Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku - Warunki, Recenzja i Opinie

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

80 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Jednym z produktów oferowanych przez Alior Bank jest kredyt konsolidacyjny, który umożliwia spłatę obecnych zobowiązań z innych banków i uporządkowanie domowych finansów. Sprawdźmy, czym wyróżnia się ta oferta i do kogo jest skierowana.

Spis treści

Konsolidacja pozwala na połączenie spłacanych zobowiązań w jeden kredyt. Decydując się na kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, klient będzie płacić jedną miesięczna ratę zamiast wielu i przy okazji może uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel. Przyjrzyjmy się szczegółom tej oferty.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – parametry, opłaty i prowizje

Oto najważniejsze parametry oferty. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu – 80 000 zł, okres spłaty – 60 miesięcy.

Miesięczna rata
1 775,52 zł
Kwota do spłaty
106 530,95 zł
Oprocentowanie
11,90%
Prowizja
0%
RRSO
12,57%
RRSO 12,57%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu konsolidacyjnego wynosi 12,57%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 31 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 41 229,01 zł; oprocentowanie stałe: 11,9%; całkowity koszt kredytu: 10 129,01 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 129,01 zł; 59 miesięcznych rat, w tym 58 równych rat w wysokości 698,80 zł, ostatnia rata: 698,61 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.11.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Koszt kredytu
Miesięczna rata 1 775,52 zł
Całkowita kwota do spłaty 106 530,95 zł
Oprocentowanie nominalne 11,90%
Prowizja

0%

RRSO 12,57%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu konsolidacyjnego wynosi 12,57%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 31 100 zł; całkowita kwota do zapłaty: 41 229,01 zł; oprocentowanie stałe: 11,9%; całkowity koszt kredytu: 10 129,01 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 129,01 zł; 59 miesięcznych rat, w tym 58 równych rat w wysokości 698,80 zł, ostatnia rata: 698,61 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.11.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

do 120 miesięcy

Maksymalna kwota kredytu

200 000 zł

Wymagane konto

NIE

Wymagane ubezpieczenie

Dla kwoty pożyczki powyżej 100 000 zł brutto wymagane jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i od utraty pracy.

Uwagi

Oferta przeznaczona dla klientów indywidualnych, którzy nie posiadali kredytów gotówkowych lub konsolidacyjnych w tym banku w żadnym z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku oraz przesłali dane kontaktowe przez internetowy formularz bankowy.

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Koszty monitoringu i windykacji
  • 5,90 zł - list polecony
  • 8,50 zł - list polecony z potwierdzeniem odbioru

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny w Alior Banku?

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku może uzyskać osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, którzy do 20 lutego 2023 roku nie posiadali pożyczek lub kredytów konsolidacyjnych w tym banku i przesłali dane kontaktowe przez internetowy bankowy formularz.

Wymogiem niezbędnym do otrzymania kredytu jest wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Zostanie ona oceniona po przeanalizowaniu przez bank wielu czynników w tym m.in. wieku, stanu cywilnego, wysokości dochodów, wysokości kosztów utrzymania, posiadanych zobowiązań czy liczby osób w gospodarstwie domowym. Zdolność kredytowa jest dla banku potwierdzeniem, że wnioskodawca jest zdolny do spłaty zobowiązania.

Równie ważne jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Pobierając raport z Biura Informacji Kredytowej, bank upewni się, czy wnioskodawca regularnie i terminowo spłacał swoje dotychczasowe zobowiązania.

Wymagane dokumenty

Do uzyskania kredytu konsolidacyjnego wnioskodawca może potrzebować dowodu osobistego, dokumentów dochodowych oraz dokumentów dotyczących zobowiązań, które mają zostać skonsolidowane. Dokładna lista zostanie przedstawiona przez pracownika banku w trakcie procesu wnioskowania.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w Alior Banku?

Wniosek o kredyt konsolidacyjny można złożyć online. Wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy, wpisując imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, a po jego przesłaniu oczekiwać na kontakt ze strony pracownika banku. Tożsamość wnioskodawcy identyfikowana jest za pomocą aparatu w telefonie – wnioskodawca zostanie poproszony o przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz nagranie tego jak wykonuje kilka poleceń banku. Ostateczna decyzja odnośnie przyznania kredytu zostanie podjęta po zbadaniu zdolności kredytowej. Umowa kredytowa zostanie zawarta zdalnie, a środki będą przekazane na wskazane przez wnioskodawcę rachunki. Dodatkową gotówkę bank przeleje na konto osobiste wnioskodawcy – w Alior Banku bądź w innej instytucji.

Dodatkowe informacje

Poniżej kilka dodatkowych informacji o kredycie konsolidacyjnym w Alior Banku.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – dodatkowe środki

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku umożliwia uzyskanie dodatkowej gotówki. Środki te mogą zostać przeznaczone na dowolny, wybrany przez klienta cel.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – ubezpieczenie

Należy zaznaczyć, że dla kwoty od 100 000 zł brutto bank wymaga zabezpieczenia w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz od utraty pracy. Ubezpieczenie można wykupić za pośrednictwem Alior Banku lub innej firmy. Zakres ochrony pakietu z PZU SA oferowanego przez Alior Bank obejmuje utratę pracy albo zamiennie hospitalizację w wyniku NNW, zwrot kosztów opłat eksploatacyjnych, trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku NNW oraz śmierć w wyniku NNW.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku – kalkulator

Przed złożeniem wniosku klient może sprawdzić orientacyjną wysokość raty, korzystając z kalkulatora na stronie banku. Wystarczy za pomocą suwaków określić potrzebną kwotę i okres spłaty. Bank zaznacza, że wyliczenia kalkulatora mają charakter szacunkowy i nie stanowią oferty kredytowej. Ostateczne warunki finansowania zostaną przedstawione klientowi po analizie jego zdolności kredytowej.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Czy można odstąpić od umowy kredytu?

Tak, od umowy kredytowej klient może odstąpić w ciągu 14 dni od dnia jej zawarcia. W tym celu należy skontaktować się z placówką banku lub infolinią bankową. Odstąpienie może być także przesłane listownie na adres korespondencyjny Alior Banku. Spłata kwoty kredytu wraz z odsetkami naliczonymi od dnia wypłaty do dnia spłaty kredytu powinna zostać dokonana w ciągu 30 dni od złożenia odstąpienia.

Kiedy wysyłany jest harmonogram spłat?

Pierwszy prognozowany harmonogram zostaje przekazany klientowi w dniu podpisania umowy. Po wypłacie kredytu bank przesyła harmonogram na podany przez klienta adres korespondencyjny lub adres e-mail. Dostępny jest on również w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku?

Tak, każdy klient ma prawo do wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty zobowiązania.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy