Wróć

Podwyżki opłat za karty debetowe i bankomaty w BNP Paribas od marca 2023 r.

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

94 publikacje 4503 komentarze

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.


11 komentarzy
Podwyżki opłat za karty debetowe i bankomaty w BNP Paribas od marca 2023 r.
Spis treści

W bankowości internetowej GOonline można już zapoznać się z wiadomością od BNP Paribas o planowanych zmianach dla posiadaczy Konta Otwartego na Ciebie, które wejdą w życie 1 marca 2023 r. Podwyżki podyktowane są inflacją oraz "wdrażaniem rozwiązań wpływających na finansowe obciążenia banków".

Drożej za karty debetowe

Posiadacze wszystkich kart debetowych do Konta Otwartego na Ciebie od marca zapłacą o 2 zł więcej za korzystanie ze swoich "plastików" (także dla pełnomocników). W przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj opłata wyniesie 7 zł, a jeśli spełnimy warunek wykonania 3 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, zostanie obniżona do 2 zł. Wynika z tego, że standardowo nie będzie już można uniknąć tego kosztu, ale w ramach promocji - o czym za chwilę - klienci otrzymają taką możliwość.

Co do Karty Otwartej na Świat i e-Świat opłaty wzrosną odpowiednio z 10 i 6 zł do 12 i 8 zł. Nowe stawki bank pobierze w kwietniu 2023 r.

W promocji na osłodę możesz płacić mniej

Jak czytamy w komunikacie, w ramach specjalnej oferty "Obniżka za kartę" będzie można obniżyć opłatę za "plastik" do konta o... 2 zł i to dla wszystkich wspomnianych wcześniej kart. W praktyce będzie to oznaczało, że obecni klienci wciąż będą mogli ponosić koszty korzystania z karty tak jak obecnie, jednak bank wprowadzi też dodatkowe warunki, które trzeba będzie spełnić łącznie:

  • co miesiąc zalogować się do bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile,
  • na koniec danego miesiąca mieć wyrażoną zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (SMS, e-mail), w tym od podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej banku,
  • na koniec miesiąca mieć wyrażoną zgodę na przedstawianie przez bank telefonicznie informacji o swojej ofercie,
  • na koniec miesiąca klient nie wyrazi sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie.

Promocja będzie obowiązywała od marca do grudnia 2023 r. i to w tych miesiącach należy wykonywać wspomniane warunki. Warto także wiedzieć, że klienci zostaną objęci ofertą automatycznie.

W tabeli znajdziesz zestawienie obecnych i przyszłych opłat za karty dla Konta Otwartego na Ciebie z uwzględnieniem promocji cenowej.

Zmiany w opłatach za karty debetowe dla Konta Otwartego na Ciebie
Opłata do 28 lutego 2023 r. Opłata od 1 marca 2023 r.
Karta Otwarta na Dzisiaj

5 zł

Opłaty unikniesz, jeśli masz mniej niż 26 lat lub wykonasz min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą w poprzednim miesiącu.

7 zł

Opłatę możesz obniżyć do 2 zł, jeśli wykonasz min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą w poprzednim miesiącu.

Opłata nie jest pobierana od osób poniżej 26 r.ż.

Opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 3 transakcje kartą oraz spełnisz warunki promocji cenowej (logowanie do bankowości elektronicznej, zgoda na otrzymywanie informacji handlowych oraz brak sprzeciwu na przetwarzanie Twoich danych).

Karta Otwarta na Świat

10 zł

Opłaty nie możesz uniknąć.

12 zł

Opłatę obniżysz do 10 zł, jeśli spełnisz warunki promocji cenowej (logowanie do bankowości elektronicznej, zgoda na otrzymywanie informacji handlowych oraz brak sprzeciwu na przetwarzanie Twoich danych).

Karta Otwarta na eŚwiat

6 zł

Opłaty nie możesz uniknąć.

8 zł

Opłatę obniżysz do 6 zł, jeśli spełnisz warunki promocji cenowej (logowanie do bankowości elektronicznej, zgoda na otrzymywanie informacji handlowych oraz brak sprzeciwu na przetwarzanie Twoich danych).

Więcej także za bankomaty i operacje w oddziale

W przypadku najczęściej wybieranej przez klientów Karty Otwartej na Dzisiaj więcej zapłacimy za wypłaty gotówki z bankomatów. Zamiast dotychczasowych 5 zł będzie to 7 zł, zarówno w przypadku Euronetu, jak i innych maszyn w kraju. Niestety, droższe będzie także pobranie środków z bankomatów za granicą: posiadacze Karty Otwartej na Dzisiaj i na eŚwiat zapłacą 3%, min. 12 zł (wcześniej 3%, min. 10 zł), natomiast Karty Otwartej na Świat 7 zł zamiast 5 zł.

Również w przypadku operacji gotówkowych w oddziale bank wprowadza podwyżki. Za wpłaty i wypłaty gotówki pobierana będzie opłata w wysokości 12 zł (obecnie jest to 10 zł dla każdej operacji).

Decyzja warta przemyślenia

Nie takiej niespodzianki na mikołajki się spodziewaliśmy. Z jednej strony BNP to promocyjny prymus, którego oferty cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na proste do spełnienia warunki i wysokie premie. Z drugiej mamy 2-złotowe podwyżki opłat za korzystanie ze wszystkich kart do Konta Otwartego na Ciebie, co w praktyce nie pozwala już na uniknięcie opłaty za Kartę Otwartą na Dzisiaj. Wprawdzie na osłodę bank wprowadza promocję cenową, dzięki której aktywni klienci będą mogli do końca 2023 r. pozostawić opłaty na obecnych warunkach, ale nie wszystkim spodoba się konieczność wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

To od Ciebie zależy, jaką podejmiesz decyzję. Jeśli wyrazisz sprzeciw wobec nadchodzących zmian, bez chęci wypowiedzenia umowy, wygaśnie ona 28 lutego 2023 r. Jeśli zdecydujesz się na wypowiedzenie umowy, rozwiąże się ona ze skutkiem od dnia, w którym otrzymałeś informację o zmianach w taryfie opłat.

Komentarze

(11)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Karol
Gość

Hm czyli po zmianach nie da się uniknąć opłaty za kartę minimum 2 zł miesięcznie ? Po spełnieniu ich warunków ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Karol

Da się uniknąć opłaty za Kartę Otwartą na Dzisiaj - będzie trzeba co miesiąc zalogować się do banku i mieć wyrażone zgody na informacje handlowe i przetwarzanie danych + oczywiście 3 transakcje kartą w miesiącu.

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Czy można zrezygnować z karty debetowej i nadal mieć bezpłatne konto?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Michał

Oczywiście, można. Najlepiej na infolinii, bowiem samodzielne zastrzeżenie karty może skutkować wydaniem nowej.

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Aldona Derdziak

Dzięki :)

Odpowiedz

A
Adam
Gość

Jak to się ma teraz do promocji BNP np. "Black okazja"? Ostatni warunek do spełnienia jest w lutym a przyznanie ostatniej nagrody będzie do końca marca, więc jak to ogarnąć, żeby zaliczyć tę promocję w 100%?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Adam

Konto powinieneś posiadać do dnia otrzymania ostatniej nagrody. Dopiero wtedy możesz złożyć wypowiedzenie, zatem jeszcze w marcu powinieneś spełnić odpowiednie warunki dla wybranej karty.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Aldona Derdziak

Tylko że cwaniaki w tej promocji ostatnią nagrodę wypłacają do ostatnie dnia marca. To znaczy że można się z kartą wbić na 1 kwietnia bo nie wiadomo o której godzinie zlecą przelew 31 marca.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Niestety jest to możliwe..

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Aldona Derdziak

Jeżeli złożę wypowiedzenie 1 kwietnia, to warunki dla karty muszę zdążyć spełnić w kwietniu przed zamknięciem konta przez bank?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Takiej informacji powinien udzielić Ci bank, ale moim zdaniem będzie trzeba spełnić te warunki.

Odpowiedz