Karta kredytowa Impresja w Banku Millennium - Opinie

Komentarze i opinie(78)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Bank Millennium
 • Karta
  0 zł / 7,99 zł

 • Bankomaty
  3,99%, min. 9,99 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  51 dni
Największymi atutami karty kredytowej Millennium Impresja są niska opłata za użytkowanie, której można w bardzo prosty sposób uniknąć oraz atrakcyjne warunki moneybacku. Trzeba tylko pamiętać, w jakich sklepach można otrzymać zwrot części wydatków.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

161 publikacji 3244 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Ogólna ocena
(4.5)
Atrakcyjność opłat
(4)
Możliwości i korzyści
(4)
Promocje i bonusy
(4.5)

Zalety

 • niewielka liczba transakcji zwalniająca z opłaty za kartę
 • zwrot części wydatków kartą

Wady

 • krótki okres bezodsetkowy
 • moneyback dostepny tylko w wybranych sklepach
Przejdź na stronę banku
Szczegóły oferty

Moneyback w wybranych sklepach, rabaty na zakupy i szereg usług dodatkowych to najważniejsze cechy karty kredytowej Impresja z oferty Banku Millennium. Przyjrzyjmy się bliżej tej „kredytówce” adresowanej do bardzo szerokiego kręgu odbiorców.

Spis treści

Karta kredytowa Millennium Impresja może zostać wydana z logo Visy, jak i Mastercarda. Rozważając sięgnięcie po nią, trzeba mieć świadomość, że otrzymanie każdej “kredytówki” uzależnione jest od wyniku badania zdolności kredytowej.

Karta kredytowa Millennium Impresja – opłaty i inne parametry

Elementami oceny karty kredytowej mogą być zasady uniknięcia opłaty za obsługę “kredytówki” (np. wykonanie określonej liczby transakcji lub wydanie nią wymaganej przez bank kwoty), długość okresu bezodsetkowego czy możliwość skorzystania z płatności mobilnych.

Karta
0 zł / 7,99 zł
Opłata za kartę

0 zł / 7,99 zł


w ramach promocji do uniknięcia opłaty za kartę Mastercard wystarczy 1 transakcja bezgotówkowa w miesiącu

poza promocją opłaty unikniesz, jeśli w poprzednim miesiącu wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych

Bankomaty
3,99%, min. 9,99 zł
Bankomaty 3,99%, min. 9,99 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
51 dni
Informacje ogólne
Polecana dla
 • aktywnego użytkownika
 • łowcy promocji
Operator karty

Visa, Mastercard

Rodzaj karty

zwykła

Okres ważności

4 lata

Opłaty
Wydanie karty

0 zł

Opłata za kartę

0 zł / 7,99 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

w ramach promocji do uniknięcia opłaty za kartę Mastercard wystarczy 1 transakcja bezgotówkowa w miesiącu

poza promocją opłaty unikniesz, jeśli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu

Wypłata z bankomatów w Polsce

3,99%, min. 9,99 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

3,99%, min. 9,99 zł

Płatność kartą za granicą
 • 0 zł - do równowartości 1000 zł/mies.
 • 2% - powyżej 1000 zł/mies.

możesz także wykupić Pakiet Walutowy za 9,90 zł/tydz. z nielimitowanymi transakcjami kartą w każdej walucie

Wydanie karty dodatkowej

0 zł

Opłata za kartę dodatkową

2,99 zł - opłaty unikniesz, jeśli wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu

Zadłużenie
Oprocentowanie

18,5%

Okres bezodsetkowy

51 dni

Maks. limit kredytowy

100 000 zł

Wysokość spłaty minimalnej

5%

Przekroczenie limitu karty

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Posiadacze Millenium Impresja mogą rozłożyć swoje zadłużenie na raty oraz otrzymać zniżki w licznych punktach Przy ocenie kart kredytowych warto przypomnieć, że oprocentowanie zadłużenia jest zmienne, uzależnione od poziomu stóp procentowych. Inne koszty, które mogą rzutować na ocenę „kredytówki” to prowizja pobierana przez bank za operacje gotówkowe oraz ta za przekroczenie limitu karty.

Złóż wniosek

Możliwości karty kredytowej Millennium Impresja

Posiadacze karty kredytowej Millennium Impresja mogą nią zarządzać na różne sposoby i korzystać ze specjalnych bonusów.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Zarówno w bankowości internetowej, czyli Millenecie, jak i w aplikacji mobilnej Banku Millennium znajdują się wszystkie funkcje niezbędne do zarządzania „kredytówką”. System pokazuje aktualne zadłużenie, historię płatności i termin uregulowania należności. Możliwe jest określenie, czy ma zostać spłacone całe zadłużenie, minimalna kwota wymagana przez bank a także wybranie innej.

Wygląd bankowości internetowej
Bankowość internetowa Banku Millennium
Wygląd aplikacji mobilnej
Aplikacja mobilna Banku Millennium

W obu kanałach dostępu można zastrzec kartę, określając przy tym przyczyny tego kroku (zagubienie / kradzież / nieautoryzowane użycie).

 • Logowanie
  (5)
 • Transakcje
  (5)
 • Ustawienia
  (4)
 • Przydatne funkcje
  (4.5)
Ocena w Google Play: 4,8 / 5 (320 tys.). Ocena w App Store: 4,8 / 5 (90 tys.).

Płatności mobilne

Dla uruchomienia płatności mobilnych potrzebny jest smartfon z systemem operacyjnym w odpowiednio wysokiej wersji i komunikacją NFC oraz zainstalowana aplikacja mobilna Banku Millennium.

Karta kredytowa Impresja może być dodana do Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay. Można nią także płacić z wykorzystaniem Blika.

Karta Impresja – zniżki i moneyback

Płacąc w sklepach współpracujących z Bankiem Millennium kartą Impresja, jej posiadacz otrzymuje 5% moneyback, maksymalnie 50 zł/miesiąc. Posiadacze tej “kredytówki” mogą też korzystać z rabatów w ramach Programu Inspiracje. Wysokość zniżek jest zróżnicowana, można ją poznać dzięki wyszukiwarce na stronie banku.

Dla uzyskania rabatu wystarczy podczas płatności w placówce stacjonarnej poinformować sprzedawcę, że płacimy kartą Banku Millennium, a przy transakcji internetowej wpisać kod promocyjny podany przy opisie partnera (zwykle jest to 6 pierwszych cyfr numeru karty).

Program kredytowy Wygodne Raty dla karty Impresja

Program Wygodne Raty pozwala na rozłożenie na raty kosztów zakupów opłaconych kartą kredytową. Klient sam decyduje, które transakcje lub jaką kwotę, chce w ten sposób oddać bankowi i w jakim czasie. Ważne, by kwota rozkładana na raty nie była niższa niż 300 zł i wyższa niż 90% limitu karty oraz by do termin spłaty nie upływał wcześniej niż za 3 dni.

Dla uruchomienia programu nie jest konieczne podpisywanie dodatkowej umowy. Klient sam decyduje o harmonogramie spłaty (do wyboru: 6, 9, 12 lub 24 raty) zaznaczając odpowiedni okres w bankowości elektronicznej lub kontaktując się z infolinią banku.

Dwa razy w roku, do kwoty 3000 zł, można skorzystać z opcji Wygodne Raty 0%. Rozłożenie na raty kolejnych płatności też jest możliwe, ale już w standardowej procedurze, z oprocentowaniem.

Pakiet Bezpieczeństwa

Usługa zapewnia bezpieczeństwo transakcji i innych operacji z użyciem karty płatniczej i składa się z dwóch elementów:

 • powiadomień o operacjach wykonanych kartą; 25 informacji w miesiącu jest bezpłatnych, za każdą kolejną bank pobiera prowizję;
 • pakietu ubezpieczeń Ochrona karty.

Inne korzyści

Posiadając kartę kredytową Impresja Banku Millennium, można również korzystać z:

 • chargeback (obciążenie zwrotne); usługa pozwala odzyskać pieniądze za wykonane transakcje bezgotówkowe, gdy nie otrzymamy zakupionego przedmiotu lub usługa nie zostanie wykonana albo nie spełniają one naszych oczekiwań, a także w przypadku nieprawidłowego obciążenia rachunku karty;
 • 3D Secure, czyli dodatkowego zabezpieczenia transakcji internetowych, w postaci konieczności ich autoryzacji w bankowości internetowej (Millenecie) lub aplikacji mobilnej;
 • Pakietu Walutowego, który pozwala na nielimitowane transakcje kartą w każdej walucie bez dodatkowej marży banku za przewalutowanie. Bez jego wykupienia Bank Millennium nie pobiera prowizji tylko do kwoty 1000 zł/tydzień, powyżej tej granicy wynosi ona 2%.

Kto może otrzymać kartę kredytową Millennium Impresja?

Posiadaczem karty kredytowej Millennium Impresja może zostać osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która przejdzie pozytywnie badanie zdolności kredytowej. Od jego wyniku zależy też decyzja o wysokości limitu karty, który zostanie zaproponowany klientowi.

Podstawowym dokumentem wymaganym przy wnioskowaniu o tę „kredytówkę” jest dowód osobisty. Rodzaj potrzebnych dokumentów poświadczających osiągane dochody uzależniony od ich źródła, stosowne informacje znajdują się na stronie banku.

W przypadku osób, które od minimum 3 miesięcy otrzymują wynagrodzenie na konto osobiste w Banku Millennium, formalności ograniczone są do minimum. W stosunku do tych, którzy dopiero co nawiązali współpracę z bankiem, jest ich więcej.

Karta kredytowa Impresja - promocje

Bank Millennium co pewien czas organizuje akcje specjalne, w których zachęca do sięgnięcia po kartę kredytową Millennium Impresja atrakcyjnymi bonusami. Później można korzystać z 5-procentowego zwrotu za zakupy oraz z rabatów w ramach programu Inspiracje.

Jak wnioskować o kartę kredytową Millennium Impresja?

Wniosek o omawianą „kredytówkę” można złożyć na kilka sposobów:

 • w bankowości elektronicznej (tylko klienci Banku Millennium; rozpocznij więc od założenia konta osobistego, jeśli jeszcze go nie posiadasz);
 • na stronie banku, wypełniając formularz z prośbą o kontakt w sprawie złożenia wniosku;
 • kontaktując się z infolinią Banku Millennium;
 • w jednej z placówek banku.

W Millenecie wniosek o kartę kredytową znajduje się w zakładce Oferta (w górnym menu).

Wniosek o kartę kredytową Impresja w Banku Millennium
Wniosek o kartę kredytową Impresja w Banku Millennium

Dalej system prowadzi krok po kroku, wystarczy zatwierdzać lub modyfikować pojawiające się informacje. Możliwe jest wybranie organizacji płatniczej (Visa/Mastercard), zmniejszenie proponowanego przez bank limitu, a także samodzielne określenie wysokości automatycznej spłaty (jeśli zostanie ustawiona) oraz daty pobierania należności.

Ustawienie parametrów karty kredytowej Impresja w Banku Millennium
Ustawienie parametrów karty kredytowej Impresja w Banku Millennium
Podobnie wygląda wnioskowanie o kartę w aplikacji mobilnej. Należy podążać ścieżką: Oferta dla Ciebie –> Dodatkowa gotówka –> Karta kredytowa i na kolejnych etapach określić parametry, o których wspomnieliśmy wyżej.

Przydatne produkty powiązane

Konto osobiste

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 5 zł / 11 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie transakcji w walucie obcej do równowartości 1000 zł/mies.

Konto Oszczędnościowe Profit

 • Oprocentowanie
  6%

 • Okres obowiązywania
  90 dni
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oferta na nowe środki.
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja
4.5/ 5

Największymi atutami karty kredytowej Millennium Impresja są niska opłata za użytkowanie, której można w bardzo prosty sposób uniknąć oraz atrakcyjne warunki moneybacku. Trzeba tylko pamiętać, w jakich sklepach można otrzymać zwrot części wydatków.

Zalety

 • niewielka liczba transakcji zwalniająca z opłaty za kartę
 • zwrot części wydatków kartą

Wady

 • krótki okres bezodsetkowy
 • moneyback dostepny tylko w wybranych sklepach

Przedstawienie charakterystyki karty kredytowej Impresja warto uzupełnić oceną jej funkcjonalności i wiążących się z nią korzyści.

Ogólna ocena
(4.5)
Atrakcyjność opłat
(4)

Wysokość opłaty za obsługę karty należy do przeciętnych. Pozytywnie oceniam fakt, że bank nie pobiera prowizji pod warunkiem wykonania określonej liczby transakcji a nie dokonania płatności na określoną kwotę. Co prawda liczenie operacji może być nieco kłopotliwe (w każdej chwili można sprawdzić ich liczbę w bankowości elektronicznej), ale i tak wydaje mi się mniej uciążliwe niż spinanie się, by osiągnąć wymagany poziom wydatków. Jest to szczególnie istotne dla osób korzystających z wielu „plastików”, gdyż łatwiej zapewnić konieczną liczbę płatności (np. dzieląc zakupy na oddzielne transakcje) niż zapłacić wymaganą kwotę.

Możliwości i korzyści
(4)

Różne zabezpieczenia czy możliwość wypłacenia kartą kredytową pieniędzy z bankomatu, to oczywistości związane z każdą "kredytówką". Czy karta Impresja oferuje coś więcej?

Szerokie możliwości karty kredytowej Impresja

W tej kategorii karta Impresja ma bardzo wiele do zaoferowania. Chargeback i 3D Secure to standard, ale możliwość otrzymania zwrotu za zakupy i skorzystania z rabatów w wielu sklepach nie zdarza się często.

Godne odnotowania są też Wygodne Raty i Pakiet Walutowy (uruchomienie go gwarantuje realizowanie transakcji walutowych bez dodatkowych kosztów), dzięki którym można elastycznie zarządzać domowym budżetem i uniknąć niepotrzebnych obciążeń podczas zagranicznych wyjazdów.

Promocje i bonusy
(4.5)

Bank Millennium regularnie prowadzi akcje promocyjne mające zwrócić uwagę na omawianą „kredytówkę”. Kilkusetzłotowe premie, wypłacane w gotówce lub w voucherach zakupowych, to dobry sposób na zdobycie nowych klientów. Zwłaszcza, że warunki zdobycia bonusów na ogół są łatwe do zrealizowania, poradzi sobie z nimi każdy.

Na co dzień posiadacze omawianej "kredytówki" korzystają z moneybacku i rabatów w wybranych sklepach. Bank nie organizuje dla nich dodatkowych promocji. Najwyraźniej uznano, że pakiet bonusów związanych z kartą Impresją jest wystarczająco atrakcyjny. Gdyby ktoś jednak chciał zrezygnować z karty, to nie jest to takie łatwe. Konsultanci przedstawiają kuszące propozycje, by odwieść klienta od wypowiedzenia umowy. Na ogół jest to bezwarunkowe zwolnienie z opłaty miesięcznej przez rok lub moneyback za wszelkie płatności kartą Impresja. Jego wysokość i zasady uzależnione są od historii współpracy klienta z bankiem.

Czas na podsumowanie

Łatwość uniknięcia opłaty miesięcznej, stosunkowo krótki okres bezodsetkowy i szeroki pakiet różnych korzyści – to najważniejsze cechy karty kredytowej Impresja z oferty Banku Millennium. Związane z nią bonusy to nie tylko rabaty i moneyback, ale także Pakiet Bezpieczeństwa, Pakiet Walutowy i możliwość samodzielnego rozłożenia na raty poczynionych wydatków. Wszystko to sprawia, że wspomniana „kredytówka” lokuje się w czołówce rankingu kart kredytowych. Rozważając sięgnięcie po nią, trzeba mieć na względzie, że po okresie bezodsetkowym przychodzi moment spłaty zadłużenia, najlepiej w całości, by nie ponosić żadnych kosztów.

W wyborze karty kredytowej i przyjemnym korzystaniu z niej mogą pomóc rady zawarte w tekście „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać”.

Przejdź na stronę banku

Najczęściej zadawane pytania


Jak aktywować kartę Impresja?

Aktywacji karty kredytowej Impresja można dokonać na dwa sposoby po wcześniejszym ustaleniu kodu PIN w bankowości elektronicznej lub na infolinii. Pierwsza opcja to zalogowanie się do aplikacji mobilnej lub Millenetu, odnalezienie tam w zakładce Moje produkty „kredytówki” i wybranie opcji jej aktywowania. Druga możliwość – skontaktowanie się z infolinią Banku Millennium.

Jak zrobić przelew z karty kredytowej Impresja?

Wykonanie przelewu z karty kredytowej Impresja możliwe jest po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej. Trzeba wejść w szczegóły karty i skorzystać z opcji Przelew z karty wskazując rachunek, na który mają być przekazane pieniądze oraz kwotę.

Jak zwiększyć limit kredytowy karty Impresja?

Niezbędne działania można wykonać w bankowości elektronicznej. W szczegółach karty należy wejść w zakładkę Bezpieczeństwo i limity, gdzie na samej górze znajduje się informacja o aktualnym limicie karty z linkiem Dodatkowe środki prowadzącym do strony, na której pojawi się propozycja wyższej kwoty. Wystarczy określić stan cywilny, a w następnym kroku wskazać poziom wydatków na utrzymanie gospodarstwa domowego i liczbę osób, z których się ono składa.

Możliwe jest obniżenie proponowanego przez bank limitu do odpowiedniego dla siebie poziomu. To dość istotny szczegół, jeśli myślimy o staraniu się o kredyt, gdyż wysokość limitów kart kredytowych ma wpływ na określenie zdolności kredytowej.

Jak zrezygnować z karty kredytowej Impresja?

Jedyna opcja to skontaktowanie się z infolinią Banku Millennium. Choć wydaje się to być uciążliwe, to może okazać się… korzystne, gdyż po zgłoszeniu chęci rezygnacji z karty jesteśmy przełączani do specjalnego działu, którego zadaniem jest przekonanie klienta do zmiany decyzji; można liczyć na atrakcyjne oferty utrzymaniowe.

Jak zastrzec kartę kredytową Millennium Impresja?

W przypadku zgubienia lub kradzieży karty należy ją jak najszybciej zastrzec. Można to zrobić kontaktując się z infolinią banku, poprzez bankowość internetową (Millenet) lub aplikację mobilną. Inna opcja to skorzystanie z Systemu Zastrzegania Kart dostępnego pod łatwym do zapamiętania numerem: 828 828 828.

Utrata karty powinna zostać bezzwłocznie zgłoszona na policji, gdyż warunkiem otrzymania odszkodowania za nieuprawnione użycie „plastiku” jest przedstawienie kopii zgłoszenia.

Czym się różnią karty Visa Impresja i Mastercard Impresja?

„Plastiki” obu organizacji płatniczych uczestniczą w programie Inspiracje i płacąc nimi można uzyskać 5% rabatu w wybranych sklepach. Zarówno Visa, jak i Mastercard rozliczają dokonywane nimi transakcje walutowe po swoich kursach. Różnica sprowadza się do faktu, że nie w każdej promocji powitalnej biorą udział karty z oboma logotypami.