Wróć
Analiza produktowa

4% w skali roku na Lokacie Rentierskiej w VeloBanku (dawnym Noble Banku)

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

119 publikacji 1202 komentarze

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

  • Szczegóły oferty
  • Recenzja(3.5/5)
  • Opinie

Co Ty na to, by „wynająć” swój majątek bankowi i żyć z odsetek? Właśnie taką możliwość daje swoim klientom VeloBank (dawny Noble Bank), oferując Lokatę Rentierską z oprocentowaniem 4% w skali roku. Zgodnie ze specyfiką podobnych produktów odsetki z takiego depozytu bank wypłaca już w trakcie inwestycji – w tym przypadku co miesiąc.

VeloBank specjalizuje się m.in. w ofercie dla klientów z nieco grubszym portfelem. Właśnie takim osobom proponowana jest Lokata Rentierska z oprocentowaniem 4% w skali roku.

Depozyt jest dostępny dla nowych i obecnych klientów VeloBanku, którzy posiadają w nim Konto Osobiste Noble / Rachunek Osobisty Noble Bank / Konto Osobiste Noble Private Banking / VeloKonto Premium / VeloKonto Private Banking . Możesz na niego wpłacić kwotę już od 50 tys. zł.

Odsetki co miesiąc na koncie

W VeloBanku Lokata Rentierska zakładana jest na 18, 24 lub 36 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 4% w skali roku.

Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, przy czym - zamiast podwyższać kapitał zgromadzony na lokacie – trafiają one automatycznie na Twoje konto osobiste. Jest to więc swoisty „czynsz” od banku za To, że przechowujesz u niego swoje środki. Co więcej, to Ty wyznaczysz konkretny dzień w miesiącu, w którym będą wypłacane odsetki.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o specyficznym produkcie, jakim jest lokata rentierska, przeczytaj ten tekst.

Ile możesz zyskać na Lokacie Rentierskiej w VeloBanku?

W poniższej tabeli prezentujemy miesięczną kwotę odsetek, jaka zostanie wypłacona, jeśli zdecydujesz się na Lokatę Rentierską w VeloBanku. Oczywiście po zakończeniu okresu oszczędzania zainwestowany kapitał wróci do Ciebie w całości z powrotem.

Łączna kwota odsetek otrzymana w tracie trwania Lokaty Rentierskiej
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 18-miesięcznej

Odsetki z lokaty 2-letniej

Odsetki z lokaty 3-letniej
50 000 zł 2 423 zł 3 240 zł 4 860 zł
75 000 zł 3 635 zł 4 860 zł 7 290 zł
100 000 zł 4 847 zł 6 480 zł 9 720 zł
150 000 zł 7 270 zł 9 720 zł 14 580 zł
200 000 zł 9 693 zł 12 960 zł 19 440 zł
300 000 zł 14 540 zł 19 440 zł 29 160 zł
450 000 zł 21 810 zł 29 160 zł 43 740 zł
* zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych; zysk liczony na dzień 15.09.2023 r.

Zysk z Lokaty rentierskiej w VeloBanku

Na co zwrócić uwagę?

Z propozycją związanych jest kilka istotnych kwestii. Warto je poruszyć, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty.

Czy Twoje środki będą bezpieczne?

Po pierwsze: gwarancje BFG. VeloBank pozwala na wpłaty na Lokatę Rentierską właściwie nieograniczonych kwot (byle równych lub wyższych niż 50 tys. zł). Z drugiej strony, ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są jedynie środki do równowartości 100 tys. euro. W przypadku np. bankructwa banku (to mało prawdopodobny scenariusz, ale jednak) otrzymasz więc jedynie zwrot ok. 450 tys. zł, a środki powyżej tego progu zwyczajnie przepadną. Dowiedz się więcej o BFG.

Z tego względu, dla bezpieczeństwa, radzimy nie lokować w jednej instytucji kwot przewyższających limit środków objętych ochroną BFG. Oczywiście VeloBank nie jest tu wyjątkiem - ta uwaga dotyczy również każdego innego banku. W celu uniknięcia ryzyka najlepszym wyjściem będzie po prostu podział majątku pomiędzy kilka instytucji.

Co się stanie, jeśli zerwiesz lokatę przed umówionym okresem?

Rezygnacja z depozytu spowoduje, że Twoje oprocentowanie spadnie do poziomu 0,1% w skali roku. W momencie rezygnacji z lokaty „kwota wypłaty zostaje pomniejszona o odsetki już wypłacone”.

Zrywanie depozytu przed terminem nie jest zatem najlepszym pomysłem, choć skutki takiego ruchu i tak będą mniej dotkliwe w przypadku zwykłej lokaty – ogromna większość tradycyjnych depozytów charakteryzuje się bowiem całkowitą utratą odsetek po ich przedterminowym zamknięciu.

Lokata Rentierska w VeloBanku jest nieodnawialna.

Jak mogę skorzystać z Lokaty Rentierskiej?

Lokatę założysz w bankowości internetowej, w oddziale lub telefonicznie.

VeloKonto Premium i VeloKonto Private Banking

Pora przedstawić parametry kont osobistych, których posiadanie uprawnia do skorzystania z propozycji Lokaty Rentierskiej.

Właściwie jedyną istotną opłatą dotyczącą VeloKonta Premium oraz VeloKonta Private Banking jest miesięczna opłata za prowadzenie konta. Niestety, jest ona bardzo wysoka. W przypadku pierwszego rachunku wynosi ona 50 zł, a uniknąć jej można jedynie dzięki aktywom w banku w wysokości min. 200 tys. zł lub zapewnieniu w danym miesiącu wpływów na poziomie co najmniej 10 tys. zł. Z kolei z rachunkiem dla klientów bankowości prywatnej wiąże się opłata za prowadzenie aż 150 zł, a jej uniknięcie wymaga posiadania w banku aktywów w wysokości co najmniej 1 mln zł.

Korzyści związane z posiadaniem jednego ze wspomnianych kont to m.in. bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie i szereg ekskluzywnych przywilejów. Dla przykładu, w bankowości osobistej VeloBanku możesz negocjować warunki korzystania z depozytów, z kolei klienci bankowości prywatnej mogą oprócz tego liczyć na wsparcie osobistego doradcy oraz na pełną obsługę w zakresie zarządzania majątkiem.

Przydatne dokumenty
Recenzja Moneteo
(3.5)

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

119 publikacji 1202 komentarze

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Zalety

  • brak kwoty maksymalnej lokaty

Wady

  • konieczność posiadania konta osobistego
Wysokość oprocentowania
(2.3)
Pozostałe warunki oferty
(4.6)

Lider wśród lokat rentierskich

W kategorii lokat rentierskich propozycja VeloBanku jest jedną z najlepszych na rynku. Z wypracowanych odsetek będziesz mógł korzystać na bieżąco, ponieważ bank będzie je wypłacał na Twoje konto osobiste każdego miesiąca w wybranym przez Ciebie dniu.

Z drugiej strony, posiadanie wspomnianego rachunku osobistego może stanowić pewien problem. Bardzo wysokiej opłaty za jego prowadzenie można co prawda uniknąć, ale wymaga to ponadprzeciętnie wysokich dochodów/aktywów. Również konieczność wpłaty co najmniej 50 tys. zł wskazuje, że z Lokaty Rentierskiej w VeloBanku skorzystają raczej zamożniejsi klienci.

Jeśli nie jesteś milionerem, a mimo to interesuje Cię ten nieszablonowy produkt, możesz skorzystać z konkurencyjnych ofert. Część lokat rentierskich otworzysz, posiadając kapitał początkowy na poziomie 5-10 tys. zł. Nie każda wymaga również zakładania konta, a jeśli nawet, to oferowane rachunki są zwyczajnie tańsze niż w VeloBanku.

Jeszcze raz zachęcamy Cię do zapoznania się z artykułem o lokatach rentierskich.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy