eKonto oszczędnościowe w mBanku 4,9% z eKontem

Komentarze i opinie(8)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • mBank
 • Oprocentowanie
  4,9%

 • Okres obowiązywania
  90 dni
 • Zakres kwot
  do 500 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

 • Oferta ważna do
  17.06.2024 r.
eKonto oszczędnościowe w mBanku to obecnie przeciętny produkt oszczędnościowy. Zwraca na siebie uwagę nie tyle oprocentowaniem, ile wysoką kwotą jaka może nim być objęta.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.3)
Atrakcyjność opłat
(4)
Wygoda osiągnięcia zysku
(4.3)

Zalety

 • wysoka kwota maksymalna
 • cykliczność oferty

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • oferta tylko dla nowych środków
Przejdź na stronę banku
Szczegóły oferty

mBank posiada kilka produktów, które mogą zainteresować oszczędzających. Jednym z nich jest eKonto oszczędnościowe, którego oprocentowanie w ramach promocji uzależnione jest od typu konta osobistego posiadanego przez klienta. Tak więc analiza propozycji dla oszczędzających wymaga spojrzenia nie tylko na warunki konta oszczędnościowego, ale i rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowe z oferty mBanku. W tym tekście przyjrzymy się ofercie oszczędnościowej z rachunkiem typu eKonto.

Spis treści

Aktualna edycja promocji trwa do 17 czerwca 2024 r. Mogą z niej skorzystać nowi i obecni klienci, którzy przekażą do mBanku nowe środki w kwocie nieprzekraczającej 500 tys. zł. Dodatkowy warunek mówi, że dla skorzystania z promocyjnej oferty konieczne jest posiadanie w mBanku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Dla posiadaczy rachunku typu eKonto podwyższone oprocentowanie wynosi 4,9% w skali roku i jest naliczane przez 90 dni od daty otwarcia eKonta Oszczędnościowego lub modyfikacji posiadanego już rachunku oszczędnościowego w eKonto oszczędnościowe w ofercie specjalnej.

eKonto oszczędnościowe – parametry

Przy korzystaniu z jakiegokolwiek produktu bankowego ważne są związane z nim opłaty, np. za prowadzenie rachunku czy dokonywanie przelewów.

Oprocentowanie
4,9%
Oprocentowanie 4,9%

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 500 tys. zł wynosi 1%

oprocentowanie poza ofertą na nowe środki wynosi:

 • 0,75% dla kwot do 99 999,99 zł
 • 1% dla nadwyżki ponad 99 999,99 zł
Okres obowiązywania
90 dni
Zakres kwot
do 500 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


dowolne, np. eKonto do usług

Oferta ważna do
17.06.2024 r.
Oprocentowanie
Oprocentowanie 4,9%
Okres obowiązywania

90 dni

Zakres kwot

do 500 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Limit kont

1

Klient

nowy i obecny

Wpłata

tylko nowe środki - nadwyżka ponad saldo depozytów klienta w banku na dzień 17 maja 2024 r.

Oferta ważna do

17.06.2024 r.

Dodatkowe informacje

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 500 tys. zł wynosi 1%

oprocentowanie poza ofertą na nowe środki wynosi:

 • 0,75% dla kwot do 99 999,99 zł
 • 1% dla nadwyżki ponad 99 999,99 zł
Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy

0 zł za pierwszy przelew (wewnętrzny lub zewnętrzny) w miesiącu, 9 zł za każdy kolejny

Zlecenie stałe

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

dowolne, np. eKonto do usług

Zwracamy uwagę, że w mBanku tylko pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny, za każdy kolejny bank pobiera prowizję.

Złóż wniosek

Ile możesz zyskać na eKoncie oszczędnościowym?

Poniżej przedstawiono zysk na eKoncie oszczędnościowym po wpłacie nowych środków. Na wykresie i w tabeli podano wysokość odsetek 4,9% po okresie promocyjnym, czyli po upływie 90 dni liczonych od momentu przystąpienia do promocji. Podane kwoty są zaokrąglone i uwzględniają już tzw. podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych.

Zysk na eKoncie oszczędnościowym w mBanku z eKontem osobistym
Zysk* na eKoncie oszczędnościowym z eKontem w mBanku
Kwota nowych środków wpłaconych na konto Odsetki po 90 dniach
1 000 zł 10 zł
5 000 zł 49 zł
10 000 zł 98 zł
25 000 zł 245 zł
50 000 zł 489 zł
75 000 zł 734 zł
100 000 zł 979 zł
200 000 zł 1 957 zł
300 000 zł 2 936 zł
400 000 zł 3 915 zł
450 000 zł 4 404 zł
500 000 zł 4 893 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 22.05.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

eKonto oszczędnościowe – oprocentowanie z eKontem

Skorzystanie w mBanku z podwyższonego oprocentowania możliwe jest po założeniu eKonta oszczędnościowego w ofercie na nowe środki. To specjalna odmiana eKonta oszczędnościowego, z której mogą skorzystać nowi klienci (zakładając rachunek), jak i obecni (przekształcając posiadane konto w promocyjną wersję). Dzięki wykonaniu tych działań w okresie promocji bank wie, iż klient chce uzyskać podwyższone oprocentowanie i rozpocznie naliczanie go, gdy na eKonto oszczędnościowe zostaną wpłacone pieniądze spełniające warunek nowych środków.

Przez 90 dni od daty przystąpienia do promocji kwoty maksymalnie do 500 tys. zł są oprocentowane 4,9% w skali roku. Powyżej wspomnianej granicy oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. Kapitalizacja odsetek jest dokonywana co miesiąc.

Decyduje moment Twojego przystąpienia do promocji, zmiana typu ROR po tym kroku nie wpłynie na warunki na koncie oszczędnościowym.

Czym są nowe środki

Zasady uzyskania podwyższonego oprocentowania w ramach promocji sprowadzają się do przystąpienia do promocji do 17 czerwca 2024 r. i wpłacenia na eKonto oszczędnościowe pieniędzy, które w myśl regulaminu zostaną uznane za nowe środki. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty będące nadwyżką ponad saldo Twoich depozytów w mBanku ustalone 17 maja 2024 r. Pod uwagę brane są środki na rachunkach indywidualnych, których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, jego konta oszczędnościowe oraz lokaty.

Odsetki naliczane są codziennie, ale ich wypłata i kapitalizacja następuje na koniec miesiąca.

Osoby biorące udział we wcześniejszych odsłonach tej akcji mogą przystąpić do obecnej edycji dopiero po zakończeniu poprzedniego okresu promocyjnego.

Uwaga: mBank zaznaczył w regulaminie, że promocyjnym oprocentowaniem może zostać objęte maksymalnie 2 mld zł wpłacone przez uczestników akcji. Gdy ten próg zostanie osiągnięty, akcja zakończy się i kolejni klienci nie będą mogli wziąć w niej udziału. Przystąpienie do akcji w dniu publikacji na stronie internetowej mBanku komunikatu o wyczerpaniu puli depozytów pozwoli Ci jeszcze na skorzystanie ze specjalnych warunków.

Konto osobiste - niezbędny warunek udziału w promocji

Podstawowe rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe z oferty mBanku to eKonto do usług i eKonto osobiste.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 9 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Standardowe warunki eKonta oszczędnościowego

Po zakończeniu okresu promocyjnego Twoje pieniądze trafią na normalne eKonto oszczędnościowe i będą „pracowały” na standardowych warunkach określonych w tabeli oprocentowania i tym samym nie będą Ci przynosiły znacznych zysków. W tej sytuacji masz do wyboru 3 rozwiązania:

 • nie reagujesz, oprocentowanie Twoich środków jest bliskie 0%;
 • kończysz współpracę z mBankiem i wpłacasz swoje oszczędności do innej instytucji finansowej. W wyborze nowej oferty pomogą Ci ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.
 • pozostajesz klientem mBanku, lecz przenosisz pieniądze na lepiej oprocentowany produkt lub przekazujesz je do innego banku, korzystając z dostępnej w nim oferty, np. na nowe środki. Po zakończeniu okresu promocyjnego, jeśli Twoje oszczędności mogą już być uznane w mBanku za nowe, wracasz z nimi do tego banku i korzystasz po raz kolejny z promocji. Zakładamy, że mBank będzie cyklicznie organizował promocje eKonta oszczędnościowego.

eKonto oszczędnościowe i promocje rachunku osobistego

Założenie eKonta osobistego w mBanku często wiąże się z szansą na zdobycie premii powitalnej. Sprawdź, co aktualnie jest w ofercie.

Jak otworzyć eKonto oszczędnościowe?

Proces otwarcia eKonta oszczędnościowego możesz przeprowadzić na różne sposoby.

Będąc już klientem mBanku powinieneś zalogować się do serwisu transakcyjnego i w górnym menu wybrać Produkty, a następnie Rachunki – Nowy rachunek. W aplikacji mobilnej ścieżka dostępu do wniosku wygląda tak samo.

Jeśli dopiero zamierzasz nawiązać współpracę z bankiem, to możesz otworzyć online, odwiedzając placówkę mBanku lub kontaktując się z jego infolinią. Pierwszy ze sposobów jest zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy, dostępny o każdej porze dnia i nocy, bez oczekiwania w kolejce.

Inne produkty oszczędnościowe mBanku

Konto oszczędnościowe Moje cele

 • Oprocentowanie
  7,5%

 • Okres obowiązywania
  3 miesiące
 • Zakres kwot
  do 25 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oprocentowanie 7,5% (i 5,5%) dotyczy nowych klientów, którzy otworzą rachunek Moje Cele wraz z ekontem do usług lub ekontem możliwości przez selfie / e-dowód.

Lokaty

 • Oprocentowanie
  4,9%
 • Zakres kwot
  1000 - 200 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


Lokata dla nowych środków dla posiadaczy mKonta Intensive.
 • Oprocentowanie
  4,7%
 • Zakres kwot
  1000 - 200 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


  np. eKonto do usługeKonto osobiste lub rachunek oszczędnościowy

Lokata dla nowych środków dla posiadaczy innych rachunków niż mKonto Intensive.
 • Oprocentowanie
  2,1%
 • Zakres kwot
  500 - 10 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


  eKonto do usług, mKonto Intensive lub rachunek oszczędnościowy

Lokata dla nowych klientów.
Przeczytaj recenzję
2
Załóż lokatę
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja
3.8/ 5

eKonto oszczędnościowe w mBanku to obecnie przeciętny produkt oszczędnościowy. Zwraca na siebie uwagę nie tyle oprocentowaniem, ile wysoką kwotą jaka może nim być objęta.

Zalety

 • wysoka kwota maksymalna
 • cykliczność oferty

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • oferta tylko dla nowych środków

Charakterystyczną cechą promocji przygotowanej przez mBank jest obowiązywanie podwyższonego oprocentowania przez określony czas i tylko dla kwot do wskazanej kwoty maksymalnej.

Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.3)

Propozycja mBanku obecnie nie mieści się w rynkowej czołówce, ale promocyjne oprocentowanie obowiązuje aż do 500 tys. zł. To dobra informacja dla posiadaczy większych oszczędności, gdyż na ogół kwoty, które mogą być objęte promocyjnym oprocentowaniem są znacznie niższe.

Atrakcyjność opłat
(4)

W tej kategorii zaliczam eKonto oszczędnościowe do rynkowych średniaków. mBank stosuje zasadę doskonale znaną z innych banków: pierwsza wypłata z konta oszczędnościowego w miesiącu jest bezpłatna, za każdą kolejną trzeba zapłacić. Tak więc trzeba się pilnować, by za często nie sięgać po oszczędności i tym samym nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Prowizja pobierana przez mBank za kolejne wypłaty jest zbliżona do stawek u konkurencji.

Wygoda osiągnięcia zysku
(4.3)

Oferta mBanku nie zawiera żadnych „haczyków”, nie ma obowiązku spełniania dodatkowych warunków. Wystarczy, że wpłacisz na ten rachunek nowe środki sprawi, a zostanie Ci naliczone promocyjne oprocentowanie.

Drobna podpowiedź – te same pieniądze, powiedzmy 10 tys. zł, mogą mieć status nowych środków w mBanku cyklicznie. Będzie to możliwe, jeśli po zakończeniu okresu promocyjnego przekażesz je do innego banku (najlepiej na atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę), gdzie poczekają na start kolejnej edycji promocji w mBanku.

Powracanie z pieniędzmi nie jest zabronione. Owszem wymaga to nieco zachodu, śledzenia ofert różnych banków, ale w ten sposób możesz zmaksymalizować swoje zyski. Pomocne Ci w tym będą przywołane już wcześniej nasze rankingi.

Zasłużenie na podwyższone oprocentowanie absolutnie nie jest skomplikowane. Założenie eKonta oszczędnościowego jest bardzo proste, modyfikacja posiadanego rachunku sprowadza się do wyrażenia woli przystąpienia do promocji. Potem pozostaje już tylko przesłanie pieniędzy, by pracowały na promocyjne odsetki. Pod koniec okresu promocyjnego warto spojrzeć na nasze rankingi kont oszczędnościowych oraz najlepszych lokat, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę na kolejne miesiące.

Przejdź na stronę banku

Najczęściej zadawane pytania


Jak przelać pieniądze na eKonto oszczędnościowe?

Najprostszy sposób to transfer środków z rachunku osobistego na konto oszczędnościowe w bankowości elektronicznej. Pieniądze zostaną natychmiast zaksięgowane i będziesz mógł się cieszyć podwyższonym oprocentowaniem.

Jak wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego?

Wypłata pieniędzy z eKonta oszczędnościowego jest równie prosta jak wpłata na ten rachunek. Po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej wskazujesz po prostu ROR, na który mają trafić pieniądze i potwierdzasz swoją dyspozycję. Pamiętaj, że tylko jeden przelew w miesiącu jest bezpłatny, za każdy kolejny bank pobiera prowizję.

Jak sprawdzić oprocentowanie eKonta oszczędnościowego, które mnie dotyczy?

Informację na ten temat znajdziesz w szczegółach rachunku po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Tam też podawana jest suma naliczonych odsetek, przy czym ich dopisanie i kapitalizacja następuje na koniec miesiąca.

Jak zamknąć eKonto oszczędnościowe?

Wypowiedzenie umowy eKonta oszczędnościowego możesz zgłosić na mLinii, czyli infolinii, złożyć w placówce banku czy po prostu online po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego. Zamknięcie konta w mBanku zrealizujesz podążając następującą ścieżką: Finanse > Usługi > Nowa usługa > Wypowiedzenie umowy. Po kliknięciu w odpowiednie okienko zobaczysz listę swoich rachunków i Twoja rola ograniczy się do wskazania tego, który chcesz zamknąć oraz potwierdzenia dyspozycji.