Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Bank Pekao.

Lokata rentierska w Pekao SA: 6% na 3 lata bez kwoty maksymalnej

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Bank Pekao
 • Oprocentowanie
  6%
 • Zakres kwot
  od 5000 zł
 • Czas trwania
  3 lata
 • Konto osobiste
  TAK

Wysokooprocentowana lokata bez szczególnych dodatkowych warunków (np. konieczność wpłaty nowych środków, zapewnienia regularnego wpływu, wykonywania operacji bezgotówkowych itp.) i w dodatku bez górnego limitu oszczędności nie zdarza się często. Atutem Lokaty rentierskiej jest kwartalna kapitalizacja odsetek, dzięki czemu możesz cieszyć się częściowym zyskiem. Stawka również wydaje się atrakcyjna, ale z drugiej strony jest niemal pewne, że oprocentowanie w innych bankach nadal będzie rosło, istnieje więc ryzyko, że wkrótce pojawi się znacznie ciekawsza oferta na rynku i to bez konieczności otwierania depozytu aż na 3 lata.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 760 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Ogólna ocena
(4.5)

Zalety

 • wysokie oprocentowanie
 • brak dodatkowych warunków

Wady

 • wymóg posiadania konta osobistego w Banku Pekao SA
 • długi czas trwania lokaty
Szczegóły oferty

Bank Pekao SA przywrócił w swojej ofercie Lokatę rentierską – i to w niezłym stylu. Depozyt oprocentowany jest na poziomie 6% w skali roku, można go założyć już od stosunkowo niskiej kwoty, a bank nie wymaga od oszczędzającego szczególnej aktywności w korzystaniu z innych produktów. 

Spis treści

Lokaty rentierskie to rzadki produkt na rynku oszczędności, w obiegowej opinii adresowany raczej do osób bardzo zamożnych – „rentierów”, czyli tych, którzy utrzymują się z odsetek ze zgromadzonego przez siebie kapitału. W praktyce jednak mogą z niego skorzystać znacznie szersze grupy oszczędzających, bynajmniej nie korzystające z bankowości prywatnej czy nawet premium.

Depozyty rentierskie tym różnią się od terminowych (czyli takich, z którymi stykami się najczęściej), że odsetki z lokaty nie są wypłacane po jej zakończeniu, ale regularnie w trakcie jej trwania. Nie mogą one jednak powiększać kapitału na lokacie, dlatego przelewane są na wskazane przez klienta konto osobiste.

Najlepsze stawka na rynku: 6% w skali roku

Lokata rentierska w Pekao SA objęta jest obecnie bardzo atrakcyjną stawką 6% w skali roku na 3 lata. Depozyt założysz już od 5000 zł, nie ma natomiast wyznaczonego górnego limitu.

Wypłata następuje co kwartał i jest już pomniejszona o należny podatek.

Ile zyskasz na Lokacie rentierskiej w Banku Pekao SA?

Sprawdźmy, na jaką „rentę” możesz liczyć co kwartał, w zależności od kwoty zdeponowanej na Lokacie rentierskiej:

Zysk z Lokaty rentierskiej 6% na 3 lata w Pekao SA

Kwota lokaty

Odsetki po każdym kwartale

5 000 zł

61 zł

10 000 zł

122 zł

20 000 zł

243 zł

30 000 zł

365 zł

40 000 zł

486 zł

50 000 zł

608 zł

75 000 zł

911 zł

100 000 zł

1 215 zł

200 000 zł

2 430 zł

300 000 zł

3 645 zł

400 000 zł

4 860 zł

450 000 zł

5 468 zł

500 000 zł

6 075 zł

1 000 000 zł

12 150 zł

2 000 000 zł

24 300 zł

3 000 000 zł

36 450 zł

4 000 000 zł

48 600 zł

5 000 000 zł

60 750 zł

10 000 000 zł

121 500 zł

*zysk netto: po odliczeniu podatku Belki, liczony na dzień 17.05.2022 r.
Wniosek o lokatę złożysz po otwarciu konta w Banku Pekao SA.
Zysk z Lokaty rentierskiej w Banku Pekao SA

Trzeba przyznać, że przy niższych ulokowanych kwotach otrzymane odsetki nie robią szczególnego wrażenia. Natomiast już przy kwocie 100 tys. uzyskana „renta” może być odczuwalnym wsparciem domowego budżetu. Przykładowo, jeżeli zdeponujesz 100 tys. zł, co kwartał będziesz otrzymywać 1250 zł. Co miesiąc daje to nieco ponad 416 zł.

Przy wyższych kwotach „renta” staje się, rzecz jasna, coraz bardziej pokaźna. Deponując 1 mln zł, możesz liczyć na wypłatę kwartalną znacznie powyżej 10 tys. zł.

Bezpieczeństwo Twoich oszczędności

Choć Bank Pekao SA jest jednym z największych banków w Polsce i bankructwo zdecydowanie mu nie grozi, musisz zdawać sobie sprawę, że Twoje oszczędności są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny „jedynie” do kwoty 100 tys. euro, tj. równowartości ok. 450 tys. zł. Odzyskanie nadwyżki w razie upadłości banku – obecnie nieprawdopodobnej, niemniej w szczególnych wypadkach możliwej – byłoby bardzo trudne, jeżeli nie niemożliwe.

Stąd ulokowanie środków powyżej kwoty 100 tys. euro jest zawsze obarczone pewnym, choć w tym przypadku minimalnym, ryzykiem.

Kto i jak może założyć Lokatę rentierską na 6% w skali roku?

Lokata rentierska w Pekao SA wiąże się z koniecznością posiadania konta osobistego w tej instytucji, poza tym bank nie stawia żadnych szczególnych warunków. Oferta dostępna jest zarówno dla klientów detalicznych (korzystających ze sztandarowego rachunku osobistego – Konta Przekorzystnego), jak i dla sektora premium (Konto Świat Premium) i bankowości prywatnej (Eurokonto Prestiżowe lub Konto Private Banking).

Lokatę założysz po otwarciu konta osobistego w bankowości internetowej, mobilnej lub w oddziale banku.

Co się stanie, jeśli zerwiesz lokatę przed umówionym okresem?

W przypadku standardowej lokaty terminowej zerwanie depozytu przed okresem jego zapadalności najczęściej skutkuje całkowitą utratą odsetek lub wypłatą niewielkiej części z nich. Jak jednak zachowa się bank w takiej sytuacji, gdy wypłacił Ci już część zysku?

To dość proste: jeżeli zerwiesz Lokatę rentierską przed upływem 3 lat, bank zwróci Ci Twój kapitał, ale pomniejszony o kwotę już wypłaconych odsetek.

Konto Przekorzystne w Pekao SA

Jeżeli nie korzystasz jeszcze z usług Pekao SA, do założenia Lokaty rentierskiej będziesz musiał otworzyć rachunek osobisty. Najpopularniejszy ROR w ofercie Pekao to Konto Przekorzystne, którego ogromną zaletą jest brak jakiejkolwiek opłaty za jego prowadzenie. Co więcej, Konto Przekorzystne często objęte jest atrakcyjnymi promocjami, w których możesz zdobyć nawet kilkaset złotych premii gotówkowej.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 4 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,3% min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.
Recenzja
4.5/ 5

Wysokooprocentowana lokata bez szczególnych dodatkowych warunków (np. konieczność wpłaty nowych środków, zapewnienia regularnego wpływu, wykonywania operacji bezgotówkowych itp.) i w dodatku bez górnego limitu oszczędności nie zdarza się często. Atutem Lokaty rentierskiej jest kwartalna kapitalizacja odsetek, dzięki czemu możesz cieszyć się częściowym zyskiem. Stawka również wydaje się atrakcyjna, ale z drugiej strony jest niemal pewne, że oprocentowanie w innych bankach nadal będzie rosło, istnieje więc ryzyko, że wkrótce pojawi się znacznie ciekawsza oferta na rynku i to bez konieczności otwierania depozytu aż na 3 lata.

Zalety

 • wysokie oprocentowanie
 • brak dodatkowych warunków

Wady

 • wymóg posiadania konta osobistego w Banku Pekao SA
 • długi czas trwania lokaty

Lokata rentierska w Pekao SA: 6% na 3 lata dla dowolnej kwoty. Podsumowanie

Depozyty rentierskie to dość specyficzne produkty oszczędnościowe, pozwalające cieszyć się częścią zysku z lokaty niemal „od razu” (w tym wypadku co kwartał), a nie czekać na wypłatę dopiero po terminie zapadalności, zwykle po kilku latach.

W przypadku Lokaty rentierskiej w Pekao możesz liczyć obecnie na naprawdę wysoką stawkę 6% w skali roku i niski próg otwarcia depozytu (już od 5 tys. zł). Poza posiadaniem konta osobistego nie musisz już spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Wypłacane cyklicznie odsetki możesz spożytkować od razu lub odłożyć na koncie oszczędnościowym, aby dalej pracowały na Twój zysk. Rachunki oszczędnościowe mają tę przewagę nad lokatami, że można na nie wpłacać środki w dowolnej chwili, podobnie jak zlecać wypłaty – i to bez utraty odsetek. Obecnie jednak najkorzystniejsze konta oszczędnościowe oprocentowane są niżej niż najlepsze lokaty.

Wracając do oferty Pekao SA, zastrzeżenia mamy jedynie do okresu lokaty; 3 lata to obecnie dość długo, wciąż nie wiadomo, na jakim poziomie zatrzymają się stopy procentowe, a za nimi – stawki oprocentowania depozytów. Na razie nic nie zapowiada wyhamowywania podwyżek, możemy się zatem spodziewać wyraźnie wyższych stawek na depozytach aż do końca roku. Z drugiej strony trudno przewidzieć, kiedy konkurencyjny bank przebije stawkę 6% - i przede wszystkim na jakich warunkach.