Wróć

Konto Citigold w Citi Handlowym

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3146 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

 • Szczegóły oferty
 • Recenzja(4/5)
 • Opinie(5)

Posiadanie konta Citigold oznacza nie tylko dostęp do tradycyjnych usług bankowych, ale i możliwość korzystania z doradztwa finansowego, analiz rynkowych oraz różnorodnych przywilejów podczas podróży zagranicznych. Citi Handlowy podkreśla, że klient wyznacza cele, a dedykowani doradcy wspierają go w ich realizacji. Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom banku dla majętnych klientów.

Dla oceny atrakcyjności kont z segmentu premium decydujące znaczenie ma elastyczność oferty banku, możliwość dopasowania jej elementów do indywidualnych potrzeb klienta. Spójrzmy, jak pod tym względem prezentuje się konto osobiste Citigold z oferty banku Citi Handlowy, czym wyróżnia się na tle konkurencji.

Konto Citigold – opłaty za prowadzenie rachunku

W przypadku kont premium banki na ogół pobierają comiesięczną opłatę, w ramach której klient otrzymuje bezpłatnie wszystkie (lub większość) usług bankowych oraz może korzystać z licznych przywilejów. Istnieje też możliwość, by rachunek był darmowy po spełnieniu określonych wymagań. Dokładnie takie podejście prezentuje też Citibank.

Konto
0 zł / 220 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 220 zł


opłaty unikniesz, jeżeli średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach w banku wyniesie min. 400 tys. zł

Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Przelew internetowy
0 zł
Płatności mobilne
Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto premium dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 220 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeżeli średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach w banku wyniesie min. 400 tys. zł

Karta
Typy kart płatniczych

złota karta Mastercard

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • dostęp do Pakietu Korzyści Citi Specials
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatność kartą za granicą

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

0 zł

Koszt przelewu SEPA

0 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.

Otwierając Konto Citigold niemal wszystkie usługi bankowe będziesz miał za darmo. Zapłacisz jedynie za prowadzenie rachunku (jeśli nie zapewnisz odpowiedniego średniego salda w miesiącu) oraz przelewy natychmiastowe (zawsze).

Złóż wniosek

Co oferuje konto Citigold?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, posiadanie Konta Citigold oznacza możliwość korzystania nie tylko z podstawowych produktów bankowych, ale i z wielu usług niedostępnych dla przeciętnego klienta.

Zespół doradców

W doborze optymalnych rozwiązań pomoże Ci osobisty opiekun wraz z zespołem ekspertów, w skład którego wchodzą:

 • Menedżer Inwestycyjny – jego zadaniem jest poznanie i zrozumienie celów finansowych klienta, wypracowanie z nim indywidualnej strategii inwestycyjnej;
 • Ekspert ds. Rynków Walutowych, który zajmuje się bieżącą analizą rynku walutowego i zachowań kursów walut, służy informacją nt. sytuacji makroekonomicznej czy wymiany walut;
 • Menedżer ds. Rozwiązań Ubezpieczeniowych badający profesjonalnie potrzeby ubezpieczeniowe klienta i prezentujący odpowiadające im rozwiązania ubezpieczeniowe o charakterze ochronnym i oszczędnościowym. Przedstawione propozycje umożliwiają ochronę życia i zdrowia posiadacza konta Citigold, budowanie kapitału, zabezpieczenie finansowe jego bliskich.

Rozwiązania przydatne podczas podróży

Klienci Citibanku mogą zakładać rachunki walutowe w 15 walutach i tym samym, przebywając za granicą, płacić za zakupy i wypłacać gotówkę bez kosztów przewalutowania.

Wymiany walut można dokonać online, telefonicznie lub w oddziale po kursach porównywalnych z kantorami internetowymi. W przypadku transakcji opiewających na min. 100 000 PLN (lub równowartości w walucie) możliwa jest bezpośrednia negocjacja kursu z dealerem walutowym.

Dodajmy, że EUR i USD można wypłacać i wpłacać w Polsce w każdej chwili w bankomatach walutowych Citi Handlowego.

Posiadacz konta Citigold może korzystać z rabatów w wielu hotelach i restauracjach na całym świecie, nie ma znaczenia, czy podróżuje służbowo, czy w celach prywatnych. Uruchomienie bezpłatnej usługi Citibank Global Wallet sprawi, że karta debetowa automatycznie wybierze jedno z kont walutowych, dopasowując je do waluty transakcji.

Wśród korzyści, które mogą się przydać w podróży, są też ubezpieczenie podróżne oraz awaryjna wypłata (emergency cash) w dowolnej placówce Citi na całym świecie w razie utraty gotówki i karty płatniczej.

Inwestowanie z Kontem Citigold

Jako klient Citigold masz dostęp do bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego, dzięki której możesz stworzyć portfel inwestycyjny dopasowany do swoich potrzeb i planów. W ramach tej usługi otrzymasz rekomendacje inwestycyjne uwzględniające Twoje cele, skłonność do ryzyka oraz sytuację rynkową.

Wsparciem w inwestowaniu mogą być też raporty i analizy wyjaśniające w przystępny sposób zawiłości rynków finansowych, prezentujące ocenę najważniejszych wydarzeń gospodarczych na świecie, a także prognozy rozwoju sytuacji.

Citibank podkreśla, że posiadacze konta Citigold mają dostęp do jednej z najbogatszych w Polsce ofert zagranicznych funduszy inwestycyjnych, mogą inwestować w różnorodne produkty strukturyzowane i obligacje denominowane w różnych walutach.

Osobom posiadającym środki w różnych walutach i gotowym zaakceptować ryzyko walutowe w zamian za możliwość osiągnięcia wysokiego zysku bank proponuje inwestycję dwuwalutową, czyli narzędzie finansowe, w którym zysk zależy od zachowania kursu wybranej pary walut (waluty bazowej oraz waluty alternatywnej). Jeżeli przewidywania odnośnie do zmian na rynku walutowym okażą się trafne, to klient otrzymuje zainwestowany kapitał oraz odsetki, tym wyższe, im wyższe ryzyko podjął.

Produkty kredytowe

Będąc klientem Citi, możesz oczywiście korzystać z szerokiej gamy produktów kredytowych, dzięki którym – według zapewnień Citibanku – realizacja planów, a nawet codzienne zakupy, mogą być o wiele łatwiejsze. Mowa o limicie w koncie, kartach kredytowych (ich posiadacze mogą skorzystać z pożyczki z karty oraz Planu Spłat Ratalnych Komfort) i kredytach gotówkowych czy hipotecznych.

Bankowość elektroniczna

Internetowy serwis transakcyjny Citibank Online i aplikacja mobilna Citi Mobile są identyczne dla wszystkich klientów Citibanku. Zrealizujesz w nich przelewy, zamówisz nowe produkty i usługi, skontaktujesz się z bankiem.

W aplikacji mobilnej znajdziesz m.in. opcję polecania produktów Citibanku znajomym, zakładkę z ofertami przygotowanymi przez bank specjalnie dla Ciebie oraz uruchomisz usługę Citialerts, dzięki której będziesz informowany poprzez sms-y i wiadomości e-mail o zdarzeniach na Twoim koncie i/lub karcie kredytowej.

Aplikacja mobilna banku Citi Handlowy
Aplikacja mobilna banku Citi Handlowy

Korzystanie z bankowości elektronicznej jest niezbędne do realizacji transakcji internetowych, gdyż sama autoryzacja płatności kartą kodem SMS nie jest wystarczająca. Oprócz otrzymanego kodu trzeba jeszcze wpisać ePIN, który można samodzielnie nadać w bankowości Citibank Online.

Rekomendowaną metodą potwierdzania operacji „plastikiem” w Internecie jest autoryzacja mobilna z wykorzystaniem powiadomienia push w aplikacji mobilnej Citibank mobile. O tym, jak włączyć tę usługę i jak z niej korzystać dowiesz się ze specjalnej podstrony Citibanku.

Bankowość internetowa banku Citi Handlowy
Bankowość internetowa banku Citi Handlowy

Płatności mobilne

Wśród płatności mobilnych oferowanych przez Citi Handlowy znajdziesz Apple Pay, Google Pay i Blika. Bank zachęca do regulowania należności właśnie tymi metodami podkreślając, że w ten sposób płaci się szybciej i wygodniej, gdyż robi się to tym, co zawsze mamy pod ręką, czyli smartfonem, nie tracąc przy tym przywilejów związanych z programem Citi Specials.

Program Citi Specials

Citi Specials to program korzyści oferowanych przez Citibank dla wszystkich jego klientów. Przy płatnościach kartami Citi Handlowego wiążą się z nim rabaty u prawie 300 partnerów programu, możliwość skorzystania z licznych akcji specjalnych. Promocje i nagrody podzielone są na pięć kategorii: podróże, kulinaria, rozrywka, zakupy oraz sport i zdrowie.

Częścią Citi Specials są Program Restauracyjny (pozwala otrzymać prezent-niespodziankę lub min. 10% rabaty w 300 kawiarniach i restauracjach w całej Polsce) oraz przedsprzedaż biletów na wybrane koncerty organizowane przez Live Nation.

Kto może otworzyć Konto Citigold?

Konto Citigold występuje tylko w jednej wersji adresowanej do osób fizycznych z pełną zdolnością do czynności prawnych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że ze względu na warunek uniknięcia opłaty za jego prowadzenie, jest to rachunek dla osób ze znacznymi zasobami gotówki.

Okazje specjalne, czyli promocje Konta Citigold

Co pewien czas Citibank przygotowuje oferty powitalne dla zakładających Konto Citigold. Nagrodami za nawiązanie współpracy są na ogół premie gotówkowe lub podwyższone oprocentowanie produktów depozytowych. Później bank zachęca swoich klientów dodatkowymi bonusami do polecania jego produktów czy uczestnictwa w innych akcjach specjalnych.

Jak otworzyć konto Citigold?

Najwygodniejszy sposób otwarcia konta Citigold to z pewnością złożenie wniosku na stronie internetowej. Doradca, który skontaktuje się z Tobą po jego wysłaniu, pomoże w dopełnieniu formalności, dokona wstępnego rozpoznania potrzeb, odpowie na pytania dotyczące oferty i warunków korzystania z niej. Spotkanie odbędzie się w miejscu i czasie dogodnym dla Ciebie lub w jednym z oddziałów Citigold mieszczących się w prestiżowych lokalizacjach w największych miastach Polski.

Produkty powiązane z Kontem Citigold

Oferta walutowa

Konto walutowe

Citi Handlowy
Waluta
EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych
Waluta EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych

EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty za granicą
0 zł / 8 zł
Bankomaty za granicą 0 zł / 8 zł

 • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
 • 0 zł bankomaty Citi, pozostałe - 4 pierwsze wypłaty bezpłatnie, kolejne 8 zł - posiadacze CitiKonta
 • Szczegóły oferty
Przejdź na stronę banku

Informacje ogólne

 • Waluta

  EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF

 • Średni spread w % dla 4 głównych walut
  • dla transakcji kartami debetowymi do CitiKonta - ok. 0,65-0,69%
  • w ramach kursów online dla transakcji dokonywanych przez bankowość internetową, telefoniczną lub w oddziałach dla CitiKonta - ok. 0,65-0,69%

  w ramach CitiKantoru - 0,65-0,70%

  kursy dla posiadaczy rachunków Citigold i Citigold Private Client mogą być inne

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

  np. CitiKonto

Konto

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Mastercard PayPass z funkcją wielowalutową

 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 0 zł bankomaty Citi, pozostałe - 4 pierwsze wypłaty bezpłatnie, kolejne 8 zł - posiadacze CitiKonta
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 0 zł bankomaty Citi, pozostałe - 4 pierwsze wypłaty bezpłatnie, kolejne 8 zł - posiadacze CitiKonta
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 30 zł - posiadacze CitiKonta
 • Wypłata gotówki w oddziale banku
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 30 zł - posiadacze CitiKonta

Przelewy

 • Przelew krajowy w walucie przez Internet
  • 0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł - posiadacze CitiKonta
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
 • Koszt przelewu walutowego przychodzącego

  0 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT
  • przelewy standardowe
   • 0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł - posiadacze CitiKonta
   • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • przelewy w EUR na obszarze EOG - 0 zł
 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
Przejdź na stronę banku

Citi Kantor

Citi Handlowy
Liczba walut
13
Liczba walut 13

13 walut: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, CAD, DKK, ZAR, NOK, AUD, CZK, SEK, HUF

Średni spread
0,68%
Średni spread 0,68%

Im niższy spread, czyli różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży danej waluty, tym bardziej opłacalna oferta. W lutym 2024 roku w Citi Kantorze średni spread dla czterech głównych walut (EUR, USD, CHF i GBP) wynosił 0,68%.

Opłata za konto
0 zł
Opłata za konto w kantorze 0 zł

dostęp do kantoru jest darmowy, bezpłatne są również rachunki walutowe w USD, GBP, CHF i EUR

Ocena funkcjonalności
(4)
Kantor bankowy dostępny wyłącznie dla posiadaczy konta w Citi Handlowym.
 • Szczegóły oferty
Złóż wniosek

Informacje ogólne

 • Dostępne waluty

  13 walut: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, CAD, DKK, ZAR, NOK, AUD, CZK, SEK, HUF

 • Typ kantoru

  kantor online z wymogiem posiadania konta w banku Citi Handlowy (dostęp do najlepszych kursów mają posiadacze Citi Konta)

 • Średni spread dla 4 głównych walut

  0,68%

 • Średni weekendowy spread dla 4 głównych walut

  brak wymiany w weekend

 • Prowizja za transakcję

  0%

 • Opłata za konto w kantorze

  0 zł

  dostęp do kantoru jest darmowy, bezpłatne są również rachunki walutowe w USD, GBP, CHF i EUR

Wpłata środków

 • Sposoby wpłaty środków do kantoru
  • przelew
  • wpłata w placówce Citi Handlowy
 • Opłata za wpłatę środków

  0 zł

 • Dostępne waluty wpłaty

  5 walut: PLN, EUR, USD, GBP, CHF

Wypłata środków i przelewy

 • Sposoby wypłaty pieniędzy z kantoru
  • przelew
  • bankomat
 • Koszt przelewu krajowego
  • 0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł - posiadacze rachunku CitiKonto
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT
  • 0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł - posiadacze rachunku CitiKonto
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł

Funkcjonalności

 • Ocena funkcjonalności kantoru
  (4)
 • Aplikacja mobilna

  TAK

  dostęp do Citi Kantoru jest możliwy z poziomu aplikacji mobilnej Citi Mobile

 • Karta wielowalutowa

  Citi Handlowy nie oferuje typowej karty wielowalutowej, ale pozwala korzystać z funkcji Global Wallet, dzięki której zwykła karta debetowa może pełnić funkcję karty wielowalutowej

 • Wykresy z notowaniami walut

  TAK

 • Alerty walutowe

  TAK

 • Zlecenia warunkowe (możliwość składania zleceń po wskazanej cenie)

  TAK

 • Negocjowanie kursów

  TAK

Złóż wniosek

Oferta oszczędnościowa

Lokata powitalna (w promocji konta Citigold)

Citi Handlowy
Oprocentowanie
6,5%
Zakres kwot
20 000 - 200 000 zł
Czas trwania
6 miesięcy
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


 • Szczegóły oferty
Załóż lokatę

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  6,5%
 • Rodzaj oprocentowania

  stałe

 • Czas trwania

  6 miesięcy

 • Zakres kwot

  20 000 - 200 000 zł

 • Kapitalizacja odsetek

  na koniec okresu

 • Oferta ważna do

  27 lutego 2024 r. lub wyczerpania puli 500 wniosków

Konto osobiste

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

Dodatkowe informacje

 • Sposób założenia

  w oddziale, telefon

 • Klient

  tylko nowy

  oferta niedostępna dla osób, które po 31 grudnia 2021 roku posiadały w Citi Handlowym (samodzielnie lub jako współposiadacz) konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy;

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Limit lokat

  1

 • Odnawialność

  lokata nieodnawialna

 • Zerwanie lokaty

  utrata odsetek

 • Uwagi

  lokatę możesz założyć najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto Citigold

  najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta musisz zapewnić dzienne saldo środków na poziomie co najmniej 450 000 zł

Załóż lokatę
Oprocentowanie
5%
Oprocentowanie 5%

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 20 tys. zł wynosi 2% w skali roku

Okres obowiązywania
bezterminowo
Zakres kwot
do 20 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


dowolne, np. CitiKontoCitigold

 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  3.7
Przejdź na stronę banku

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  5%
 • Okres obowiązywania

  bezterminowo

 • Zakres kwot

  do 20 tys. zł

 • Kapitalizacja odsetek

  miesięczna

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Uwagi

  oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których wypłacisz środki

 • Oferta ważna do

  do odwołania

 • Dodatkowe informacje

  oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 20 tys. zł wynosi 2% w skali roku

Podstawowe opłaty

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 15 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty możesz uniknąć, jeżeli zapewnisz wpływ wynagrodzenia na Twoje konto osobiste w Citibanku w kwocie min. 2 tys. zł

 • Przelew internetowy
  • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 10 zł za każdy kolejny
  • 0 zł za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, 10 zł za każdy kolejny
 • Zlecenie stałe

  niedostępne

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

Wymagane konta

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

  dowolne, np. CitiKontoCitigold

Zobacz pełną analizę
Przejdź na stronę banku

Zalety

 • oferta bezterminowa

Wady

 • konieczność otwarcia konta osobistego
 • za prowadzenie konta może być pobierana opłata
 • stosunkowo niewielka kwota maksymalna
 • oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których wypłacisz środki
 • Wysokość oprocentowania
  3.5/ 5
 • Atrakcyjność opłat
  3/ 5
 • Wygoda osiągnięcia zysku
  4.3/ 5
Przeczytaj recenzję
Justyna Kalicińska
Przejdź na stronę banku

Karta kredytowa

Citibank Mastercard World

Citi Handlowy
Karta
0 zł / 18 zł
Opłata za kartę

0 zł / 18 zł


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1500 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
 • Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  3 lata

 • Minimalny dochód

  1200 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 18 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1500 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  10%, min. 20 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  10%, min. 20 zł

 • Płatność kartą za granicą

  6,8%

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł / 9 zł (108 zł rocznie)

  opłaty unikniesz, gdy w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1500 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18,5%

 • Okres bezodsetkowy

  56 dni

 • Maks. limit kredytowy

  ustalany indywidualnie

 • Wysokość spłaty minimalnej

  min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja Moneteo
4

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3146 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Warunki prowadzenia konta Citigold są typowe dla rachunków z segmentu premium. Wyróżnia je natomiast możliwość korzystania z szerokiej gamy usług dostępnych jedynie dla posiadaczy Citigold, wśród których zwraca uwagę wsparcie zespołu doradców; ekspertów od inwestycji, ubezpieczeń, kredytów i rynków walutowych.

Zalety

 • konto otworzysz bez wychodzenia z domu metodą fotoweryfikacji
 • darmowa karta i bankomaty
 • wsparcie osobistego opiekuna i zespołu ekspertów
 • szeroka oferta produktów ubezpieczeniowych
 • status Klienta Citigold w każdym kraju, gdzie bank ma swoje placówki

Wady

 • wysoka opłata za prowadzenie konta oraz wymagające warunki jej uniknięcia
 • opłata za przelew natychmiastowy
Atrakcyjność opłat
(3)
Użyteczność rachunku
(4)
Promocje i bonusy
(4)
Przejdź na stronę banku
Najczęściej zadawane pytania

Czy klienci z segmentu premium są obsługiwani w każdej placówce Citibanku?

Wiele spraw dotyczących swoich finansów możesz załatwić samodzielnie w bankowości elektronicznej lub kontaktując się telefonicznie z dedykowanym, indywidualnym doradcą bankowym. Możesz też udać się do dowolnej placówki banku lub do jednego ze specjalnych oddziałów Citigold. Te ostatnie mieszczą się w prestiżowych lokalizacjach w centrach dużych miast i gwarantują dyskretną obsługę w komfortowych warunkach.

Jakie są koszty prowadzenia Konta Citigold?

Aktualne informacje o prowizjach i opłatach związanych z prowadzeniem różnego rodzaju kont osobistych w Citibanku znajdują się w tabeli opłat i prowizji. 

Czy posiadacze Konta Citigold mogą korzystać z programów Bezcenne Chwile i Citi Specials?

Tak, o ile posiadają jedną z kart uczestniczących we wspomnianych programach. Wybór „plastiku” ma szczególne znaczenie przy Citi Specials, gdyż zakres związanych z nim przywilejów uzależniony jest posiadanej karty. 

Czy w ofercie Citibanku znajdę specjalne ubezpieczenia dla klientów gold?

Citi Handlowy oferuje kompleksową ochronę dla klientów z segmentu premium i ich rodzin. Pomocą przy określeniu potrzeb ubezpieczeniowych może być dostępny na stronie banku kalkulator potrzeb ubezpieczeniowych, a przede wszystkim rozmowa z dedykowanym doradcą ds. rozwiązań ubezpieczeniowych. Bank obiecuje też pomoc przy zgłaszaniu wniosków o realizację świadczenia. 

Komentarze i opinie

(5)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Mieczysław
Gość

Lokaty w promocji nie da się założyć przez internet?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Mieczysław

Nie, można ją założyć tylko w oddziale lub telefonicznie.

Odpowiedz

K
kaszmir
Gość

Jesteście pewni, że prowadzenie konta tyle kosztuje? a co z opłatą 75 zł?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@kaszmir

Faktycznie, jeszcze w ubiegłym roku Citi Handlowy pobierał taką opłatę w przypadku spełnienia tylko niektórych warunków aktywności, ale od końca stycznia 2023 r. warunek uniknięcia opłaty jest jeden i tylko jedna ewentualna opłata.

Odpowiedz

X
Xxx
Gość

Przelewy natychmiastowe płatne ? Bardzo słaba aplikacja.

Odpowiedz