Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: VeloBank.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 10 tys. zł i 2,8% w skali roku do 200 tys. zł

Komentarze i opinie(9)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

147 publikacji 761 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Szczegóły oferty

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku ma niemal wszystkie cechy idealnego rachunku do pomnażania oszczędności: jest bezpłatne, wygodne w obsłudze, a zaoszczędzone środki są łatwo dostępne. Co ważniejsze, możesz na nim zyskać oprocentowanie na poziomie 3,5% i 2,8%. Brzmi świetnie, prawda? Prześwietlmy jednak dokładnie tę ofertę i sprawdźmy, czy nie czai się w niej jakiś „haczyk”.

Spis treści

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą ulokować nawet duże kwoty na atrakcyjny procent, nie tracąc przy tym dostępu do swoich środków. Bank organizuje bowiem promocje, w których podwyższa oprocentowanie dla nowych środków i/lub nowych klientów. Aktualnie maksymalne oprocentowanie wynosi 2,8% w skali roku dla środków do 200 tys. zł przez 4 miesiące. Wyższy procent 3,5% można także zyskać przez okrągły rok dla kwot do 10 tys. zł, ale pod pewnymi warunkami.

Oferta podwyższonego oprocentowania 3,5% dostępna jest wyłącznie dla osób posiadających rachunek osobisty w Getin Banku, np. Konto Proste Zasady. Ten sztandarowy rachunek Getin Banku przedstawiamy bliżej w dalszej części analizy. Teraz skupimy się na parametrach Konta Oszczędnościowego.

Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie i opłaty

Zakładając konto oszczędnościowe, powinieneś poznać nie tylko warunki, na jakich deponowane są Twoje oszczędności, ale i również podstawowe opłaty i prowizje – tak, aby mieć pewność, że żadna prowizja nie „zje” nawet najmniejszej części Twojego zysku.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy Konta Oszczędnościowego:

Oprocentowanie
3,5%
Oprocentowanie 3,5%

najnowsza edycja promocji trwa do 30 listopada 2019 r. i wymaga zapewniania co miesiąc wpływów w wysokości min. 1000 zł na konto osobiste

Okres obowiązywania
12 miesięcy
Zakres kwot
do 10 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


Konto Proste Zasady

Oprocentowanie
Oprocentowanie 3,5%
Okres obowiązywania

12 miesięcy

Zakres kwot

do 10 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Uwagi

równolegle, obok promocji "Bonus za aktywność" (3,5% na rok do 10 000 zł), możesz wziąć udział w promocji "Na nowe środki", w której zyskasz 2,8% przez 4 miesiące dla środków do 200 000 zł oraz 2,0% dla środków w przedziale od 200 000 do 400 000 zł

Dodatkowe informacje

najnowsza edycja promocji trwa do 30 listopada 2019 r. i wymaga zapewniania co miesiąc wpływów w wysokości min. 1000 zł na konto osobiste

Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy
 • 0 zł za pierwszą operację (przelew lub wypłata) w miesiącu
 • 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu
Zlecenie stałe

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

Konto Proste Zasady

Oprocentowanie promocyjne Konta Oszczędnościowego w Getin Banku jest obecnie jedną z najlepszych tego typu ofert na rynku, a wysokość podstawowych opłat nie odbiega od pobieranych w innych bankach. By się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na parametry innych kont z czołówki naszego rankingu kont oszczędnościowych. Teraz przyjrzyjmy się, jak sprawić, aby te atrakcyjne odsetki pojawiły się na Twoim Koncie Oszczędnościowym.

Oprocentowanie promocyjne 3,5% i 2,8%

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku objęte jest dwoma równolegle trwającymi promocjami z podwyższonym oprocentowaniem. Dużym plusem konta jest to, że możesz skorzystać z obu ofert specjalnych jednocześnie.

„Bonus za aktywność” 3,5% do 10 tys. zł przez rok

W tej promocji Konta Oszczędnościowego podwyższone do 3,5% oprocentowanie obowiązuje co prawda tylko dla kwot do 10 tys. zł, za to przez cały rok.

Uczestnikiem promocji może zostać każda osoba fizyczna, która od 11 maja 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Ważne, by założyła Konto Proste Zasady lub Konto Noble Private Banking oraz wyraziła zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym.

Promocyjne oprocentowanie 3,5% możesz uzyskać, jeśli spełnisz trzy poniższe warunki:

 1. Otworzysz konto osobiste w Getin Banku, np. Konto Proste Zasady.
 2. Wyrazisz zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym.
 3. Zapewnisz regularny wpływ na nowo otwarte konto osobiste w wysokości min. 1000 zł.

Bank nie stawia przy tym specjalnych wymagań co do „wpływu na rachunek”. Wystarczy więc, by był to przelew z rachunku w innym banku lub z konta firmowego w Getin Banku.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 3,5% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1000 zł 29 zł 1 029 zł
2500 zł 72 zł 2 572 zł
5000 zł 144 zł 5 144 zł
7500 zł 215 zł 7 715 zł
10 000 zł 287 zł 10 287 zł
Wyliczenia dla środków zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 12 miesięcy. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Oferta specjalna „Na nowe środki” – XXIII edycja: 2,8% do 200 tys. zł przez 4 miesiące

Getin Bank cyklicznie organizuje promocję, w ramach której podwyższa oprocentowanie dla nowych środków. W jej najnowszej edycji promocyjne oprocentowanie dla kwot do 200 tys. zł wynosi 2,8% w skali roku. Jest ono naliczane przez 122 dni (czyli 4 miesiące) od dnia pierwszej wpłaty nowych środków. W tym samym czasie nowe środki w przedziale od 200 tys. zł do 400 tys. zł będą oprocentowane na 2,0% w skali roku.

Warunkiem skorzystania z promocji jest nie tylko posiadanie Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, ale także:

 • bezpłatnego rachunku osobistego, np. Konta Proste Zasady;
 • wyrażenie zgód marketingowych i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego.

Z udziału w promocji wykluczeni są klienci, którzy skorzystali z jej poprzednich edycji, a którym w okresie od 19 sierpnia do 22 września 2019 r. kończy się okres podwyższonego oprocentowania.

Choć standardowo Konto Oszczędnościowe może funkcjonować jako rachunek wspólny, to akurat w tej promocji podwyższone oprocentowanie zyskasz wyłącznie na rachunku indywidualnym. Dodanie współposiadacza do Konta Oszczędnościowego skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na „standardowe”, bez możliwości ponownego skorzystania z promocyjnej stawki.

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 2,8% przez 4 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 4 miesiącach

1 000 zł

8 zł

1 008 zł

5 000 zł

38 zł

5 038 zł

10 000 zł

76 zł

10 076 zł

20 000 zł

151 zł

20 151 zł

50 000 zł

378 zł

50 378 zł

100 000 zł

756 zł

100 756 zł

200 000 zł

1516 zł

201 516 zł

Wyliczenia dla „nowych środków” zdeponowanych na Koncie Oszczędnościowym przez pełne 4 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak widzisz, jeśli zdeponujesz na Koncie Oszczędnościowym maksymalną dopuszczalną kwotę “nowych środków” (200 tys. zł), to po 4 miesiącach zyskasz ponad 1500 zł odsetek. Po upływie 4 miesięcy oprocentowanie spada do poziomu standardowego.

Twoje środki mogą nadal pracować na Koncie Oszczędnościowym, dając po roku kolejny zysk wynoszący nieco ponad 1100 zł; w sumie zarobisz ok. 2600 zł. Możesz je też wypłacić z rachunku i poszukać bardziej intratnej propozycji pomnażania oszczędności. W tym celu przydatny może być nasz ranking najlepszych kont oszczędnościowych.

Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu Twoje oszczędnością “przeczekają” w innym banku wymagany w Getin Banku okres karencji, a Ty po pewnym czasie znów będziesz mógł przystąpić do promocji "na nowe środki” - zakładając, oczywiście, że będą uruchamiane kolejne jej edycje. Wszystko wskazuje jednak na to, że na razie Getin Bank nie zamierza się z tej oferty wycofywać.

Czym są „nowe środki”?

“Nowe środki” obliczane są jako nadwyżka ponad stan środków danego klienta w Getin Banku w dniu 12 sierpnia 2019 r. na kontach oszczędnościowych i rachunkach depozytowych (rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych, których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem). Nie są uwzględniane pieniądze na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR).

Jeśli więc nie byłeś klientem Getin Banku, to w Twoim przypadku „nowe środki” będą liczone od poziomu 0 zł. Co dość oczywiste, masz w takiej sytuacji szansę na objęcie promocyjnym oprocentowaniem większej części Twoich pieniędzy, niż gdybyś posiadał 15 lipca jakieś środki na rachunkach w Getinie.

Jeżeli jesteś już klientem banku i nie brałeś wcześniej udziału w tej promocji, to aby uzyskać promocyjne odsetki dla pełnej kwoty wskazanej w promocji, powinieneś zwiększyć posiadany depozyt o maks. 200 tys. zł. Dla przykładu, jeżeli 12 sierpnia 2019 r. na Twoim koncie osobistym i lokacie w Getin Banku miałeś zdeponowane 40 tys., to promocyjnemu oprocentowaniu będą podlegać wszystkie środki ponad tę kwotę.

Możesz skorzystać z obu promocji jednocześnie

Getin Bank nie stawia przeszkód, byś mógł skorzystać z obu promocji równolegle. Możesz więc ulokować 10 tys. zł na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3,5% w ramach promocji „Bonus za aktywność” (pamiętaj o konieczności zapewnienia wpływu w minimalnej wysokości 1000 zł) oraz nadwyżkę ponad 10 tys. zł, do kwoty 200 tys. zł, na 2,8% w skali roku. Dla tej wyższej kwoty promocyjne oprocentowanie (2,8%) naliczane będzie przez 122 dni od wpływu pierwszych środków w ramach promocji.

Na wykresie przedstawiliśmy rozkład z zysków osiągniętych na Koncie Oszczędnościowym, z założeniem, że zdeponowaliśmy w sumie 200 tys. zł na 12 miesięcy:

 • 10 tys. zł na 3,5% przez rok oraz
 • 190 tys. na 2,8% przez 4 miesiące, a po upływie okresu promocji – ok. 1,01%.

W tym wypadku zysk z Konta Oszczędnościowego wyniesie ok. 2774 zł netto.

Którą promocję wybrać w pierwszej kolejności? Jeżeli jesteś w posiadaniu ok. 10 tys. zł i możesz zapewnić wymagane wpływy na konto osobiste, warto, byś wybrał promocję „Bonus za aktywność”, dzięki czemu będziesz się cieszył wyższymi odsetkami przez rok.

W przypadku dysponowania wyższą kwotą możesz wybrać także promocję „Na nowe środki”, w ramach której nadwyżka nad ulokowane 10 tys. zł będzie pracowała na 2,8% przez 4 miesiące. Potem możesz szukać dla tej kwoty lepszej oferty oszczędnościowej.

A co po promocji? Oprocentowanie standardowe lub premiowe

Wszyscy lubimy oferty specjalne, ale w końcu przychodzi czas na powrót do szarej rzeczywistości. Przyjrzyjmy się, jak prezentuje się Konto Oszczędnościowe po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania.

Standardowe oprocentowanie wynosi do 1,25% w zależności od ulokowanej kwoty. Możesz je także podwyższyć o tzw. oprocentowanie premiowe, czyli o 0,25 p.p. - poziom oprocentowania prezentuje poniższa tabela:

Oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym poza okresem promocji

Zdeponowana kwota

Oprocentowanie standardowe

Oprocentowanie premiowe

do 50 tys. zł

0,85%

1,10%

nadwyżka ponad 50 tys. zł do 100 tys. zł

0,95%

1,20%

nadwyżka od 100 tys. zł do 500 tys. zł

1,05%

1,30%

nadwyżka od 500 tys. wzwyż

1,25%

1,50%

Jak widzisz, standardowe oprocentowanie nie jest szczególnie zachwycające. Ponadto, zwróć uwagę, że wyższe odsetki dotyczą nadwyżek, tak więc jeśli ulokujesz na rachunku np. 60 tys. zł, to 50 tys. zł będzie wciąż oprocentowane na poziomie 0,85%, a jedynie 10 tys. zł podpadnie pod wyższy próg – 0,95%.

Poniżej przedstawiamy, jak kształtuje się zysk z Konta Oszczędnościowego dla 200 tys. zł w ujęciu rocznym, jeżeli postanowisz zachować ulokowaną kwotę na tym rachunku przez rok i skorzystać z obu promocji:

Przez pierwsze 4 miesiące oprocentowanie rachunku wynosi 2,8%, następnie spada do średnio 1,01% (kolor szary). Do tego jednak Twoje środki do 10 tys. zł wciąż pracują wedle stawki 3,5%, aż do upływu 12 miesięcy (kolor żółty).

Oprocentowanie premiowe

W tabeli pojawia się też Oprocentowanie premiowe. Otrzymują je posiadacze Konta Oszczędnościowego korzystający z Konta Noble lub Konta Noble Private Banking, którzy w danym miesiącu spełnią jednocześnie poniższe warunki:

 • zapewnią łączny wpływ w miesiącu w kwocie min. 1000 zł, w formie przelewu przychodzącego z innego banku lub z rachunku firmowego w Getin Banku;
 • dokonają transakcji bezgotówkowych wszystkimi kartami debetowymi wydanymi do któregoś z wyżej wymienionych kont osobistych na kwotę min. 300 zł;
 • mają wyrażone na ostatni dzień roboczy miesiąca zgody marketingowe, w tym na otrzymywanie informacji marketingowych drogą elektroniczną (e-mail) oraz w formie SMS;
 • podali aktualny adres poczty elektronicznej (e-mail) i numeru telefonu komórkowego do otrzymywania informacji marketingowych w formie SMS.

Kapitalizacja odsetek

Zastanawia Cię, kiedy zobaczysz wypracowane odsetki na swoim koncie? Kapitalizacja odsetek następuje na koniec miesiąca, ale od tej reguły jest wyjątek: podwyższone oprocentowanie w ramach promocji “Bonus za aktywność” dopisywane jest do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełnione zostały warunki promocji, czyli zapewniony został wpływ wynagrodzenia w minimalnej wysokości 1000 zł.

Bezpłatne konto osobiste powiązane z rachunkiem oszczędnościowym

Jak już wspominaliśmy, do pełnego wykorzystania możliwości Konta Oszczędnościowego konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w Getin Banku. W naszej ocenie warto rozważyć otwarcie Konta Proste Zasady, które po spełnieniu prostego warunku może być zupełnie bezpłatne. Poniżej znajdziesz jego parametry.

Oferta nieaktywna
VeloBank
 • Konto
  0 zł / 9 zł

 • Karta
  0 zł / 5 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 3,5% min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Podsumowanie: obecnie jedna z najlepszych propozycji na rynku kont oszczędnościowych

Propozycja Getin Banku dla oszczędzających to prawdziwy hit: objęte oprocentowaniem promocyjnym Konto Oszczędnościowe gwarantuje odsetki na poziomie 3,5% dla środków do 10 tys. zł przez cały rok oraz 2,8% przez 4 miesiące dla “nowych środków” do 200 tys. zł. Obie oferty można łączyć, co nie należy wcale do rynkowego standardu.

Wpłacając na Konto Oszczędnościowe 200 tys. zł, możesz po roku zyskać ok. 2774 zł netto. Oczywiście większą część tych środków możesz wybrać po upływie 4 miesięcy i zakończeniu promocyjnego oprocentowania “nowych środków” i ulokować je tam, gdzie zarobisz jeszcze więcej. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego nie zachwyca. Jeśli jednak Twoje oszczędności przez jakiś czas będą “pracowały” gdzie indziej, być może po upływie kilku miesięcy znów będziesz mógł skorzystać z promocji “na nowe środki” w Getinie. Zwróć przy tym uwagę, że nawet jeżeli zdeponujesz w Getin Banku większą kwotę (do równowartości 100 tys. euro), to środki te wciąż są objęte gwarancją BFG, a więc są zupełnie bezpieczne.

Widać wyraźnie, że Getin stara się nagrodzić swoich klientów za "lojalność”. Musimy oddać bankowi sprawiedliwość, że jego oferta jest godna zainteresowania: dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe i w zasadzie bezpłatny rachunek osobisty. Obecnie to jedna z najlepszych propozycji na rynku kont oszczędnościowych, o czym możesz się przekonać, przeglądaj nasz ranking tego rodzaju rachunków.

Przydatne dokumenty