eKonto oszczędnościowe w mBanku 5,1% z mKontem Intensive

Komentarze i opinie(6)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • mBank
 • Oprocentowanie
  5,1%

 • Okres obowiązywania
  90 dni
 • Zakres kwot
  do 500 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

 • Oferta ważna do
  17.06.2024 r.
eKonto oszczędnościowe z mKontem Intensive w mBanku stanowi interesującą propozycję dla tych, którzy nie będą mieli problemów ze spełnieniem warunku bezpłatności ROR-u. Przyciąga uwagę przede wszystkim wysoką kwotą, która może być objęta podwyższonym oprocentowaniem.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.3)
Atrakcyjność opłat
(4)
Wygoda osiągnięcia zysku
(4.3)

Zalety

 • wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem
 • oferta cykliczna

Wady

 • wymóg posiadania konta osobistego typu premium
 • oferta tylko dla nowych środków
Przejdź na stronę banku
Szczegóły oferty

Posiadacze oszczędności znajdą w mBanku kilka produktów, które mogą ich zainteresować. Jest wśród nich także eKonto oszczędnościowe, często objęte atrakcyjnymi promocjami. Wysokość bonusowych odsetek zależy od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego posiadanego przez klienta, więc dla oceny tej oferty konieczne jest też przyjrzenie się warunkom prowadzenia konta osobistego. Spójrzmy na propozycję dla posiadaczy mKonta Intensive.

Spis treści

Posiadając mKonto Intensive w mBanku i chcąc zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie dla oszczędności, nie trzeba wykonywać skomplikowanych działań. Wystarczy wyrazić chęć udziału w promocji i wpłacić na eKonto oszczędnościowe nowe środki.

Trwająca do 17 czerwca 2024 r. oferta jest dostępna dla nowych i obecnych klientów mBanku. Przez 90 dni od daty otwarcia eKonta Oszczędnościowego lub przystąpienia do promocji kwoty do 500 tys. zł będą objęte podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 5,1% w skali roku.

eKonto oszczędnościowe – opłaty, prowizje i inne parametry

Spójrzmy na opłaty dotyczące eKonta oszczędnościowego, w tym na prowizje za prowadzenie rachunku i opłaty za dokonywanie z niego przelewów.

Oprocentowanie
5,1%
Oprocentowanie 5,1%

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 500 tys. zł wynosi 1%

oprocentowanie poza ofertą na nowe środki wynosi:

 • 0,75% dla kwot do 99 999,99 zł
 • 1% dla nadwyżki ponad 99 999,99 zł
Okres obowiązywania
90 dni
Zakres kwot
do 500 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


Oferta ważna do
17.06.2024 r.
Oprocentowanie
Oprocentowanie 5,1%
Okres obowiązywania

90 dni

Zakres kwot

do 500 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Limit kont

1

Klient

nowy i obecny

Wpłata

tylko nowe środki - nadwyżka ponad saldo depozytów klienta w banku na dzień 17 maja 2024 r.

Oferta ważna do

17.06.2024 r.

Dodatkowe informacje

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 500 tys. zł wynosi 1%

oprocentowanie poza ofertą na nowe środki wynosi:

 • 0,75% dla kwot do 99 999,99 zł
 • 1% dla nadwyżki ponad 99 999,99 zł
Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy

0 zł za pierwszy przelew (wewnętrzny lub zewnętrzny) w miesiącu, 9 zł za każdy kolejny

Zlecenie stałe

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

mKonto Intensive

Przejdź na stronę banku

Ile możesz zyskać na eKoncie oszczędnościowym?

Poniżej przedstawiamy kwoty, jakie zyskasz, wpłacając nowe środki na eKonto oszczędnościowe. Na wykresie i w tabeli podajemy wysokość odsetek po okresie promocyjnym, czyli po upływie 90 dni liczonych od momentu przystąpienia do promocji. W tym czasie Twoje pieniądze będą pracowały na 5,1% w skali roku. Podane kwoty są zaokrąglone i uwzględniają już tzw. podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych.

Zysk z eKonta Oszczędnościowego z mKontem Intensive
Zysk* na eKoncie oszczędnościowym z mKontem Intensive w mBanku

Kwota nowych środków wpłaconych na konto

Odsetki po 90 dniach

1 000 zł 10 zł
5 000 zł 51 zł
10 000 zł 102 zł
25 000 zł 255 zł
50 000 zł 509 zł
75 000 zł 764 zł
100 000 zł 1 019 zł
200 000 zł 2 037 zł
300 000 zł 3 056 zł
400 000 zł 4 074 zł
450 000 zł 4 584 zł
500 000 zł 5 093 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 22.05.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak skorzystać z podwyższonego oprocentowania na eKoncie bardzo oszczędnościowym?

Warunkiem otrzymania bonusowych odsetek jest nie tylko posiadanie mKonta Intensive, ale i odpowiedniego rachunku oszczędnościowego. Musi to być eKonto oszczędnościowe dostępne dla nowych klientów mBanku (na etapie zakładania rachunku osobistego) oraz dla obecnych (w drodze przekształcenia posiadanego konta oszczędnościowego w promocyjną wersję).

Uruchomienie eKonta oszczędnościowego w okresie promocji jest sygnałem dla banku, że klient chce skorzystać z podwyższonego oprocentowania i podstawą do rozpoczęcia naliczanie go, gdy na eKonto bardzo oszczędnościowe wpłyną pieniądze spełniające warunek nowych środków.

Przez 90 dni od daty przystąpienia do promocji oprocentowanie kwot do 500 tys. zł wynosi 5,1% w skali roku. Powyżej wspomnianej granicy bank nalicza tylko 1% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc.

Co znaczy zwrot nowe środki?

Chcąc skorzystać z podwyższonego oprocentowania w ramach promocji, musisz przystąpić do niej do 17 czerwca 2024 r. i wpłacić na eKonto oszczędnościowe pieniądze spełniające zawartą w regulaminie akcji definicję „nowych środków”. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty stanowiące nadwyżką ponad saldo Twoich depozytów w mBanku 17 maja 2024 r. Przy jego obliczaniu uwzględniane są środki na rachunkach indywidualnych, których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, a także jego konta oszczędnościowe oraz lokaty.

Bank codziennie sprawdza stan nowych środków i nalicza stosowne odsetki. Ich wypłata i kapitalizacja (dopisanie do rachunku) następuje na koniec miesiąca.

mBank stosuje zasadę znaną także z innych instytucji finansowych, iż klient może przystąpić do obecnej edycji promocji tylko wtedy, gdy zakończył mu się już okres promocyjny z wcześniejszej akcji, w której wziął udział.

Uwaga: Zwracamy uwagę, że w regulaminie jest zapis o maksymalnej kwocie łącznej, która może być objęta promocyjnym oprocentowaniem. Bank określił ją na 2 mld zł wpłacone przez wszystkich uczestników akcji. Po jej przekroczeniu promocja zostanie zakończona, a kolejni chętni będą musieli poczekać na następną edycję lub poszukać atrakcyjnych ofert w innych bankach. W wyborze odpowiedniej propozycji pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.

Przystąpienie do akcji w dniu publikacji na stronie internetowej mBanku komunikatu o wyczerpaniu puli depozytów pozwala jeszcze na skorzystanie ze specjalnych warunków.

mKonto Intensive przepustką do wyższego oprocentowania

Jak wspomnieliśmy, promocyjne oprocentowanie eKonta bardzo oszczędnościowego w wysokości 5,1% dostępne jest dla posiadaczy mKonta Intensive.

 • Konto
  0 zł / 49,50 zł

 • Karta
  0 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie płatności w walucie obcej z kartą Visa Świat Intensive.

eKonto oszczędnościowe na co dzień

Wysokie odsetki będą naliczane na koncie oszczędnościowym tylko w okresie promocyjnym, później pieniądze trafiają na zwykłe eKonto oszczędnościowe i „pracują na standardowych warunkach wynikających z tabeli oprocentowania. Są one znacznie mniej korzystne niż w czasie promocji. W związku z tym do wyboru są 3 rozwiązania:

 • nic nie robić, pozwolić, by oprocentowanie środków było bliskie 0%;
 • zakończyć współpracę z mBankiem i przenieść swoje oszczędności do innego banku lub zainwestować je w wybrany przez siebie sposób;
 • pozostać klientem mBanku, przenosząc pieniądze na atrakcyjniejszy produkt lub przekazując je do innej instytucji finansowej, np. na dostępną w niej promocję na nowe środki. Po pewnym czasie, gdy oszczędności spełnią ponownie warunek uznania ich za nowe w mBanku, można będzie wrócić z nimi do tego banku i ponownie skorzystać z promocji. Piszemy to, zakładając, że mBank nie zrezygnuje z cyklicznego organizowania promocji eKonta oszczędnościowego.

eKonto oszczędnościowe i promocje mKonta Intensive

Rozważając nawiązanie współpracy z mBankiem warto wiedzieć, że mKonto Intensive często objęte jest promocjami na start. Bank organizuje też liczne akcje specjalnej dla swoich klientów.

Jak otworzyć eKonto oszczędnościowe?

Założenie eKonta oszczędnościowego możliwe jest na kilka sposobów.

Będąc już klientem mBanku działania należy rozpocząć od zalogowania się do serwisu transakcyjnego, po czym w górnym menu wybrać Produkty, a następnie RachunkiNowy rachunek. Decydując się na działania w aplikacji mobilnej, należy postępować identycznie.

W sytuacji nawiązywania dopiero współpracy z mBankiem mKonto Intensive można otworzyć online, udając się do placówki banku lub nawiązując kontakt z jego infolinią. Podpowiadamy, że pierwsza metoda jest najszybsza i najwygodniejsza. Korzystając z dwóch pozostałych trzeba się liczyć z koniecznością oczekiwania w kolejce.

Inne produkty oszczędnościowe mBanku

Konto oszczędnościowe Moje cele

 • Oprocentowanie
  7,5%

 • Okres obowiązywania
  3 miesiące
 • Zakres kwot
  do 25 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oprocentowanie 7,5% (i 5,5%) dotyczy nowych klientów, którzy otworzą rachunek Moje Cele wraz z ekontem do usług lub ekontem możliwości przez selfie / e-dowód.

Lokaty

 • Oprocentowanie
  4,9%
 • Zakres kwot
  1000 - 200 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


Lokata dla nowych środków dla posiadaczy mKonta Intensive.
 • Oprocentowanie
  4,7%
 • Zakres kwot
  1000 - 200 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


  np. eKonto do usługeKonto osobiste lub rachunek oszczędnościowy

Lokata dla nowych środków dla posiadaczy innych rachunków niż mKonto Intensive.
 • Oprocentowanie
  2,1%
 • Zakres kwot
  500 - 10 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK
  Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK


  eKonto do usług, mKonto Intensive lub rachunek oszczędnościowy

Lokata dla nowych klientów.
Przeczytaj recenzję
2
Załóż lokatę
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja
3.8/ 5

eKonto oszczędnościowe z mKontem Intensive w mBanku stanowi interesującą propozycję dla tych, którzy nie będą mieli problemów ze spełnieniem warunku bezpłatności ROR-u. Przyciąga uwagę przede wszystkim wysoką kwotą, która może być objęta podwyższonym oprocentowaniem.

Zalety

 • wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem
 • oferta cykliczna

Wady

 • wymóg posiadania konta osobistego typu premium
 • oferta tylko dla nowych środków
Ogólna ocena
(3.8)
Wysokość oprocentowania
(3.3)
Atrakcyjność opłat
(4)
Wygoda osiągnięcia zysku
(4.3)
Przejdź na stronę banku

Najczęściej zadawane pytania


Czy mKonto Intensive różni się czymś szczególnym od innych ROR-ów z oferty mBanku?

mKonto Intensive należy do kategorii kont premium. Jego posiadacze mogą korzystać nie tylko ze wszystkich ogólnodostępnych usług bankowych, ale i specjalnej oferty dedykowanej dla właścicieli kont z tego segmentu.

Możliwość założenia rachunku typu premium na ogół wynika z wysokości wpływów na ROR, kwoty oszczędności lub zainwestowanych środków, za co klient jest nagradzany pewnymi przywilejami, np. prawem wstępu do saloników VIP na lotniskach.

Jak wpłacić/wypłacić oszczędności?

Najszybciej i najprościej jest to zrobić w bankowości elektronicznej. Środki przekazane z ROR na konto oszczędnościowe (lub odwrotnie) zostaną natychmiast zaksięgowane na rachunku docelowym i będziesz mógł się cieszyć podwyższonym oprocentowaniem (przy wpłacie) lub korzystać z pieniędzy (przy wypłacie).

Jak sprawdzić oprocentowanie eKonta oszczędnościowego z mKontem Intensive?

Wysokość oprocentowania oszczędności podawana jest w szczegółach rachunku oszczędnościowego widocznych po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Znajdziesz tam też informację o sumie naliczonych odsetek, ale ich kapitalizacja nastąpi na koniec miesiąca.