Oferta została wycofana ponieważ Bank SMART zakończył działalność na polskim rynku.

SMART Konto w Banku SMART - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Mobilne SMART Konto w Banku SMART to darmowy rachunek osobisty. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty debetowej i przelewy internetowe. Od konkurencji rachunek różni się przede wszystkim głównym kanałem obsługi, jakim są urządzenia mobilne. Od 1 lipca klienci Banku Smart są również obsługiwani w oddziałach BIZ Banku, gdzie będą m.in. mogli wpłacić gotówkę na swoje konto.

Spis treści

W naszej analizie rachunku SMART Konto znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym kontem: podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe usługi dodawane do rachunku.

Uwaga: SMART Konto zostało wycofane z oferty banku w związku ze zmianą marki Banku SMART na Nest Bank. Sprawdź dokładną analizę bliźniaczo podobnego rachunku Nest Konto.

Pełna analiza SMART Konta Banku SMART


Najważniejsze parametry rachunku SMART Konto

Poniżej prezentujemy, jak przedstawiają się najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem:

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Visa PayWave

Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

5 zł + 3% za przewalutowanie

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

1 zł (do kwoty 5 tys. zł)

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

0 zł (spread na EUR ok. 6%)

Dodatkowe usługi w ramach rachunku

Posiadacze SMART Konta mogą korzystać z kilku dodatkowych usług proponowanych przez ten bank:

  • SMART Procent – konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem wynoszącym 2,0% w skali roku dla kwot do 50 000 zł;
  • SMART Konto Walutowe – rachunek walutowy prowadzony w euro, dolarach i funtach z przystępnymi opłatami;
  • Aplikacja mobilna – nowoczesna aplikacja z obsługą poleceń głosowych oraz możliwością opłacenia faktury na podstawie kodu QR lub zdjęcia;

SMART Konto okiem redakcji

Pojawienie się Banku SMART wzbudziło wiele emocji – do tej pory nie było instytucji tak skoncentrowanej na rozwiązaniach stricte mobilnych, a FM Bank w tej kwestii raczej nie plasował się w czołówce (w porównaniu choćby do mBanku czy ING).

SMART Konto niewątpliwie jest rachunkiem darmowym i to jest jego największym atutem. Bezpłatne prowadzenie konta, obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów w kraju nie są tak często spotykane, dlatego należy docenić brak tych opłat. Jeśli dodamy do tego nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe i nowoczesną aplikację mobilną, otrzymamy dość atrakcyjny zestaw dla klientów, którzy chcą efektywnie oszczędzać.

Instytucja wciąż się rozwija: od 1 lipca wprowadzono możliwość obslugi klienta w oddziałach BIZ Banku i uruchomiono usługę przelewów natychmiastowych. Wiązało się to, niestety, z drobnymi podwyżkami, np. do tej pory darmowe wypłaty gotówki za granicą teraz kosztują już 5 zł od transakcji. Z drugiej strony bank przestał pobierać opłatę za usługę polecenia przelewu. Można mieć nadzieję, że z biegiem czasu wprowadzi do swojej oferty także inne usługi (np. płatności NFC) czy wpłatomaty. Tymczasem warto rozważyć otwarcie SMART Konta i korzystać ze wszystkich jego atutów.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy