Podmiot zakończył działalność na polskim rynku.

Alior Sync


Alior Sync

Alior Sync pojawił się na polskim rynku bankowym 14 czerwca 2012 r. i był reklamowany jako pierwszy wirtualny bank nowej generacji. Nowa instytucja wprowadziła szereg innowacyjnych jak na owe czasy rozwiązań, oferując wyłącznie internetowe produkty i usługi dopasowane do szybko zmieniającego się stylu życia klientów. Przykładowo: klienci banku mogli zdalnie zarządzać swoimi finansami za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej, wirtualnego oddziału oraz mediów społecznościowych.

Alior Sync udostępnił także - jako jeden z pierwszych polskich banków - autoryzowane przelewy przez Facebooka i PayPal oraz zaproponował różne metody logowania do rachunku (za pomocą hasła zwykłego, hasła maskowanego, kodów generowanych przez token, hasła graficznego bądź też przez połączenie punktów).

Ciekawym bonusem dla klientów banku była Strefa Rozrywki z darmową muzyką i filmami (pięć nowości miesięcznie) oraz możliwością zakupu filmów i gier z 40% rabatem. Kolejne przydatne narzędzie dla osób poszukujących najlepszych ofert zakupowych stanowiła specjalna aplikacja na smartfony „Zrób Dobry Deal”.

Wszystkie te udogodnienia sprawiły, że oferta nowego banku wzbudziła spore zainteresowanie klientów. W ciągu półtora roku Alior Sync otworzył 257 tys. kont osobistych, co było naprawdę świetnym wynikiem.

Niestety, w 2014 r. - a więc zaledwie dwa lata po uruchomieniu – marka bezpowrotnie zniknęła z rynku. Alior Sync stał się częścią „T-Mobile Usługi Bankowe” - instytucji bankowej, która powstała w efekcie strategicznego aliansu pomiędzy najbardziej innowacyjnym polskim bankiem a operatorem telekomunikacyjnym o globalnym zasięgu.

Opinie: Alior Sync

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy