Pożyczka konsolidacyjna w Pekao - Koszty, Warunki, Opinie

Komentarze i opinie(4)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

52 publikacje 55 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Szczegóły oferty

W szerokiej gamie produktów oferowanych przez Bank Pekao SA znaleźć można pożyczkę konsolidacyjną, która umożliwia połączenie kilku zobowiązań w jedno. Jakie są warunki takiego zobowiązania i jak je uzyskać? Sprawdźmy.

Spis treści

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao SA to oferta skierowana do osób spłacających kilka zobowiązań. Produkt umożliwia zamianę dotychczasowych rat na jedną dopasowaną do możliwości finansowych klienta. Konsolidując zobowiązania nie trzeba pamiętać już o różnych terminach comiesięcznych spłat, a nowa rata może być niższa od sumy poprzednio spłacanych rat. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom tej oferty.

Pożyczka konsolidacyjna w Pekao SA - parametry, opłaty, prowizje

Poniżej najważniejsze parametry oferty. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu - 80 000 zł, okres spłaty - 60 miesięcy.

Miesięczna rata
1 738,99 zł
Kwota do spłaty
104 339,69 zł
Oprocentowanie
10,99%
Prowizja
0%
RRSO
11,56%
RRSO 11,56%

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 11,56% przy założeniach całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 62 985 zł, pożyczka zaciągnięta na 106 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 35 709,29 zł (w tym: odsetki 35 709,29 zł), całkowita kwota do zapłaty 98 694,29 zł, płatna w 105 ratach miesięcznych po 931,08 zł, 106 rata wyrównująca 930,89 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 62 985 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 21.05.2024 r.

Koszt kredytu
Miesięczna rata 1 738,99 zł
Całkowita kwota do spłaty 104 339,69 zł
Oprocentowanie nominalne 10,99%
Prowizja

0%

RRSO 11,56%
Przykład reprezentatywny

RRSO ‒ rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 11,56% przy założeniach całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 62 985 zł, pożyczka zaciągnięta na 106 miesięcy, oprocentowanie zmienne 10,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 35 709,29 zł (w tym: odsetki 35 709,29 zł), całkowita kwota do zapłaty 98 694,29 zł, płatna w 105 ratach miesięcznych po 931,08 zł, 106 rata wyrównująca 930,89 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 62 985 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 21.05.2024 r.

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

  • 96 miesięcy - dla pożyczek powyżej 10 000 zł do 14 999 zł;
  • do 120 miesięcy - dla pożyczek od 15 000 zł do 250 000 zł.
Maksymalna kwota kredytu

250 000 zł

Wymagane konto

NIE

Wymagane ubezpieczenie

NIE

Uwagi

Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą pożyczki konsolidacyjnej dla kwoty powyżej 10 000 zł (do 250 000 zł) z okresem kredytowania od 96 do 120 miesięcy, przeznaczonej na spłatę pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę zobowiązań udzielonych przez ten bank. Oferta ważna do 31.07.2024 r.

Możliwość skorzystania z karencji w spłacie pożyczki - spłata pierwszej raty może nastąpić w trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu wypłaty pożyczki (odsetki od kapitału naliczane są od dnia wypłaty środków).

Jeżeli posiadasz konto w tym banku i korzystasz z usług bankowości elektronicznej Pekao24 pożyczkę możesz wziąć bez wychodzenia z domu.

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Koszty monitoringu i windykacji

0 zł

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty i całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny w Pekao SA?

O pożyczkę konsolidacyjną w Banku Pekao SA mogą starać się osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

Udzielenie pożyczki jest zależne od oceny zdolności kredytowej. Bank przeanalizuje ją, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. wysokość zarobków, źródło dochodu, koszty utrzymania, spłacane zobowiązania, a także wiek, stan cywilny czy liczba osób w gospodarstwie domowym. Odpowiednia zdolność kredytowa potwierdzi, że wnioskodawca jest zdolny do bezproblemowej spłaty kredytu.

Istotne znaczenie ma także historia kredytowa. W trakcie procesu bank pobierze raport z Biura Informacji Kredytowej, by sprawdzić w jaki sposób wnioskodawca wywiązywał się ze spłaty dotychczasowych zobowiązań - czy spłaty były regularne i zgodne z wyznaczonymi terminami.  Pozytywna historia kredytowa jest niezbędnym warunkiem do uzyskania kredytu.

Wymagane dokumenty

Do uzyskania pożyczki konsolidacyjnej mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty takie jak dowód osobisty, dokumenty dochodowe oraz dokumenty dotyczące obecnych zobowiązań. Dokładna lista niezbędnych dokumentów ustalana jest indywidualnie - bank przedstawi ją klientowi w trakcie procesu wnioskowania.

Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną w Pekao SA?

By złożyć wniosek o pożyczkę konsolidacyjną w Pekao SA należy wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie banku. Po przesłaniu danych do klienta oddzwoni konsultant, który wyliczy zdolność kredytową i udzieli wszystkich niezbędnych informacji. Po złożeniu wniosku należy oczekiwać na decyzję kredytową. Wnioskodawcy, którzy są klientami Pekao SA mogą zawrzeć umowę w bankowości internetowej, natomiast osoby, które nie są klientami banku, mogą ją podpisać w wybranym przez siebie oddziale.

Dodatkowe informacje

Poniżej kilka dodatkowych informacji o pożyczce konsolidacyjnej w Pekao SA.

Pożyczka konsolidacyjna w Pekao SA - dodatkowe środki

Zaciągając pożyczkę konsolidacyjną w Pekao SA, klient może otrzymać dodatkowe środki w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty. Dodatkowa gotówka umożliwia skorzystanie z oferty bez prowizji.

Pożyczka konsolidacyjna w Pekao SA - karencja spłaty pożyczki

Klient może skorzystać z karencji w spłacie pożyczki. Pierwsza rata będzie wówczas płatna w 3 miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu wypłaty pożyczki. Odsetki od kapitału będą naliczane od dnia wypłaty pożyczki.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek

Najczęściej zadawane pytania


Ile wynosi maksymalny okres kredytowania pożyczki konsolidacyjnej w Pekao SA?

Maksymalny okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej w Pekao SA wynosi 120 miesięcy. Dokładny, dostępny okres kredytowania jest zależny od kwoty kredytu. Szczegóły znajdują się w parametrach oferty w powyższej analizie.

Czy można skonsolidować zobowiązania z Pekao SA?

Nie, pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao SA nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez ten bank. Konsolidacji podlegają zobowiązania zaciągnięte w innych bankach lub instytucjach finansowych.