Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: BNP Paribas Bank Polska SA.

iKonto w BNP Paribas - Recenzja

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 4493 komentarze

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Szczegóły oferty

iKonto można określić jako internetową wersję popularnego Konta Dobrze Dobranego. Nowy rachunek w ofercie BNP Paribas oferuje dość specyficzny moneyback: 3% za płatności kartą online przez platformę PayU. Pamiętajmy przy tym o konieczności zasilania konta kwotą min. 1000 zł, inaczej nie będziemy mogli skorzystać ze zwrotu wydatków, a dodatkowo zapłacimy 9 zł za prowadzenie rachunku.

Spis treści

Powyższe warunki sprawiają, że iKonto to przede wszystkim rachunek dla aktywnych klientów, którzy często kupują i płacą przez Internet za produkty i usługi. W naszej analizie nowego konta w BNP Paribas znajdziesz nie tylko najważniejsze opłaty prowizje związane z rachunkiem, ale także interesujące dodatkowe usługi dla użytkowników tego konta. Zanim przejdziemy do głównej części tekstu, przyjrzyjmy się działalności banku BNP Paribas.

Podstawowe parametry iKonta

Przed wybraniem rachunku warto mieć świadomość wysokości opłat za podstawowe operacje na koncie. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry rachunku iKonto w BNP Paribas:

Konto
0 zł / 9 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 9 zł


opłaty unikniesz, jeśli na na iKonto wpłynie miesięcznie min. 1000 zł z innych banków

Karta
0 zł / 6 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 6 zł


opłaty unikniesz, jeżeli co miesiąc wykonasz transakcje na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową w BNP Paribas

Bankomaty
0 zł / 3 zł
Bankomaty 0 zł / 3 zł

  • 0 zł - bankomaty własne banku i 4 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
  • 3 zł - 5. i każda kolejna wypłata z bankomatów obcych w miesiącu
Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 9 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeśli na na iKonto wpłynie miesięcznie min. 1000 zł z innych banków

Karta
Typy kart płatniczych

Mastercard Debit PayPass

Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • bezpłatne ubezpieczenie karty
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 6 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli co miesiąc wykonasz transakcje na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową w BNP Paribas

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty własne banku i 4 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
  • 3 zł - 5. i każda kolejna wypłata z bankomatów obcych w miesiącu
Wypłata z bankomatów za granicą

3%, min. 7 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

niedostępne

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

10 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,2%, min. 30 zł maks. 200 zł 

Moneyback w Ramach iKonta

Użytkownicy iKonta mogą skorzystać z unikalnego moneybacku za płatności internetowe, wystarczą miesięczne wpływy na rachunek w wysokości min. 1000 zł. Zwrot wynosi 3% i obejmuje płatności kartą debetową w ramach platformy PayU – bank nie ogranicza w żaden sposób produktów i usług, które zakupisz w Internecie, co szczególnie powinno się spodobać osobom kupującym na Allegro ;).

Miesięczny limit moneybacku wynosi 50 zł, natomiast w ciągu roku można zyskać maksymalnie 600 zł. Promocja trwa do 12 czerwca 2015 r.

Usługi dla Posiadaczy Rachunku iKonto

Klienci banków cenią sobie dodatkowe funkcjonalności, z których mogą korzystać przy okazji obsługi konta osobistego. Oto usługi dla użytkowników iKonta:

  • Konto Dobrze Oszczędnościowe – oprocentowanie tego rachunku wynosi 0,5% w skali roku.
  • Konto Walutowe – jest prowadzone nie tylko w standardowych walutach (EUR, USD, GBP, CHF), ale także rzadziej używanych (np. korona estońska, kuna chorwacka).
  • Ubezpieczenie „Bezpieczna Karta” – posiadacze karty debetowej do iKonta są objęci tym ubezpieczeniem bezpłatnie. W zakres usługi wchodzi ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji (na terenie całego świata), rabunku gotówki (terytorium UE), gwarancja najniższej ceny (jeśli w ciągu 15 dni od płatności kartą za towar klient znajdzie identyczny egzemplarz w niższej cenie w innym sklepie) oraz ubezpieczenie od zniszczenia towaru (w wyniku kradzieży).

iKonto Wygodne a Konto Dobrze Dobrane

iKonto nie jest jedynym rachunkiem osobistym w ofercie banku BNP Paribas oferującym usługę moneyback. Poniższa tabela prezentuje główne różnice w moneybacku w ramach rachunków w tym banku:

Porównanie iKonta i Konta Dobrze Dobranego
iKonto Konto Dobrze Dobrane
Wysokość premii moneyback 3% 2%
Warunki otrzymania premii miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł (z innych banków) posiadanie Konta Dobrze Dobranego i karty debetowej, zaakceptowanie warunków moneybacku i wybór programu do zwrotu wydatków
Rodzaj wydatków płatności internetowe kartą debetową poprzez platformę PayU płatności kartą debetową w ramach wybranego programu wydatków (Rozrywka, Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda)
Limit zwrotu 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie (do 12 czerwca 2015 r.) 60 zł miesięcznie i 720 zł rocznie
Opłata za kartę i możliwość jej uniknięcia 6 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, jeśli dokonasz kartą transakcji na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową jeśli korzystasz z programu moneyback, opłata za kartę jest obowiązkowa i wynosi 6 zł
opracowanie własne

Każdy klient banku posiada inne wymagania względem rachunku osobistego i ta zasada dotyczy także moneybacku. Jeśli często płacisz kartą w Internecie przez PayU, iKonto jest wręcz stworzone dla Ciebie, pamiętaj jednak, aby na konto wpływało co miesiąc przynajmniej 1000 zł. Jeśli jednak wolisz płacić kartą w tradycyjny sposób w ramach określonej grupy wydatków (które np. ponosisz najczęściej), więcej korzyści przyniesie Ci moneyback Konta Dobrze Dobranego. Warto pamiętać, że oba rachunki są podobne, a różni je przede wszystkim sposób zakładania konta: online dla iKonta lub w oddziale dla Konta Dobrze Dobranego.

Sylwetka Banku BNP Paribas

Początki działalności BNP Paribas w Polsce sięgają roku 1990, kiedy to powstało Krakowskie Towarzystwo Bankowe. Obecny wizerunek i marka banku są wynikiem wielu lat przekształceń, m.in. współpracy z Fortis Bankiem i Dominet Bankiem. Istotny jest także fakt, że BNP Paribas jest częścią europejskiej grupy finansowej BNP Paribas, który jest największym bankiem w strefie euro i zatrudnia prawie 190 tys. osób w blisko 80 krajach.

BNP Paribas określa się jako bank uniwersalny, ukierunkowany zarówno na obsługę klientów indywidualnych, jak i różnej wielkości firm i korporacji. Osoby fizyczne mogą skorzystać z produktów depozytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, a także kredytowych i ubezpieczeniowych. Oferta dla przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki bieżące, finansowanie działalności, zarządzanie ryzykiem i lokowanie nadwyżek środków pieniężnych. Warto także zwrócić uwagę na misję banku, która opiera się na dwóch wymiarach: zrównoważonym rozwoju (osiąganie trwałego wzrostu ekonomicznego z odpowiedzialnym podejściem do wyzwań społecznych i ekologicznych) oraz zaangażowaniu społecznym (wspieranie lokalnych społeczności poprzez filantropię i wolontariat pracowniczy). Te aspekty mają także odzwierciedlenie w motcie BNP Paribas, który jest „bankiem zmieniającego się świata”.

iKonto okiem redakcji

Nowy rachunek w ofercie BNP Paribas to dość specyficzne konto, które koncentruje się na Internecie jako kanale obsługi i płatności. iKonto można założyć online i wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł miesięcznie, a za prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani złotówki. Bank przygotował dla posiadaczy iKonta specjalny moneyback, który opiera się na internetowych płatnościach kartą poprzez PayU – do zyskania jest 50 zł miesięcznie, wystarczą stałe miesięczne wpływy na rachunek.

Specyfika moneybacku sprawia, że iKonto można polecić przede wszystkim tym osobom, które często kupują i płacą online (w domyśle: przez PayU). Warto także zwrócić uwagę na ubezpieczenie karty debetowej (bezpłatne tylko dla kart do iKonta), które zapewnia nie tylko ochronę przed kradzieżą karty, ale także pokrywa straty związane z kupnem produktu po nieopłacalnej dla nas cenie. Te drobne „smaczki” sprawiają, że nowy rachunek w BNP Paribas może być interesującą alternatywą dla innych internetowych kont osobistych.