Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: BNP Paribas Bank Polska SA.

Analiza produktowa

iKonto w BNP Paribas

iKonto można określić jako internetową wersję popularnego Konta Dobrze Dobranego. Nowy rachunek w ofercie BNP Paribas oferuje dość specyficzny moneyback: 3% za płatności kartą online przez platformę PayU. Pamiętajmy przy tym o konieczności zasilania konta kwotą min. 1000 zł, inaczej nie będziemy mogli skorzystać ze zwrotu wydatków, a dodatkowo zapłacimy 9 zł za prowadzenie rachunku.
Opracowane przez:
K
Krystian Tester
 • Szczegóły oferty
 • Opinie

Powyższe warunki sprawiają, że iKonto to przede wszystkim rachunek dla aktywnych klientów, którzy często kupują i płacą przez Internet za produkty i usługi. W naszej analizie nowego konta w BNP Paribas znajdziesz nie tylko najważniejsze opłaty prowizje związane z rachunkiem, ale także interesujące dodatkowe usługi dla użytkowników tego konta. Zanim przejdziemy do głównej części tekstu, przyjrzyjmy się działalności banku BNP Paribas.

Pełna analiza iKonta w BNP Paribas


Podstawowe parametry iKonta

Przed wybraniem rachunku warto mieć świadomość wysokości opłat za podstawowe operacje na koncie. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry rachunku iKonto w BNP Paribas:

Konto
0 zł / 9 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 9 zł


opłaty unikniesz, jeśli na na iKonto wpłynie miesięcznie min. 1000 zł z innych banków

Karta
0 zł / 6 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 6 zł


opłaty unikniesz, jeżeli co miesiąc wykonasz transakcje na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową w BNP Paribas

Bankomaty
0 zł / 3 zł
Bankomaty 0 zł / 3 zł

 • 0 zł - bankomaty własne banku i 4 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
 • 3 zł - 5. i każda kolejna wypłata z bankomatów obcych w miesiącu
Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 9 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeśli na na iKonto wpłynie miesięcznie min. 1000 zł z innych banków

Karta
Typy kart płatniczych

Mastercard Debit PayPass

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • bezpłatne ubezpieczenie karty
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 6 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli co miesiąc wykonasz transakcje na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową w BNP Paribas

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty własne banku i 4 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
 • 3 zł - 5. i każda kolejna wypłata z bankomatów obcych w miesiącu
Wypłata z bankomatów za granicą

3%, min. 7 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

niedostępne

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

10 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,2%, min. 30 zł maks. 200 zł 

Moneyback w Ramach iKonta

Użytkownicy iKonta mogą skorzystać z unikalnego moneybacku za płatności internetowe, wystarczą miesięczne wpływy na rachunek w wysokości min. 1000 zł. Zwrot wynosi 3% i obejmuje płatności kartą debetową w ramach platformy PayU – bank nie ogranicza w żaden sposób produktów i usług, które zakupisz w Internecie, co szczególnie powinno się spodobać osobom kupującym na Allegro ;).

Miesięczny limit moneybacku wynosi 50 zł, natomiast w ciągu roku można zyskać maksymalnie 600 zł. Promocja trwa do 12 czerwca 2015 r., a z jej regulaminem zapoznasz się tutaj. Z listą punktów, w których możesz płacić za pomocą PayU zapoznasz się pod tym adresem.

Usługi dla Posiadaczy Rachunku iKonto

Klienci banków cenią sobie dodatkowe funkcjonalności, z których mogą korzystać przy okazji obsługi konta osobistego. Oto usługi dla użytkowników iKonta:

 • Konto Dobrze Oszczędnościowe – oprocentowanie tego rachunku wynosi 0,5% w skali roku.
 • Konto Walutowe – jest prowadzone nie tylko w standardowych walutach (EUR, USD, GBP, CHF), ale także rzadziej używanych (np. korona estońska, kuna chorwacka).
 • Ubezpieczenie „Bezpieczna Karta” – posiadacze karty debetowej do iKonta są objęci tym ubezpieczeniem bezpłatnie. W zakres usługi wchodzi ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji (na terenie całego świata), rabunku gotówki (terytorium UE), gwarancja najniższej ceny (jeśli w ciągu 15 dni od płatności kartą za towar klient znajdzie identyczny egzemplarz w niższej cenie w innym sklepie) oraz ubezpieczenie od zniszczenia towaru (w wyniku kradzieży). Z warunkami ubezpieczenia zapoznasz się na tej stronie.

iKonto Wygodne a Konto Dobrze Dobrane

iKonto nie jest jedynym rachunkiem osobistym w ofercie banku BNP Paribas oferującym usługę moneyback. Poniższa tabela prezentuje główne różnice w moneybacku w ramach rachunków w tym banku:

Porównanie iKonta i Konta Dobrze Dobranego
iKonto Konto Dobrze Dobrane
Wysokość premii moneyback 3% 2%
Warunki otrzymania premii miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł (z innych banków) posiadanie Konta Dobrze Dobranego i karty debetowej, zaakceptowanie warunków moneybacku i wybór programu do zwrotu wydatków
Rodzaj wydatków płatności internetowe kartą debetową poprzez platformę PayU płatności kartą debetową w ramach wybranego programu wydatków (Rozrywka, Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda)
Limit zwrotu 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie (do 12 czerwca 2015 r.) 60 zł miesięcznie i 720 zł rocznie
Opłata za kartę i możliwość jej uniknięcia 6 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, jeśli dokonasz kartą transakcji na min. 200 zł lub posiadasz aktywną kartę kredytową jeśli korzystasz z programu moneyback, opłata za kartę jest obowiązkowa i wynosi 6 zł
opracowanie własne

Każdy klient banku posiada inne wymagania względem rachunku osobistego i ta zasada dotyczy także moneybacku. Jeśli często płacisz kartą w Internecie przez PayU, iKonto jest wręcz stworzone dla Ciebie, pamiętaj jednak, aby na konto wpływało co miesiąc przynajmniej 1000 zł. Jeśli jednak wolisz płacić kartą w tradycyjny sposób w ramach określonej grupy wydatków (które np. ponosisz najczęściej), więcej korzyści przyniesie Ci moneyback Konta Dobrze Dobranego. Warto pamiętać, że oba rachunki są podobne, a różni je przede wszystkim sposób zakładania konta: online dla iKonta lub w oddziale dla Konta Dobrze Dobranego.

Sylwetka Banku BNP Paribas

Początki działalności BNP Paribas w Polsce sięgają roku 1990, kiedy to powstało Krakowskie Towarzystwo Bankowe. Obecny wizerunek i marka banku są wynikiem wielu lat przekształceń, m.in. współpracy z Fortis Bankiem i Dominet Bankiem. Istotny jest także fakt, że BNP Paribas jest częścią europejskiej grupy finansowej BNP Paribas, który jest największym bankiem w strefie euro i zatrudnia prawie 190 tys. osób w blisko 80 krajach.

BNP Paribas określa się jako bank uniwersalny, ukierunkowany zarówno na obsługę klientów indywidualnych, jak i różnej wielkości firm i korporacji. Osoby fizyczne mogą skorzystać z produktów depozytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, a także kredytowych i ubezpieczeniowych. Oferta dla przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki bieżące, finansowanie działalności, zarządzanie ryzykiem i lokowanie nadwyżek środków pieniężnych. Warto także zwrócić uwagę na misję banku, która opiera się na dwóch wymiarach: zrównoważonym rozwoju (osiąganie trwałego wzrostu ekonomicznego z odpowiedzialnym podejściem do wyzwań społecznych i ekologicznych) oraz zaangażowaniu społecznym (wspieranie lokalnych społeczności poprzez filantropię i wolontariat pracowniczy). Te aspekty mają także odzwierciedlenie w motcie BNP Paribas, który jest „bankiem zmieniającego się świata”.

iKonto okiem redakcji

Nowy rachunek w ofercie BNP Paribas to dość specyficzne konto, które koncentruje się na Internecie jako kanale obsługi i płatności. iKonto można założyć online i wystarczą miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł miesięcznie, a za prowadzenie rachunku nie zapłacimy ani złotówki. Bank przygotował dla posiadaczy iKonta specjalny moneyback, który opiera się na internetowych płatnościach kartą poprzez PayU – do zyskania jest 50 zł miesięcznie, wystarczą stałe miesięczne wpływy na rachunek.

Specyfika moneybacku sprawia, że iKonto można polecić przede wszystkim tym osobom, które często kupują i płacą online (w domyśle: przez PayU). Warto także zwrócić uwagę na ubezpieczenie karty debetowej (bezpłatne tylko dla kart do iKonta), które zapewnia nie tylko ochronę przed kradzieżą karty, ale także pokrywa straty związane z kupnem produktu po nieopłacalnej dla nas cenie. Te drobne „smaczki” sprawiają, że nowy rachunek w BNP Paribas może być interesującą alternatywą dla innych internetowych kont osobistych.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy