Wróć

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Informacje o Santander Bank Polska

Prezes zarządu: Michał Gajewski
Siedziba: Warszawa 00-854, al. Jana Pawła II 17
Data założenia: 2001 r.
Infolinia - klienci indywidualni 1 9999
Kapitał zakładowy: 1 021 893 140 zł
Infolinia - mikro i małe firmy 1 9999
NIP: 896-000-56-73
Kod BIC/Swift: WBKPPLPP

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. W 2013 r. Santander Bank Polska połączył się z Kredyt Bankiem, stając się tym samym trzecim co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów i depozytów. Od 7 września 2018 r. bank funkcjonuje pod nazwą Santander Bank Polska i może się poszczycić jedną z największych w Polsce siecią placówek i oddziałów (blisko 1000).

Sesje ELIXIR w Santander Bank Polska

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 08:15 12:15 14:45
Sesje przychodzące 11:00 14:30 17:00

Produkty finansowe w Santander Bank Polska


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta młodzieżowe w Santander Bank Polska

Konta studenckie w Santander Bank Polska

Konta dla seniora w Santander Bank Polska

Aplikacje bankowe w Santander Bank Polska

Kredyty hipoteczne w Santander Bank Polska

Konta firmowe dla przedsiębiorców w Santander Bank Polska

Konta dla spółek w Santander Bank Polska

Propozycje Santander Bank Polska dla klientów indywidualnych

Klienci detaliczni mają do wyboru następujące konta osobiste: Konto Jakie Chcę, Konto Select (przeznaczone dla osób zaliczonych do segmentu premium) oraz Konto Private Banking prowadzone na indywidualnych warunkach i dedykowane najzamożniejszym klientom. Warto jednak dodać, że Konto Jakie Chcę jest oferowane w dwóch wariantach: dla osób od 13. do 26. roku życia oraz starszych, przy czym obie wersje dość znacznie różnią się pod względem opłat.

Dużym atutem Konta Jakie Chcę jest dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Bank oferuje swoim klientom bankowość elektroniczną Santander Internet, szeroką gamę płatności mobilnych (Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay) i ułatwia płatności internetowe (portfel cyfrowy Masterpass i płatności pay-by-link).

Na uwagę zasługuje też system transakcyjny banku i przyjazna w obsłudze aplikacja mobilna, do której można zalogować się PIN-em lub odciskiem palca i zarządzać rachunkiem za pomocą smartfona. Na liście udogodnień dostępnych w bankowości elektronicznej są m.in. płatności zbliżeniowe, przelewy (złotowe, walutowe, natychmiastowe i na telefon) oraz możliwość korzystania z płatności Blik.

Ponadto aplikacja Santander Mobile oferuje takie usługi, jak zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkingu i taksówki, znalezienie najbliżej zlokalizowanego bankomatu i szybki dostęp do pozostałych produktów banku (lokat, kont oszczędnościowych, kont walutowych itp.).

Bankomaty, wpłatomaty i oddziały Santander Banku Polska

Santander Bank Polska posiada liczne oddziały w całym kraju (choć najwięcej jest ich w Polsce południowej i zachodniej). W każdym z nich znajdziesz bankomaty z funkcją wpłatomatów, poza tym bank udostępnia własną, szeroką sieć maszyn poza placówkami, z której chętnie korzystają także inne banki.

Oferta dla klientów firmowych

Dla klientów biznesowych bank przygotował dwa rachunki. Konto Firmowe Godne Polecenia adresowane do szerokiego spektrum podmiotów (jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek, fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni) oraz Konto Firmowe Godne Polecenia Premium. Ten ostatni ROR przeznaczonym jest dla klientów, którym zależy na bardziej złożonych instrumentach finansowych.

W ramach obu rachunków możemy skorzystać z bogatego wachlarza dodatkowych produktów i usług, które poprawiają komfort prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warto tu wspomnieć o rozbudowanej ofercie kredytów i pożyczek, e-Faktoringu, e-Księgowości dostępnej w aż 5 pakietach, bezpłatnej elektronicznej platformie wymiany walut eFX czy darmowym portalu Santander Trade wspierającym handel zagraniczny.

Santander Bank Polska a Santander Consumer Bank

Choć obie instytucje łączy jedna organizacja macierzysta, to są to osobne podmioty i nie obsługują wzajemnie swoich produktów. Oba banki posiadają oddzielną sieć placówek i używają innych logotypów.

Opinie: Santander Bank Polska

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy