Wróć

Moje Cele w mBanku

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

135 publikacji 751 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Choćby nie wiadomo, jak niskie i niekorzystne byłyby stawki oprocentowania, odkładanie pieniędzy na „czarną godzinę”, większe przyjemności, marzenia czy inwestycje zawsze ma sens. Aby ułatwić oszczędzającym to zadanie, mBank przygotował specjalny rachunek, będący połączeniem konta oszczędnościowego i konta do autooszczędzania.

Spis treści

Moje Cele w mBanku nie są klasycznym kontem oszczędnościowym, lecz hybrydą rachunku oszczędnościowego z rachunkiem służącym do autooszczędzania, czyli odkładania reszty z operacji wykonywanych na koncie osobistym. Ta popularna usługa jest idealną metodą gromadzenia środków dla wszystkich tych, którzy chcieliby zachowywać drobniejsze kwoty na co dzień, ale brak im dyscypliny finansowej.

Rachunek do autooszczędzania może otworzyć każdy klient indywidualny w wieku od 13 lat. Wymagane jest konto osobiste, z którego będzie przelewana reszta.

Dodatkowo rachunek Moje Cele regularnie objęty jest promocją, w której można zyskać podwyższone oprocentowanie, zakładając to konto oraz ROR. Z oferty specjalnej mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni pełnoletni klienci. Promocja trwa do 5 czerwca 2024 r.

Moje Cele: parametry i opłaty

Oto najważniejsze opłaty związane z korzystaniem z rachunku Moje Cele:

Oprocentowanie
6,5%
Oprocentowanie 6,5%

dla uzyskania oprocentowania 6,5% należy zadbać, aby w danym miesiącu suma wpływów na Moje Cele była większa od sumy obciążeń o min. 100 zł

rachunek Moje Cele otwarty w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii oraz dla klientów, którzy otworzyli po 08.02.2024 r. eKonto osobiste lub eKonto możliwości w inny sposób niż przez selfie i e-dowód oprocentowany jest na 5,3%

oprocentowanie po zakończeniu oferty specjalnej wynosi:

 • 0,5% - oprocentowanie standardowe
 • 1,5% - stawka premium jest naliczana, jeśli w danym miesiącu suma wpływów na rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń
Okres obowiązywania
3 miesiące
Zakres kwot
do 50 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


dowolne, np. eKonto do usług

Oferta ważna do
05.06.2024 r.
Pokaż szczegóły
Oprocentowanie
Oprocentowanie 6,5%
Okres obowiązywania

3 miesiące

Zakres kwot

do 50 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Klient

nowy i obecny

obecni klienci mBanku mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania 6,5%, jeśli 1 lutego 2024 r. posiadali na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mniej niż 1000 zł i do 5 czerwca 2024 r. złożą wniosek o rachunek Moje Cele (alternatywny warunek to spełnienie łącznie warunków: 1) wykonanie w co najmniej 3 miesiącach od lipca do grudnia 2023 r. min. 1 transakcji miesięcznie, 2) w tym samym okresie zapewnienie wpływu min. 2500 zł na rachunek w mBanku w min. 3 miesiącach, 3) w min. 3 miesiącach od lipca do grudnia 2023 r. zalogowanie do aplikacji mobilnej mBanku 4) nieposiadanie mKonta intensive na dzień 12 stycznia 2024 r.)

Wpłata

tylko nowe środki

Uwagi

Moje Cele to rachunek do regularnego oszczędzania. Możesz wybrać poniższe sposoby oszczędzania:

 • zaokrąglenie kwoty transakcji do 10 zł,
 • procent (1-15%) od każdej transakcji,
 • stałą kwotę (3-10 zł) po każdej transakcji,
 • stałą kwotę raz w miesiącu.
Oferta ważna do

05.06.2024 r.

Dodatkowe informacje

dla uzyskania oprocentowania 6,5% należy zadbać, aby w danym miesiącu suma wpływów na Moje Cele była większa od sumy obciążeń o min. 100 zł

rachunek Moje Cele otwarty w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii oraz dla klientów, którzy otworzyli po 08.02.2024 r. eKonto osobiste lub eKonto możliwości w inny sposób niż przez selfie i e-dowód oprocentowany jest na 5,3%

oprocentowanie po zakończeniu oferty specjalnej wynosi:

 • 0,5% - oprocentowanie standardowe
 • 1,5% - stawka premium jest naliczana, jeśli w danym miesiącu suma wpływów na rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń
Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy

pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, opłata za każdy kolejny uzależniona jest od wieku klienta:

 • 1 zł za drugi i każdy kolejny przelew (wewnętrzny i zewnętrzny) w miesiącu dla klientów w wieku 18-24 lata
 • 9 zł za drugi i każdy kolejny przelew (wewnętrzny i zewnętrzny) w miesiącu dla klientów, którzy skończyli 25 lat
Zlecenie stałe

brak możliwości

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

dowolne, np. eKonto do usług

Jak wypłacać pieniądze i czy wpłata minimalna jest obowiązkowa? Na Moje Cele można wpłacać środki zarówno „pośrednio”, czyli odkładając resztę z transakcji, jak i po prostu zlecając przelew na ten rachunek z rachunku osobistego. Bez problemu wypłaca się także pieniądze z Moich Celów, przelewając je na powiązany ROR (trzeba tylko pamiętać o prowizji za drugi i każdy kolejny przelew w miesiącu).

Na co dzień bank nie wymaga deponowania na Moich Celach żadnej minimalnej kwoty czy regularnego zasilania rachunku. Jednak inne zasady mogą obowiązywać w ramach promocji.

Ile możesz zyskać? Oprocentowanie na rachunku Moje Cele

Na poniższym wykresie i w tabeli zaprezentowano wyliczenia zysku na przestrzeni 3 miesięcy z oprocentowaniem 6,5% w skali roku dla przykładowych kwot. Podane kwoty są wartościami netto, tj. uwzględniają już podatek od zysków kapitałowych.

Zysk na rachunku Moje Cele w mBanku
Zysk* na rachunku Moje Cele

Odłożona kwota

Odsetki na rachunku

1 000 zł 19 zł
2 500 zł 48 zł
5 000 zł 95 zł
10 000 zł 191 zł
15 000 zł 286 zł
20 000 zł 382 zł
25 000 zł 477 zł
30 000 zł 573 zł
40 000 zł 763 zł
50 000 zł 954 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 08.02.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych

Jeśli na Moich Celach zdeponujemy niższe kwoty, to nasz zysk będzie wynosić kilka złotych. Przy 50 tys. zł po kwartale to już ponad 950 zł.

Złóż wniosek

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Oprocentowanie na poziomie 6,5% w skali roku przysługuje, jeśli spełnimy łącznie cztery wymogi stawiane przez bank:

 1. W dniu 1 lutego 2024 r. na naszych rachunkach oszczędnościowych (w tym na Moich Celach i na lokatach) znajdowało się mniej niż 1000 zł. Alternatywnie można spełnić łącznie poniższe warunki:
  1. od lipca do grudnia 2023 r. w co najmniej 3 miesiącach wykonaliśmy min. 1 transakcję kartą/Blikiem,
  2. od lipca do grudnia 2023 r. w co najmniej 3 miesiącach zapewniliśmy wpływ na konto w mBanku w kwocie min. 2500 zł,
  3. od lipca do grudnia 2023 r. w co najmniej 3 miesiącach logowaliśmy się do aplikacji mobilnej mBanku,
  4. na dzień 12 stycznia 2024 r. nie posiadaliśmy mKonta Intensive.
 2. Otworzymy nowy rachunek Moje Cele w promocji i zaakceptujemy regulamin akcji. Moje Cele należy otworzyć w bankowości internetowej lub mobilnej. Jeżeli zrobimy to w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii lub założymy ROR (po 8 lutego 2024 r.) w inny sposób niż przez selfie i e-dowód - oprocentowanie Moich Celów wyniesie 5,3% w skali roku.
 3. Warunek oferty specjalnej spełnimy, gdy suma wpływów na promocyjne Moje Cele w danym miesiącu jest wyższa przynajmniej o 100 zł od sumy wypływów (czyli sumy, którą pobraliśmy z Moich Celów). Dla przykładu, w lutym na naszym rachunku było 400 zł, najpierw pobraliśmy z niego 100 zł, ale następnie przelaliśmy z powrotem 200 zł – w ten sposób spełniamy warunki promocji.
 4. Nie zamykamy swojego promocyjnego Celu aż do końca ostatniego miesiąca kalendarzowego z podwyższonych oprocentowaniem – w przeciwnym wypadku bank nie naliczy promocyjnych odsetek za ten okres.

Łącznie można mieć osiem rachunków Moje Cele – ale tylko jeden otwarty w ramach promocji będzie objęty wyższym oprocentowaniem. Pozostałe podlegają oprocentowaniu standardowemu.

Do promocji można przystąpić do 5 czerwca 2024 r. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w miesiącu, w którym założono Moje Cele oraz przez 3 pełne miesiące kalendarzowe. Środki powyżej 50 tys. zł oprocentowane są na poziomie 0,5% lub 1,5% w skali roku (jeśli w danym miesiącu suma wpływów na rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń).

Jak działają Moje Cele w mBanku? 4 sposoby na regularne oszczędzanie

Przyjrzymy się teraz sposobom odkładania reszty z transakcji. Odkładanie dotyczy każdej operacji zleconej na rachunku, nie tylko płatności kartą, ale i przelewów internetowych czy wypłat z bankomatów.

Do wyboru są 3 formy rozliczania reszty:

 • zaokrąglenie do pełnej kwoty,
 • procent od wartości transakcji,
 • odkładanie określonej kwoty (od 3 zł do 10 zł).

Można także wybrać regularne przelewanie stałej kwoty w miesiącu.

Ważne szczegóły. Odkładanie reszty dotyczy każdego z posiadanych rachunków Moje Cele. Oznacza to, że jeśli mamy dwa takie rachunki, a zażyczyliśmy sobie odliczania 5 zł od każdej transakcji, to każda operacja zostanie każdorazowo obciążona o kolejne 10 zł (5 zł + 5 zł).

Aby reszta z zakupów czy przelewu trafiła na rachunek oszczędnościowy, transakcja musi opiewać na min. 10 zł. Operacje na niższe kwoty nie są uwzględniane.

Konto osobiste wymagane z rachunkiem Moje Cele

Skorzystanie z Moich Celów wymaga posiadania rachunku osobistego w mBanku, z którego przelewana będzie reszta z operacji. W mBanku można założyć standardowy ROR, eKonto osobiste, lub rachunek premium, mKonto Intensive:

Konto
0 zł
Karta
0 zł / 10 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 10 zł


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 350 zł/mies.

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł

 • 0 zł - w bankomatach mBanku i Planet Cash, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 300 zł
 • 2,50 zł - w bankomatach mBanku i Planet Cash, jeżeli wypłacana kwota wynosi mniej niż 300 zł​​​​​​
 • 5 zł - pozostałe bankomaty krajowe
Przelew internetowy
0 zł
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  3.7

Konto

Karta

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przelewy

Inne

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • Mastercard Debit PayPass
  • Visa Electron payWave
 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • wielowalutowość
  • własny wizerunek karty (z kartą Visa Foto)
  • możliwość odpłatnego ubezpieczenia karty (koszt 4,90 zł miesięcznie)
  • moneyback w ramach programu mOkazje
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 10 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 350 zł/mies.

 • Płatność kartą za granicą
  • 5,9% za przewalutowanie transakcji kartą bez usługi wielowalutowej
  • 3,5% za przewalutowanie transakcji kartą z uruchomioną usługą wielowalutową

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - w bankomatach mBanku i Planet Cash, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 300 zł
  • 2,50 zł - w bankomatach mBanku i Planet Cash, jeżeli wypłacana kwota wynosi mniej niż 300 zł​​​​​​
  • 5 zł - pozostałe bankomaty krajowe
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

  od 4 czerwca 2024 r.:

  • 0 zł - dla kwot od 300 zł w dowolnym bankomacie
  • 2,50 zł - dla kwot poniżej 300 zł w bankomatach mBanku i Planet Cash
  • 5 zł - dla kwot poniżej 300 zł w pozostałych bankomatach
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł + opłata za przewalutowanie transakcji od 3,5% (karta wielowalutowa) do 5,9% (pozostałe karty) za przewalutowanie

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie
  • 0 zł - wpłata gotówkowa we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline
  • 0,5%, min. 5 zł - sieć Euronet
 • Cashback

  2 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  10 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  10 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  5 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty
  • 0 zł - realizacja 
  • 2 zł - miesięczna opłata za korzystanie z polecenia zapłaty
 • Zwykły przelew w oddziale banku

  10 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł (spread na EUR ok. 5,8%)

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, maks. 200 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, płatności zbliżeniowe telefonem, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple).
  Visa Mobile: płatności internetowe kartą Visa z użyciem numeru telefonu zarejestrowanego w usłudze (bez danych karty).
  Garmin Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Garmin.
  Fitbit Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami i opaskami sportowymi Fitbit.
  SwatchPAY!: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Swatch.
  Xiaomi Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami i opaskami Xiaomi.

Zalety

 • nowoczesne płatności mobilne oraz funkcjonalna aplikacja mobilna
 • atrakcyjne usługi dodatkowe (eKarta wirtualna, mOkazje)

Wady

 • opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów w kwocie niższej niż 300 zł
 • wysokie koszty transakcji w obcych walutach
 • Atrakcyjność opłat
  4.5/ 5
 • Użyteczność rachunku
  4.4/ 5
 • Jakość obsługi klienta
  3.5/ 5
 • Promocje i bonusy
  1.7/ 5
Konto
0 zł / 49,50 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 49,50 zł


opłaty unikniesz, jeśli:

 • zapewnisz łączny wpływ na mKonto Intensive lub eMax w wysokości min. 10 000 zł LUB
 • średnia suma Twoich depozytów i inwestycji w mBanku wynosi min. 100 000 zł
Karta
0 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł

standardowe karty do mKonta Intensive (Visa Intensive i Mastercard Intensive) są bezwarunkowo darmowe

nie można uniknąć opłaty za kartę Visa Świat Intensive

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł

 • 0 zł - dla kwot od 300 zł
 • 2,50 zł - dla kwot poniżej 300 zł
Przelew internetowy
0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie płatności w walucie obcej z kartą Visa Świat Intensive.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  4
Przejdź na stronę banku

Konto

Karta

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przelewy

Inne

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto premium dla osób powyżej 18. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 49,50 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty unikniesz, jeśli:

  • zapewnisz łączny wpływ na mKonto Intensive lub eMax w wysokości min. 10 000 zł LUB
  • średnia suma Twoich depozytów i inwestycji w mBanku wynosi min. 100 000 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • Visa Intensive
  • Mastercard Intensive
  • Visa Świat Intensive
 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • wielowalutowość
  • brak kosztów przewalutowania (Visa Świat Intensive)
  • możliwość odpłatnego ubezpieczenia karty
  • 3D Secure
  • moneyback w ramach programu mOkazje
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę
  • 0 zł - Visa Intensive / Mastercard Intensive
  • 10 zł - Visa Świat Intensive
 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  standardowe karty do mKonta Intensive (Visa Intensive i Mastercard Intensive) są bezwarunkowo darmowe

  nie można uniknąć opłaty za kartę Visa Świat Intensive

 • Płatność kartą za granicą

  karta Mastercard/Visa Intensive:

  • 5,9% za przewalutowanie transakcji kartą bez usługi wielowalutowej
  • 3,5% za przewalutowanie transakcji kartą z uruchomioną usługą wielowalutową

  0 zł - Visa Świat Intensive

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - dla kwot od 300 zł
  • 2,50 zł - dla kwot poniżej 300 zł
 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

  od 4 czerwca 2024 r.:

  • 0 zł - dla kwot od 300 zł
  • 2,50 zł - dla kwot poniżej 300 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł

 • Cashback

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy
  • 0 zł - trzy pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu
  • 5 zł - każdy kolejny przelew w miesiącu
 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  0 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,35%, min. 25 zł, maks. 200 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, płatności zbliżeniowe telefonem, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple).
  Visa Mobile: płatności internetowe kartą Visa z użyciem numeru telefonu zarejestrowanego w usłudze (bez danych karty).
  Garmin Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Garmin.
  Fitbit Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami i opaskami sportowymi Fitbit.
  SwatchPAY!: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Swatch.
  Xiaomi Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami i opaskami Xiaomi.
Zobacz pełną analizę
Przejdź na stronę banku

Zalety

 • wsparcie osobistego doradcy
 • priorytetowa obsługa na mLinii

Wady

 • dość wysoka opłata za prowadzenie rachunku
 • opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów w kwocie niższej niż 300 zł
 • Atrakcyjność opłat
  4/ 5
 • Użyteczność rachunku
  4/ 5
 • Promocje i bonusy
  4/ 5
Przeczytaj recenzję
Krzysztof Duliński
Przejdź na stronę banku

Co robić po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Po zakończeniu promocji Cel nie jest automatycznie zamykany, ale oprocentowanie spada do znacznie niższego poziomu. Wtedy warto przelać swoje oszczędności na ROR i poszukać dla nich innego rachunku depozytowego. Po jakimś czasie można jednak wrócić do mBanku i do Moich Celów, gdy nasze pieniądze będą spełniały kryterium uznania je za „nowe” - jeśli mBank będzie uruchamiał kolejne edycje promocji.

W poszukiwaniach nowej oferty pomogą Ci ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.

Promocje powiązane z kontem osobistym i rachunkiem Moje Cele

mBank chętnie promuje swoje produkty, a w akcjach specjalnych możesz zdobyć ciekawe nagrody lub nawet kilkaset złotych premii gotówkowej. Sprawdź, co bank przygotował dla nowych klientów.

Jak otworzyć rachunek Moje Cele?

Do otwarcia rachunku Moje Cele potrzebny jest ROR w mBanku. Najszybciej konto osobiste założymy na tej stronie banku metodą "na selfie" lub z e-dowodem. Ten sposób otwarcia ROR-u podwyższa oprocentowanie na Moich Celach.

Jeżeli założymy Moje Cele w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii lub w inny sposób niż przez selfie i e-dowód oprocentowany - oprocentowanie Moich Celów będzie niższe niż maksymalna promocyjna stawka.

Inne produkty oszczędnościowe

W mBanku można także skorzystać z innych produktów oszczędnościowych.

Lokaty

Oprocentowanie
4,7%
Zakres kwot
1000 - 200 000 zł
Czas trwania
3 miesiące
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


Lokata dla nowych środków dla posiadaczy mKonta Intensive.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  3.4
Załóż lokatę

Oprocentowanie

Konto osobiste

Dodatkowe informacje

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  4,7%
 • Rodzaj oprocentowania

  stałe

 • Czas trwania

  3 miesiące

 • Zakres kwot

  1000 - 200 000 zł

 • Kapitalizacja odsetek

  na koniec okresu

 • Oferta ważna do

  22 kwietnia 2024 r.

Konto osobiste

Dodatkowe informacje

 • Sposób założenia

  Internet, w oddziale, telefon, mobilnie

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  tylko nowe środki; nadwyżka ponad sumę aktywów zgromadzonych w mBanku na dzień 18 marca 2024 r.

 • Limit lokat

  do 200 000 zł

 • Odnawialność

  lokata odnawialna; lokata jest automatycznie odnawiana na warunkach Lokaty standardowej

 • Zerwanie lokaty

  zachowanie części wypracowanych odsetek

Zobacz pełną analizę
Załóż lokatę

Zalety

 • możliwość założenia kilku depozytów
 • wysoka kwota maksymalna lokat objętych promocją

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego lub konta premium
 • lokata tylko dla nowych środków
 • Wysokość oprocentowania
  3/ 5
 • Pozostałe warunki oferty
  4.3/ 5
Przeczytaj recenzję
Krzysztof Duliński
Załóż lokatę
Oprocentowanie
4,5%
Zakres kwot
1000 - 200 000 zł
Czas trwania
3 miesiące
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


np. eKonto do usługeKonto osobiste lub rachunek oszczędnościowy

Lokata dla nowych środków dla posiadaczy innych rachunków niż mKonto Intensive.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  3.4
Załóż lokatę

Oprocentowanie

Konto osobiste

Dodatkowe informacje

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  4,5%
 • Rodzaj oprocentowania

  stałe

 • Czas trwania

  3 miesiące

 • Zakres kwot

  1000 - 200 000 zł

 • Kapitalizacja odsetek

  na koniec okresu

 • Oferta ważna do

  22 kwietnia 2024 r.

Konto osobiste

Dodatkowe informacje

 • Sposób założenia

  Internet, w oddziale, telefon, mobilnie

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  tylko nowe środki; nadwyżka ponad sumę aktywów zgromadzonych w mBanku na dzień 18 marca 2024 r.

 • Limit lokat

  do 200 000 zł

 • Odnawialność

  lokata odnawialna; lokata jest automatycznie odnawiana na warunkach Lokaty standardowej

 • Zerwanie lokaty

  zachowanie części wypracowanych odsetek

Zobacz pełną analizę
Załóż lokatę

Zalety

 • możliwość założenia kilku depozytów
 • wysoka kwota maksymalna lokat objętych promocją

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego lub konta premium
 • lokata tylko dla nowych środków
 • Wysokość oprocentowania
  3/ 5
 • Pozostałe warunki oferty
  4.3/ 5
Przeczytaj recenzję
Krzysztof Duliński
Załóż lokatę
Oprocentowanie
2,1%
Zakres kwot
500 - 10 000 zł
Czas trwania
3 miesiące
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


eKonto do usług, mKonto Intensive lub rachunek oszczędnościowy

Lokata dla nowych klientów.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  2
Załóż lokatę

Oprocentowanie

Konto osobiste

Dodatkowe informacje

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  2,1%
 • Rodzaj oprocentowania

  stałe

 • Czas trwania

  3 miesiące

 • Zakres kwot

  500 - 10 000 zł

 • Kapitalizacja odsetek

  na koniec okresu

Konto osobiste

Dodatkowe informacje

 • Sposób założenia

  Internet

 • Klient

  tylko nowy

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Limit lokat

  1

 • Odnawialność

  lokata odnawialna; lokata jest automatycznie odnawiana na warunkach Lokaty standardowej

 • Zerwanie lokaty

  zachowanie części wypracowanych odsetek

 • Uwagi

  lokatę możesz założyć na etapie otwierania eKonta osobistego (opcjonalnie eKonta oszczędnościowego lub mKonta Intensive) w mBanku

Zobacz pełną analizę
Załóż lokatę

Zalety

 • szeroki wybór kont osobistych z darmowym eKontem na czele

Wady

 • lokata tylko dla nowych posiadaczy konta osobistego w mBanku
 • niskie oprocentowanie
 • niska kwota maksymalna lokaty
 • Wysokość oprocentowania
  1/ 5
 • Pozostałe warunki oferty
  4/ 5
Przeczytaj recenzję
Justyna Kalicińska
Załóż lokatę
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja Moneteo
4.2

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

135 publikacji 751 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Moje Cele to dobra propozycja dla tych, którzy chcą zacząć oszczędzać, ale obawiają się, że nie będą w stanie robić tego regularnie. Dzięki połączeniu funkcji konta oszczędnościowego i rachunku do autooszczędzania odkładanie konkretnych kwot staje się łatwiejsze, a w ramach promocji – jeszcze bardziej opłacalne.
Spis treści

Zalety

 • konkurencyjne rynkowo oprocentowanie
 • największy wybór metod oszczędzania na rynku

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • oferta dla nowych środków

Rachunek Moje Cele, jak sama nazwa wskazuje, ma Cię wspierać w realizacji konkretnych intencji i planów: chcesz uzbierać pieniądze na zagraniczną podróż? Na prezent dla dziecka? Nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie co miesiąc udźwignąć przekazywanie określonej sumy w ramach oszczędzania? W takim razie oszczędzanie z zaokrąglenia transakcji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wysokość oprocentowania
(4.5)

Promocyjne oprocentowanie rachunku Moje Cele jest jednym z najlepszych na rynku, nie tylko w porównaniu do innych kont oszczędnościowych, ale i też do lokat. Dodatkowo bank jakiś czas temu podniósł kwotę podlegającą wyższej stawce, co sprawia, że oszczędzanie w mBanku stało się jeszcze atrakcyjniejsze. Aby się o tym przekonać, spójrz na nasz ranking rachunków oszczędnościowych.

Wskazówka: rachunek najlepiej otworzyć w pierwszych dniach miesiąca, ponieważ dzięki temu oprocentowanie promocyjne będzie obowiązywało dłużej: do końca danego miesiąca + przez 3 kolejne, czyli niemal przez 4 miesiące.

Atrakcyjność opłat
(4)

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, nie odbiegają od rynkowej średniej. Prowadzenie rachunku jest zupełnie bezpłatne. Podobnie jak w przypadku większości kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz też za pierwszy przelew w bankowości internetowej w miesiącu (np. na konto osobiste w VeloBanku, którego posiadanie jest wymagane). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

Wygoda osiągnięcia zysku
(3.7)

Trzeba przyznać, że oszczędzanie na Moich Celach jest bardzo proste. mBank dopuścił aż 4 formy zasilania rachunku: przez zaokrąglenie do pełnej kwoty, odkładania procenta od wartości transakcji lub określonej kwoty, a jeżeli żadna z wyżej wymienionych Ci nie odpowiada, możesz po prostu wybrać regularne przelewanie stałej kwoty w miesiącu. To duże ułatwienie, raczej niespotykane na tego typu kontach.

Ile dokładnie musisz systematycznie przelewać na rachunek, aby osiągnąć swój cel oszczędnościowy w wybranym okresie, podpowie Ci specjalny symulator mBanku. Jest on dostępny w bankowości internetowej i w mobilnej.

Podsumowanie

Usługa automatycznego oszczędzania od wielu lat jest bardzo popularna zarówno wśród młodszych, jak i starszych klientów. Przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy odłożyć na wymarzony wyjazd, zakup czy spodziewamy się większych wydatków. Jest znacznie swobodniejszym sposobem odkładania środków niż np. lokata, a jednocześnie wiąże się z regularnością wpłat, której zwykle nie zapewnia rachunek oszczędnościowy.

Szczególnie można polecić ją osobom, które nie do końca zawierzają własnej dyscyplinie finansowej, oraz tym, dla których przelewanie sztywnej wpłaty na konto oszczędnościowe w wysokości kilkuset złotych miesięcznie nie jest komfortowym rozwiązaniem.

mBank umożliwia aż cztery sposoby zasilania Moich Celów (procent lub stała kwota od transakcji, kwota zaokrąglona lub standardowy przelew). Na plus należy zaliczyć szeroki zakres operacji, objętych autooszczędzaniem; liczy się nie tylko reszta z transakcji bezgotówkowych kartą, ale także z tytułu przelewu i wypłat gotówki z bankomatów.

Do prowadzenia rachunku Moje Cele konieczne jest powiązane konto osobiste, na którym będziesz wykonywać transakcje, zasilające następnie Twoje konto oszczędnościowe. Powinieneś jedynie pamiętać, aby nie wykonywać więcej niż jednego przelewu z Moich Celów na ROR w miesiącu, jeśli nie jest to niezbędne – w przeciwnej sytuacji bank pobierze niemałą prowizję.

Obecnie Twoje oszczędności zgromadzone na Moich Celach mogą być objęte promocyjnym oprocentowaniem do kilkudziesięciu tysięcy złotych przez 3 miesiące kalendarzowe. Choć maksymalna kwota objęta taką stawką nie jest zbyt wysoka, to każdy z nas wie, że liczy się każdy grosz. I o to przecież chodzi w oszczędzaniu.

Przejdź na stronę banku
Najczęściej zadawane pytania

mBank Moje Cele: jak wypłacić pieniądze?

Z rachunku możesz po prostu zlecić przelew na Twój ROR w mBanku. Opłata za wypłatę z Celu podana jest w Tabeli Opłat i Prowizji mBanku oraz w tabeli z parametrami zamieszczonej na początku analizy. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy.

Jak zlecić przelew na Moje Cele w mBanku?

Moje Cele możesz zasilać nie tylko przez odkładanie reszty, ale także przez zwykły przelew zlecony z innego rachunku. Dodatkowo możesz ustanowić zlecenie stałe, dzięki któremu na Twój Cel będzie co miesiąc wpływała stała kwota.

Komentarze i opinie

(245)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
T
Tadek
Gość

Posiadam eKonto, nie chcę zakładać ROR. Czy w tym przypadku mogę założyć Moje cele 6,5%

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Tadek

patrz ramka

Moje Cele: parametry i opłaty
Konto osobiste TAK

musisz mieć ror

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Tadek

uzupełniam mój wpis: eKonto to ROR (Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy czyli konto osobiste dla osób fizycznych)

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tadek

Informacje o tym, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania zapisaliśmy w punkcie 1. w części "Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?" Musisz samodzielnie sprawdzić, czy spełniasz postawione przez bank wymagania.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Kiedy na konto wpływają odsetki z oferty promocyjnej ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Łukasz

Odsetki wypłacane są co miesiąc.

Odpowiedz

J
jojo
Gość

Czy możliwość skorzystania z Celu z promocyjnym oprocentowaniem jest jednorazowa? Tzn jak skończy mi się promocyjne to mogę jakoś skorzystać z niego jeszcze raz, na tym samym lub innym celu?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@jojo

Z promocji możesz skorzystać tylko na jednym celu, ale w kolejnej edycji, o ile tylko spełnisz warunki, będziesz mógł wziąć udział.

Odpowiedz

M
MACIEJ
Gość

Posiadam kilka celów i kwotę wyższą niż 1000 zł na kilku celach alternatywnie spełniłem 4 warunki i mam możliwość otwarcia moje cele 6,5 % . Chciałbym się dowiedzieć czy muszę na wszystkich celach spełniać warunek 100 zł wpływu więcej, czy tylko na tym promocyjnym ?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@MACIEJ

Tylko na rachunku promocyjnym.

Odpowiedz

J
jam
Gość

Czy kapitalizacja odsetek liczy się jako wpływ na konto Moje Cele?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@jam

Nie sądzę...

Odpowiedz

M
magda
Gość

czy jeżeli po pierwszym miesiącu moje środki na moich celach przekroczą 50 000 to w kolejnych dwóch miesiącach nadal będzie obowiązywało oprocentowanie 7% do kwoty 50 000?

Odpowiedz

M
mar
Gość
@magda

odpowiedź znajdziesz w opisie: rozwiń "Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?"

Środki powyżej 50 tys. zł oprocentowane są na poziomie 0,5% lub 1,5% w skali roku (jeśli w danym miesiącu suma wpływów na rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń).

Odpowiedz

I
Igor
Gość

W styczniu założyłem konto + moje cele. Dzisiaj jednak nie było żadnej kapitalizacji, nie widzę również informacji o wysokości oprocentowania - szukałem kilka razy, jednak bezskutecznie. Wie ktoś gdzie sprawdzić?

Odpowiedz

M
mar
Gość
@Igor

złóż reklamację z poziomu bankowości (po zalogowaniu)

też to mnie spotkało, złożona została reklamacja, uznano w tym samym dniu - brakujące odsetki zostały dopisane, tytuł przelewów 'RĘCZNE OBCIĄŻENIE'

Odpowiedz

T
Tesa
Gość

Kończą mi się 3m-ce. Czy można przedłużyć umowę?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tesa

Zakładam, że chodzi Ci o upływ 3-miesięcznego okresu z promocyjnym oprocentowaniem. Jeśli tak, to po jego zakończeniu konto Moje Cele nadal będzie aktywne, nadal możesz na nim gromadzić "resztki" z płatności, ale jego oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Witam jestem nowym klientem banku. Zakładając konto ror i rachunek oszczednościowy Moje Cele ,jakie warunki muszę spełnić żeby konto oszczędnościowe było oprocentowane na 7% ?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Łukasz

Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w powyższym tekście w części "Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania".

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Czy automatyczny przelew z konta osobistego to jest ten pierwszy przelew bez prowizji? Czy wykonanie ręcznego zasilenia po automatycznym zasileniu pobierze prowizje?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Rafał

Zasilenie rachunku Moje Cele z konta osobistego np. zleceniem stałym (zakładam, że o to chodzi) nie wiąże się z opłatami. Prowizje za przelewy dotyczą wypłat z Moich Celów.

Odpowiedz

E
Emil
Gość

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym sam obliczyć swój zysk w trakcie kolejnych miesięcy. Dodam, że wpłaciłem na start kwotę 25000zł i będę mógł korzystać z promocyjnego oprocentowania 7%. Pozdrawiam

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Emil

Liczysz tak, jak dla konta oszczędnościowego z kapitalizacją miesięczną. 25 tys. zł x (0,07/12) i to co wyjdzie mnożysz przez 0,81 - w ten sposób otrzymasz odsetki netto za pierwszy miesiąc. Zsumuj obie kwoty i zrób tak samo dla 2 i 3. miesiąca :)

Odpowiedz

E
Emil
Gość
@paladinek

Dzięki za odpowiedź, teraz rozumiem :) Z tego co dowiadywałem się na czacie z konsultantem MBank, jeżeli skorzystałem z promocji na początku miesiąca to de facto będę korzystał z promocyjnego oprocentowania prawie przez 4 miesiące. Czy dla tego pierwszego niepełnego miesiąca liczę zysk w taki sam sposób?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Emil

Podobnie, tylko wtedy liczysz za niepełny miesiąc, czyli te odsetki miesięczne podziel przez liczbę dni w miesiącu i potem pomnóż przez tyle dni, ile środki były na Moich Celach. Nie będzie to może na 100% dokładne, ale metoda powinna być właściwa.

Odpowiedz

E
Emil
Gość
@paladinek

Okej. Właśnie odbyłem drugą rozmowę z przedstawicielem mBanku i uzyskałem rozbieżną odpowiedź co do okresu promocyjnego oprocentowania. Wczoraj usłyszałem, że przy założeniu celu 4 stycznia będzie obowiązywało do kwietnia natomiast dzisiaj, że do marca...Sam nie wiem. Może ktoś wie coś więcej?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Emil

Zgodnie z regulaminem tej oferty promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 pełne miesiące, zatem w Twoim przypadku do końca kwietnia. Polecam złożyć reklamację, gdyby za kwiecień bank nie naliczył odsetek, byłam w takiej sytuacji i po interwencji otrzymałam odsetki za ostatni miesiąc.

Odpowiedz

E
Emil
Gość
@Aldona Derdziak

Dobrze wiedzieć :) W takim razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Odpowiedz

D
dami
Gość

Jeśli otworze rachunek Moje Cele razem z ROR ale bez karty to czy w tym przypadku mogę skorzystać z tych 7%?

Odpowiedz

K
Kamil
Gość
@dami

Z tego co widzę nie wymagają posiadania karty do konta w tej promocji z 7%, ale jak chcesz jednocześnie skorzystać z promocji z premią za konto to tam o kartę trzeba już wnioskować.

Odpowiedz

J
jerzy
Gość

czyli żeby dostać 7% muszę otworzyć konto tylko przez telefon??

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@jerzy

Tak, metodą "na selfie" lub z e-dowodem. Jeżeli założysz konto osobiste i Moje Cele w placówce banku, przez mFinanse lub np. na mLinii, to oprocentowanie na Moich Celach będzie niższe.

Odpowiedz

S
Ste
Gość

 Mam pytanie o ten ustęp:

jeśli 1 września 2023 r. posiadali na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mniej niż 1000

Czy tutaj się liczy jaki był stan na koniec dnia? Akurat 1 września zlikwidowałem poprzednie moje cele i przelałem pieniądze.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ste

Moim zdaniem tak, podobnie jak przy ustalaniu salda do określenia wysokości "nowych środków" w promocjach konta oszczędnościowych czy lokat.

Odpowiedz

S
Ste
Gość
@Krzysztof Duliński

Sprawdzone w praktyce i niestety w takiej sytuacji nie kwalifikuję się do promocji.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Gdzie jest informacja w aplikacji albo po zalogowaniu o oprocentowaniu celu ? mBank utrudnia uzyskanie informacji o obowiązującym oprocentowaniu, w porównaniu do PKO bp przepaść jeśli chodzi o przejrzystość oferty, w IKO PKO bp od razu widać jakie są warunki i konkretnie od jakiego do jakiego dnia są warunki promocyjne, podejście mbanku jest bardzo slabe

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Łukasz

Informacja o wysokości oprocentowania powinna być widoczna w szczegółach rachunku, przy czym na ogół taka informacja pojawia się dopiero następnego dnia.

Odpowiedz

J
jop
Gość

Oferta w praktyce tylko dla nowych. Potwierdzone, po rozmowie z konsultantem. Dla obecnych max 6,5% w mBanku.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@jop

Oferta faktycznie adresowana jest głównie do nowych klientów, ale są też zapisy, które pozwalają na skorzystanie z niej także obecnym klientom mBanku. Ważne, by zostały spełnione warunki aktywności, o których piszemy w części "Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania".

Odpowiedz

R
Rob
Gość

słaba oferta dla posiadaczy konta intensive, bo tacy posiadacze są wykluczeni z tej oferty. oczywiście na rachunku masz taką opcję i możesz ząaożyć program oszczędzania ale nie otrzymasz oprocentowania 8% o czym dowiesz się na koniec miesiąc, to zwykła manipulacja - nie polecam, ale polecam sprawdzić warunki na czacie, zanim cokolwiek zrobicie w mbanku, bo ewidentnie bazują na dezinformacji


Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Rob

Każda promocja rządzi się swoimi regułami opisanymi w regulaminie. Dlatego uważam, że zarzucanie bankowi manipulacji, gdy samemu się czegoś nie doczytało, nie jest fair.

Odpowiedz

R
Rob
Gość
@Krzysztof Duliński

nie fair jest oferowanie produktu na koncie które z tej oferty nie może skorzystać . nie byłem tym który nie doczytał, tylko jestem tym, który ostrzega. otrzymałem ofertę, ale w związku z tym że nie mam zaufania do takich instytucji jak banki, dopytałem, a teraz piszę, zgodnie z prawdą że posiadacze konta intensive nie mogą w tym programie uczestniczyć, o czym Wy także nie napisaliście w opie programu. czy to manipulacja czy nie, nie rozstrzygniemy bo nie wiemy jaka była intencja nadawcy, mogę tylko napisać odczucia jakie miałem jako odbiorca oferty, a jako odbiorca czuję się manipulowany. dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Rob

Podejrzewam, że system transakcyjny mBanku standardowo wyświetla aktualną ofertę banku, nie uwzględniając, czy ktoś spełnia warunki do skorzystania z niej czy nie. Stąd mogłeś zobaczyć propozycję z 8% choć nie spełniasz jednego z wymogów:

oraz nie posiadają mKonta Intensive na dzień 17.04.2023 r.


Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Krzysztof Duliński

ale to jest jeden z 4 ALTERNATYWNYCH warunków do spełnienia...

JEŚLI nie spełnia się podstawowego: obecni klienci mBanku mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania 8%, jeśli 1 maja 2023 r. posiadali na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mniej niż 1000 zł i do 27 września 2023 r. złożą wniosek o rachunek Moje Cele


tak przynajmniej ja zrozumiałem... 🙆‍♂️

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Michał

W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma grupami warunków. Pierwsza dotyczy klientów, którzy 1 maja 2023 r. posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł. Druga odnosi się do tych, którzy mieli w mBanku więcej środków, ale wykazali się w przeszłości aktywnościami wskazanymi w regulaminie promocji i na dodatek 17 kwietnia 2023 r. nie posiadali mKonta Intensive. Kluczowe jest słowo "jednocześnie", które znajduje się przed zapisami dotyczącymi tej grupy.

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Krzysztof Duliński

czyli jak ktoś miał 1 maja 2023 mkonto Intensvive i na nim 10 000 PLN, ALE posiadał na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mniej niż 1000 zł - to teraz mając mkonto Intensive może przystąpić - z "1 grupy"?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Michał

Tak, wtedy można przystąpić.

Odpowiedz

D
Damian
Gość

Czy jest możliwość wpłaty na moje cele kwot powyżej 50 000PLN? Jakie byłoby wtedy oprocentowanie tych środków?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Damian

Oprocentowanie kwot przekraczających promocyjny limit, czyli 50 tys. zł, ustalane jest wg standardowych zasad. Obecnie jest to 0,5% w skali roku.

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Krzysztof Duliński

@Krzysztof Duliński

ale to jest jeden z 4 ALTERNATYWNYCH warunków do spełnienia...

JEŚLI nie spełnia się podstawowego: obecni klienci mBanku mogą skorzystać z promocyjnego oprocentowania 8%, jeśli 1 maja 2023 r. posiadali na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mniej niż 1000 zł i do 27 września 2023 r. złożą wniosek o rachunek Moje Cele


tak przynajmniej ja zrozumiałem... 🙆‍♂️

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Michał

Przepraszam to była odpowiedź na post o niemożliwości posiadania konta INTENSIVE - jakieś 2 posty "wyżej"... ☝

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Po otworzeniu celu warto dopytać na czacie albo sprawdzić jak się w systemie zaktualizuje czy obowiązuje promocyjne oprocentowanie.

Założyłem cel przez stronę, czyli link na pewno był dobry, i nie wskoczyło promocyjne oprocentowanie.

Dopiero jak założyłem drugi cel to wygląda na to, że już jest te 8%.


W zeszłym roku miałem podobnie z tym, że zauważyłem to dopiero po miesiącu kiedy odsetki kapitalizowali.


Warto być tutaj czujnym ;)

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Michał

Zgadza się; a ostatecznie warto pisać reklamację.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

"dla uzyskania oprocentowania 8% należy zadbać, aby w danym miesiącu suma wpływów na Moje Cele była większa od sumy obciążeń o min. 100 zł"

W powyższym fragmencie chodzi o różnicę obciążeń tego celu, czy obciążeń na głównym koncie bankowym?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marcin

W tym warunku chodzi o wpływy i obciążenia na koncie Moje Cele.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
@Aldona Derdziak

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Odpowiedz

M
Mariusz
Gość

tu jest błąd - nie dotyczy to nowych klientów - a jedynie tych z aktywnych od 1 maja

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Mariusz

Nowi klienci także mogą skorzystać z wyższego oprocentowania na Moich Celach - w ramach promocji: https://www.najlepszekonto.pl/zyskaj-premie-z-ekontem-osobistym-470-zl-8-procent-moje-cele-mbank

Odpowiedz

D
Dawid
Gość

Czy gdziekolwiek widać na stronie internetowej albo w aplikacji że środki wpłacone na Cel są oprocentowane 8% ?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Dawid

Ja nigdzie tego nie widzę.

Odpowiedz

J
Jurek
Gość

To 8% nalicza się od tego co jest na Moje Cele, czy od tego co ma się na eKoncie?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jurek

8% dotyczy środków na rachunku Moje Cele.

Odpowiedz

A
Anna
Gość

Czy podwyższone oprocentowanie będzie obowiazywało jeśli ktoś mial już założone moje cele od dłuższego czasu, czy wystarczy dodać nowy cel? Czy podwyższone oprocentowanie jest tylko dla klientów którzy nigdy nie mieli otwartego konta moje cele?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Anna

Posiadanie rachunku Moje cele nie przekreśla szans na udział w tej promocji. Szczegółowe wytyczne dotyczące możliwości założenia nowego rachunku Moje cele i uzyskania na nim promocyjnego oprocentowania zawarte są w części "Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania" powyższego tekstu.

Odpowiedz

W
Wojciech
Gość

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania przez prawie 4 miesiące można założyć konto 1 dnia miesiąca? Dla przykładu 1 maja i wtedy promocja będzie do 1 września, czy pierwsze dni miesiąca rozumieć trzeba jako 2,3,4 itd dzień miesiąca, aby ten pierwszy miesiąc był niepełny?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Wojciech

Przy założeniu Moich Celów w pierwszych dniach miesiąca oprocentowanie będzie obowiązywało do końca tego samego miesiąca oraz przez 3 kolejne miesiące.

Odpowiedz

N
Nieznajoma
Gość
@Aldona Derdziak

Czy na pewno tak jest z tym oprocentowaniem? 3 przedstawicieli mBanku powiedziało mi, że przez ten cały czas będzie 8% (dopytywałam czy w niepełnym miesiącu też), natomiast czwarty pracownik poinformował, że w miesiącu założenia rachunku oprocentowanie wynosi 0,5%, natomiast dopiero 3 kolejne pełne miesiące oprocentowanie wynosi 8%. Szkoda, że ten czwarty pracownik to był ten, z którym się kontaktowałam już po założeniu rachunku. Bo mogłabym ten prawie cały miesiąc trzymać pieniądze na lepiej oprocentowanym rachunku i dopiero pod koniec miesiąca założyć moje cele:(

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Nieznajoma

Regulamin wskazuje, że powinno być tak, jak pisałam. Sprawdzałam to w jednej z poprzednich edycji i otrzymałam odsetki zarówno za ten niepełny miesiąc, jak i za kolejne (choć za ostatni składałam reklamację, ale rozpatrzono ją pozytywnie). W razie problemów z wypłatą odsetek warto złożyć reklamację i powołać się na regulamin.

Odpowiedz

N
Nieznajoma
Gość
@Aldona Derdziak

Dziękuję za informację :) Złożę reklamację.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Aldona Derdziak

Tak, to wynika wprost z regulaminu. Natomiast moje pytanie brzmi - kiedy nastąpi kapitalizacja odsetek promocyjnych za ten pierwszy, niepełny miesiąc?

I drugie pytanie, dotyczące tego pierwszego, niepełnego miesiąca - czy muszę przed jego zakończeniem dopłacić coś na Cel, czy nie jest to konieczne (cel założony dopiero w tym miesiącu i brak wypłat, czyli teoretycznie na koniec miesiąca będzie więcej o ponad 100 zł, niż na początku).

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Odsetki powinny wpłynąć na koniec miesiąca, standardowo. Co do drugiego pytania, to w danym miesiącu powinieneś zasilić cel na min. 100 zł i nic z niego nie wypłacać, aby mBank naliczył promocyjne oprocentowanie.

Odpowiedz

B
Bozena
Gość

Założyłam konto dziecku pow. 13roku życia. Z automatu ma włączona opcje oszczędzania moje cele zaokrąglenie do 10zl. Próbowałam znaleźć zakładkę gdzie można zweryfikować ile zostało odłożonych pieniędzy ale bezskutecznie. Pieniądze są ściągane z konta i leżą nie wiadomo gdzie.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Bozena

Jeśli dziecko ma swoje konto i do tego Moje Cele, to środki z zaokrągleń gromadzone są na rachunku Moje Cele.

Odpowiedz

W
Wojciech
Gość

Kiedy konto moje cele jest otwierane? Czy podczas zakładania konta osobistego? Kiedy rozpoczyna się bieg okresu obowiązywania? W koncie jest zasada 100 zł więcej między wpływem a obciążeniami. Czy narosłe odsetki np. 100 zł spełnia ten wymóg?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Wojciech

Twoje pytania zapewne związane są z chęcią wzięcia udziału w promocji. Moje cele najlepiej jest założyć wraz z kontem osobistym. Jeśli nie zrobisz tego wtedy, możesz otworzyć Moje cele później, ale najwyższe oprocentowanie otrzymasz tylko pod warunkiem, że założenie ROR odbyło się metodą na selfie lub przez e-dowód.

Promocyjne oprocentowanie naliczane jest w miesiącu założenia rachunku i w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych.

Zapisy regulaminu sugerują, że bank sprawdza sumę aktywów ostatniego dnia miesiąca w stosunku do końca poprzedniego miesiąca, nie wnikając skąd pochodzą środki. Mimo wszystko, z ostrożności, zalecałbym samodzielne zapewnienie spełnienia tego warunku.

Odpowiedz

T
Teresa
Gość

To prawda,wielkie oszustwo.W lutym założyłam mój cel,wpłacałam kasę i ok.24 lutego złożyłam reklamacje,bo na początku przez kilka dni widziałam niby ,że jest opr.8% potem się okazało na koniec lutego,że wypłacili mi jakieś marne 0,5% ,że podobno nie spelnilam warunku 100 zł wpłaty a wpłacałam,czyli od dnia kiedy założyłam cel były wpłaty,a ten warunek 100 zł więcej powinno być dopiero w marcu.3 raz złożyłam reklamacje i będę się domagać odsetek za luty.W końcu napisze do KNF,bo to jawne oszustwo.

Odpowiedz

J
Janek
Gość

Pic na wodę. Mam konto w mBanku, założyłem to coś i przez miesiąc nie wiedziałem jakie jest oprocentowanie. Na koniec miesiąca okazało się, że 0,1% bo 123 punkt regulaminu drobnym druczkiem.

Odpowiedz

T
Teresa
Gość
@Janek

Tosamo miałam też i ja ,na koniec lutego dopisali mi jakieś marne 0,5% odsetek.Reklamacja 3 raz już złożona.Okropny bank,nie ma jasnych przepisów kombinuja

Odpowiedz

M
Małgorzata
Gość

Czy kartę debetową Mastercard można zarejestrować w programie bezcenne chwile?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Małgorzata

W mBanku będzie to trudne, bo standardowe karty wydawane np. do eKonta nie biorą udziału w programie.

Odpowiedz

J
Jarek
Gość

Nie odnosząc się do zalet regularnego oszczędzania i tego, że dla niektórych może być to pierwszy krok do odkładania jakichkolwiek pieniędzy, to oprocentowanie jest click-baitem, ponieważ 8% obowiązuje przez pierwsze trzy miesiące, czyli wtedy, gdy dopiero zaczynamy oszczędzać, a zgromadzona suma jest znikoma. Zakładając, że chcemy oszczędzać rok, pozostałe 9 miesięcy i oczywiście większa uzbierana suma oprocentowana jest na 1,5%. Kumulacyjnie w ciągu roku oprocentowanie średniej uzbieranej kwoty wyniesie ok. 2% przy inflacji 18.4%. Słabo

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jarek

To jest oferta promocyjna, a takich jest wiele w bankach. Jeśli chcemy zmaksymalizować zyski, po 3 miesiącach warto przenieść środki do innej instytucji, aby jak najdłużej pracowały na możliwie wysokim oprocentowaniu.

Odpowiedz

J
Jacek
Gość

Jak sprawdzić saldo w banku łacznioe na lokatach, RO i r. umożliwiajacyhc regularne oszczędzanie na konkretny dzień, tutaj 01.02.2023 r.?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Można spróbować zapytać o to pracownika banku albo przeliczyć samodzielnie, np. na podstawie wyciągów bankowych.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Jacek

W aplikacji mBanku, w dołu jest opcja Finanse - po wybraniu tej pozycji, w góry pojawią się dwie zakładki, Analiza i Podsumowanie. Wybierając Podsumowanie powinny wyświetlić się całkowite sumy na Twoich ROR-ach oraz na lokatach oszczędnościowych.

Odpowiedz

J
Julia
Gość

Czy da się zmienić kwotę minimalną którą można wpłacić na cel? Jeśli tak to w jaki sposób?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Julia

Chodzi Ci o kwotę przekazywaną na cel w formie zlecenia stałego?

Odpowiedz

J
Julia
Gość
@Aldona Derdziak

Chodzi mi o pieniądze które odkładamy na swoje własne cele, plany np odkładajac na prawo jazdy można wpłacić na konto z karty

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Julia

Cel można modyfikować przez bankowość elektroniczną - można zmienić zarówno kwotę, którą chcemy zaoszczędzić, jak i sposób oszczędzania.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Brałem udział w edycji 2 tej promocji, oprocentowanie promocyjne obowiązywało przez niepełny październik, do końca stycznia, większość środków przelane pod koniec stycznia, więc na dzień 01.02.2023r. na moich celach, r. oszczędnosciowych i lokatach miałem mniej niż 1000 zł, czy mogę wziac udział w edycji 3?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

W Twojej sytuacji miałby zastosowanie początkowy fragment regulaminu, który mówi, że w promocji mogą wziąć udział klienci, którzy

Na dzień 01.02.2023r. posiadali w mBanku łącznie na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach mniej niż 1 000 zł  

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
@Krzysztof Duliński

Właśnie też tak myślałem, ale na infolinii banku dostałem odpowiedź, że do póki nie skończy się okres obowiązywania (od 29.09.2022r. do 31.05.2023r.) edycji 2 nie mogę wziąć udziału, niezależnie od spełnienia pozostałych warunków (mniej niż 1000zł...) to jak rozumiem znaczy, ze mółbym wziac udział dopiero w edycji, która będzie oboiwązywac od 01.06.2023 r. lub od dnia późniejszego,. Czy uzyskana informacja jest prawdziwa?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Skontaktowałem się w tej sprawie z mBankiem. Otrzymałem odpowiedź potwierdzającą, że nasze rozumowanie jest poprawne. Decydujące znaczenie ma punkt regulaminu mówiący o saldzie 1 lutego 2023 r.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Ciekawostka - mimo, że oferta miała być ważna do 08.02, już nie jest. Oferta zniknęła z panelu Oszczędności mBanku. Natomiast, gdy wpiszemy w google "mbank moje cele 8%" pierwszy link przeniesie nas do logowania do konta bankowego a potem ekranu tworzenia Celu 8%. Niestety w momencie akceptacji wyskakuje błąd i wszystko zostaje anulowane :D.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Możesz spróbować linka ze strony banku, otwierając go w karcie prywatnej - u mnie zadziałało :)

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Aldona Derdziak

Udało się! Dzięki! Jeżeli ktoś jeszcze chce skorzystać z promocji to polecam właśnie przez wyszukanie oferty na google wpisując "mbank moje cele 8%". Pojawi się strona mBanku z ofertą.

Odpowiedz

H
Hubert
Gość

W prosty sposób omijacie stałego klienta który by chciał otworzyć cel/ bo kto że stałych klientów nie posiada min. 1000zł na dzień 1.09.2022r/ jeśli miał konto to go używał jak RORu więc wchodziły mu przelewy... Oferta więc tylko dla Nowych Klientów.. Dyskryminacja.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Hubert

Podkreślmy, że to uwaga do banku, a nie do nas ?

Tak czy inaczej, mBank ma też w ofercie produkty oszczędnościowe – zarówno konta, jak i lokaty – z podwyższonym oprocentowaniem dla nowych środków, w przypadku których wcześniejsze posiadanie przez klienta środków na rachunkach nie pozbawia możliwości skorzystania.

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Hubert

Hubert, tam jest po tym warunku napisane LUB ,więc wystarczy spełnić 3 kolejne łącznie, które są właśnie dla stałych klientów. I nie jest to promocja dla nowych środków - niczego takiego w regulaminie nie ma.

Odpowiedz

D
Darek
Gość

Najbardziej idiotyczna forma oszczędzania z jaką się spotkałem. Lokaty, które były dość sensowne (chociaż tylko na nowe środki) zostały zlikwidowane, w "moich celach" przelewy po 9zł, więc zaczęło się szukanie naiwnych, czas najwyższy poszukać innego banku.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Darek

Zasada stosowana przez mBank, że bezpłatny jest tylko pierwszy przelew w miesiącu z rachunku oszczędnościowego, a za każdy kolejny trzeba zapłacić, jest dość typowa; obowiązuje w bardzo wielu bankach. To swego rodzaju blokada przed zbyt pospiesznym sięganiem po oszczędności, zachęta do ponownego rozważenia czy wypłata pieniędzy jest naprawdę potrzebna.

Odpowiedz

D
Darek
Gość
@Krzysztof Duliński

Gdyby przelewy z konta nie były konieczne to nikt by ich nie robił a 9zl za przelew to grabież :) a do oszczędzania służą lokaty na jasnych zasadach, są również typowe i stosowane w wielu bankach :)

Odpowiedz

A
Adrian
Gość

Czy jeśli suma wpływów na Moje Cele będzie w danym miesiącu niższa niż 100 zł, a suma obciążeń=0, to również zostanie przyznane promocyjne oprocentowanie?

Mam taką sytuację i oprocentowanie 0,5 % po pierwszym niecałym miesiącu :(

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Adrian

W takiej sytuacji warunek nie został spełniony, dlatego bank nie naliczył Ci promocyjnego oprocentowania.

Odpowiedz

Q
QQQQQQQQQ
Gość

niby fajne konto, ale opłata 9zł za przelew wewnętrzny, to szczyt s@#$%^a!!! Właśnie takie zapiski powinny być przez UOKiK tępione z całą stanowczością (sądzę, że 2-3mld kary wyprostowałoby wreszcie ten bank, bo co chwilę robią takie kwiatki)

Odpowiedz

J
Julia
Gość

Czy jeśli mam już konto i otworze cel przez aplikację to naliczy się 8% bo w aplikacji nie ma żadnych informacji, a mam już ekonto osobiste

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Julia

Wiemy o tym, że w aplikacji i bankowości internetowej nie ma takiej informacji. Najlepiej upewnić się w mBanku, że zakładając cel w ten sposób, zostanie naliczone odpowiednie oprocentowanie.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Przez przypadek wpłaciłem na cel 50800, wypłaciłem 1500 ale mam pytanie czy przez to nie będę miał ujemnego salda i nie zostanie mi naliczone 8%? W październiku miałem saldo 0, bo nie miałem żadnego celu...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Dlaczego masz mieć ujemne saldo, skoro wpłaciłeś więcej niż wypłaciłeś? :)

Odpowiedz

J
Jacek
Gość

Proszę o informację dot. warunków naliczania promocji 8%. Napisali Państwo, że jednym z warunków jest:

"Po trzecie, musisz otworzyć rachunek Moje Cele w bankowości internetowej lub mobilnej. Jeżeli zrobisz to w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii lub założysz ROR (po 29 września 2022 r.) w inny sposób niż przez selfie i e-dowód oprocentowany - oprocentowanie Moich Celów wyniesie 7,3% w skali roku.​​​​​​"

Czy w przypadku gdy ROR miałem założony wiele lat temu w sposób stacjonarny, a teraz zakładam swój pierwszy Mój cel (chcę to zrobić z systemu transakcyjnego przez przeglądarkę), to mogę skorzystać z oprocentowania 8%? I jeszcze jedno pytanie: czy wiedzą Państwo gdzie dokładnie w systemie wybrać ten promocyjny Mój cel? Jedyne miejsce, które znalazłem to kafelek "Moje cele", ale brak tam informacji o promocji. Ponadto nie da się wypełnić formularza bez zdefiniowania jednego z czterech sposobów oszczędzania:

- zaokrąglenie kwoty transakcji do 10 zł

- procent (1-15%) od każdej transakcji

- stałą kwotę (3-10 zł) po każdej transakcji

- stałą kwotę raz w miesiącu.

Ja chciałbym sam wpłacić jednorazowo większą kwotę i w każdym miesiącu dopłacać przynajmniej 100 zł. Czy gdy wybiorę opcję "stałą kwotę raz w miesiącu" ustawioną na 100 zł, to spełnię warunki promocji? Czy będę mógł jeszcze dodatkowo coś dopłacić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Najlepiej Moje Cele założyć przez stronę mBanku - tam znajdziesz link do promocyjnego wniosku. W systemie transakcyjnym istotnie nie widać wniosku o Moje cele na 8%..

Możesz wybrać stałą kwotę raz w miesiącu - to będzie wtedy zlecenie stałe i od razu spełnisz warunek otrzymania wyższego oprocentowania. Dopłacić jak najbardziej będziesz mógł.

Odpowiedz

A
Alister
Gość

Ponieważ mam wolne 40000, chciałbym potraktować "Moje Cele" jak lokatę na 3 m-ce. Pytanie tylko, czy jednorazowy przelew tej kwoty spełnia warunki promocji 8%? Czy muszę co miesiąc coś przelewać?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Alister

Nie, bank nie wymaga żadnych dodatkowych wpłat, ale jeśli będziesz coś wypłacać z tego rachunku, to pamiętaj, aby suma wpływów na Moje Cele w danym miesiącu była wyższa przynajmniej o 100 zł od sumy wydatków.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Rozumiem że przelewy z tego rachunku oszczędnościowego są płatne. Ale przelew na ten rachunek z mojego normalnego konto mogę robić ile chce bez obaw o ukryte koszty? Reasumując wypłacić można raz w miesiącu za free a wpłacać ile się chce?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Kamil

Dokładnie tak. Jeden przelew (wypłata) z Moich celów w miesiącu jest darmowy, zaś przelewy (wpłaty) na Moje cele są zawsze darmowe.

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Kamil

Płacisz 9zł za każdy następny przelew z twojego konta na cel i odwrotnie również 9zł

Odpowiedz

X
XYZ
Gość

Jeśli miałam tam już konto otwartą i zamkniętą w poprzednim roku to mogę otworzyć teraz i mieć lokate oprocentowaną na 8 % ? Wiem że nie mogę uzyskać bonusów i mi na tym nie zależy. Chciałam tylko założyć konto żeby uzyskać oprocentowanie 8 %

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@XYZ

Wygląda na to, że możesz. Regulamin mówi, że z podwyższonego oprocentowania na Moich celach mogą skorzystać klienci, którzy na dzień 01.09.2022r. posiadali w mBanku łącznie na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach mniej niż 1 000 zł.

Jeśli 1 września 2022 r. nie przechowywałaś na wspomnianych produktach środków / nie przekraczały one łącznie kwoty 1000 zł / w ogóle nie byłaś klientką banku, to spełniasz warunki uczestnictwa.

Odpowiedz

A
Asd
Gość

Jak to jest z wypłatą pod koniec miesiąca z celu?

Bo dostaję sprzeczne informacje na czacie/infolinii mbanku.

Weźmy taki przykład:

wpłacam 20 000zł 1 dnia miesiąca, 25 dnia miesiąca wypłacam 10 000zł 

Jak będzie wyliczone oprocentowanie dla tego okresu?

Czy będzie to liczone w sposób proporcjonalny tj. 20 000*0,08*24/365*0,81+10 000*0,08*7/365*0,81=117,63zł?

Zakładam, że oprocentowanie wynosi 8% bo poprzedniego miesiąca było saldo 0 zł i w kolejnym miesiącu, aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania na ostatni dzień roboczy wystarczy mieć 10 100 zł.

Czy dobrze liczę i zakładam?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Asd

Ostatniego dnia miesiąca mBank sprawdza, czy suma wpływów jest wyższa od sumy obciążeń o min. 100 zł i przypisuje odpowiednie oprocentowanie. Moim zdaniem powinno ono zostać naliczone proporcjonalnie w zależności od tego, ile środków znajdowało się na rachunku.

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Asd

Minus 9 zł

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Adam

Pierwszy przelew z celu jest bezpłatny.

Odpowiedz

Y
yarecki
Gość

Nie mam opcji na tą lokatę. Maksymalna jaką widzę to 7.3%. Może już zdjęli.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@yarecki

Moje Cele to nie lokata, a rachunek do automatycznego oszczędzania. 8% zyskasz, jeśli założysz go online.

Odpowiedz

Y
yarecki
Gość
@Aldona Derdziak

Zgadza się, jednak przy moich celach widnieją jedynie informacje o wspomnianej lokacie na 7.3% na 6 miesięcy i 7.1% ma 3 miesiące. Nie ma żadnej wzmianki o celach z 8%.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@yarecki

To istotnie problem - powinieneś móc zobaczyć regulamin oferty na 8%. Warto zapytać o to mBank, może to jednostkowy problem..

Odpowiedz

J
Julia
Gość
@Aldona Derdziak

A trzeba zakładać go przez stronę internetową czy można przez aplikację mBanku na telefonie?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Julia

Cel trzeba założyć przez bankowość internetową/mobilną lub stronę banku.

Odpowiedz

A
alice
Gość

Jak mam założyć ten cel, skoro link na stronie mBanku mi nie działa? Próbowałam po zalogowaniu na konto, ale nie widzę tam oferty na 8%, a klikając zwykły wniosek, nie ma regulaminu promocji... Pomoże ktoś?

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@alice

Coś im się zacina niekiedy, możesz czekać aż się znowu udostępnią przycisk, albo zrobić raban na infolinii, żeby naprawili błąd

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość

Ja mam stawkę premium 3,2% - to chyba się zmieniło w tej edycji?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

Ciekawa sprawa - według informacji ze strony mBanku oprocentowaniem premiowe to 1,5%. Od jak dawna masz taką stawkę?

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Aldona Derdziak

Konto założone 3.10, 4.10 wpływ prawie 50 tys., ale dopiero dzisiaj weszłam do tego Celu i mam takie oprocentowanie plus jakieś odsetki naliczone. Ten bank ma problemy techniczne najwyraźniej. Dodam, że w moich wnioskach mam prawidłowo "Cel z 8%"

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Katarzyna

Teraz spojrzałam: i jest jednak 3,02%, w historii mam przelew 3.10 na 45,500 zł, i tego samego dnia mam naliczone odsetki 3,95 minus 0,7 Belki. Dlaczego naliczyli odsetki 3.10 to zupełnie nie rozumiem.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

Mnie bardziej dziwi, skąd u Ciebie takie oprocentowanie, chyba to faktycznie błędy po stronie mBanku. A naliczenie odsetek to już zagadka..

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Aldona Derdziak

To tym dziwniejsze, że w poprzedniej promocji nie było żadnych problemów.

Odpowiedz

C
Cezary
Gość
@Katarzyna

Też mam podobne błędy, wpłaciłem 04.10 i 04.10 naliczyli dziwne odsetki, w szczegółach celu 1,51% oprocentowanie premium, a w moich wnioskach też prawidłowo 8%.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Cezary

Poszła reklamacja/zapytanie. Lepiej nie trzymać tam pieniędzy, jak na koniec miesiąca się okaże, że konto nie było na 8%.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

Daj nam, proszę, znać, co odpisał bank.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Aldona Derdziak

"Potwierdzamy, że na podstawie wniosku xxx uruchomiliśmy dla Pani CEL w promocji "Moje cele z promocyjnym oprocentowaniem - edycja 2". Promocyjne oprocentowanie to 8 % w skali roku dla środków do 50 000 zł.

Złożyła Pani wniosek o modyfikacje swojego już istniejącego rachunku Cel. Gdy zmieniamy parametry rachunku zmiany zaczytują się w systemie od następnego dnia. Dlatego od środków, które wpłaciła Pani 03.10.2022 naliczyliśmy oprocentowanie sprzed zmiany. Stąd kapitalizacja odsetek 3,95 zł z 04.10.2022.

Oprocentowanie promocyjne naliczymy, kiedy suma wpływów w danym miesiącu będzie wyższa, co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek weryfikujemy ostatniego dnia roboczego miesiąca. Jeśli nie spełni Pani tego warunku odsetki naliczmy według standardowego oprocentowania, które wskazujemy w Tabeli stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.."

Ja oczywiście nie składałam żadnego wniosku o modyfikację, co zresztą widać w zakładce "Status Twojego wniosku", tylko założyłam konto i wpłaciłam pieniądze. Na razie wycofałam pieniądze, pod koniec wpłacę z powrotem plus te 100 zł i zobaczymy co się naliczy.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Katarzyna

I jeszcze:

"Oprocentowanie, które prezentujemy w serwisie transakcyjnym to średnia ważona. 8 % zaprezentujemy wtedy w serwisie, kiedy takie oprocentowanie będzie obowiązywało przez cały miesiąc. "

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Katarzyna

ciąg dalszy, na moją odpowiedź, że nie było modyfikacji...

"wniosek o promocyjne Moje cele umożliwiał otworzenie zupełnie nowego celu lub modyfikację obecnie posiadanego."

Dodam, że miałam takie konto, ale zostało zamknięte w sierpniu

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

Jak widzę, bank plącze się w wyjaśnieniach.. Może faktycznie nie zamknęli tego wcześniejszego celu?

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Aldona Derdziak

Poprzedni cel został zamknięty na początku sierpnia 2022 r. i zniknął mi z systemu następnego dnia. Innych celów w momencie zakładania tego celu promocyjnego nie miałam. Właśnie sobie przypomniałam, dlaczego zamknęłam poprzedni cel...bo była taka sama sytuacja (poprzedni cel zamknięty dawno temu ponad 3 m-ce, wpłata ok. 20 tys. na Cel promocyjny na początku miesiąca, jakieś dziwne odsetki i brak oprocentowania promocyjnego na koniec miesiąca, ale wtedy nie dopłaciłam poza tymi 20 tys. dodatkowo 100 zł w tym miesiącu, więc może o to poszło, chociaż w zasadzie wpłata 20 tys. spełnia warunki przyrostu salda na koncie). Wtedy nie złożyłam reklamacji, po prostu zamknęłam Cel, ale tym razem pod koniec miesiąca wpłacę z powrotem te 49 tys. i zobaczymy na początku listopada co się naliczy.

Niestety wydaje mi się, że to problem techniczny z tym bankiem. Ostatnio karta kredytowa od nich wisiała u nich w systemie przez 2 lata, chociaż w panelu jej nie było. To się okazało, gdy chciałam przystąpić do ich promocji z kk, a warunkiem był brak kk w chwili przystępowania do promocji....

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

To faktycznie kiepska sytuacja i źle świadczy o mBanku. Może oferty z innych banków okażą się mniej problematyczne..

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Aldona Derdziak

Oczywiście na koniec miesiąca jakiś niskie odsetki tylko. Dobrze że zabrałam pieniądze w miarę szybko i leżały tam tylko parę dni. Szkoda czasu. Wygląda na to, że jak się już raz założy takie konto, a potem zamknie, to już go nie usuwają z systemu, a potem wypisują coś o "modyfikacjach" zamkniętego konta...

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Katarzyna

A ja dalej nie wiem jak założyć cel na 8%, bo w systemie transakcyjnym nie widzę tego wniosku..

Odpowiedz

M
MAX
Gość

Posiadam kilka celów czy na każdym muszę spełnić warunek 100 zł więcej czy tylko na tym promocyjnym aby naliczyło mi się na mim 8 %.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@MAX

Tylko na jednym celu możesz mieć te 8% i to musi być odpowiednio założony Cel z linku na stronie promocji zaznaczając pole zgody na regulamin.

W e-bankowości w zakładce Kontakt masz "Status Twoich wniosków", tam powinna być informacja "Zakładanie celu na 8%." Innego potwierdzenia nie ma i to będzie ewentualna podstawa do reklamacji.

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@MAX

Tylko na rachunku objętym promocją.

Odpowiedz

M
Mateusz
Gość
@Katarzyna

W zakładce Kontakt - Status Twoich wniosków mam informację Nazwa "Zakładanie celu" i że został zakończony w 100%, nie ma nigdzie o tych 8%.Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Mateusz

Najlepiej wyjaśnić to z bankiem, aby nie mieć wątpliwości, czy ten cel będzie objęty stawką 8%.

Odpowiedz

T
Teresa
Gość

No cóż 3 października zakładałam rachunek moj cel z linku?.który podobno do tego służy,niestety mimo,że u góry było widać że zakładam cel na 8%to do dziś w szczegółach rachunku mam 05%.Rozmowa na czacie z konsultantem wprowadziła jeszcze większy chaos,rozmowa tez nic nie dala bo usłyszałam??, że mam te rachunki niby na 8% ,polecił wpłacić jakieś nawet małe kwoty i na następny dzień sprawdzic.Dzis ttj.5 październik tez mam na tym celu 0,5% wiec co z tym celem?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Teresa

To pytanie niestety trzeba zadać mBankowi... Wygląda to na brak przypisania promocji do Twojego rachunku Moje Cele.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Teresa

W e-bankowości w zakładce Kontakt masz "Status Twoich wniosków", tam powinna być informacja "Zakładanie celu na 8%." Innego potwierdzenia nie ma i to będzie ewentualna podstawa do reklamacji. I uwaga na wniosku musi być zaznaczone pole zgody na regulamin, inaczej nie będzie 8%. Z poprzednich promocji, jak nie udało się założyć celu na 8%, można go zamknąć i spróbować złożyć wniosek jeszcze raz, już poprawnie

Odpowiedz

C
Cezary
Gość

Czy mogę zlecić przelew na rachunek Moje cele w mbanku bezpośrednio z konta w innym banku?

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość
@Cezary

Raczej tak, bo ma swój numer konta normalny.

Odpowiedz

C
Cezary
Gość
@Cezary

Sprawdziłem, można, wykonałem taki przelew bez problemu.

Odpowiedz

C
Cezary
Gość

Czy kapitalizacja odsetek jest traktowana jako wpływ (Czy jeśli skapitalizowane odsetki np. 01.11 wynoszą 300 zł to z rachunku moje cele mogę wypłacić 200 zł w listopadzie a i tak bank naliczy mi oprocentowanie promocyjne 8%)?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Cezary

Zasilenie z tytułu odsetek zwykle nie jest traktowane jako wpływ na konto.

Odpowiedz

M
Michu
Gość

Czyli w skrócie: posiadam od paru miesięcy tylko rachunek osobisty, zakładam moje cele na miesięczną wpłatę automatyczną na 101 zł oraz doładowuję rachunek kwotą 50 000 zł i to powinno wystarczyć do uzyskania 8 procent?

Nie widzę również w aplikacji przy zakładaniu moich celów żadnych regulaminów do zaakceptowania tylko wysyła wniosek.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Michu

Jeśli 1 września nie posiadałeś produktów depozytowych (lokaty, konto oszczędnościowe), to zrealizowanie wspomnianych przez Ciebie działań sprawi, że na założonych Moich celach bank naliczy Ci oprocentowanie w wysokości 8%.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
@Krzysztof Duliński

W e-bankowości w zakładce Kontakt masz "Status Twoich wniosków", tam powinna być informacja "Zakładanie celu na 8%." Innego potwierdzenia nie ma i to będzie ewentualna podstawa do reklamacji. I uwaga na wniosku MUSI być zaznaczone pole zgody na regulamin, inaczej nie będzie 8%. Z poprzednich promocji, jak nie udało się założyć celu na 8%, można go zamknąć i spróbować złożyć wniosek jeszcze raz, już poprawnie.

Polecam zakładać Cel przez link ze strony promocji, wtedy to pole do zaznaczania zgody na regulamin jest, w e-bankowości i aplikacji może nie być. To chyba jest związane z ich problematycznym systemem IT, moja karta kredytowa zamknięta od lat nadal u nich wisiała gdzieś w ukrytym miejscu, chociaż w e-bankowości niby jej nie miałam.

Można wpłacić 50 tys, ale nadwyżka będzie oprocentowana standardowo, więc może lepiej mniej np. 48,5 tys, wtedy wpływy z odsetek i od tych 100 zł co miesiąc będą na 8%.

Odpowiedz

U
Ula
Gość

Witam.

Jeśli jestem starym klientem mBanku, ale na dzień 01.09.2022 nie miałam założonych żadnych rachunków oszczędnościowych ani lokat, moich celów, to czy mogę wnioskować o założenie mojego celu z podwyższonym oprocentowaniem? Czy przez brak posiadania takich rachunków automatycznie nie kwalifikuję się do promocji? Jak próbuję założyć mój cel, to nie wyskakuje mi żaden promocyjny regulamin do zaakceptowania, czyli po prostu nie kwalifikuję się na podwyższone oprocentowanie?

Pozdrawiam Ula

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ula

Jeśli nie posiadałaś takich produktów, możesz założyć rachunek Moje Cele w promocji, bo prostu na 1.09 Twoje saldo na wskazanych rachunkach wyniesie 0 zł.

Odpowiedz

T
Tomcio
Gość

Rozumiem, że na takie konto z promocyjnym oprocentowaniem Moje Cele nie przeleję środków jak na typowe konto oszczędnościowe ?

To konto zasilane jest jedynie z zaokrąglenia sum wykonywanych przelewów lub płatności ?

Odpowiedz

M
marek
Gość
@Tomcio

mBank umożliwia aż cztery sposoby zasilania Moich Celów (procent lub stała kwota od transakcji, kwota zaokrąglona lub standardowy przelew)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomcio

Możesz zasilić jednorazowo większą kwotą i ustawić sobie zlecenie stałe, pamiętaj tylko, aby co miesiąc na rachunku wpływów było o 100 zł więcej niż obciążeń.

Odpowiedz

J
Jan
Gość

W dn 29.09.2022 założyłem w punkcie mBanku ekonto. Kiedy i jaka droga muszę zawnioskować o Moje Cele aby spełnić warunek promocyjnego 8 % oprocentowania, a nie 7,3 %.

Odpowiedz

M
Marek
Gość
@Jan

a to nie jest tak, że ekonto też powinieneś otworzyć online, zeby mieć wyższe oprocentowanie na celach?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Jan

Potwierdzam – jest tak, jak pisze Marek. Promocyjne oprocentowanie Moich celów w przypadku otwarcia konta w placówce wynosi nie 8%, a 7,3%.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Odsetki sa na koniec okresu czy co miesiąc wypłacane?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Kamil

Obowiązuje kapitalizacja miesięczna, czyli odsetki są dopisywane do rachunku na koniec miesiąca. Ich wysokość zależy od tego jakie warunki spełnił jego posiadacz.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

11 lipca wpłaciłem 1000zl, kolejnego dnia 5zl. Razem miałem więc 1005zl. 29 lipca mam kapitalizację odsetek 87gr. Przecież to nie jest 6,5% jak to jest liczone?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

Proponuję zwrócić się do banku z prośbą o wyjaśnienie sposobu obliczenia odsetek. Dokonane przez nas obliczenia w różnych wariantach, które przychodzą nam do głowy nie dają wyniku zbliżonego do kwoty, o jakiej piszesz.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość
@Krzysztof Duliński

W zakładce oszczędności mam podane "1.52% - oprocentowanie Premium", konsultant poinformował mnie, aby złożyć reklamację, gdyż nie aktywowała mi się promocja. Bank ma 30 dni na odpowiedź. Otwierałem przez link ze strony, potem uruchomiła się aplikacja.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

Z opisu wynika, że to może być błąd techniczny po stronie banku. Trzymam kciuki, by sprawa zakończyła się pozytywnie dla Ciebie.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość
@Krzysztof Duliński

Bank rozpatrzył reklamację pozytywnie. Trwało to bardzo długo, gdyż pierwsza reklamacja złożona w serwisie transakcyjnym zniknęła im z systemu w niewyjaśnionych okolicznościach, mimo zapewnienia konsultanta że widzi reklamację. Dopiero druga złożona mailem została rozpatrzona.

Odpowiedz

V
Viktoria
Gość

Czy promocja Moje cele 6,5% i 6.0% obejmuje tylko nowe środki? mam stare konto i środki na starym celu co mam zrobić aby uzyskać %

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Viktoria

Można tak powiedzieć, bowiem obecni klienci mogą z niej skorzystać, jeśli 1 czerwca mieli na rachunkach w mBanku (także Moich celach) mniej niż 1000 zł. Jeśli masz już ulokowane oszczędności w mBanku, niestety nie skorzystasz z tej oferty.

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość

Witam

W jaki sposób są naliczane odsetki jeśli np. 05.08. przeleję na Moje Cele 10 tys. zł, a następnie 15.08. 5 tys. zł ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Agnieszka

Możesz sprecyzować swoje pytanie? Nie bardzo rozumiemy..

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość
@Aldona Derdziak

Czy odsetki są liczone od 10 tys. zł za 27 dni (05.08-31.08), a od 5 tys. zł za 17 dni (15.08-31.08)?


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Agnieszka

Od 5 do 14.08 bank będzie liczył odsetki od 10 tys. zł, a od 15.08 już od 15 tys. zł.

Odpowiedz

M
Malwina
Gość

Ile moich celów może założyć jeden klient, aby na każdym mieć 6,5%? Jeden??

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Malwina

Tak, promocyjne oprocentowanie dotyczy pierwszego założonego rachunku Moje cele.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

Na stronie mBanku jest napisane:

"Przykładowo: jeżeli masz eKonto, do którego podpięte są Moje cele i na koniec czerwca na nich miałeś 300 złotych to, aby skorzystać z promocyjnych 6,5% lub 6% na koniec lipca na tych rachunkach musisz mieć o 100 złotych więcej niż na koniec czerwca. Powyższy warunek sprawdzamy ostatniego dnia roboczego miesiąca."

Wynika z tego że trzeba mieć co miesiąc o 100zl więcej, a według waszego opisu wynika, że nie trzeba. Jak jest naprawdę?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

"[...] według waszego opisu wynika, że nie trzeba" – gdzie w tekście widzisz taką informację? ?

Ja widzę np.:

do uzyskania oprocentowania 6,5% należy otworzyć ten rachunek razem z eKontem osobistym do 28 września 2022 r. i zadbać, aby w danym miesiącu suma wpływów na Moje Cele była większa od sumy obciążeń o min. 100 zł

oraz

Po drugie, warunek oferty specjalnej spełnisz, gdy suma wpływów na Moje Cele w danym miesiącu jest wyższa przynajmniej o 100 zł od sumy wydatków. Dla przykładu, w styczniu na Twoim rachunku było 400 zł, najpierw pobrałeś z niego 100 zł, ale następnie przelałeś z powrotem 200 zł – w ten sposób spełnisz warunki promocji.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość
@Sebastian

Widzę pomyłkę w swoich wyliczeniach, można usunąć poprzednią wiadomość :P Moglibyście gdzieś dopisać po prostu, że ma być zawsze 100zł więcej niż w poprzednim miesiącu tak dla jasności.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

mBank posłużył się tylko takim przykładem, nie uwzględniając "ruchów" na rachunku. Jeśli nie dokonywałbyś żadnych operacji, to po prostu każdego miesiąca wpłać 100 zł więcej na Moje Cele (np. zleceniem stałym) i już. Jeśli jednak wypłaciłbyś danego miesiąca np. 300 zł, to aby promocyjne oprocentowanie się naliczyło, powinieneś w tym samym miesiącu wpłacić 400 zł (100 zł więcej niż wydałeś).

Odpowiedz

A
Aldona
Gość

Czy zgromadzone środki na koncie mogę wybierać przed czasem

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Aldona

Tak, środki z celu możesz wypłacić wcześniej.

Odpowiedz

D
Daniel
Gość

Niestety nie wygląda to tak pięknie w tych "celach" po pewnym czasie nie można wypłacić środków na swoje konto.

Ogólnie Mbank traci przez takie praktyki wiarygodność i zaufanie. Jestem z nim 20 lat ale chyba czas na zmiany!

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Daniel

Co masz na myśli, pisząc, że nie możesz wypłacić środków z celu?

Odpowiedz

G
Gosia
Gość
@Aldona Derdziak

Tak, mnie też zablokowało. Potrzebuję pilnie wypłacić środki a po raz kolejny w ciągu miesiąca się odbiłam zarówno w serwisie internetowym jak i aplikacji mobilnej.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Gosia

W razie takich problemów najlepiej kontaktować się z mBankiem. Może to jakiś błąd po ich stronie...

Odpowiedz

A
Anna
Gość

jak często dopisują się odsetki ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Anna

Odsetki naliczane są co miesiąc.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Witam.Zrezygnowałem z celu ,bo czasem jakieś kwoty przepadały z celu -jakieś rozliczenie ?A znowu jakaś kwota została z E KONTA odjęta z mojego konta na konto oszczędnościowe -przelew na twoje cele - regularne oszczędzanie,do którego zresztą nie mam dostępu poprzez aplikację mobilną i wypłacić tą kwotę z powrotem na E KONTO.Wcześniej mogłem wypłacać srodki z celu na E -KONTO.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Jeśli masz zamknięte wszystkie cele, to środki nie powinny zostać pobierane z eKonta. Najlepiej poprosić mBank o wyjaśnienie tych wątpliwych operacji.

Odpowiedz

O
Osiągnięcie celu
Gość

Czy po osiągnięciu celu środki nadal będą wpływać na subkonto ? Chodzi o to żeby osiągnięty cel np. 10 tys. w czerwcu poczekał na subkoncie do listopada.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Osiągnięcie celu

Moim zdaniem tak. Mój cel powinien się zrealizować 1 października, a dalej jest otwarty, zatem póki sama go nie zamknę, będzie możliwe wpłacanie na niego środków.

Odpowiedz

I
Ika
Gość

Pytanie laika - żeby naliczyło się oprocentowanie 1,7% , kwota na koncie oszczędnościowym nie może przekraczać 10 tys.? Jeśli np. wpłacę na konto 12 tys, to będą one w całości oprocentowane stawką standardową, czy do 10 tys stawką 1,7% a pozostałe 2 tys stawką standardową?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ika

Zgodnie z regulaminem promocji tylko środki przewyższające 10 tys. zł będą oprocentowane standardowo.

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość

Czy ktoś ma problem z założeniem celu dla obecnych klientów? Wchodzę na stronę mBanku, klikam i nic się nie otwiera...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@bankowicz

Sprawdziłam to i faktycznie strona po przekierowaniu nie działa. Próbowałeś na innej przeglądarce?

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Aldona Derdziak

Tak, nic nie działa. Chyba spróbuję tam zadzwonić...

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Aldona Derdziak

Zadzwoniłem i otworzyli mi promocyjne Moje Cele bez żadnego problemu. Na pytanie, dlaczego nie mogłem złożyć wniosku online, nie poznałem odpowiedzi.

Może uczulcie czytelników na ten problem, bo znajomi też się zderzyli ze ścianą w postaci niedziałającego linka. Ja tymczasem zaczynam odkładać :)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@bankowicz

Dzięki za informację, przekażemy ją Czytelnikom. Powodzenia!

Odpowiedz

T
Teresa
Gość
@bankowicz

Szkoda czasu ,bo właśnie zamknęłam cel i za czerwiec nie otrzymam odsetek,bo nie spełniłam warunku promocji,konsultanci w banku są niedouczeni,każdy mówi coś innego ,mój cel jest na 3 miesiące i uważałam,że skoro otworzyłam 22 marca ,to 22 czerwca jest właśnie te 3 miesiące, a tu się okazuje,że nie otrzymam odsetek promocyjnych za 22 dni czerwca,widział ktoś taki bank?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Teresa

Oprocentowanie promocyjne obowiązuje od dnia otwarcia rachunku przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe, w każdym miesiącu na Moich Celach powinno być o 100 zł więcej. Ten warunek bank sprawdza ostatniego dnia miesiąca i stąd pewnie brak promocyjnych odsetek.

Odpowiedz

M
Marian
Gość

Jaka dla mnie to jest wiele pułapek i niejasności w tej promocji miałem okazję się przekonać w wczoraj zamknąłem konto bo tylko tak mogłem zareagować na niesubordynacje , najpierw nie dostałem karty po interwencji polecano mnie ją zastrzec coś co nie otrzymałem , blikiem dla banku lepsza prowizja pierwszy miesiąc wszystko spełnione 1,8 % drugi miesiąc brak odsetek powód banku że brak 100 zł nadwyżki na wszystkich rachunkach oszczędnościowych było 600 ponad nagroda za blik przepadła informacja że dopiero w Lipcu kontynuacja rachunku od kwietnia , nie miałem zamiaru pakować się dalej w pułapki po zamknięciu rachunku propozycja kontynuowania , pewno na żadnych korzystnych warunkach pozdrawiam .

Odpowiedz

T
Teresa
Gość
@Marian

To prawda,właśnie jedna z tych pułapek zaliczylam,nie dostanę odsetek za 22 dni czerwca,bo zamknęłam cel i zrobiłam przelew,uważałam,że okres 3 miesięcy kończy się 22 czerwca,a dziś na czacie pracownik banku powiedział,że odsetki mi się nie należą,bo nie trzymałam do końca czerwca tych pieniędzy.Szok,więcej z tym bankiem nie chce mieć do czynienia

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Teresa

Niestety, bank sprawdza warunek otrzymania promocyjnego oprocentowania ostatniego dnia miesiąca...

Odpowiedz

T
Teresa
Gość
@Aldona Derdziak

To dla kogo to konto jest oszczednosciowe,każde konto w innym banku można też zrobić 1 przelew darmowy,ale klient nie jest karany jeśli wypłaci wszystkie środki z konta,bo odsetki za czas w którym trzymał te pieniądze otrzyma,natomiast Mbank stosuje dziwna politykę,do tego pracownicy są niedouczeni,bo jeden mówi co innego,pisałam na czacie,pytałam i pracownica napusala mi,że mogę zamknąć cel ,wuec zamknęłam a teraz mam być karana tym,że bank przywłaszczył sobie moje odsetki,napewno tego tak nie zostawię,napisze do KNF

Odpowiedz

M
Max
Gość

Wkradł się błąd obecny klient może skorzystać z promocji moje cele jeśli na dzień 30/04/2021 nie miał więcej niż 1000 zł na rachunkach oszczędnościowych lokatach a nie jak piszecie na dzień 30/04/2020

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Max

Dzięki, poprawione!

Odpowiedz

S
Szymon
Gość

Uważajcie ludzie nigdzie nie jest wyszczególnione ze macie tylko jeden przelew za 0 zł między "moje cele" a głównym kontem !! a każdy następny 9 zł -.- . To ma być konto oszczędnościowe ?? dla kogo dla klienta czy banku ? już Wole wpłacić to w krypto walutę USDT i mieć większą pewność ze nagle za wymianę nie zaiwani mi kto 9 ziko . Wszędzie reklamy itp. Ze darmowe przelewy -.- no darmowe ale tylko raz w miesiącu. A i zaczęli dopiero pobierać od 20 lutego tego roku ciekawe.

Dawałem 5 gwiazdek ale teraz po zobaczeniu tak wysokiej ukrytej prowizji daje tylko 3 gwiazdki .

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Szymon

Nie mogę się zgodzić - zawsze pisaliśmy, że kolejne przelewy z Moich Celów na powiązane konto są płatne. Niestety, pod tym względem Moje Cele wcale się nie wyróżniają na tle większości rachunków oszczędnościowych. Obecnie tylko nieliczne banki proponują wszystkie przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego za darmo.

Odpowiedz

D
dogry
Gość
@Justyna Kalicińska

Czy jeśli mam 5 celów to z każdego celu mogę wykonać 1 darmowy przelew w miesiącu na swój główny rachunek? Czy tylko 1 darmowy przelew w ogóle z któregoś celu?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@dogry

Z każdego Celu można wykonać 1 bezpłatny przelew w miesiącu. Jeśli masz ich 5, to w sumie możesz zrealizować 5 wypłat oszczędności.

Dodam jeszcze, że maksymalnie można posiadać 8 celów oszczędnościowych.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość

Porażka, 9zł za każdy przelew z celu!!! Zanim zorientowałam się, że jest pobierana ta kwota zrobiłam kilka przelewów. To zdzierstwo! Posiadanie konta w Mbanku zaczyna być uciążliwe.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

Pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny. Jeśli bank pobrał Ci za niego opłatę, złóż reklamację.

Odpowiedz

H
Hubert
Gość
@Katarzyna

Robiłem tak samo jak zobaczyłem o co biega to otworzyłem drugie e konto bez karty najzwyczajniej ....

Odpowiedz

M
Marian
Gość
@Katarzyna

zgadzam się na całej fali jest to drugi bank PRL po PKO Polski mnóstwo nagonek promocja goni promocję pracownicy nie kompetentni siedzą na infolinii 24 przez 7 dni i nic nie mogą tylko pilnują bezpieczeństwa kpina okradani klienta w biały dzień

Odpowiedz

M
Marian
Gość
@Aldona Derdziak

i tak nie wygra

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Wypłata jakiejkolwiek kwoty z celu na swoje konto to koszt 9pln, zwariowali !!! ( stan na 10 marzec 2021 )

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomek

9 zł to opłata za drugi i kolejny przelew - pierwszy w miesiącu dalej jest bezpłatny.

Odpowiedz

Y
Yasmin
Gość
@Aldona Derdziak

Czyli zwariowali... z jakiej racji?? Ja tam trzymam pieniadze, zeby nie byly na glownym koncie w razie kradziezy karty i chcialabym stamtad wyciagac kase wedlug potrzeb bez obaw, ze mi zzeracie kase za kazdym razem na milosc boska... kiedys te cele byly darmowe. Caly sens celow bylo to, ze nie byly lokowane...

Odpowiedz

Y
Yasmin
Gość
@Aldona Derdziak

Nie wspomne juz tez, ze to jest smutne, ze uzalezniacie ta kwote od wieku... i to nie kwestia malej roznicy tylko 8,5zl!!

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Yasmin

To nie my ustalamy te zasady, a mBank, który prowadzi rachunek Moje Cele. To konto jest stricte oszczędnościowe, a w przypadku tego typu rachunków zwykle właśnie pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, a pozostałe już nie.

Odpowiedz

A
Anna
Gość
@Aldona Derdziak

Niestety, ale w ten sposób mBank zachęcił mnie żebym pieniądze zamiast na koncie trzymała gdzie indziej.

Podobnie jak Yasmin, nie chcę trzymać wszystkich pieniędzy na głównym koncie z powodu bezpieczeństwa i używałam do tego celi. Kiedy zorientowałam się, ile bank ściąga za możliwość korzystania z tych pieniędzy zaczęłam je po prostu wypłacać/wpłacać poza bankiem. Czy naprawdę mBankowi chodziło o to żebym jak najmniej pieniędzy trzymała na swoim koncie? Bo właśnie taki cel osiągnął. Gratuluję!

Argument pt.: "ale wiele banków tak robi" to argument w stylu "mąż cię bije? oj tam, oj tam, wielu mężów tak robi".

Odpowiedz

Z
złośliwiec
Gość
@Anna

Twój komentarz jest wyjątkowo nie na miejscu. Zanim założysz jakieś konto, warto sobie przejrzeć opłaty i prowizje, zamiast teraz narzekać, że bank ściąga za przelewy z celów. Za taką niefrasobliwość się płaci. I tak, większość banków stosuje opłaty za drugi i kolejny przelew z konta oszczędnościowego, a jeśli tego nie robi, to są to przelewy wewnętrzne na ROR (ING) albo przelewy przez apkę na ROR w tym samym banku (Pekao). A jakie te banki mają oprocentowanie, to już łatwo sprawdzić.

Odpowiedz

A
Anna
Gość
@złośliwiec

Polecam nauczyć się czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że bank nie ma prawa pobierać takiej opłaty, albo, że nie ma tej informacji w regulaminie. Napisałam, że efektem takiej, a nie innej, polityki banku jest to, że trzymam tam minimalną ilość pieniędzy. Mam prawo trzymać na koncie tyle pieniędzy ile mi się podoba wiec może zanim odpowie się na czyjś komentarz warto go przeczytać? Takie minimum kultury chybaby się przydało, prawda?

Odpowiedz

Z
złośliwiec
Gość
@Anna

To przepraszam, ale tak właśnie zrozumiałem Twój komentarz. Mój błąd. Pozdrawiam.

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Czy do wyznaczania salda w dniu 31 grudnia bank bierze pod uwagę także lokaty w obcych walutach?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tomek

Czy masz na myśli wymóg, by w danym miesiącu suma wpływów na Moje cele była wyższa przynajmniej o 100 zł od sumy wydatków? Jeśli tak, to saldo środków na innych rachunkach czy lokatach nie ma znaczenia. Ważne, by kwota na Moich celach na koniec miesiąca była o min. 100 zł wyższa niż na początku.

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Krzysztof Duliński

...natomiast lokaty walutowe są (niestety) brane pod uwagę przy badaniu salda. Jeżeli ktoś taki depozyt posiada, to zejście poniżej równowartości 1000 zł będzie niemożliwe, bo wkład na lokatę walutową wynosił min. 500 EUR/USD ?.

Odpowiedz

T
Teresa
Gość
@Krzysztof Duliński

To może mi Pan powie kiedy kończy się okres 3 miesięcy tego wspaniałego oprocentowania,a kwota 100 zł więcej dotyczy poprzedniego miesiąca,tzn.ze w czerwcu powinien być przelew 100 zlna konto aby saldo rachunku w czerwcu było większe od salda majowego?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Teresa

Oprocentowanie promocyjne obowiązuje od dnia otwarcia rachunku i przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe. W czerwcu na Moich Celach powinno być po prostu 100 zł więcej niż w maju - bank sprawdza ten warunek ostatniego dnia miesiąca.

Odpowiedz

I
Iwona
Gość
@Aldona Derdziak

Tylko na rachunku moje cele ma być kwota 100 zł większa, czy na ror też coś trzeba spełnić

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Iwona

Nie trzeba, do uzyskania podwyższonego oprocentowania wystarczy zwiększenie salda na rachunku Moje cele. Konieczne jest po prostu samo posiadanie ROR-u (otwarcie go w promocji), bez tego w ogóle nie założymy rachunku do autooszczędzania.

Odpowiedz

I
Ilona
Gość
@Michał Radzimiński

Czy ROR trzeba zasilać regularnie określona kwotą? Czy może to być rachunek własny z innego banku?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ilona

Zwiększenie salda dotyczy rachunku Moje Cele, a nie ROR-u. Co do samego rachunku osobistego, to w przypadku eKonta osobistego nie ma wymogu stałych zasileń, jednak warto zapewnić środki na ROR, aby odkładały się na Moich Celach.

Odpowiedz