w procesie uwierzytelniania bank za pośrednictwem złodziei Blue Media, działających pod nadzorem KNF, winszuje sobie zapłacić 1 zł (!?). Niby nie pieniądze, ale po tym pojawia się komunikat "logowanie nie powiodło się, spróbuj ponownie" i proces rozpoczyna się od nowa. Kolejna złotówka, kolejna złotówka itd. Świetny biznes na naiwnych. Złodziejski proceder i tyle, szkoda, że nie napisali 9 % w skali roku, byłoby więcej przekręconych klientów

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@nabity w butelkę

Każdy problem trzeba wyjaśniać bezpośrednio z bankiem, nie ma potrzeby rzucania oskarżeń. Być może wystąpił problem z przelewem weryfikacyjnym np. przez niezgodność danych.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość
@najlepszelokaty.pl

Może miałeś limit mniejszy niż kwotę która chciałeś przelać

Odpowiedz