Podmiot zakończył działalność na polskim rynku.

Biuro Maklerskie Banku BPH


Biuro Maklerskie Banku BPH

Biuro Maklerskie Banku BPH powstało w dniu 27 marca 1991 roku przy Departamencie Inwestycji Kapitałowych w Centrali Banku Przemysłowo-Handlowego S.A. W styczniu 1994 r. zyskało status finansowo i organizacyjnie wydzielonej jednostki banku i przystąpiło do unowocześniania swojej oferty poprzez rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji. Klienci Biura mieli zyskać bezpośredni całodobowy dostęp do rachunków inwestycyjnych oraz informacji rynkowych, a także szybko i bezpieczne przeprowadzać transakcje giełdowe w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Trzeba przyznać, że Biuro Maklerskie Banku BPH zrealizowało swoje zamierzania, wprowadzając w 2000 r. internetowy system obsługi klientów M@kler, a 2004 r. integrując M@klera z systemem bankowości internetowej BPH.

W międzyczasie (w 2002 r.) BM PBH połączyło się z Domem Maklerskim PBK S.A., w wyniku czego powstało jedno z największych biur maklerskich w Polsce. W 2012 r. posiadało już ponad 30 tysięcy klientów i generowało roczne obroty na rynku kasowym i terminowym na poziomie ponad dwóch miliardów złotych na rynku akcji i 400 tysięcy sztuk kontraktów terminowych.

Mimo tych sukcesów, Biuro Maklerskie Banku BPH zakończyło swoją działalność w 2016 r., kiedy to nastąpiło prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH. Do Aliora zostały wówczas przeniesione nie tylko produkty bankowości detalicznej, lecz również produkty maklerskie.

Jeśli zastanawiasz się nad otworzeniem konta maklerskiego, sprawdź nasz ranking rachunków maklerskich i wybierz ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich wymagań i potrzeb.

Opinie: Biuro Maklerskie Banku BPH

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy