Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: BNP Paribas Bank Polska SA.

Konto Maksymalne dla studenta w BNP Paribas - Recenzja i Opinie

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

99 publikacji 1157 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Szczegóły oferty

Klienci do ukończenia 26. roku życia mogą zwykle liczyć na zwolnienie z podstawowych opłat za korzystanie z rachunku. Konto Maksymalne w BNP Paribas nie jest tu wyjątkiem. Warto jednak sprawdzić, czy konto ma studentom do zaoferowania coś, co wyróżniałoby tę propozycję na tle konkurencji.

Spis treści

Na początek kilka słów wyjaśnienia: wszędzie tam, gdzie posługujemy się pojęciem „student”, mamy na myśli osobę w wieku od 18 do 26 lat. Nie jest więc tak, że do otwarcia konta wymagane jest bycie studentem w dosłownym rozumieniu. Liczy się wiek klienta, a „student” to w tym przypadku zwykły skrót myślowy.

Jest to o tyle istotne, że właśnie osoby w przedziale wiekowym 18-26 mogą liczyć na Konto Maksymalne praktycznie bez żadnych opłat. Zwolnienie młodych klientów z opłaty za prowadzenie rachunku czy korzystanie z karty nie jest jednak niczym wyjątkowym. Może znajdzie się jednak coś, co przemawiałoby właśnie za skorzystaniem z propozycji BNP Paribas?

Bank promuje produkt jako „idealne rozwiązanie dla aktywnych i młodych klientów”. Sprawdźmy, czy tak w istocie jest.

Konto Maksymalne: co masz za darmo, a za co zapłacisz?

Zacznijmy od kosztów rachunku, wszak opłata za prowadzenie konta i korzystanie z karty to nie wszystko. Poniżej przedstawiamy wykaz podstawowych opłat i prowizji:

Konto
0 zł
Karta
0 zł / 12 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 12 zł

 • opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą na min. 300 zł
 • karta jest bezpłatna dla osób do 26. roku życia
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto dla osób od 13. do 26. roku życia 

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Mastercard Debit

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł dla osób do 26. roku życia
 • 12 zł dla pozostałych klientów
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę
 • opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą na min. 300 zł
 • karta jest bezpłatna dla osób do 26. roku życia
Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

5 zł

do 11.11.2019 wypłaty są darmowe

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Cashback

1 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku
 • 0 zł - pierwsza wpłata w miesiącu
 • 10 zł - druga i każda kolejna wpłata w miesiącu
Wypłata gotówki w oddziale banku
 • 0 zł - pierwsza wpłata w miesiącu
 • 10 zł - druga i każda kolejna wpłata w miesiącu dla kwot do 1000 zł (powyżej - 0 zł)
Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

5 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,20%, min. 30 zł, maks. 200 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Jak widać, naprawdę niewiele trzeba, by codzienne korzystanie z rachunku było całkowicie darmowe. Wystarczy wiedzieć, w jakich sytuacjach bank może naliczyć opłatę i konsekwentnie takich „okazji” unikać.

Niekorzystnie wygląda szczególnie opłata 1 zł za wypłatę w ramach usługi cashback (standardem na rynku jest niepobieranie prowizji z tego tytułu). Warto również poważnie zastanowić się nad sensem wnioskowania o naklejkę zbliżeniową, za którą bank kasuje co miesiąc złotówkę – choć to może niewiele, to w dobie mobilnych płatności zbliżeniowych podobne gadżety (może z wyjątkiem zegarków…) mocno tracą na atrakcyjności.

Radzimy również unikać częstego dokonywania operacji w placówkach banku. Stosunkowo łatwo spotkamy się tu z opłatami, np. za drugą wpłatę/wypłatę w miesiącu. Nieopłacalne jest także zlecanie w oddziale przelewów.

Co po ukończeniu 26. roku życia?

W momencie, w którym ukończysz 26 lat, będziesz mógł wciąż korzystać ze swojego Konta Maksymalnego. Na rachunku dojdzie tylko do jednej, za to dość istotnej zmiany – bank będzie mógł pobierać miesięczną opłatę w wysokości 12 zł za obsługę karty.

Trzeba przyznać, że to całkiem sporo. Dobra informacja jest jednak taka, że tej wysokiej opłaty stosunkowo łatwo unikniesz, wykonując transakcje kartą na łączna kwotę min. 300 zł.

Konto Maksymalne – rozwiązania dla poszukiwaczy nowinek

Jeśli jest grupa klientów, która powinna być szczególnie zadowolona z Konta Maksymalnego, to są nią poszukujący nowoczesnych rozwiązań w bankowości. Sprawdźmy, co BNP Paribas ma im do zaoferowania.

Płatności mobilne

Bank udostępnia klientom najpopularniejsze metody płatności mobilnych. Oprócz Blika, z Kontem Maksymalnym zapłacisz także za pomocą Google Pay i Apple Pay.

BNP Paribas znalazł się zresztą w gronie banków, które zaoferowały mobilne płatności od Apple natychmiast po ich uruchomieniu w Polsce, co tylko podkreśla dbałość banku o zaspokojenie potrzeb nowocześnie „bankujących” klientów.

Klienci BNP Paribas skorzystają również z płatności w ramach cyfrowego portfela Masterpass (za pośrednictwem usługi E-portfel) oraz z szybkich przelewów pay-by-link, w tym PayU i Przelewy24. Transakcje internetowe są dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure.

Ciekawa aplikacja mobilna GOmobile

Niewątpliwym atutem kont w BNP Paribas jest bankowość elektroniczna. Na uwagę zasługuje szczególnie system bankowości mobilnej GOmobile, który użytkownicy chwalą głównie za intuicyjność i przejrzystość.

Na tym zalety aplikacji się jednak nie kończą. Za jej pomocą nie tylko sprawdzisz stan rachunku i wykonasz przelew (także natychmiastowy), ale również łatwo opłacisz fakturę po zeskanowaniu kodu QR, złożysz wniosek o lokatę oraz sprawdzisz lokalizację najbliższego bankomatu.

Do aplikacji będziesz mógł się zalogować za pomocą odcisku palca, o ile oczywiście Twoje urządzenie daje taką możliwość. Ciekawą funkcją jest zlecanie przelewów do zaufanych odbiorców bez konieczności logowania, podobnie jak opcja czasowego blokowania karty.

Co jeszcze oferuje Konto Maksymalne?

Brak opłat, płatności mobilne i niezła aplikacja mobilna to największe atuty Konta Maksymalnego. Czy rachunek oferuje swoim posiadaczom inne korzyści?

Serwis bankowości internetowej Pl@net

Klienci BNP Paribas otrzymują dostęp do serwisu bankowości internetowej Pl@net - funkcjonalnej platformy do codziennego korzystania z produktów banku. Interesującą usługą jest „Zarządzanie finansami”, czyli menedżera wydatków ułatwiającego kontrolę budżetu.

Z poziomu serwisu dokonasz zmian ustawień swojego konta, choć akurat zakładka z ustawieniami mogłaby być naszym zdaniem bardziej intuicyjna. Na szczęście bank udostępnia swoim klientom przyjazny przewodnik po swoich usługach (także elektronicznych), o którym jeszcze wspomnimy.

Limit w koncie

W przypadku niespodziewanych wydatków, których studentom nie brakuje, z pomocą przyjdzie limit w koncie – dodatkowe środki do wykorzystania nawet w sytuacji, gdy konto jest już teoretycznie puste. Każdy nowy wpływ na rachunek automatycznie redukuje zadłużenie.

Oprocentowanie limitu wynosi 10% w skali roku, a jego przyznanie jest bezpłatne. Dopiero po roku bank pobierze opłatę za odnowienie limitu w wysokości 1,99% kwoty kredytu (jednak nie więcej niż 65 zł).

Limit w koncie może stanowić całkiem niezłą alternatywę dla karty kredytowej. Oba rozwiązania dokładnie porównaliśmy w tym tekście.

Przewodnik na dobry początek

Jeśli jesteś młodym klientem, to całkiem prawdopodobne, że poszukujesz swojego pierwszego konta osobistego. Właśnie z myślą o takich klientach (oraz o tych, którzy wciąż nie czują się zbyt pewnie w dziedzinie bankowości) BNP Paribas udostępnia przyjazny przewodnik, w którym znajdą oni wskazówki dotyczące chociażby korzystania z bankowości internetowej i mobilnej.

Jak otworzysz konto?

Konto Maksymalne możesz założyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że złożysz internetowy wniosek na stronie banku, ewentualnie możesz skontaktować się z infolinią w celu zebrania wszystkich potrzebnych danych. W obu przypadkach podpisanie umowy następuje w obecności kuriera, który dostarczy Ci kartę płatniczą oraz dane umożliwiające dostęp do bankowości elektronicznej.

Alternatywą dla zdalnego składania wniosku o Konto Maksymalne jest wizyta w placówce.

Tego może Ci brakować…

Konto Maksymalne nie jest niestety pozbawione wad. Oto największe z nich:

Słaba oferta oszczędnościowa

BNP Paribas nie słynie raczej z bogatej i atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. Wystarczy wspomnieć o Koncie Dobrze Oszczędnościowym oferującym oprocentowanie 0,5% w skali roku. Sytuację mógłby uratować np. rachunek do autooszczędzania, gdyby nie fakt, że podobna usługa – co dość kuriozalne - jest dostępna wyłącznie dla klientów Premium.

Kiepsko wygląda również oferta dostępnych depozytów terminowych. Nawet Lokata Promocyjna oferuje zaledwie 1,3% w skali roku – to tylko trochę więcej niż wynosi średnie oprocentowanie lokat na rynku i dużo, dużo mniej od najkorzystniejszych depozytów. O standardowych ofertach lokat w BNP Paribas możemy właściwie zapomnieć, gdyż ich oprocentowanie nie przekracza nawet 1%.

Konto Maksymalne nie dla podróżnika

Przebywasz często za granicą lub dokonujesz płatności w zagranicznych sklepach internetowych? Jeśli tak, to nie mamy dla Ciebie dobrej wiadomości – oferta walutowa BNP Paribas jest niestety wyjątkowo uboga.

Bank oferuje bowiem jedynie konta walutowe w euro i dolarach amerykańskich. Ich prowadzenie jest co prawda darmowe, ale na tym plusy tych propozycji się kończą. Ich największym problemem jest fakt, że bank nie wydaje do nich karty walutowej – w przypadku zagranicznych płatności klient jest zatem skazany na zwykłą „debetówkę” do Konta Maksymalnego, która nie ma funkcji wielowalutowej i może służyć jedynie do obsługi rachunku złotowego.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że koszty posługiwania się kartą złotową przy okazji transakcji w euro nie wypadają najgorzej (w sumie nie powinny one przekroczyć 4% wartości transakcji) - jednak dla osób regularnie dokonujących takich płatności z pewnością nie będzie to argument przemawiający za skorzystaniem z Konta Maksymalnego.

Konto Maksymalne: dobre jako pierwsze „poważne” konto

Konto Maksymalne oceniamy jako „przeciętne z plusem”. Decyzję o otwarciu tego rachunku powinna poprzedzić analiza jego zalet i wad, a następnie skonfrontowanie ich z własnymi oczekiwaniami.

Oczywiście kluczowa – zwłaszcza w przypadku młodych klientów – jest kwestia opłat. Te w przypadku Konta Maksymalnego właściwie nie są pobierane. Bezwzględne 0 zł za prowadzenie, korzystanie z karty oraz wypłaty gotówki z krajowych bankomatów pozwala mówić o Koncie Maksymalnym jako o darmowym rachunku osobistym. Nie jest to jednak nic szczególnego, biorąc pod uwagę fakt, że podobnie możemy powiedzieć o wielu innych kontach „studenckich” dostępnych w innych bankach.

Poza tym nie znajdziemy tu zbyt wielu udogodnień i atrakcyjnych produktów dodatkowych – oferta walutowa BNP Paribas jest raczej uboga, a oferowane konta oszczędnościowe i lokaty nie mają prawa konkurować z najlepszymi propozycjami konkurencji.

Na spory plus zaliczyć można ciekawą i chwaloną przez większość użytkowników aplikację mobilną oraz fakt, że z Kontem Maksymalnym zyskujesz możliwość dokonywania płatności mobilnych: Blik, Google Pay i Apple Pay.

Podsumowując: Konto Maksymalne sprawdzi się jako bezpłatne konto dla osoby, która dopiero wkracza w „dorosłą” bankowość. Jeśli dodatkowo uda Ci się skorzystać z jakiejś promocji dla nowych klientów (które bank dość regularnie organizuje), tym lepiej dla Ciebie – zyskasz nie tylko premię, ale również cenne doświadczenie.

W momencie, gdy Konto Maksymalne przestanie spełniać Twoje potrzeby i będziesz oczekiwał więcej (np. dostępu do korzystnej oferty oszczędnościowej lub walutowej), zawsze możesz rozejrzeć się za inną propozycją.