Oferta została wycofana. Sprawdź inne lokaty Banku Pekao

Lokata „Lokuj z Żubrem” w Banku Pekao SA - Recenzja, Opinie

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Bank Pekao
 • Oprocentowanie
  7%
 • Zakres kwot
  1000 - 50 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Wiadomo, że promocje z założenia mają być kuszące, ale też nie w każdym przypadku warto z nich korzystać. A jak jest z lokatą „z Żubrem”? Miło, że bank nie dzieli klientów na nowych i obecnych, a na lokatę nie trzeba wpłacać wyłącznie nowych środków. Tak naprawdę wymagania stawiane klientowi nie są wyśrubowane. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby kwota maksymalna depozytu była nieco wyższa, ale najwyraźniej nie można mieć wszystkiego..
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

98 publikacji 761 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Ogólna ocena
(4.4)
Wysokość oprocentowania
(4.5)
Pozostałe warunki oferty
(4.3)

Zalety

 • wysokie oprocentowanie
 • lokata dla nowych i obecnych klientów

Wady

 • dość niska kwota maksymalna depozytu
Szczegóły oferty

Oferta „z Żubrem” to cykliczna promocja, w której obecnie można zyskać 7% w skali roku na 3 miesiące. Maksymalna wpłata na depozyt wynosi 50 tys. zł. Z promocji można skorzystać do 30 listopada 2023 r.

Spis treści

Z promocji na lokacie mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. Na depozyt można wpłacać dowolne środki, jednak trzeba posiadać konto osobiste w Banku Pekao SA.

Akcja „Lokuj z Żubrem” to kolejna odsłona trwającej od wielu miesięcy promocji; oferta powtarzana jest cyklicznie z nieco zmienionymi warunkami depozytu i tytułem akcji.

Oprocentowanie lokaty „Lokuj z Żubrem”

Promocyjny depozyt „z Żubrem” oprocentowany jest na poziomie 7% w skali roku. Lokatę można założyć na 3 miesiące dla kwot od 1000 zł do 50 tys. zł.

Zerwanie lokaty przed terminem oznacza utratę odsetek.

Ile można zyskać na lokacie „z Żubrem”?

Poniżej zaprezentowano obliczenia zysku dla wybranych kwot do 50 tys. zł wpłacanych na lokatę na 3 miesiące. Wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Zysk z Lokaty "Lokuj z Żubrem" w Banku Pekao SA
Zysk* z Lokaty "Lokuj z Żubrem" w Pekao SA
Kwota lokaty Odsetki netto
1 000 zł 14 zł
2 500 zł 36 zł
5 000 zł 71 zł
10 000 zł 143 zł
15 000 zł 214 zł
20 000 zł 286 zł
25 000 zł 357 zł
30 000 zł 429 zł
40 000 zł 572 zł
50 000 zł 715 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 02.10.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak zyskać najwyższą stawkę? To trzeba wiedzieć

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na lokacie, należy spełnić poniższe warunki:

 • na dzień rozpoczęcia obecnej edycji promocji, tj. 2 października 2023 r., nie mieć wypełnionego aktualnego Kwestionariusza preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności,
 • złożyć komplet oświadczeń w zakresie wyrażenia zgód marketingowych.

Kwestionariusz preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności znajduje się w bankowości elektronicznej Pekao24 (Profil indywidualnyUstawienia →  Inwestycje Kwestionariusz inwestycyjny). Można go również wypełnić w oddziale.

Zgody marketingowe składa się w bankowości elektronicznej (Profil Ustawienia Zgody i oświadczenia) oraz w oddziale.

Zgody marketingowe muszą być utrzymane przez cały czas trwania depozytu.

Czym jest kwestionariusz?

Kwestionariusz preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności to dokument, w którym klient przedstawia pokrótce swoją wiedzę i doświadczenie w kwestii inwestowania. W ten sposób Pekao SA może ocenić, czy oferowany przez bank instrument finansowy jest odpowiedni dla konkretnej osoby.

Obowiązek dokonywania przez firmy inwestycyjne (w tym domy maklerskie oraz banki prowadzące działalność maklerską – czyli np. Bank Pekao SA) klasyfikacji klientów wynika z dyrektyw Parlamentu Europejskiego (dyrektywa 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz dyrektywa Komisji 2006/73/WE z dnia 10 sierpnia 2006 r.). Dyrektywy ustalają m.in. zakres informacji, jakie powinny pozyskać od swoich klientów firmy inwestycyjne przed zawarciem umowy o świadczenie usług inwestycyjnych.

W związku z tym bank może zapytać np. o rodzaje usług maklerskich i instrumentów finansowych znanych klientowi, o poziom wykształcenia i wykonywany zawód, charakter, wielkość i częstotliwość transakcji instrumentami finansowymi, jeśli klient takie wykonywał, itp.

Wypełnienie kwestionariusza nie oznacza, że klient zakładający lokatę „z żubrem” musi skorzystać z produktów inwestycyjnych Pekao SA. Jest to jedynie informacja dla banku, a nie zobowiązanie.

Wymagane konto osobiste

Do otwarcia lokaty niezbędne jest posiadanie konta osobistego w Banku Pekao. Sztandarowym rachunkiem tej instytucji jest Konto Przekorzystne:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 4 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,3% min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

Co dalej z lokatą po kapitalizacji odsetek?

Lokata jest nieodnawialna, więc po jej zakończeniu kapitał wraz odsetkami wraca na konto osobiste, z którego zakładano depozyt.

Bank Pekao SA a gwarancja bezpieczeństwa

Depozyty klientów Pekao SA chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) do równowartości 100 tys. euro (mniej więcej 450 ty s. zł).

Promocje w Banku Pekao SA

Klienci Banku Pekao SA mogą liczyć na wiele ciekawych promocji:

Jak założyć lokatę „Lokuj z Żubrem”?

W pierwszej kolejności należy otworzyć wybrany rachunek osobisty w Banku Pekao SA na stronie banku.

Lokata zostanie udostępniona w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia warunków promocji „z Żubrem”. Depozyt można otworzyć:

 • w serwisie internetowym Pekao24 (Oferty i wnioskiOszczędności i inwestycjeLokata promocyjna),
 • w aplikacji mobilnej PeoPay (Dla CiebieOferta Oszczędności i inwestycjeLokata promocyjna),
 • w oddziale.

Lokata w promocji „z Żubrem” zakładana jest z konta osobistego w złotych prowadzonego w Banku Pekao.

W obecnej edycji promocji lokatę można otworzyć do 30 listopada 2023 r. Klienci, którzy spełnią warunki oferty specjalnej między 24 a 30 listopada 2023 r., będą mogli zawrzeć umowy do 10 grudnia 2023 r.

Inne produkty oszczędnościowe Banku Pekao SA

Konto oszczędnościowe

 • Oprocentowanie
  7%

 • Okres obowiązywania
  152 dni
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oferta dla nowych klientów lub obecnych (spełniających warunek niskiego salda).
Recenzja
4.4/ 5

Wiadomo, że promocje z założenia mają być kuszące, ale też nie w każdym przypadku warto z nich korzystać. A jak jest z lokatą „z Żubrem”? Miło, że bank nie dzieli klientów na nowych i obecnych, a na lokatę nie trzeba wpłacać wyłącznie nowych środków. Tak naprawdę wymagania stawiane klientowi nie są wyśrubowane. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby kwota maksymalna depozytu była nieco wyższa, ale najwyraźniej nie można mieć wszystkiego..

Zalety

 • wysokie oprocentowanie
 • lokata dla nowych i obecnych klientów

Wady

 • dość niska kwota maksymalna depozytu
Ogólna ocena
(4.4)
Wysokość oprocentowania
(4.5)
Pozostałe warunki oferty
(4.3)

Przyjrzyjmy się parametrom lokaty: atrakcyjne oprocentowanie, popularny okres oszczędzania (3 miesiące), a bank nie wymaga wpłaty nowych środków ani nie dzieli klientów na nowych czy obecnych (obie grupy mogą skorzystać z oferty specjalnej na takich samych zasadach). Co prawda maksymalna kwota depozytu mogłaby być wyższa, ale też nie ma szczególnych powodów do narzekań, gdyż większość dobrze oprocentowanych lokat zakładana jest na jeszcze niższe kwoty.

Bank Pekao SA tak naprawdę stawia 3 warunki skorzystania z depozytu „z Żubrem”:

 • posiadanie konta osobistego (tu drobna porada: jeśli go nie posiadasz, zerknij najpierw na promocje Pekao – zazwyczaj za otwarcie Konta Przekorzystnego można zdobyć nawet kilkaset złotych premii),
 • wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych,
 • wypełnienie Kwestionariusza preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności.

Pamiętaj, że samo wypełnienie Kwestionariusza… do niczego Cię zobowiązuje. Jest jednak prawdopodobne, że bank – skoro wyraziłeś zgody marketingowe – będzie wysyłał Ci propozycje skorzystania z innych produktów, być może także inwestycyjnych. Jednak zważywszy na to, że niemal każdy bank stawia warunek wyrażenia zgód marketingowych wraz z otwarciem lokaty z promocyjnym oprocentowaniem, trudno mieć o to szczególne pretensje akurat do Pekao SA.

Moim zdaniem warunki skorzystania z oferty „z Żubrem” nie są wygórowane, zwłaszcza przy takiej stawce lokaty, i szkoda byłoby z tej okazji nie skorzystać.

Najczęściej zadawane pytania


Jak zerwać lokatę "Lokuj z Żubrem"?

Lokatę możesz zerwać w bankowości Pekao24.