24 komentarze
Dostępne sposoby |
|
---|---|
Okres wypowiedzenia | 30 dni / kilkanaście dni w trybie skróconym jeśli do rachunku nie była wydana karta, nie masz żadnych należności wobec banku lub nie składałeś żadnych dyspozycji związanych z naliczaniem opłat / maksymalnie kilkanaście dni po złożeniu dyspozycji zamknięcia ROR w bankowości elektronicznej innego banku |
Koszt zamknięcia rachunku |
0 zł za zamknięcie konta |
Na co trzeba uważać? |
bank nie zamknie konta, jeśli będzie na nim saldo ujemne (np. po pobraniu należnych bankowi opłat) |
mBank należy do instytucji finansowych, które szeroko i wszechstronnie informują o różnych praktycznych kwestiach mogących zainteresować potencjalnych i obecnych klientów. Odnosi się to również do wskazówek dotyczących rozwiązania umowy konta. Jak wygląda likwidacja ROR-u w mBanku? Kto może złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku? Od razu zaznaczmy, że w mBanku usunąć konto można na kilka sposobów i nie jest to wcale skomplikowane.
Warto wiedzieć, że wypowiedzenie łączącej Cię umowy z mBankiem może być w całości lub tylko w części. W pierwszym przypadku bank zamknie wszystkie rachunki związane z daną umowę. W drugim tylko jeden z nich, wskazany przez Ciebie, a pozostałe pozostaną aktywne.
Pierwszy krok: rezygnacja z karty i usług dodatkowych
Cały proces najlepiej zacząć od rezygnacji z karty, gdyż generuje ona koszty, gdy nie spełni się warunków aktywności. Tak więc w bankowości internetowej podążaj taką drogą:
Produkty -> Karty -> Wszystkie (klikamy na wybraną kartę) -> Zastrzeż.
Natomiast w aplikacji mobilnej po zalogowaniu się do niej można wybrać ikonę Centrum informacji w prawym górnym rogu, a następnie Kontakt > mLinia i połączyć się z konsultantem, który od razu będzie wiedział z kim rozmawia.
Rezygnując z karty nie będziesz musiał się martwić o pozostawienie na rachunku środków na pokrycie prowizji za „debetówkę”.
Zamknięcie konta w mBanku – dostępne sposoby
To, że banki starają się ułatwić i uprościć założenie konta, jest w pełni zrozumiałe, bo sposób zakładania rachunku i formalności z tym związane wpływają na ocenę atrakcyjności ich oferty. Wydawałoby się, że powinny przy tym stawiać bariery zniechęcające do rezygnacji ze współpracy, komplikować związane z tym procedury. mBank nie poszedł tą drogą. Wręcz przeciwnie – proponuje aż 4 możliwości rozwiązania umowy o konto, nie stawiając przy tym żadnych ograniczeń co do skorzystania z jednej z nich:
- w bankowości internetowej;
- podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem mLinii;
- w trakcie wizyty w placówce;
- listownie.
Podsumowując, w mBank-u wniosek o zamknięcie konta złożysz ustnie (np. dzwoniąc na infolinię) lub pisemnie, albo też online składając samodzielnie stosowną dyspozycję w bankowości internetowej. Złożenie własnoręcznego podpisu będzie konieczne tylko przy wyborze drogi korespondencyjnej lub podczas wizyty w placówce.
Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, wraz z upływem terminu wypowiedzenia zamknięte zostaną wszystkie usługi i produkty powiązane z rachunkiem, w tym bankowość elektroniczna.
Poniżej znajdziesz precyzyjne wskazówki jak zlikwidować ROR w mBanku po wybraniu jednego z wymienionych sposobów.
Zamknięcie konta w bankowości internetowej
W tym celu zaloguj się do serwisu transakcyjnego i wybierz:
Produkty -> Usługi -> Nowa usługa -> Wypowiedzenie umowy
lub podążaj ścieżką:
Pomoc -> Załatw swoje sprawy -> Inna sprawa, po czym w wyszukiwarce wybierz: Wypowiedzenie umowy w całości oraz w części dotyczące rachunku osobistego i firmowego
W obu przypadkach określasz, że chcesz zamknąć rachunek, potwierdzasz swoją decyzję i sprawa załatwiona. No, może nie do końca, bo możliwe jest, że po pewnym czasie skontaktuje się z Tobą pracownik mBanku i zapyta, czemu likwidujesz rachunek, czy jesteś pewien swojej decyzji i poinformuje Cię o okresie wypowiedzenia.
Zamknięcie konta przez aplikację mobilną
Bankowe aplikacje mobilne zawierają mnóstwo przydatnych funkcjonalności. Znajdziesz je także w aplikacji mBanku, ale nie ma wśród nich niestety opcji zamknięcia rachunku osobistego.
Wypowiedzenie umowy u konsultanta mLinii
Kolejna opcja zamknięcia ROR w mBanku jest równie szybka i też nie wymaga wielkiego trudu. Mamy na myśli kontakt z konsultantem mLinii pod jednym z numerów telefonu:
- +48 42 6 300 800 z telefonów stacjonarnych na całym świecie,
- 783 300 800 z telefonów komórkowych,
- dzwoniąc po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej: Centrum informacji -> Kontakt -> mLinia.
W dwóch pierwszych przypadkach konsultant zweryfikuje Twoją tożsamość i przyjmie dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku. Jeśli skontaktujesz się z mLinią, będącym zalogowanym w aplikacji weryfikacja tożsamości nie będzie konieczna.
Po rozmowie, podobnie jak w przypadku ścieżki w serwisie transakcyjnym, możliwy jest kontakt ze strony banku i próba przekonywania Cię do zmiany decyzji.
Likwidacja konta w placówce banku
Chcąc zamknąć rachunek w placówce mBanku, należy się do niej udać z dokumentem tożsamości. Doradca wprowadzi do systemu Twoją dyspozycję rozwiązania umowy konta i poinformuje Cię o okresie, po jakim zostanie ono definitywnie zamknięte.
Listowna rezygnacja z rachunku
W mBanku likwidacja konta jest też możliwa drogą listowną. To najbardziej czaso- i pracochłonna opcja, wymaga przesłania własnoręcznie napisanego wypowiedzenia umowy na adres korespondencyjny banku:
mBank SA
Bankowość detaliczna
Skrytka pocztowa 2108
90-959 Łódź 2
Wypowiedzenie umowy rachunku powinno zawierać:
- imię i nazwisko posiadacza/posiadaczy ROR-u,
- numer PESEL posiadacza/posiadaczy,
- numer zamykanego konta,
- numer rachunku do przelania środków pozostałych na zamykanym koncie,
- określenie trybu, w jakim ma być rozwiązana umowa (miesięczny okres wypowiedzenia, skrócony, natychmiastowy);
- podpis zgodny ze wzorem posiadanym przez mBank widniejącym na umowie rachunku lub Oświadczeniu o zmianie nazwiska / Formularzu zmiany wzoru podpisu, jeżeli taki dokument był składany.
Bank zastrzega, że jeśli podpis nie będzie zgodny, dyspozycja nie będzie zrealizowana. Warto więc upewnić się po miesiącu od wysłania pisma, czy rachunek został zamknięty.
Zamknięcie konta z wykorzystaniem innego banku
Są jeszcze dwie możliwości rozstania się z mBankiem, co ciekawe, nie wymagają one bezpośredniego kontaktu z tym bankiem.
Przeniesienie konta
Pierwsza wymaga otwarcie konta w innym banku i złożenie w nim wniosku o przeniesienie rachunku. W dyspozycji trzeba wskazać konto, które ma zostać przeniesione, określić czy wniosek dotyczy też powiązanych z nim usług / produktów oraz pamiętać, by podpis pod upoważnieniem do podjęcia niezbędnych działań dla nowego banku był identyczny z tym, jaki widnieje w dokumentacji w mBanku.
Proces zajmuje kilka dni, odbywa się za pośrednictwem systemu Ognivo i przebiega bez udziału klienta. Możliwe jest przeniesienie nie tylko samego konta, ale i poleceń zapłaty czy zleceń stałych. Decyzję o zakresie upoważnienia banku docelowego trzeba podjąć przy składaniu dyspozycji.
Złożenie dyspozycji zamknięcia ROR w bankowości elektronicznej innego banku
Druga możliwość, dość nietypowa, wiąże się z zalogowaniem do bankowości elektronicznej innego banku i skorzystaniem z opcji Przeniesienie rachunku, która tak naprawdę służy do zamknięcia konta w innym banku (np. w mBanku) i przesłania pieniędzy z zamykanego konta. Takiej usługi trzeba szukać w zakładce typu Twoje sprawy / Wnioski / Dokumenty i im podobnym. Po odnalezieniu jej należy wskazać w jakim banku i jaki rachunek chcesz zamknąć, określić co ma się stać ze zgromadzonymi na nim środkami oraz czy życzysz sobie, by bank, w którym składasz wniosek powiadomił o zmianie pracodawcę, urząd skarbowy czy inne instytucje.
Taką opcję znajdziesz w bankowości elektronicznej następujących banków:
- Credit Agricole
- PKO Bank Polski
- Santander Bank Polska
- VeloBank (dawniej Getin Bank)
Co ciekawe, korzystając z tej możliwości możesz sam wybrać datę, kiedy wskazany ROR ma zostać zamknięty. Najkrótszy możliwy termin to na ogół ok. 10 dni.
Okres wypowiedzenia i opłaty
W wariancie „standardowym” w mBanku zamknięcie konta nie dokonuje się ze skutkiem natychmiastowym. Od dnia złożenia dyspozycji do momentu jej zrealizowania musi upłynąć miesięczny okres wypowiedzenia. W tym czasie możesz zmienić swoją decyzję, poprosić o jej anulowanie. Ostateczny termin na taki ruch, to przedostatni dzień okresu wypowiedzenia.
Jeśli tego nie zrobisz, wówczas bank poinformuje Cię o zamknięciu konta w wiadomości wysłanej na adres e-mail. Gdy nie podałeś go bankowi, pisemne potwierdzenie wykonania złożonej dyspozycji otrzymasz w wersji papierowej na adres korespondencyjny.
W przypadku, gdy o chęci likwidacji rachunku zawiadamiasz mBank pisemnie, wspomniany wyżej okres zaczyna biec od dnia doręczenia pisma do banku.
Wypowiedzenie umowy może być też ze skutkiem natychmiastowym (gdy bank zmienia regulamin prowadzenia rachunku lub taryfę opłat i prowizji, a Ty nie godzisz się na nowe zasady) lub w trybie skróconym (gdy do Twojego rachunku nie była wydana karta, nie masz żadnych należności wobec banku lub nie składałeś żadnych dyspozycji związanych z naliczaniem opłat).
Okres wypowiedzenia możesz wykorzystać na skopiowanie historii transakcji, przeniesienie zleceń stałych i poleceń zapłaty, stworzenie szablonów przelewów w innym banku.
Twoje środki nie przepadną
Może się zdarzyć, że na likwidowanym koncie będą pieniądze. Co wtedy zrobi mBank?
Najlepiej, byś podał numer rachunku bankowego, na który mają zostać przelane środki. Gdybyś go nie wskazał lub jego numer okaże się nieprawidłowy, to saldo konta, od dnia upływu terminu wypowiedzenia, stanie się nieoprocentowanym depozytem. Sposób odzyskania pieniędzy będzie uzależniony od tego, czy nadal masz jakąś relację z mBankiem, czy też zerwałeś już wszelkie kontakty.
W pierwszym przypadku zwrot środków może nastąpić po złożeniu dyspozycji za pośrednictwem konsultanta mLinii. Jeżeli jednak nic Cię już nie łączy z mBankiem, niezbędne jest przesłanie pisma na adres banku, w którym określisz numer rachunku bankowego, na który mają zostać przekazane środki. Podpis złożony na przesłanej dyspozycji powinien być zgodny ze wzorem posiadanym przez mBank. W razie niezgodności bank nie wykona przelewu.
Gdybyś ktoś wysłał Ci przelew na rachunek, który zamknąłeś, to środki zostaną automatycznie zwrócone do nadawcy.
Sytuacje szczególne
Rozważając różne zagadnienia związane z zamykaniem konta osobistego w mBanku, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na dwie sprawy.
mBank też może zrezygnować ze współpracy
W mBanku zamknięcie konta może nastąpić też z inicjatywy banku. W przypadku ROR-u jest to możliwe, jeżeli w okresie jednego roku na rachunku nie zostały wykonane żadne obroty, w tym gdy nie dokonano żadnej wpłaty. Przy czym mBank zastrzega, że sytuacja nie dotyczy rachunków z saldem dodatnim.
Nieco inaczej jest w przypadku kont firmowych. Dotyczące ich umowy mBank może wypowiedzieć, gdy na rachunku nie odnotowano przez okres trzech miesięcy żadnych obrotów, za wyjątkiem okresowego dopisywania odsetek i ich wypłat lub gdy nie dokonano wpłaty przez okres 30 dni od dnia otwarcia konta.
Zamknięcie konta po zmarłym
Być może znajdziesz się w sytuacji, że to nie Ty będziesz klientem mBanku, lecz ktoś z Twoich bliskich, a Tobie przypadnie zadanie likwidacji rachunku po jego śmierci. Wówczas musisz dostarczyć do mBanku obowiązkowo jeden z poniższych dokumentów:
- skrócony odpis aktu zgonu;
- prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku;
- akt poświadczenia dziedziczenia (banku uczula, aby w treści dokumentu było imię i nazwisko, PESEL lub data urodzenia zmarłej osoby – ułatwi to odszukanie jej w systemie);
- prawomocne postanowienie sądu o odrzuceniu spadku;
- akt oświadczenia o odrzuceniu spadku;
- postanowienie sądu o uznaniu za zmarłego lub o stwierdzeniu zgonu.
Musisz wiedzieć, że działania związane z likwidacją rachunku po zmarłym może podjąć tylko ten, kto posiada tytuł prawny do zgromadzonych na nim pieniędzy. Niezbędne jest więc dostarczenie dodatkowych dokumentów, różnych, zależnie od tego, czy opłaciłeś koszty pogrzebu, krewny złożył dyspozycję na wypadek śmierci, czy też Twoje działania wynikają z prawomocnego postanowienia sądu o nabyciu spadku lub aktu poświadczenia dziedziczenia.
Szczegółowe informacje, czego mBank będzie oczekiwał od Ciebie i innych osób związanych ze zmarłym, znajdziesz w tym miejscu.
Wymagane dokumenty możesz dostarczyć korespondencyjnie (na podany wyżej adres) lub udając się do placówki mBanku. Przyjmowane są zarówno oryginały (bank zapewnia, że zwróci dokumenty po wykonaniu kopii), jak i uwierzytelnione notarialnie kopie.
Co zamiast konta w mBanku?
Wiesz już, jak zamknąć konto w mBanku. Przyznasz chyba, że należy pochwalić bank za wiele możliwości zamknięcia rachunku. Likwidacja konta możliwa jest na cztery sposoby, więc z pewnością każdy znajdzie wygodną dla siebie opcję (nam najprostszą wydaje się skorzystanie z systemu transakcyjnego mBanku), a przecież ułatwienie klientowi rozstania nie leży wcale w interesie banku.
Pamiętaj, że w mBanku koszty generuje nie sam rachunek, ale związana z nim karta debetowa. Dlatego proces likwidacji rachunku dobrze jest rozpocząć od rezygnacji z "plastiku". W ten sposób unikniesz naliczenia opłat, które mogłyby wywołać na Twoim koncie debet, co uniemożliwiłoby zamknięcie rachunku.
Chętnie poznamy Twoje doświadczenia związane z likwidacją konta w mBanku – jaką drogę załatwienia tej sprawy wybrałeś, jak przebiegła cała procedura? Czy rezygnacja z konta była dla Ciebie łatwa, czy może przysporzyła Ci kłopotów? Opisz swoje uwagi i spostrzeżenia w komentarzu, podziel się informacjami z innymi czytelnikami.
Zamknąłeś konto. Co dalej? Oto ranking kont osobistych - Styczeń 2025
-
Konto0 zł
-
Karta0 zł / 4 złMiesięczna opłata za kartę
0 zł / 4 zł
opłaty unikniesz, jeżeli spełnisz oba poniższe warunki:
- zapewniłeś w poprzednim miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł
- wykonałeś w poprzednim miesiącu co najmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem)
od klientów do 26. roku życia opłata za kartę nie jest pobierana
-
Bankomaty0 zł / 2,3% min. 5 złBankomaty 0 zł / 2,3% min. 5 zł
0 zł - dla osób do 26. r.ż.
dla klientów powyżej 26 lat:
- 0 zł - bankomaty własne banku
- 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych, jeśli spełnisz warunki aktywności te same co dla karty, czyli: 500 zł wpływu i 1 transakcja
- 2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
-
Przelew internetowy0 zł
-
Konto0 zł
-
Karta0 zł / 5 zł / 11 złMiesięczna opłata za kartę 0 zł / 5 zł / 11 zł
- 0 zł – po spełnieniu warunków aktywności
- 5 zł – dla osób w wieku 18-26 lat
- 11 zł – dla osób powyżej 26 lat
opłaty unikniesz, jeżeli:
- masz 18-26 lat i wykonasz 1 transakcję bezgotówkową kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem) lub Blikiem w miesiącu
- masz powyżej 26 lat i wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem) lub Blikiem w miesiącu
-
Bankomaty0 zł / 5 złBankomaty 0 zł / 5 zł
- 0 zł – bankomaty Banku Millennium
- 0 zł – pozostałe bankomaty, jeśli spełnisz warunki aktywności te same co dla karty, czyli: 5 płatności kartą lub Blikiem (1 raz, jeżeli masz 18-26 lat)
- 5 zł – pozostałe bankomaty (1 zł dla bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash) – jeżeli nie spełnisz powyższego warunku aktywności
-
Przelew internetowy0 zł
-
Konto0 zł
-
Karta0 zł / 10 złMiesięczna opłata za kartę
0 zł / 10 zł
opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą (w tym: płatności telefonem/zegarkiem) na łączną kwotę min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca (200 zł dla osób między 18 a 26 r.ż)
-
Bankomaty0 zł / 10 złBankomaty 0 zł / 10 zł
- 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash
- 10 zł - wypłata z pozostałych bankomatów
można również wykupić pakiet wypłat gotówki w kraju i za granicą za 25 zł / 30 dni
-
Przelew internetowy0 zł
Komentarze
(24)Czy jeżeli najpierw zastrzegłem kartę w bankowości internetowej (opcja Rezygnacja z karty) dzisiaj tj. 26.01.2023 i wypowiedziałem umowę o prowadzenie rachunku (okres wypowiedzenia do 25.02.2023), to w lutym już nie muszę zrobić 8 transakcji ani obrócić kartą 350 zł?
Odpowiedz
Skoro zastrzegłeś kartę 26.01, to w lutym bank będzie mógł pobrać opłatę za styczeń, jeśli nie spełniłeś warunków bezpłatności karty. W samym lutym nie musisz już wykonywać transakcji.
Odpowiedz
Można wybrać zamknięcie w trybie natychmiastowym? Ponosi się z tego tytułu jakieś opłaty? Pozdrawiam.
Odpowiedz
Nie no, zawsze jest przecież okres wypowiedzenia, chyba że jest to związane np. z zapowiadaną zmianą opłat, wtedy chyba możesz od razu.
Odpowiedz
Jeśli zamknęłam konto w trybie skróconym a dostałam kartę do konta aktywowana była to nie jest zamknięta ?
Odpowiedz
Jeśli posiadałaś konto i kartę, to teoretycznie nie powinno być możliwe zamknięcie rachunku w trybie skróconym. Karta jest przypisana do rachunku, więc po jego zamknięciu i tak nie będzie funkcjonowała. Jako, że sytuacja wygląda na nieco nietypową, to proponuję upewnić się w banku, jak jest dokładnie Twoja sytuacja. Chodzi m.in. o wyłączenie bankowości elektronicznej, odwołanie zgód marketingowych.
Planując w przyszłości udział w promocji produktów bankowych, dobrze jest rozstać się z bankiem w pełnym zakresie, tak, by nie łączyły Was żadne umowy.
Odpowiedz
A co jeśli konto zostało zamknięte ale bankowość internetowa nie ? Co w takim razie
Odpowiedz
Wtedy masz dostęp tylko do bankowości internetowej i z jej poziomu możesz później np. założyć konto. To dość częsta praktyka, że banki pozostawiają bankowość elektroniczną aktywną po zamknięciu rachunku.
Odpowiedz
Jestem współposiadaczem rachunku. Moje wnioski o odpisanie mnie od rachunku pozostają anulowane, bo drugi współposiadacz ich nie akceptuje. NIe mogę zamknąć rachunku, bo drugi współposiadacz ma przypisane to konto do spłaty kredytu. Nie chcę być współposiadaczem tego konta - co mogę zrobić?
Odpowiedz
Współposiadacz - jeśli to bliska Ci osoba - powinien wyrazić zgodę na to, abyś przestał być współwłaścicielem konta. Kontaktowałaś się z mBankiem, jakie masz możliwości?
Odpowiedz
założyłam dzisiaj konto ale zdecydowałam się je usunąć, nie mam żadnych środków i usunęłam konto internetowo przyszło mi że konto będzie usunięte 3 listopada. oprócz tego że zadzwonią do mnie to czy opłata za usunięcie konta będzie mnie obowiązywać?
Odpowiedz
Nie, mBank nie pobiera opłat za zamknięcie konta.
Odpowiedz
Zamknęłam konto przez internet ale zapomniałam zastrzec karty . Konto zostało zamknięte . Karta jest darmowa do 24 roku życia potem po przekstalceniu jest płatna. Czy karta po zamknięciu konta może być aktywna i generować straty za niespełnienie wymagań ?
Odpowiedz
Jeśli konto zostało zamknięte, to karta została automatycznie zastrzeżona. Jeśli minął okres wypowiedzenia i bank potwierdził zamknięcie rachunku, wszystko powinno być w porządku.
Odpowiedz
Złożyłem wniosek w placówce i konto zostało zamknięte za 2 dni. Przyczyną zmiana Cenników w marcu 2021.
Odpowiedz
Dodam, że przy zamykaniu rachunku firmowego próżno szukać opcji wypowiedzenia w miejscu, które opisałeś z profilu firmowego.
Trzeba wejść w profil indywidualny i tam wybiera się, który rachunek jest zamykany (w moim przypadku właśnie firmowy).
Być może, gdy ktoś ma wyłącznie firmowy rachunek, wtedy wypowiedzenie jest też na profilu firmowym.
Odpowiedz
Dzięki za spostrzeżenie. Postaram się pójść tropem wskazanym przez Ciebie i zweryfikować sytuację.
Odpowiedz
Potwierdzono mi w banku, że klienci firmowi mogą wypowiedzieć umowę rachunku w taki sam sposób, jak klienci indywidualni.
W przypadku posiadania obu kont, faktycznie trzeba działać w profilu indywidualnym.
Odpowiedz
Niestety u mnie nie ma takiej opcji - mam tylko konto firmowe
Odpowiedz
Upewniłem się raz jeszcze w banku. Według pracowników mBanku posiadanie konta firmowego z dostępem do bankowości elektronicznej daje możliwość samodzielnego zamknięcia rachunku online.
Odpowiedz
Czasami warto "rzucić" wypowiedzenie aby dostać jakąś dobrą premię :)
Na moim przykładzie w Getin Banku:
oferta na zatrzymanie 5% procentowy zwrot transakcji dokonywanych kartą max. 30zł przez 6 miesięcy 30x6=180zł
Odpowiedz
To całkiem sporo - dzięki za informację!
Odpowiedz
heh, w mBanku mają do wypowiedzenia bezproblemowe podejście :p. ja zamykałam eKonto przez internet, po kilku dniach faktycznie zadzwonił ktos z banku i zapytał, czy mogę rozmawiać. Nie mogłam, bo szłam ruchliwą ulicą i w ogóle nie słyszałam, co on do mnie mówi. Poprosiłam, żeby oddzwonił za pół godziny, konsultant się zgodził - i tyle. Nikt więcej nie zadzwonił, a po jakimś czasie zamknęli mi konto :D. Domyślam się, że ta rozmowa miała dotyczyć zamykania rachunku. Niby trzeba było potwierdzać swoją decyzję itp. itd., a najwyraźniej stanęło na odhaczeniu w systemie (tak sądzę), że do mnie dzwonili i sprawa została uznana za zakończoną.
Odpowiedz
Najwyraźniej było jak podejrzewasz - sprawa została "odfajkowana" i tyle. To raczej rzadki przypadek. Z moich i innych członków redakcji doświadczeń wynika, że na ogół banki starają się zatrzymać klienta, skłonić go do zmiany decyzji. Gdy chciałem zrezygnować z jednej z kart kredytowych zaproponowano mi brak opłat przez rok bez konieczności spełniania warunków aktywności.
Komuś jeszcze oferowano jakieś bonusy za odstąpienie od pomysłu rezygnacji z konta czy karty? Zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Odpowiedz