Podmiot zakończył działalność na polskim rynku.

Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska


Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska

Dom Maklerski Raiffeisen Banku rozpoczął działalność brokerską w 2012 r. Początkowo oferta biura skierowana była do klientów z segmentu premium oraz do najbardziej aktywnych inwestorów. Z czasem DM zaczął zabiegać o inwestorów instytucjonalnych oraz o mniej zamożnych klientów, w tym również osoby stawiające pierwsze kroki na giełdzie. W trakcie pierwszego roku istnienia Dom Maklerski Raiffeisen Banku przejął około 5 procent obrotu akcjami i niecałe 2 procent obrotu kontraktami terminowymi realizowanego przez inwestorów indywidualnych. Tym samym nakłady poniesione na otwarcie biura maklerskiego zwróciły się w ciągu 12 miesięcy, co było imponującym wynikiem.

Do najmocniejszych stron oferty Domu Maklerskiego Raiffeisen Brokers należała nowoczesna i intuicyjna aplikacja Mobilny R-Broker, umożliwiająca zarządzanie portfelem akcji notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Użytkownicy Mobilnego R-Brokera mieli wgląd w aktualną sytuację rynkową i mogli składać oraz modyfikować zlecenia maklerskie, a także weryfikować stan swojego rachunku inwestycyjnego.

Kolejnymi przydatnymi funkcjonalnościami były: możliwość połączenia konta osobistego z rachunkiem inwestycyjnym oraz gotowe rozwiązania dla początkujących w postaci portfeli inwestycyjnych. Dom Maklerski Raiffeisen Banku udostępniał również materiały edukacyjne poszerzające wiedzę o funkcjonowaniu rynku kapitałowego, a najaktywniejszym klientom oferował indywidualną obsługę maklerską z usługą doradztwa inwestycyjnego.

31 października 2018 roku BNP Paribas przejął działalność podstawową Raiffeisen Bank Polska S.A. Od tego momentu osoby posiadające w Raiffeisenie rachunek maklerski stały się się automatycznie klientami Biura Maklerskiego BNP.

Jeśli zastanawiasz się nad otworzeniem konta maklerskiego, sprawdź nasz ranking rachunków maklerskich i wybierz ofertę najlepiej dopasowaną do swoich wymagań. 

Opinie: Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy