Promocyjna Lokata do 4,8% na nowe środki w mBanku

Komentarze i opinie(8)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • mBank
 • Oprocentowanie
  4,8%
 • Zakres kwot
  1000 - 200 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Oprocentowanie Lokaty na nowe środki nie należy do czołówki rankingu depozytów. Warto na nią jednak zwrócić uwagę z dwóch względów – stosunkowo wysokiej kwoty maksymalnej objętej promocyjnym oprocentowaniem oraz możliwości założenia kilku lokat, co ogranicza ryzyko utraty wszystkich odsetek.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

95 publikacji 3255 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Ogólna ocena
(3.4)
Wysokość oprocentowania
(3)
Pozostałe warunki oferty
(4.3)

Zalety

 • możliwość założenia kilku depozytów
 • wysoka kwota maksymalna lokat objętych promocją

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego lub konta premium
 • lokata tylko dla nowych środków
Załóż lokatę
Szczegóły oferty

mBank proponuje swoim klientom zwiększenie kwoty oszczędności ulokowanych na jego produktach depozytowych. Na 3-miesięcznej lokacie na nowe środki oferuje od 4,6% do 4,8% w skali roku (zależnie od posiadanego rachunku osobistego) dla kwot do 200 tys. zł.

Spis treści

Oferta dostępna jest dla nowych, jak i obecnych klientów. Najważniejsze, by pieniądze, które mają być wpłacone na ten promocyjny depozyt, spełniały definicję nowych środków i mieściły się w przedziale od 1000 do 200 tys. zł. Oferta obowiązuje do 22 lipca 2024 r. lub do momentu założenia przez klientów Lokat na nowe środki na łączną kwotę 2 mld zł.

Oprocentowanie Lokaty na nowe środki

Wysokość oprocentowania Lokaty na nowe środki uzależniona jest od rachunku osobistego posiadanego przez klienta i wynosi:

 • 4,8% w skali roku dla posiadaczy mKonta Intensive;
 • 4,6% w skali roku dla osób, które podpisały umowę o inny ROR (np. eKonto).

Lokata na nowe środki – ile można zyskać

Dane umieszczone na poniższym wykresie oraz w tabeli przedstawiają wysokość odsetek, jakie otrzymuje klient po upływie 3-miesięcznego okresu umownego przy oprocentowaniu 4,8% w skali roku (z mKontem Intensive) lub 4,6% w skali roku (z innym typem konta osobistego).

W obliczeniach został uwzględniony podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

Zys z lokaty na nowe środki mbank
Zysk* z promocyjnej lokaty dla posiadaczy mKonta Intensive lub innego ROR
Kwota lokaty Odsetki po 3 miesiącach z mKontem Intensive (4,8%) Odsetki po 3 miesiącach z innym kontem (4,6%)
1 000 zł 10 zł 9 zł
2 500 zł 24 zł 23 zł
5 000 zł 49 zł 47 zł
10 000 zł 98 zł 94 zł
25 000 zł 245 zł 235 zł
50 000 zł 490 zł 470 zł
75 000 zł 735 zł 704 zł
100 000 zł 980 zł 939 zł
125 000 zł 1 225 zł 1 174 zł
150 000 zł 1 470 zł 1 409 zł
175 000 zł 1 715 zł 1 644 zł
200 000 zł 1 960 zł 1 878 zł
* zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 01.07.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych
Złóż wniosek o lokatę i mKonto Intensive

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób posiadających dowolny rachunek osobisty dla dorosłych z oferty banku, które wpłacą pieniądze spełniające definicję nowych środków.

Czym są nowe środki?

Pod tym pojęciem mBank rozumie kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem rachunków (osobistych i oszczędnościowych) klienta oraz lokat w złotych polskich na dzień 24 czerwca 2024 r.

Informacja o kwocie nowych środków jest widoczna we wniosku o promocyjną lokatę. Można na nią wpłacić od 1 do 200 tys. zł. mBank dopuszcza otwarcie kilku depozytów tego typu, przy czym ich łączna wartość nie może przekraczać wspomnianej kwoty maksymalnej, która odnosi się łącznie do wszystkich współposiadaczy konta osobistego.

Konta osobiste w mBanku

mBank nie określił konkretnego typu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, który trzeba posiadać, by móc skorzystać z promocyjnych warunków. Zaznaczył za to, że posiadany ROR ma wpływ na wysokość oprocentowania depozytu.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 9 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto
  0 zł / 49,50 zł

 • Karta
  0 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie płatności w walucie obcej z kartą Visa Świat Intensive.

Działania po zakończeniu promocji

Po zakończeniu okresu umownego lokata może być automatycznie odnowiona. Na nowym depozycie obowiązuje standardowe oprocentowanie wynikające z aktualnej tabeli oprocentowania. Od właściciela pieniędzy zależy, czy będzie kontynuował oszczędzanie na tej lokacie, czy może poszuka atrakcyjniejszej oferty, np. korzystając z rankingu lokat bankowych.

Dodatkowe informacje

Lokatę można zerwać w każdej chwili. W takiej sytuacji bank naliczy jedynie symboliczne oprocentowanie.

W regulaminie promocji mBank zaznaczył, że w jej ramach przyjmie depozyty na łączną kwotę 2 mld zł. Jeśli do wyczerpania puli zostanie 50 mln zł, to na stronie banku, w zakładce Inwestycje i oszczędzanie, pojawi się stosowny komunikat.

mBank zapewnia, że otwarcie depozytu w dniu publikacji wiadomości o wyczerpaniu puli promocyjnych lokat pozwoli jeszcze na skorzystanie z promocji.

Depozyty założone w mBanku, do równowartości 100 tys. euro, chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak założyć Lokatę na nowe środki w mBanku?

Wniosek o promocyjną lokatę na nowe środki można złożyć na kilka sposobów. Podstawowym warunkiem jest posiadanie w mBanku konta osobistego. Nie będąc klientem banku, należy więc zacząć od otwarcia ROR, co może wiązać się z szansą na zdobycie premii w ramach promocji powitalnej.

Do wyboru jest m.in. mKonto Intensive (jego posiadacze otrzymują na eKoncie Oszczędnościowym wyższe oprocentowanie) i eKonto do usług  (będąc właścicielem tego konta otrzymujemy niższe oprocentowanie).

Posiadając konto osobiste w mBanku, można skorzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, a także mLinii czy też udać się do placówki.

Inne produkty oszczędnościowe w mBanku

 • Oprocentowanie
  7,5%

 • Okres obowiązywania
  3 miesiące
 • Zakres kwot
  do 25 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oprocentowanie 7,5% dotyczy nowych klientów, którzy otworzą rachunek Moje Cele z kontem osobistym w promocji przez selfie / e-dowód oraz obecnych klientów zakładających Moje Cele przez stronę banku, bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną.
Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja
3.4/ 5

Oprocentowanie Lokaty na nowe środki nie należy do czołówki rankingu depozytów. Warto na nią jednak zwrócić uwagę z dwóch względów – stosunkowo wysokiej kwoty maksymalnej objętej promocyjnym oprocentowaniem oraz możliwości założenia kilku lokat, co ogranicza ryzyko utraty wszystkich odsetek.

Zalety

 • możliwość założenia kilku depozytów
 • wysoka kwota maksymalna lokat objętych promocją

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego lub konta premium
 • lokata tylko dla nowych środków
Ogólna ocena
(3.4)
Wysokość oprocentowania
(3)
Pozostałe warunki oferty
(4.3)

Masz wpływ na wysokość oprocentowania

Lokata na nowe środki mBanku ma swoje plusy i minusy. Do tych pierwszych zaliczam wysoką kwotę, jaka może być objęta promocyjnym oprocentowaniem oraz fakt, że istnieje możliwość założenia kilku depozytów. Tym samym możesz zminimalizować ryzyko utraty wszystkich odsetek (pomijam symboliczne oprocentowanie przysługujące przy zerwaniu depozytu) w sytuacji, gdy będzie trzeba sięgnąć po pieniądze powierzone mBankowi. Mając oszczędności podzielone między kilka lokat tego typu, w razie konieczności skorzystania z pieniędzy zamkniesz tylko te depozyty, które zapewnią Ci potrzebną gotówkę.

Po stronie minusów zapisuję wymóg posiadania konta osobistego. Podoba mi się przy tym fakt, że mBank nie wskazał konkretnego ROR-u, ale dał możliwość wyboru tego, który najbardziej odpowiada klientowi.

Podsumowując, wpłacenie środków na Lokatę na nowe środki w mBanku to bezpieczny sposób (kwoty do równowartości 100 tys. euro objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego) przechowywania dość wysokich kwot, niestety z przeciętnym oprocentowaniem.

Załóż lokatę

Najczęściej zadawane pytania


Co to są nowe środki?

Nowymi środkami są pieniądze stanowiące nadwyżkę ponad stan środków klienta w mBanku w określonym dniu. Szczegółowa definicja nowych środków zawarta jest w regulaminie lokaty i określa nie tylko datę odniesienia (dzień badania salda), ale też jakie rachunki są uwzględniane przy badania stanu posiadania klienta we wskazanym dniu.

Jak zerwać Lokatę na nowe środki?

Zerwanie Lokaty na nowe środki niczym nie różni się od rezygnacji z dalszego oszczędzania na innych depozytach. Wystarczy złożyć stosowną dyspozycję w aplikacji mobilnej (w zakładce: Produkty -> Oszczędności -> Lokaty należy wejść w szczegóły lokaty, którą chce się zerwać i wybrać opcję Likwiduj -> Zatwierdź), w serwisie internetowym (w zakładce: Produkty -> Oszczędności -> Wszystkie trzeba wejść w szczegóły lokaty przewidzianej do zamknięcia i wybrać: Zerwij lokatę -> Zatwierdź), w placówce mBanku lub kontaktując się z mLinią.

Czy Lokata na nowe środki jest odnawialna?

Tak, Lokata na nowe środki z oferty mBanku może być odnawialna. O tym, czy tak się stanie, można zdecydować samodzielnie w serwisie transakcyjnym. Należy zalogować się na swoje konto i wybrać: Finanse > Oszczędności > Wszystkie > Lokaty, po czym wskazać, której z nich dotyczy dyspozycja i w jej szczegółach kliknąć Automatyczne odnawianie a następnie TAK/NIE.