Konto Citigold w Citi Handlowym - Opłaty, Recenzja, Opinie

Komentarze i opinie(7)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Citi Handlowy
 • Konto
  0 zł / 220 zł

 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Płatności mobilne
Warunki prowadzenia konta Citigold są typowe dla rachunków z segmentu premium. Wyróżnia je natomiast możliwość korzystania z szerokiej gamy usług dostępnych jedynie dla posiadaczy Citigold, wśród których zwraca uwagę wsparcie zespołu doradców; ekspertów od inwestycji, ubezpieczeń, kredytów i rynków walutowych.
Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Ogólna ocena
(4)
Atrakcyjność opłat
(3)
Użyteczność rachunku
(4)
Promocje i bonusy
(4)

Zalety

 • darmowa karta i bankomaty
 • wsparcie osobistego opiekuna i zespołu ekspertów
 • szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych
 • status Klienta Citigold w każdym kraju, gdzie bank ma swoje placówki

Wady

 • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia
 • niewielka liczba bezpłatnych przelewów natychmiastowych
Przejdź na stronę banku
Szczegóły oferty

Posiadanie konta Citigold oznacza nie tylko dostęp do tradycyjnych usług bankowych, ale i możliwość korzystania z doradztwa finansowego, analiz rynkowych oraz różnorodnych przywilejów podczas podróży zagranicznych. Citi Handlowy podkreśla, że klient wyznacza cele, a dedykowani doradcy wspierają go w ich realizacji. Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom banku dla majętnych klientów.

Spis treści

Dla oceny atrakcyjności kont z segmentu premium decydujące znaczenie ma elastyczność oferty banku, możliwość dopasowania jej elementów do indywidualnych potrzeb klienta. Spójrzmy, jak pod tym względem prezentuje się konto osobiste Citigold z oferty banku Citi Handlowy, czym wyróżnia się na tle konkurencji.

Konto Citigold – opłaty za prowadzenie rachunku

W przypadku kont premium banki na ogół pobierają comiesięczną opłatę, w ramach której klient otrzymuje bezpłatnie wszystkie (lub większość) usług bankowych oraz może korzystać z licznych przywilejów. Istnieje też możliwość, by rachunek był darmowy po spełnieniu określonych wymagań. Dokładnie takie podejście prezentuje też Citibank.

Konto
0 zł / 220 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 220 zł


opłaty unikniesz, jeżeli średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach w banku wyniesie min. 400 tys. zł

Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Przelew internetowy
0 zł
Płatności mobilne
Konto
Przeznaczenie konta

konto premium dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 220 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeżeli średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach w banku wyniesie min. 400 tys. zł

Karta
Typy kart płatniczych

złota karta Mastercard

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • dostęp do Pakietu Korzyści Citi Specials
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatność kartą za granicą

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy
 • 0 zł - 5 pierwszych przelewów w miesiącu
 • 5 zł - każdy kolejny przelew natychmiastowy
Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

0 zł

Koszt przelewu SEPA

0 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Otwierając Konto Citigold niemal wszystkie usługi bankowe będziesz miał za darmo. Zapłacisz jedynie za prowadzenie rachunku (jeśli nie zapewnisz odpowiedniego średniego salda w miesiącu) oraz przelewy natychmiastowe (od 6 przelewu w miesiącu).

Złóż wniosek

Co oferuje konto Citigold?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, posiadanie Konta Citigold oznacza możliwość korzystania nie tylko z podstawowych produktów bankowych, ale i z wielu usług niedostępnych dla przeciętnego klienta.

Zespół doradców

W doborze optymalnych rozwiązań pomoże Ci osobisty opiekun wraz z zespołem ekspertów, w skład którego wchodzą:

 • Menedżer Inwestycyjny – jego zadaniem jest poznanie i zrozumienie celów finansowych klienta, wypracowanie z nim indywidualnej strategii inwestycyjnej;
 • Ekspert ds. Rynków Walutowych, który zajmuje się bieżącą analizą rynku walutowego i zachowań kursów walut, służy informacją nt. sytuacji makroekonomicznej czy wymiany walut;
 • Menedżer ds. Rozwiązań Ubezpieczeniowych badający profesjonalnie potrzeby ubezpieczeniowe klienta i prezentujący odpowiadające im rozwiązania ubezpieczeniowe o charakterze ochronnym i oszczędnościowym. Przedstawione propozycje umożliwiają ochronę życia i zdrowia posiadacza konta Citigold, budowanie kapitału, zabezpieczenie finansowe jego bliskich.

Rozwiązania przydatne podczas podróży

Klienci Citibanku mogą zakładać rachunki walutowe w 15 walutach i tym samym, przebywając za granicą, płacić za zakupy i wypłacać gotówkę bez kosztów przewalutowania.

Wymiany walut można dokonać online, telefonicznie lub w oddziale po kursach porównywalnych z kantorami internetowymi. W przypadku transakcji opiewających na min. 100 000 PLN (lub równowartości w walucie) możliwa jest bezpośrednia negocjacja kursu z dealerem walutowym.

Dodajmy, że EUR i USD można wypłacać i wpłacać w Polsce w każdej chwili w bankomatach walutowych Citi Handlowego.

Posiadacz konta Citigold może korzystać z rabatów w wielu hotelach i restauracjach na całym świecie, nie ma znaczenia, czy podróżuje służbowo, czy w celach prywatnych. Uruchomienie bezpłatnej usługi Citibank Global Wallet sprawi, że karta debetowa automatycznie wybierze jedno z kont walutowych, dopasowując je do waluty transakcji.

Wśród korzyści, które mogą się przydać w podróży, są też ubezpieczenie podróżne oraz awaryjna wypłata (emergency cash) w dowolnej placówce Citi na całym świecie w razie utraty gotówki i karty płatniczej.

Inwestowanie z Kontem Citigold

Jako klient Citigold masz dostęp do bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego, dzięki której możesz stworzyć portfel inwestycyjny dopasowany do swoich potrzeb i planów. W ramach tej usługi otrzymasz rekomendacje inwestycyjne uwzględniające Twoje cele, skłonność do ryzyka oraz sytuację rynkową.

Wsparciem w inwestowaniu mogą być też raporty i analizy wyjaśniające w przystępny sposób zawiłości rynków finansowych, prezentujące ocenę najważniejszych wydarzeń gospodarczych na świecie, a także prognozy rozwoju sytuacji.

Citibank podkreśla, że posiadacze konta Citigold mają dostęp do jednej z najbogatszych w Polsce ofert zagranicznych funduszy inwestycyjnych, mogą inwestować w różnorodne produkty strukturyzowane i obligacje denominowane w różnych walutach.

Osobom posiadającym środki w różnych walutach i gotowym zaakceptować ryzyko walutowe w zamian za możliwość osiągnięcia wysokiego zysku bank proponuje inwestycję dwuwalutową, czyli narzędzie finansowe, w którym zysk zależy od zachowania kursu wybranej pary walut (waluty bazowej oraz waluty alternatywnej). Jeżeli przewidywania odnośnie do zmian na rynku walutowym okażą się trafne, to klient otrzymuje zainwestowany kapitał oraz odsetki, tym wyższe, im wyższe ryzyko podjął.

Produkty kredytowe

Będąc klientem Citi, możesz oczywiście korzystać z szerokiej gamy produktów kredytowych, dzięki którym – według zapewnień Citibanku – realizacja planów, a nawet codzienne zakupy, mogą być o wiele łatwiejsze. Mowa o limicie w koncie, kartach kredytowych (ich posiadacze mogą skorzystać z pożyczki z karty oraz Planu Spłat Ratalnych Komfort) i kredytach gotówkowych czy hipotecznych.

Bankowość elektroniczna

Internetowy serwis transakcyjny Citibank Online i aplikacja mobilna Citi Mobile są identyczne dla wszystkich klientów Citibanku. Zrealizujesz w nich przelewy, zamówisz nowe produkty i usługi, skontaktujesz się z bankiem.

W aplikacji mobilnej znajdziesz m.in. opcję polecania produktów Citibanku znajomym, zakładkę z ofertami przygotowanymi przez bank specjalnie dla Ciebie oraz uruchomisz usługę Citialerts, dzięki której będziesz informowany poprzez sms-y i wiadomości e-mail o zdarzeniach na Twoim koncie i/lub karcie kredytowej.

Aplikacja mobilna banku Citi Handlowy
Aplikacja mobilna banku Citi Handlowy

Korzystanie z bankowości elektronicznej jest niezbędne do realizacji transakcji internetowych, gdyż sama autoryzacja płatności kartą kodem SMS nie jest wystarczająca. Oprócz otrzymanego kodu trzeba jeszcze wpisać ePIN, który można samodzielnie nadać w bankowości Citibank Online.

Rekomendowaną metodą potwierdzania operacji „plastikiem” w Internecie jest autoryzacja mobilna z wykorzystaniem powiadomienia push w aplikacji mobilnej Citibank mobile. O tym, jak włączyć tę usługę i jak z niej korzystać dowiesz się ze specjalnej podstrony Citibanku.

Bankowość internetowa banku Citi Handlowy
Bankowość internetowa banku Citi Handlowy

Płatności mobilne

Wśród płatności mobilnych oferowanych przez Citi Handlowy znajdziesz Apple Pay, Google Pay i Blika. Bank zachęca do regulowania należności właśnie tymi metodami podkreślając, że w ten sposób płaci się szybciej i wygodniej, gdyż robi się to tym, co zawsze mamy pod ręką, czyli smartfonem, nie tracąc przy tym przywilejów związanych z programem Citi Specials.

Program Citi Specials

Citi Specials to program korzyści oferowanych przez Citibank dla wszystkich jego klientów. Przy płatnościach kartami Citi Handlowego wiążą się z nim rabaty u prawie 300 partnerów programu, możliwość skorzystania z licznych akcji specjalnych. Promocje i nagrody podzielone są na pięć kategorii: podróże, kulinaria, rozrywka, zakupy oraz sport i zdrowie.

Częścią Citi Specials są Program Restauracyjny (pozwala otrzymać prezent-niespodziankę lub min. 10% rabaty w 300 kawiarniach i restauracjach w całej Polsce) oraz przedsprzedaż biletów na wybrane koncerty organizowane przez Live Nation.

Kto może otworzyć Konto Citigold?

Konto Citigold występuje tylko w jednej wersji adresowanej do osób fizycznych z pełną zdolnością do czynności prawnych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że ze względu na warunek uniknięcia opłaty za jego prowadzenie, jest to rachunek dla osób ze znacznymi zasobami gotówki.

Okazje specjalne, czyli promocje Konta Citigold

Co pewien czas Citibank przygotowuje oferty powitalne dla zakładających Konto Citigold. Nagrodami za nawiązanie współpracy są na ogół premie gotówkowe lub podwyższone oprocentowanie produktów depozytowych. Później bank zachęca swoich klientów dodatkowymi bonusami do polecania jego produktów czy uczestnictwa w innych akcjach specjalnych.

Jak otworzyć konto Citigold?

Najwygodniejszy sposób otwarcia konta Citigold to z pewnością złożenie wniosku na stronie internetowej. Doradca, który skontaktuje się z Tobą po jego wysłaniu, pomoże w dopełnieniu formalności, dokona wstępnego rozpoznania potrzeb, odpowie na pytania dotyczące oferty i warunków korzystania z niej. Spotkanie odbędzie się w miejscu i czasie dogodnym dla Ciebie lub w jednym z oddziałów Citigold mieszczących się w prestiżowych lokalizacjach w największych miastach Polski.

Produkty powiązane z Kontem Citigold

Oferta walutowa

Konto walutowe

Citi Handlowy
 • Waluta
  EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty za granicą
  0 zł / 8 zł

 • Liczba walut
  13

 • Średni spread
  0,68%

 • Średni spread weekendowy
  >2%

 • Opłata za konto
  0 zł

Kantor bankowy dostępny wyłącznie dla posiadaczy konta w Citi Handlowym.

Oferta oszczędnościowa

Konto Oszczędnościowe Citigold

Citi Handlowy
 • Oprocentowanie
  6,8%

 • Okres obowiązywania
  6 miesięcy
 • Zakres kwot
  do 200 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

 • Oprocentowanie
  5%

 • Okres obowiązywania
  bezterminowo
 • Zakres kwot
  do 20 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Karta kredytowa

Citibank Mastercard World

Citi Handlowy
 • Karta
  0 zł / 18 zł

 • Bankomaty
  10%, min. 20 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  56 dni
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja
4/ 5

Warunki prowadzenia konta Citigold są typowe dla rachunków z segmentu premium. Wyróżnia je natomiast możliwość korzystania z szerokiej gamy usług dostępnych jedynie dla posiadaczy Citigold, wśród których zwraca uwagę wsparcie zespołu doradców; ekspertów od inwestycji, ubezpieczeń, kredytów i rynków walutowych.

Zalety

 • darmowa karta i bankomaty
 • wsparcie osobistego opiekuna i zespołu ekspertów
 • szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych
 • status Klienta Citigold w każdym kraju, gdzie bank ma swoje placówki

Wady

 • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia
 • niewielka liczba bezpłatnych przelewów natychmiastowych
Ogólna ocena
(4)
Atrakcyjność opłat
(3)
Użyteczność rachunku
(4)
Promocje i bonusy
(4)
Przejdź na stronę banku

Najczęściej zadawane pytania


Czy klienci z segmentu premium są obsługiwani w każdej placówce Citibanku?

Wiele spraw dotyczących swoich finansów możesz załatwić samodzielnie w bankowości elektronicznej lub kontaktując się telefonicznie z dedykowanym, indywidualnym doradcą bankowym. Możesz też udać się do dowolnej placówki banku lub do jednego ze specjalnych oddziałów Citigold. Te ostatnie mieszczą się w prestiżowych lokalizacjach w centrach dużych miast i gwarantują dyskretną obsługę w komfortowych warunkach.

Jakie są koszty prowadzenia Konta Citigold?

Aktualne informacje o prowizjach i opłatach związanych z prowadzeniem różnego rodzaju kont osobistych w Citibanku znajdują się w tabeli opłat i prowizji. 

Czy posiadacze Konta Citigold mogą korzystać z programów Bezcenne Chwile i Citi Specials?

Tak, o ile posiadają jedną z kart uczestniczących we wspomnianych programach. Wybór „plastiku” ma szczególne znaczenie przy Citi Specials, gdyż zakres związanych z nim przywilejów uzależniony jest posiadanej karty. 

Czy w ofercie Citibanku znajdę specjalne ubezpieczenia dla klientów gold?

Citi Handlowy oferuje kompleksową ochronę dla klientów z segmentu premium i ich rodzin. Pomocą przy określeniu potrzeb ubezpieczeniowych może być dostępny na stronie banku kalkulator potrzeb ubezpieczeniowych, a przede wszystkim rozmowa z dedykowanym doradcą ds. rozwiązań ubezpieczeniowych. Bank obiecuje też pomoc przy zgłaszaniu wniosków o realizację świadczenia.